Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 41 minuta, bdada je napisao:

Verovao ili ne datum je 9999. :D

Tako su ti upisali jer se vezivalo za trajanje tablice, da si menjao i tablicu 2017 pisalo bi 2026.

Potvrdjujem. 

Isao pre 20ak dana da pazarim neki kombi, tek uvezen i reg pocetkom marta. Gledam saobracajnu zbog nosivosti i polisu, uporedjujem i vidim 9999,ja reko druze sjebali ti novu saobracajnu. On donese jos 3 saobracajne, sve uvezao i registrovao u isto vreme, na svakoj 9999

Kaze nije, sad je tako na svakoj novo izdatoj, jer nema vise rok trajanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Ja sam juce uzeo saobracajnu od auta,predao sam za zamenu 11 marta posle pocelo ovo stanje pa nije radio sup/mup.

Tako da sam juce isao i uzeo novu saobracajnu sada vazi do 31.12.9999

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Datum do 9999 znaci da je ostavljen prostor, da za godinu dve opet moramo da zamenimo saobracajnu. Nece moci nerealna godina da stoji. U tim raznim komitetima za saobracaj i sl. Ili su totalne neznalice, ili vrhunski prevejani tipovi koji namerno zezaju mase i stalnim zamenama uzimaju pare, a i zivce. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pored te gluposti, glupost je vracanje i ponistavanje vec kupljenih tablica i saobracajne ukoliko se zakasni sa produzavanjem registracije vise od 2 meseca, a vozilo se zadrzava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 14.5.2020. at 23:07, alex1974 je napisao:

Ja sam juce uzeo saobracajnu od auta,predao sam za zamenu 11 marta posle pocelo ovo stanje pa nije radio sup/mup.

Tako da sam juce isao i uzeo novu saobracajnu sada vazi do 31.12.9999

..mene više brine kako ću da registrujem motor posle 31.12.9999. godine ? ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje:

Trebao bih da idem da pogledam jedan motor, cuo sam se sa vlasnikom i saznao da motor ima staru saobracajnu - zadnji put registrovan 2008. Jel bih mogao da ga registrujem ponovo bez problema ili bih mogao da imam neke komplikacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@JankelA najbitnije da ima sve podatke upisane kg, kw, ccm... i da budu tacni, nije problem veliki ali moze biti cimanje tipa potvrda proizvodjaca ako nesto fali ili nije tacno upisano, znali su upisati ndm umesto mase pa imas 600 cm od 450 kg. 

Ostalo redovno, ugovor, porez. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Jel bio ko ovih dana do Ljermontove? Ima li gužve?

 

Treba da izvadim BG tablicu narednih dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Sinoć nazvao tehnički.  Onako iz prve mi rekli : Ako možete , dođite sutra do 07:30. 

 

Do 08h  dobio nalepnicu, sve završio.     535ccm  "98  - 16.250,00 din.  

Bisage skinuo, sve ostalo prošlo ( vizir, torbica za alat , koža preko rezervoara , retrovizori , migavci , rolbar, sisibar, odbojnici za bisage... )   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Zivim u Zemunu. Jos se nisam prebacio u BG, vodim se na KV. Da li mogu u BG negde da zavrsim tehnicki sa auspuhom ilegalnim jelte... imam fabricki auspuh al ne zelim da vracam.
?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Okreces telefone i pitas, odmah ti kazu, kazes motor je imao pad zamenjeni su auspusi i oni ti kazu. Ja sam tako za migavce radio, na jednom mi rekli ne moze, na drugom me pitali bas za auspuhe, migavci samo po obliku da budu slicni. I za kofer sam pitao, negde kazu moras da skines negde kazu ako ga drzi original ploca onda ne mora da se skida. Tako da je svuda razlicito, ako ti se ne javi neko ovde i uputi te kreni da zoves prvo najblize u okolini pa redom .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ili da zaredjas redom, kao sto sam ja radio pre mesec i po dana. Svuda se zakazuje a cene sarene. U Barajevu, sa leve strane pre centra svratim i pitam za zakazivanje, kaze ajde upadaj. Cena kpl za 400 kubika (tablice i saobracajnu sam imao) ispalo 12.500 din ! A racunao sam od 14.000 pa navise. Bilo me sramota da se vracam i da pitam kako tako jeftino.

Inace, sve na skuteru je odidjidji, sem kofera, koji sam skinuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Cuo sam da treba da postoji neki katadiopter crveni iznad tablice za motocikle po novom. Ja ga imam fabricki ispod tablice, ne znam kakvo je to novo pravilo i jel vazi za sve? 

 

Jel zna neko nesto o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To nije novo pravilo, oduvek zadnja svetlosna grupa mora imati katadiopter, na svakom vozilu. 

Kod motocikla jedan ispod tablice ukoliko nije integrisan u zadnje svetlo. 

Isto kao sto automobili kada imaju zatamnjena zadnja svetla imaju "izmesten" katadiopter na braniku. 

Problem su kolege koji do juce nisu vidjali vozila na teh. sad ne znaju gde udaraju. 

Ko ne zna da li u zadnjem svetlu ima katadiopter, neka okine u mraku sliku sa blicem i videce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Pa da, vrv se pogresno izrazio to "iznad"...

 

Ma ovaj put cu da odem tamo gde najvise mrace na tehnicki pregled u inat da vidim sta ce da mi nadju da nije po propisu i da nije originalno. Bas da ih vidim. 

 

Jedino sto jos mozda mogu da mi traze sada je atest za zdrav mozak. To nisam siguran ni ja vise dal je originalan il je aftermatket. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Otidji na tp i pitaj, jel moj motocikli prolazi ili ne. Nemoj da udjes u proceduru.

Ako udjes u proceduru i nadju mane, onda kolo bez kraja.

Ako prvi tp odbije saradnju otidji na drugi, treci tp.

Nekad sam na Tosinom Bunaru radio tp za vozila. Tamo u 37 bloku gde je bila kafana Nasa Krila. Iza kapije starog aerodroma, Sad je tu bulevar, duple trake... Nekad bilo slepo crevo od ulice.

Odnesem im litar baltik votke, i jos mi kazu dodji veceras da pijemo. Radile dve ok devojke i par momaka. Neko dobro vreme...

Cini mi se da je to bio tp Neskovic ili tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Japanci su krivi za sve :tras2:

Maćke imaju dve oći :lol2:

Malo da se brusne gore i dole, okrenes naopako i gotovo :grr:

Švabo to po kratkom postupku.

20181002_201619.jpg

20180929_201616.jpg

20180929_211613.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Novi motor je po "NOVOM", a stari motor je po "STAROM"... ili je novi motor po "starom"... sad sam se zbunio :-)))))))))

20201006_204026.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
12 minutes ago, slave74 said:

 

Nekad sam na Tosinom Bunaru radio tp za vozila. Tamo u 37 bloku gde je bila kafana Nasa Krila. Iza kapije starog aerodroma, Sad je tu bulevar, duple trake... Nekad bilo slepo crevo od ulice.

Odnesem im litar baltik votke, i jos mi kazu dodji veceras da pijemo. Radile dve ok devojke i par momaka. Neko dobro vreme...

Cini mi se da je to bio tp Neskovic ili tako nesto.

Ja pamtim taj kraj jos iz devedesetih, ,kad su nase komsije iz bloka tu imali baste, a mi se igrali zulu ratnika, stari aerodrom :)

 

A i ta Nasa Krila dobro pamtim nije da se hvalim al proveo sam u njima cesto i vise nego u kuci. Od gazde Milenka, Milana i Vlade sinova (dobri momci)... Ne znam dal znas da je kafana Nasa Krila bila prekoputa (starinska verzija) al je srusena, pa se seli u zgradu u bloku 37...Svakako druga najstarija kafana restoran posle Dzakarte. 

 

Danas nasa krila i dalje rade, delimicno su i renovirana, al okolni novi restorani poput Drena, Recepta, fast food lokala, kafica, i slicnih, ubilli su je dosta. Ima stalne musterije i dalje, al nije to vise taj posao odavno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja