Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 346 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 2003
druže, nije baš tako......lični primer da ne bude zabune.
ZK ti ne garantuje apsolutno NIŠTA. Meni je motor srušio makedonac u Makedoniji, koji je imao uredno osiguran auto sa zelenim kartonom, ja i kolega smo imali uredno registrovane motore sa zelenim kartonima, došla policija i napravila zapisnik (gde je čovek nedvosmisleno priznao krivdu da nije video parkirane motore), da bi u povratku u matičnu državu imali izuzetno velike probleme oko naplate osiguranja. Usmerili su nas na privatnu tužbu protiv fizičkog lica zbog naplate štete bez obzira što su sva vozila bila uredno osigurana. Toliko o sigurnoj naplati ako imaš ZK.
Dok nisam lično kontaktirao osiguravajuču kuču u Makedoniji i lično razgovarao sa nekim "visokim ljudima" tamo ,te onda kontaktirao i "majku" makedonske osiguravajuče kuče u Austriji i tamo porazgovarao sa nekim "visokim ljudima", nisu hteli ni da čuju o isplati štete.  Posle objašnjenja kako krečem sa FB i LinkedIn  kampanjom te štampanim medijima protiv njih jer je moja građanska dužnost (naravno zar ne?) obavestiti što više ljudi o nepoštenoj poslovnoj praksi potkrepljenoj sa tiskanim dokumentima i policijskim zapisnikom, stvari su se konačno pomakle sa mrtve tačke i krenule neverovatnom brzinom.......

Pazi pazi.
Zk tebi nista me garantuje.
Zk garantuje njima.
Zk je dokaz da si regularno osiguran od autoodgovornosti, tj stete pricinjene trecim licima prouzrokovane upravljanjem vozila.

Da si ti njega oborio, iskoristili bi zk i naplatili bi stetu. Oni.

Da.
U pravu su.
Obzirom da je on tebe oborio, cak i to sto je priznao krivicu, stetu mozes naplatiti samo privatnom tuzbom.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1105 postova
On 23.7.2019. at 14:41, m.milivojevic je napisao:

Da da.
U BiH je problem isto politicke prirode. Vise entiteta, vise odgovor ih tela...
Bice i to reseno nekad...

pa jeste problem ,al mali 6 km ili ti 3 evra

• Zainteresovan, 969 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, bmw said:

ZK ti ne garantuje apsolutno NIŠTA. Meni je motor srušio makedonac u Makedoniji, koji je imao uredno osiguran auto sa zelenim kartonom, ja i kolega smo imali uredno registrovane motore sa zelenim kartonima, došla policija i

Divlji zapad ta S. Makedonija, idem u Grčku isključivo preko Bugarske.

Jesu tebi SLO tablice ?

Verovatno su čekali da angažuješ advokata tamo da ih tuži,

ali izgleda da je i ovaj pritisak koji si izvršio imao efekta.

• Svrati ponekad, 346 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 2003

@bmw

Izvinjavam se na izvedenom zakljucku u prethodnom postu.
U drugoj temi sam video medju komentarima da ne vozis rablice RS.

Moji postovi u vezi osiguranja se iskljucivo odnose na osiguranje u RS.

Zeleni karton u Slo je koliko ja znam u stvari polisa AO.
Ispravi me, ali mislim da vi samo to imate.

Mi imamo 2 papira.
Polisa + ZK

Sent from my iPhone using Tapatalk

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2272 postova

Регистровао данас. 

2500 технички у ДИС Лозница.

Шалтерка гром.

Ево и гости полако пристижу.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 647 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

Društvo, a ima li neko iskustva da naopako odštampanom nalepnicom? Ustvari pre će biti pogrešno orjentisanom prilikom lepljenja dva dela. Ne od strane mene, takvu sam je dobio prilikom poslednje registracije i nije bilo nikakve šanse da je razlepim i orjentišem ispravno.

Natpis Republika Srbija itd. je ispravno orjentisan, ali to je deo koji je fiksan i koji ne štampaju zasebno, ali je registracioni broj i datum isteka odštampan kao da se lepi sa unutrašnje strane šoferšajbne auta (a dva puta sam na tehničkom napomenuo davode računa o tome), pa ispada kao odraz u ogledalu.

Napravio sam previd. Registraciju sam obavio nekih desetak dana pre isteka stare, i rekoh ajde nalepiću nalepnicu nakon isteka stare. Tako sam praktično tek desetak dana nakon izdavanja primetio problem. Nalepio sam je svakako. U principu čitljivo je sve, samo eto registracioni broj i datum isteka je naopak, ide s desna na levo.

• Zainteresovan, 647 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

Tako sam i mislio. U mom skromnom motociklističkom iskustvu još uvek nije bilo situacije da me policija zaustavlja. Ako sam toliki maler da se sada to desi, pa i još da mi prave problem oko ovoga... Više me je ineresovalo zbog inostranstva i slično. 

• Drug član, 1105 postova

kako preneti bonus osiguranja sa prethodnoog motora .Kupim motor a nisam prodao stari,polisa važi recimo još 6 meseci.Nemora da se vadi nova ,u medujuvremenu do isteka polise se proda stari motor.Kako nakalemiti stari bonus na novi moter i šta treba od papira.

Vadim novu saobraćajnu.dokle važi registracija,godinu ili do isteka polise prethodnog vlasnika,i kako posle toga

• moto merkat °°, 2987 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moze bilo koje osiguranje jer si svi u bazi UOS-a.

Sasa, registracija ti vazi do isteka polise prethodnog vlasnika a da preneses bonus potrebna je minimum odjavljena saobracajna, znaci ako prevedes vozilo vozis sa polisom prethodnog vlasnika i ako do sledeceg produzenja ne otudjis svoj motor onda bar odjavis saobracajnu i to prilozis da preneses bonus.

Inace bonus se moze preneti iskljucivo kada prvi put registrujete vozilo, vec na sledecoj reg. ne moze.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja