Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Imam prijatelja sa sledecom problematikom u vezi registracije.

Pre mnogo godina posto nije imao potrebe da registruje svoj R 100 RT. odlucio je da ga odjavi.Medjutim u sup-u mu rekose ,"prvo prijava pa onda odjava", (da plati kaznu, jer je zakasnio) , a on njima "onda nista" , okrene se izadje napolje, a oni mu viknuse , onda brisanje iz registra ???

Mislim da su jos one stare tablice bile u pitanju, da ne lupam ali ima bas dosta godina.

Kakva je sada procedura ? i kakvo ,brisanje iz registra?

Predpostavljam da treba da plati kaznu kada vrati tablicu ( koliko je kazna ? ) i onda redovno , tehnicki itd.... , mada tolike godine nista iz sup-a nikakav poziv,kazna,dopis , sta god....             

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 5 sati, MaxiS je napisao:

I ja danas problem sa registracijom. Do duse, nisu me terali da skidam kofer, koji nije OEM, vec, pri prvoj registraciji u Nišu, lose zavedena tezina. Pa u mesto cirka 200kg, pise 411.

Sad, morali da slikaju skuter (nisam skinuo kofer), slikali broj sasije, i nesto salju u ABS, i da zovem sutra da vidimo da li imamo dozvolu da se to izmeni na pravu tezinu. Ili ce me terati da skinem kofer i da opet slikaju...

 

Posto muka ne ide sama, od 29.04 su praznici, a ja cu morati i u pol upravi da cekam novu saobracajnu i sve to o mom trosku. Cirka 2.000 preko. Kao da sam ja upisao te podatke, a ne njihov nepismeni sluzbenik. I ove cele nedelje kisa. Kad cu stici da ga odvezem na tehnicki opet. Skuter reg do 29.04. a ja sam hteo za slobodne dane da napravim neku mini turu... 

 

Popizdeo sam

Kupim motor, odem u agenciju  koja ima i tehnicki, zavrsim sve i kao ok.

Sl. god. , posto su me nesto privatno iscimali, promenim agenciju i teh , oni kazu jbg mora da se menja saobracajna, nije dobro uveden podatak odnos kw/kg ili kontra , a u PM , platim novu saobracajnu.

Posle par meseci , kupim drugi motor, u agenciju , zavrsimo sve , ok.

Prodje godina opet tehnicki, kaze ne valja saobracajna opet kg/kw, mora druga.Ja lepo na tehnicki, dignem dzevu , oni komp kuckuckuc... evo prijatelju sve lepo pise, greska je napravljena u sup-u.

Ja u sup , oni kazu sta mi znamo ne zanima nas mora nova, reko moze svake god. nova ali da vi platite.Krv na noz, reko nisam daleko od hladne sobe i pendreka al ne odustajem, trazim nacelnika , pretim novinarima i nemam pojma sta sam sve galamio. Bruka, muka mi je od njih u kompletu - birokratija.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, sixi je napisao:

Kakva je sada procedura ? i kakvo ,brisanje iz registra?

Plati kaznu pa odjavi, da ima novu plasticnu saob. stigla bi kazna na adresu ovako za stari naprave sacekusu pa kada se pojavis ide kazna.

Brisanje iz registra je nemoguce, u slucaju teze nepravilnosti se moze ponistiti tekuca reg. ili eventualno zabraniti dalja reg. ali i dalje ce da postoji u registru.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja odradih danas tehnicki, dobili potvrdu iz ABS koliko ima kg. 215kg je tezak.

 

Polisa, tehnicki, registracija i nova saobracajna, 17.000 din. Prosle god platih 16.000, sada bi bilo 15.200, ali sam doplatio za novu saobracajnu... 

 

Sutra cekam red u SUP-u za novu saobracajnu, odnosno potvrdu dok ne izade istu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Malo informacija iz komsiluka...

Registrujem Harley u HR vec 3 godine.

 

Road King 2007. god

1600 kubika

55kw zvanicno (nezvanicno dosta vise - stage 2)

Kad se pretvori u dinare, izadje nekih 27-28.000rsd (polisa + tehnicki + 'podmazivanje' na tehnickom oko 15e).

 

Problem mi pravi tehnicki zato sto imam otvorene auspuhe, filter vazduha nije fabricki i imam ape hanger 16" i solo sediste (a registrovan je za dvoje). Ono sto su mi rekli na zadnjem tehnickom je da ih glasnoca auspuha ne interesuje previse, nego da je vazno da na motoru nisam nista menjao od uvoza, tj. od prvog slikanja za registraciju. Ja sam promenio samo sediste. :)

Inace vecina Harley-a nema fabricki obrtomer, pa je i merenje buke nemoguca misija. :sampion:

 

Ono sto je cinjenica (barem u HR) da na tehnickom dosta gledaju kroz prste kad je u pitanju Harley, a imam osecaj da je policija daleko popustljivija nego prema vozacima R-ova.

 

:ph34r:

 

20190720_181024.thumb.jpg.792d61091c9262b1f49e41351c3364fa.jpg

62047797_478226442950534_583024368569810944_n.thumb.jpg.ad9aaf29d1a8a9f7f673defce2999db9.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Evo ja da pohvalim agenciju Sunce na ledinama, danas registrovao motor kod njih. Ne zahtevaju skidanje kofera, migavci led ali imaju kao neku e oznaku, i vizir ima dodatak, ni za sta nisu pravili problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, DzoniV said:

Evo ja da pohvalim agenciju Sunce na ledinama, danas registrovao motor kod njih. Ne zahtevaju skidanje kofera, migavci led ali imaju kao neku e oznaku, i vizir ima dodatak, ni za sta nisu pravili problem.

Za sunce sam cak i ja u Subotici cuo :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Kazu da cemo svi da menjamo saobracajne od automobila jer se podrazumeva tezina vozaca od 75kg pa mora da se menja masa vozila, bas mi je nebulozno, jel cuo jos neko? Burazer u Nisu morao da menja saobracajnu zbog toga, dal ce i za motore pitam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada je uracunata tezina vozaca to se zove "masa vozila spremnog za voznju" i ukoliko nije upisuje se ako se menja saobracajna iz drugog razloga (istek, promena vlasnistva) nikako se ne menja samo zbog mase, kod motocikala se uvek upisuje "masa praznog vozila" tako da nema bojazni.

 

@Vampa sta reci tek za putnike, oni se racunaju 68kg :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

U Obrenovcu na dva razlicita tehnicka pregleda, vraceni kao neispravni jedan motor i jedan skuter zbog ovalnosti diskova???!!!...:staa2:

Neka vasa iskustva, misljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dolazio juče dečko iz Obrenovca, tačnije iz Bariča... dadoh mu top od Bandita za slikanje, za tehnički... Vidim traži po FB-u, dodji rekoh, pozajmiću ti...Motocikl kao moj, po bojama... Ok... Kad stiže on,nešto mi točkovi uže deluju...vir,vir...650cc...Ne zagledah fotografiju, ni on ne pita koji je... Skinem njegov after market, naravno manji prečnik na 650...ali kačenje paše, tako da može za slikanje...Pazi nemoj da ga pale slučajno, paljenje sa tvojim... 

Sutra mu je zakazan tehnički, baš me zanima šta će uraditi? 

 

A ovo od Vulete za diskove... ne mogu da believe... Ok, ako baš bacaju (kapiram da nisu u osi, ovo drugo mi nema smisla) onda ga i treba vratiti, zbog njega samog... Ali to je trebao sam rešiti...bezbednost!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja na moj RF 600 za potrebe tehnickog pregleda montiram top od velikog Bandita, cak to svake godine i naglasim pre slikanja. Do sada nije bilo problema, njima je do sada bilo bitno da ima Suzuki logo na telu i to je to. Led sijalica u faru - don't care; ista kilometraza na satu vec cetiri godine - don't care... Idem krajem juna, pocetkom jula opet pa javim ako bude bilo kakve izmene, mada iskreno sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 23.5.2021. at 1:25, bdada je napisao:

Kada je uracunata tezina vozaca to se zove "masa vozila spremnog za voznju" i ukoliko nije upisuje se ako se menja saobracajna iz drugog razloga (istek, promena vlasnistva) nikako se ne menja samo zbog mase, kod motocikala se uvek upisuje "masa praznog vozila" tako da nema bojazni.

 

@Vampa sta reci tek za putnike, oni se racunaju 68kg :D

Burazer u Nisu morao da menja saobracajnu za auto samo zbog te tezine vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Jel'  i dalje tehnički pregledi teraju mantru o "fabričkom izgledu" za motore? Odnosno, da li je konačno donet neki pravilnik koji jasno definiše šta je prerada vozila? Pitam zbog moje Cagive Canyon. Naime svi funkcionalni elementi na njoj su "fabrički" - pod tim podrazumevam celokupnu signalizaciju, svetla, retrovizore, kompletan izduv, fabričke dimenzije guma itd. (podarzumeva se da su ram, vile, diskovi, kočnice, amortizer itd. u fabričkom stanju). Na njoj u odnosu na "fabričko" stanje nedostaju neke plastike (bolje rečeno delovi plastika koje sam ja uklonio jer mi u pretežno off-road vožnji samo služe da se svejedno slome) i ima drugačiji vizir (nije to klasičan vizir jer Canyon i nema klasičan providni vizir već samo prednju masku/deflektor vetra). Takođe, i prednji blatobran je malo podignut (da ne bi nabijao blato i stopirao točak). Nemam nikakve crash barove. Imam samo ploču za kofer montiranu na fabričko postolje. Vidi se na mom avataru kako izgleda motor, da ne jurim sad slike po računaru...

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Juce sam pokusao da registrujem Kymco Downtown 300i, kupljen 2014, prva registracija 2015...

 

Odem na tehnicki, pitam da li da skidam kofer, kazu obavezno. Nije problem, monokey je, sekund posla. 

 

Na skuteru deflektor i Sebin smart bar. To nisu komentarisali. 

 

Gledaju papire i kazu nista od registracije! Zasto? Zato sto nisam prilozio racun od kupovine motora kada je prvi put kupljen u Srbiji od ovlascenog prodavca. 

 

Naime, motor je proizveden 2014, prvi put registrovan 2015, i ako nema racuna o kupovini - nema registracije. 

 

Srecom, posedujem sve papire od skutera, kuci po FT1P i kazu super... 

 

Gotov tehnicki... 

 

Ali posle 30 sekundi kazu nista od nalepnice! Zasto? Kaze nema nalepnica za one sa saobracajnim dozvolama koje vaze do 9999!

 

Kako molim? Zasto mi to niko nije rekao! Pocinjem da se derem, kazu sacekaj... Provere, ma moze nalepnica... Ali sutra!!! 

 

Dobro, doci cu... Pozovem da proverim da li je gotova nalepnica, da ne krecem bezveze, kazu: "da je gotova mi bismo vas zvali, tako smo vam rekli juce kada ste bili. Zvacemo vas u toku dana". Nisu zvali. 

 

Videcu sutra sta ce biti. 

 

Sve u svemu:

Komunalna taksa 1170

Porez 3340

RAT zahtev nalepnica 320

RAT nalepnica 200

NBS nalepnica 236

 

Polisa auto odgovornosti 7932

 

Teh pregled 4800

Izrada nalepnice 600

 

Provizija banke 302.21

 

Ukupno 18900,21.

 

I jos nije gotovo... Skroz lose iskustvo i los odnos prema musterijama. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Do kada treba da važi saobraćajna? Meni su rekli da zamenim jer je istekla 2019. ali su mi dali nalepnicu, zapravo od "isteka" sam registrovao 3 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre sat vremena, Savamalac je napisao:

Ukupno 18900,21.

Auuh ... Mene sa tehnickim 23.000din , 850cc- 70ks. Pr.stepen uh, mislim 2

Skidanje kofera i ako su fabrika na kontakt kljuc , obavezno - glupost za medalju kao i mnoge stvari u SRB.

Manje vise , na debilno donosenje zakona jesam ljut ali kad mi uzmu pare na tehnickom u kom nemaju ama nista od adekvatne opreme za motocikle sem sto pilje u njega kao tele u sarena vrata  . e na to posebno pizdim jer sam vece tele od njih sto to platim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Meni su tražili i račun i cirinsku potvrdu.
Pošto su kontrole rigorozne, ne sme da im fali papir a problem je što je motorno vozilo registrovano godinu dana pre prve registracije (ili dve u mom slučaju).
Svaki tehnički bi te iscimao oko toga, ja sam probao u tri različita :) a onaj gde je prošle godine rađena registracija naravno nema nikakvu bazu da ta dokumenta već ima u predmetu od prošle godine.
Srećom prodavci su bili vrlo ažurni pa su mi mejlom poslali i račun i carinsku deklaraciju za 15min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Ji 4Tze je napisao:

problem je što je motorno vozilo registrovano godinu dana pre prve registracije (ili dve u mom slučaju).

Mislis proizvedeno, problem je sto je reg. posle 19.04.2014 a nema ga u bazi ABS jer je kupljeno novo kod nas, onda kopiras racun jer ces svake godine morati prilagati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako je neki normalan tehnicki, onda ne mora svake godine. Jednom im pokazes i vise ne. Ako to ne mogu da sacuvaju, onda trazi dugi tehnicki :oda2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja