Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Ne, iz supa vadis kopiju carinske i cuvas.

 

Idem to u ponedeljak da rešavam. Hvala na pomoći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: LML Vespa T5 150, Kymco Super 8 125

Opet ja, sa možda ponovljenim pitanjem.

 

Završio sam kupoprodajni ugovor sa prodavcem (koji ima ovlašćenje) i sutra treba da podnesem poresku prijavu za prenos vlasništva pa mi treba informacija šta sve od dokumenata moram da imam. Koliko sam shvatio

 

EDIT:

Podneo sam zahtev i priložio

- PPI4 obrazac

- 1 kupoprodajni ugovor

- kopiju ovlašćenja koje je vlasnik dao čoveku koji mi je prodao motor

- očitanu saobraćajnu

- kopiju moje lične karte kao kupca pošto nema čip

 

Iako mi nikako nije jasno kako sam ja podneo zahtev kao kupac sa ovlašćenjem od prodavca, tačnije šta će sada pisati u rešenju ko je podneo u čije ime i na osnovu kog ovlašćenja ali uglavnom sada čekam do 25. da mi izdaju rešenje koliko treba da platim.

Promenio član buster358

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Da li je jos uvek na snazi ono magicno pravilo da tablice moraju da se menjaju posle sedam godina? To mi pada ove godine, sto valjda znaci da necu moci da registrujem motor kod tehnickog, nego moram u Ljermontovu po nove table, unapred se radujem tom poduhvatu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mislim da je to ukinuto. Jedino ako ti prodje dva meseca od isteka registracije, valjda bi tada trebale nove, ne znam, nisam siguran.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Danas sam registrovao motor 1200ccm ,cena sa tehnickim 34 000 din

2017 sam registrovao 1150ccm 21000 din.

Za 4 god 100e poskupela,mater im...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750
On 3/30/2021 at 2:34 PM, bdada said:

@GromH ne menjaju se tablice, samo saobracajna (prelazi u trajnu) a ako ne planiras prelaziti granicu ne moras ni nju.

Da, istice saobracajna. Zanimljivo da su mi vec promenili saobracajnu karticu pre dve godine, kad je bila ona pizdarija sa brojem osovina (pretpostavljam da je vecina kolega prosla kroz to), ali nisu mi tada promenili datum isteka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Da ne otvaram novu temu (ili admini neka premeste u odgovarajuću ovaj post).

 

Treba mi savet gde ima najjeftiniji tehnički pregled za motore u Beogradu? Ja sam motor prethodni put registrovao u Požarevcu gde sam ga uzeo, odnosno platio prodavcu da produži reg na svoje ime pa prebacio na sebe motor. Sad je došao red da produžim reg, pa me interesuje gde u Bg otići, a da me ne oderu?

Kola registrujem već par godina na Dušanovcu i vidim da je kod njih tehnički pregled za motor 3500rsd. Da li je to cena svuda? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Istice mi registracija na jednom vozilu, zovu me sa tehnickog pregleda "Jovalex" da me potsete :D 

Pitam, kada su vec zvali da mi saberu cenu produzenja registracije, suzuki gsx650f, 2009 godina, 88ks.

Kaze zena, 19700din sve ukupno, prvo osiguranje na mene (znaci prem. step. 4). Ako kod njih produzim teh. pregled se ne naplacuje a inace je 3600.

Dosta reklamiraju taj "besplatni pregled", i "DSF" tehnicki mi je poslao sms sa istom ponudom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
pre 8 minuta, MOTOM je napisao:

Mislim da od GSP tehničkog (https://gsp.rs/tehnicki_pregled.aspx) nema nigde jeftinije 1.800,00 RSD 

 

Nema al budi spreman da si tamo u 7 ujutru,njihova vozila imaju prednost pa ako uspes da uradis taj dan super ako ne sutra obnavljas gradivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, N.F.S. said:

Kaze zena, 19700din sve ukupno, prvo osiguranje na mene (znaci prem. step. 4).

Kolega, jel si video na prethodnoj strani diskusiju o tome da je moguće preneti premijski stepen sa vozila na vozilo ?

edit: u prethodnom postu sam linkovao ovu istu temu - nisam primetio da sam već tu :)

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
On 3.4.2021. at 12:20, PECA1993 je napisao:

Pozdrav, da li zna neko tehnicki na Novom Beogradu gde nije potrebna potvrda da skuter od 50cc ne prelazi 45kmh. 

Koliko ja znam (posto sam se raspitivao za 50ccm) potvrdu MORAS da imas od prizvodjaca,jer kako su mi rekli,oni u sistemu nemaju za svaki skuter podatak-nisu mi rekli gde je tehnicki koji ima podatke (izgleda da su podelili podatke svakome po malo)... Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CBF600S

Ja sam registrovao bez potvrde, receno mi je da je obavezna tek od petog jula. Doduse zvao sam tri tehnicka pregleda u blizini, u dva su rekli da mora potvrda. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Verovali ili ne danas sam morao da skidam fabričke kofere sa Honde Pan European da bi me pustili da prođem tehnički. Kažu, to je dodatna oprema ??

 

Kada sam im rekao da mogu da provere po VIN broju specifikaciju motocikla, rekli su mi da oni to znaju, ali  eto njih kažnjava inspekcija i da ne bi imali probleme da je bolje da skinem kofere sa motora.  

 

Po toj logici su mogli da traže i da demontiram ABS jer je i to "dodatna oprema"...

 

 

 

 

 

 

 

 

20210426_083959.jpg

20210426_083956.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Sve ti je do tehničkog pregleda. Ako te smara da skidaš kofere promeni tehnički. Raspitaj se pre sledeće registracije.

 

Pošto se ništa u sistemu neće menjati još dugo dugo vremena moramo da se snalazimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
27 minutes ago, Vlada965 said:

Verovali ili ne danas sam morao da skidam fabričke kofere sa Honde Pan European da bi me pustili da prođem tehnički. Kažu, to je dodatna oprema ??

 

Kada sam im rekao da mogu da provere po VIN broju specifikaciju motocikla, rekli su mi da oni to znaju, ali  eto njih kažnjava inspekcija i da ne bi imali probleme da je bolje da skinem kofere sa motora.  

 

Po toj logici su mogli da traže i da demontiram ABS jer je i to "dodatna oprema"...

 

 

 

 

 

 

 

 

20210426_083959.jpg

20210426_083956.jpg

A zar ti nisi jednostavno mogao da odjebes te budale i nadjes neke normalne?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I ja danas problem sa registracijom. Do duse, nisu me terali da skidam kofer, koji nije OEM, vec, pri prvoj registraciji u Nišu, lose zavedena tezina. Pa u mesto cirka 200kg, pise 411.

Sad, morali da slikaju skuter (nisam skinuo kofer), slikali broj sasije, i nesto salju u ABS, i da zovem sutra da vidimo da li imamo dozvolu da se to izmeni na pravu tezinu. Ili ce me terati da skinem kofer i da opet slikaju...

 

Posto muka ne ide sama, od 29.04 su praznici, a ja cu morati i u pol upravi da cekam novu saobracajnu i sve to o mom trosku. Cirka 2.000 preko. Kao da sam ja upisao te podatke, a ne njihov nepismeni sluzbenik. I ove cele nedelje kisa. Kad cu stici da ga odvezem na tehnicki opet. Skuter reg do 29.04. a ja sam hteo za slobodne dane da napravim neku mini turu... 

 

Popizdeo sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja