Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
On 4.7.2019. at 11:57, floyd je napisao:

Dakle, što se tiče vraćanja tablice i zamene saobraćajne, izmenama Zakona je regulisano da u slučaju da vršimo registraciju na period kraći od godinu dana imamo fore godinu dana od isteka važnosti nalepnice da obnovimo registraciju. Konkretno, meni je na Kawi rega istekla novembra prošle godine i u junu sam je registrovao bez vađenja nove tablice i saobraćajne.

 

Evo kako druže: Sve osiguravajuće kuće izuzev Uniqa osiguranja imaju neproporcionalni metod obračuna polise pa tako ako se odlučiš za, recimo, 7-mesečnu regu oni naplate 80% pune cene polise, za 6 meseci 70%, za 5 meseci 60% i tom matematikom dalje. Imaš na 25. strani na linku ka onoj agenciji Trijumf iz NS-a metod obračuna. To je, naravno, obična pljačka i drpanje i pod tim uslovima ne bih ni ja radio skraćenu regu. MEĐUTIM, Uniqa jedina računa proporcionalno i tamo možeš da kupiš polisu za koliko god dana hoćeš, od 1 do 365. U mom slučaju, 5-mesečna polisa je koštala 5/12 pune cene. Takođe, tačno je da kada kupujete skraćenu polisu nemate bonitet i plaćate sve takse kao za celu godinu ali i sa tim mi se itekako isplati: Sve takse (porez, komunalna taksa, nalepnica) su bile 3.700 sa provizijom. Polisa je bila 6.996 dinara za 5 meseci i tehnički pregled je koštao 2.000 dinara. Sve ukupno 12.700 dinara.

 Dalje, ništa ne radim preko agencije. Onlajn uplatim sve troškove (sve provizije ukupno 40 dinara), kupim polisu direktno u poslovnici Uniqa osiguranja, odvezem motor na tehnički i sa svim izvodima o plaćanju, polisom i potvrdom o tehn.ispravnosti odem u Ljermontovu da mi odštampaju nalepnicu. Eto kako mi se isplati.

 

Itekako sam zadovoljan jer sam platio 12.700 umesto 23.000 koliko bi koštala puna rega jer ionako preko zime (od novembra do maja) Kawu ne bih ni vozio. Imam skuter za svaki dan i za svuda i njega registrujem celu godinu. Sad sam registrovao kasnije nego što uobičajeno praktikujem jer je ionako ceo maj bio kišovit a inače registrujem od maja do decembra (7 meseci).

Generalno, samo se za velike kubikaže osetno isplati registrovati parcijalno i to samo na način koji sam gore opisao.

 

P.S. Izvinite zbog kašnjenja u odgovoru, nisam bio baš redovan na forumu.

 @floyd   Voleo bih da vidim tu polisu i da im pokazem i obrisem nos , jer su me gledali kao debilka  i lazova kada sam im rekao , ispricao da ima ljudi koji su tako registrovali i platili.

Isli su do kraja da mi pokazu da ne moze za te pare i posle stornirali polise., + zvali poslovnice itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 12.5.2020. at 15:31, X8 Vračar je napisao:

Jel još negde pao nazovi sistem za izdavanje reg nalepnica? (i juče i danas)

Bilo juce i kod mene,mada mi cudno,ne radi sistem kod njih nekoliko a kod jednog radi,do koga je jebem li ga.

Za kolege sa ne fabrickom opremom-tamni vizir,yoshimura i nosac kofera bez problema,samo mi rekli da skinem kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

I ja sam skidao kofer i to fabrički, piše Honda na 2 mesta. Hteo sam da ga montiram nazad čim su slikali ali kaže NE, sačekaj da ga isteramo napolje. Reko jel imate ovde video nadzor, kaže ne ali može da naiđe kontrola. To je bilo oko 19.45. Tražili su mi i da podesim sat na instrument tabli da vreme bude kao na fotografiji, navodno da ne izgleda kao da su oni vraćali vreme???

