Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 174 postova
  • Motocikl: GTR 1000 / Burgman 400

Zakon, ziv i zdrav, donesen u aprilu i na snazi, izgleda ne vredi ni pisljiva boba...svaki serif radi kako mu volja! Verovatno su shvatili da ce biti muljanja pa je neko stavio veto na ovu pricu. Odustajem od daljeg pisanja i nerviranja.

Ja sam prvi hteo iz inata da registrujem na samo mesec dana pa da vidim ko ce da mi proverava nalepnicu i polisu (citaj - ako me zaustave). Kad izlazis iz zemlje to ionako niko ne gleda. Proveravaju samo da li imas saobracajnu, a ona vazi 7 godina.

Pozdrav drugari i vidimo se na drumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 96 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n

Nisam clan MAS-a niti, iskreno, pratim njihov rad.

Moze li neko da mi kaze da li sa njihove strane postoji bilo kakva reakcija povodom ovog moze/ne moze periodicna registracija?

• U prolazu, 96 postova

Stigao dopis od MUP-a.

25. maja da se javim u svojstvu stranke "radi dobijanja obavestenja u predmetu registracije vozila VA 03..."

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

• Tužan 1

• Pana, 134 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 21 sati, grafigo je napisao:

Stigao dopis od MUP-a.
25. maja da se javim u svojstvu stranke "radi dobijanja obavestenja u predmetu registracije vozila VA 03..."

- Reci da si tada na sletu,  predaješ štafetu.  :)

• Haha 1

• U prolazu, 96 postova

Apdejt apdejta moje registracije ili ti, sta se to novo desava. Smejacete se, neko od muke, neko od srca, neko ce "izneverovati" da je to moguce...

PU Valjevo nije dobila "uputstva" kako se postupa pri registraciji kracoj od 12 meseci. Dobili su samo obavestenje da se to od sada radi. Slobodnim tumacenjem su dosli do toga da se porez i komunalna taksa umanjuju proporcionalno duzini trajanja registracije (6 meseci je -50%, 9 meseci je -25%). Usmenim putem su obavesteni tehnicki pregledi kako ce se obracunavati takse. A polise ih, naravno, ne zanimaju. To je odluka osiguravajucih drustava. 

I tako... U sledecih 15 dana treba da doplatim takse (u mom slucaju oko 3200 din) kako mi registracija ne bi bila ponistena zabog uplacivanja nepotpunog iznosa taksi.

A evo sad za svakoga po 1 smajli, pa neka se pronadje u onom kojim bi mi najlakse opisao situaciju u kojoj sam se nasao.

:lol3:  :lud:  :tras2:  :nanana:

• Haha 1

• Drug član, 1594 postova
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, CBF 600 ABS, KYMCO S200 People
Pre 4 sati, grafigo je napisao:

Apdejt apdejta moje registracije ili ti, sta se to novo desava. Smejacete se, neko od muke, neko od srca, neko ce "izneverovati" da je to moguce...

PU Valjevo nije dobila "uputstva" kako se postupa pri registraciji kracoj od 12 meseci. Dobili su samo obavestenje da se to od sada radi. Slobodnim tumacenjem su dosli do toga da se porez i komunalna taksa umanjuju proporcionalno duzini trajanja registracije (6 meseci je -50%, 9 meseci je -25%). Usmenim putem su obavesteni tehnicki pregledi kako ce se obracunavati takse. A polise ih, naravno, ne zanimaju. To je odluka osiguravajucih drustava. 

I tako... U sledecih 15 dana treba da doplatim takse (u mom slucaju oko 3200 din) kako mi registracija ne bi bila ponistena zabog uplacivanja nepotpunog iznosa taksi.

A evo sad za svakoga po 1 smajli, pa neka se pronadje u onom kojim bi mi najlakse opisao situaciju u kojoj sam se nasao.

:lol3:  :lud:  :tras2:  :nanana:

Jel može neko ovo da mi pojasni o kakvim komunalnim taksama je reč i o kakvim porezima?

• Drug član, 2962 postova

Порез се плаћа на све што поседујеш...кућу или стан,порез на оружје,порез на моторно возило...некад је била прича и о порезу на мобилни телефон:staa2: ,није усвојен...

Комунална такса не знам шта је али се то плаћа:(

• U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: HONDA ST 1300A Pan European

Komunalna taksa, je trovanje komšiluka tj.sredine u kojoj živimo, opština na kojoj smo prijavljeni. Sve ono što otpadne i izađe s vozila ili nas... :-) je - komunalna taksa.

E tu je zajeb, treba li uzeti za nešto što je u stanju hibernacije i u kolikom iznosu (rastegljiva situacija).

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

• U prolazu, 5 postova

Koga baš mrzi da gleda, evo primera za motocikl 2005. godište, 599 ccm, 60kw:

Komunalna taksa 1.320 dinara

Budžet Republike Srbije 4.488 dinara (to je porez)

Registraciona nalepnica-MUP 204 dinara

Registraciona nalepnica-Zavod za izradu novčanica, 236 dinara

Osiguranje 11741.05 dinara

Ukupno 17.989,05 dinara

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 5 postova

A evo i zvaničnog dokumenta MUP-a koji jasno kaže da se porez na upotrebu motornih vozila plaća za jednu godinu. Ceo fajl prikačen, imate lepo tabelu po godištu i snazi, za automobile i motore.

Sve ovo proističe iz Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara (u šta spadaju motorna vozila, plovila, vazduPLOHovi i  registrovano oružje) iz 2016. godine. DakleM, nema umanjenja poreza :)

Pozdrav svima.

Porez na upotrebu motornih vozila 2018.pdf

• Svrati ponekad, 325 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo da ilustrujem problem sa osiguranjem, deo teksta iz izveštaja NBS o sektoru osiguranja u 4. kvartalu 2017.

http://www.nbs.rs/internet/latinica/60/60_6/izvestaji/izv_IV_2017.pdf

Премија осигурања од аутоодговорности расте за 5,7%, а премија имовинских осигурања за 6,8% у односу на претходну годину. Осигурање моторних возила каско, након прекида тренда пада премије у Т3 2015. године, стално расте, да би у 2017. години оно износило 12,7%, уз повећање учешћа у укупној премији на 8,4%.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.