 

Konačno 13.5. dobijem nalepnicu sa 11.5. i tu definitivno puknem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 12.5.2020. at 15:31, X8 Vračar je napisao:

Jel još negde pao nazovi sistem za izdavanje reg nalepnica? (i juče i danas)

U celoj Srbiji, od 7 do 8 ide normalno, kada sup pocne sa radom za jednu nalepnicu treba i po 3-4 sata. 

Poceli smo da placamo cenu vanrednog stanja a ne situacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da, pretpostavio sam da je zato što su se ovi u ponedeljak vratili u kancelarije, a možda su čak i namerno na tehničkom usporeno da bi njima bilo brže.

Mislio sam za još 10 dana da odložim ali jedva nađem tehnički koji radi A i jedva zakazah, reko biće posle još gore jer sigurno neće bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

u celoj Srbiji vec tri dana, meni sutra istice tehnicki i ako ne proradi izrada nalepnica, velika je sansa da cu morati novi tehnicki, jer je drzava nesposobna da uradi bilo sta kako treba. Kazu da su danas ceo dan vecali u MUP-u sta im je ciniti. Nesposobnjakovici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 12.5.2020. at 16:17, sixi je napisao:

E pa ovako stvari stoje drustvo ...

bmw r 850 -  99god. 

Tehnicki 3000din , sem provere broja motora i sasije ama nista.

Polisa, kao sto vidite napisao sam cifre koje sam dobio u ponudi , poslavsi upit Dunav-u i Uniq-a kucama , sve je to lepo na upitu dok nisam otisao da zakljucim polisu, prvo kod jednih pa drugih i na kraju sipak uz izvinjenje.

5-mes od 6700din na upitu se pretvorilu u 10.160din u Dunav-u i 11.682din Uniq-a a na celu god nekih 16.500din plus minus kod obe OS kuce naravno na to jos oko 4000din taksi itd plus 3000 tehnicki.

Navodno periodicna rega vuce sa sobom uvek premijerski stepen 4, kao da je uvek 1va regis. ,sem sto nesto spomenusa nisam 100% valjda komunalna taksa jeftinija ili mozda porez , vec mi je preselo pa nisam ni slusao.

Sto bi se sabralo recimo Dunav:

1-na god oko 23.400din

5-mes. oko  17.200din

da li se isplati .....

isplati se usteda 50 eura godisnje 

6 meseci 17500 dinara

juce uzeo nalepnicu

kubikaza nam je ista ispod 900 meni 899 tebi 850

ali me cudi da nisi jeftiniji zbog snage ispod 100 kw jer sam duplo jaci tacnije 102 kw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
On 12.5.2020. at 15:31, X8 Vračar je napisao:

Jel još negde pao nazovi sistem za izdavanje reg nalepnica? (i juče i danas)

I danas ...nisam uspeo da je dobijem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Za registraciju motorcikla,kilovati ne igraju nikakvu ulogu,obračunava se po radnoj zapremini motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 49 minuta, floyd032 je napisao:

isplati se usteda 50 eura godisnje 

6 meseci 17500 dinara

juce uzeo nalepnicu

kubikaza nam je ista ispod 900 meni 899 tebi 850

ali me cudi da nisi jeftiniji zbog snage ispod 100 kw jer sam duplo jaci tacnije 102 kw

@floyd032 koja osiguravajuca kuca ?

ja sam napisao   5 meseci    17.200din  Dunav , a Uniqa izadje 18700din sve sa tehnickim koji je 3000din kod mene. Kontam na 6meseci bar jos plus 1500dinara vise.

A ti 6meseci 17500din , stvarno ne znam kako ??

Ja sam ih izmaltretirao do ludila, kazem da su stornirali polise na kraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Danas sam ispucao 20.000din za celu godinu + 3000tehnicki + 360din overa punomoci za agenciju jer u sup pustaju po 1-nu osobu  i kolone su da bi opet neko mogao da ceka red i naplacuje kao nekada. Baska sto je na 1-oj regi greska sup-a pri izradi saobracajne , odnos kg-kw umesto 0,2 upisano 0 , na tehnickom prijavili gresku i mora nova sobracajna koje je cirka 1400din i za koju sam rekao da nema sanse da platim taman se tuzili , jer mi kazu u agenciji da uglavnom imaju neke izgovore tipa sta si cekao godinu dana i bla bla samo da klijent plati a ne oni.Tuga od sistema , kad njima cistacica za 2 godine dogura do pisarnice  dobro i dobijemo nalepnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 25 minuta, triton je napisao:

Za registraciju motorcikla,kilovati ne igraju nikakvu ulogu,obračunava se po radnoj zapremini motora!

+ godiste + premijski stepen (+razlika u opstinskoj taksi ali je mala). 

 

Tesko se moze porediti ovako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 4 minuta, bdada je napisao:

+ godiste + premijski stepen (+razlika u opstinskoj taksi ali je mala). 

 

Tesko se moze porediti ovako. 

Premijerski stepen je za periodicnu registraciju uvek kao da je prva , odnosno  4 . ( svake sl.reg.  je 4 )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 24 minuta, sixi je napisao:

@floyd032 koja osiguravajuca kuca ?

ja sam napisao   5 meseci    17.200din  Dunav , a Uniqa izadje 18700din sve sa tehnickim koji je 3000din kod mene. Kontam na 6meseci bar jos plus 1500dinara vise.

A ti 6meseci 17500din , stvarno ne znam kako ??

Ja sam ih izmaltretirao do ludila, kazem da su stornirali polise na kraju. 

dunav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Posto je sama polisa ? , mozda zbog godista .

Ne znam  a i vise sam digao ruke od njih ma od svih (mislim na birokratiju) 

ono  ,  je... se manekeni :na_glavi: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 11 minuta, sixi je napisao:

Posto je sama polisa ? , mozda zbog godista .

Ne znam  a i vise sam digao ruke od njih ma od svih (mislim na birokratiju) 

ono  ,  je... se manekeni :na_glavi: 

 

11853 dinara dunav

godiste 1996

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

mozda godiste. aj da kazemo 11.853din polisa na 6 meseci a ja platih 16.000din na 12meseci. 

ti 17.500din sve  a ja 23.000din .

 17.500 + 4147(razlika polise) =  21.647din do 23.000din = 1353din 

pa i nije mi zao tih 4000din za 6meseci  cirka 650din mesecno , vrede pa makar i za jedan krug po kraju kad se sunce pojavi u nov. dec.jan. a bude i takvih dana.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sto se tice periodične registracije digao sam ruke i registrovano oba motora na 12 meseci. Kalirao sam bez veze 7-8.000 ali nisam mogao više da se cimam jer sam uzimao slobodan dan da to rešim, a i agencija koja mi je radila tehnički nije nesto zapitkivala oko rol bara, nosača kofera, auspuha, led svetala i sl. Gde god sam pitao gledali ne kao budalu, kažu ne može. Jedino lik iz neke Novosadske agencija, bajker, rekao da može. Najjače je što je jedan od motora bio prošle godine registrovan na 6 meseci, ali ne kod mene. Luda kuća, kontam da se agencije prave lude jer  uzimaju proviziju od osiguranja koja bi sada bila manja ako registruju na 6 meseci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa zar nije donijet zakon da table ne zastarevaju

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bice samo zamena saobracajnih i vazice neograniceno, tu dolazimo do pitanja:zasto je do sada bilo ograniceno njihovo vazenje?

Pricali su kao zbog boje kojom je radjena tablica, znaci boja je u redu cim mogu biti neogranicene!

Zasto onda o nasem trosku menjati saobracajnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zato što na obrascu piše da ističu 2019. godine. Ja sam platio novu saobraćajnu 2017. kada sam kupio vozilo i na novoj saobraćajnoj je pisao datum važenja u skladu sa originalnim važenjem od 7 godina (2012. + 7 = 2019. bez obzira što se u međuvremenu saobraćajna možda menjala x puta).
Baš me interesuje koji datum važenja piše kada neko ove godine kupi vozilo sa tablicom iz 2012. godine. Verovatno unazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Baš me interesuje koji datum važenja piše kada neko ove godine kupi vozilo sa tablicom iz 2012. godine. Verovatno unazad?

Verovao ili ne datum je 9999. :D

Tako su ti upisali jer se vezivalo za trajanje tablice, da si menjao i tablicu 2017 pisalo bi 2026.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja