Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

U tome i jeste problem. Meni su NS tablice na motoru a LK na Becej. A znam da pisu kazne za koristenje vozila na taj nacin. Ne pitajte kako znam... Uostalom, kako su krenuli pitanje je hocemo li uopste voziti pre avgusta. Policijski cas od 15h a stignem s posla u 14:25, pa kako rodjaci. Isao bi motorom na posao al jos nemam svu opremu a ne bih da se prehladim bas sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Da li tablice moraju da se vrate/odjave mesec dana nakon isteka registracije? Tj. hoce li biti birokratskih problema ako se registracija produzi nakon 40ak dana od isteka registracije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li tablice moraju da se vrate/odjave mesec dana nakon isteka registracije? Tj. hoce li biti birokratskih problema ako se registracija produzi nakon 40ak dana od isteka registracije?
60 dana je rok

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam gdje je napisano ali ja sam registrovao 50-ti dan nakon isteka registracije jer nisu imali opremu na tehnickom gdje radim. I pitao sam ih do kad traje, dobio odgovor kakav je i kolega dao.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Tablice ne moraju odmah da se vracaju jer sistem automatski odjavljuje vozilo iz sistema posle 60 dana. Ali vracas ih prilikom sledece registracije kad god ona bila (posle godinu,dve,tri.....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 3 sati, Skyrunner je napisao:

A gde to tačno piše?

 

Pise u Zakonu o bezbednosti saobracaja na putevima.

 

Procitaj prvo clan 268 stav 10, pa zatim procitaj clan 274 stav 4 i onda mi objasni gde sam pogresio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
6 hours ago, Skyrunner said:

За моторе је рок доста дужи.

Bez zezanja, 60 dana je za motore koji su registrovani cele godine. I ja sam isto mislio pa sam platio gresku prosle godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Da dva meseca je rok da se registruje motor koji je bio reg na godinu dana, a ako je bio periodicno reg,recimo,na pola godine,onda ima rok od 6+2 meseca za novu reg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 7 sati, Henri Kinaski je napisao:

Da li tablice moraju da se vrate/odjave mesec dana nakon isteka registracije? Tj. hoce li biti birokratskih problema ako se registracija produzi nakon 40ak dana od isteka registracije?

nemoras da vratis zakon kaze kad istekne 60 dana tad moras da vratis tablice ta dva meseca mozes da vozis ali ako te zaustavi policija ona ti pise kaznu koju moras da platis u roku od 7 dana i oni ti skidaju tu tablicu i po zakonu ces biti predat sudiji za prekrsaj sudija minimalno moze da te kazni 10 000 dinara i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ne moze da vozi ako nije registrovan ni jedan dan. Posle isteka od dva meseca ako hoce opet da registruje mora da menja tablicu i saobracajnu i time ima dodatni trosak. A ako istekne reg, ne vozis ga,recimo mesec i po dana,pa ga prevezes prikolicom na tp onda ti ostaju stare tablice i saobracajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Hvala na informacijama, to je dobra vest za mene.

 

Jos samo da me pogleda sreca i prodjem tehnicki.
Na proslom mi je mister stavio do znanja da mi gleda kroz prste premda mi ne radi svetlo koje osvetljava tablicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ima li ko iz Sombora za info Severtrans tehnicki pr. ,  kontakt tel ? ,centrale su uzas, nesto direktno.

Nacuo sam da su najpovoljniji   sa cenom teh. u okolini   .... 

Inace sam proverio za periodicno osiguranje OP. Uniqa i Dunav

5-mes.  6700din ,  6-mes. 8000din  , takse oko 4000din (placa se sve kao na celu god) + tehnicki. Naravno zavisi od ccm i god. za mene je toliko.

Za ovu godinu sam odlucio od 15 maja kada istice reg. -  do 15 okt , a sl.pocinjem od 1 aprila i  na 8 mes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Severtrans  tehnički neradi za motorcikle,ako si na to mislio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Da - to. 
Nasao br. tel i rekose samo motocikle ne rade. 2000din za auto , nema jeftinije  100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jel opet ima nekih novih fora na tehničkom u odnosu na prošlu godinu? Tehnički gde sam prošle godine registrovano motor, sada uopšte ne radi motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To je produkt nedorecenosti u zakonu, i ostavlja prostor za slobodno tumacenje (sto kontrolora sto inspektora) a to moze prouzrokovati zatvaranje gde je novcana kazna naj manji problem. 

Otvaranje linije mora biti po propisima za 2021, znaci druga oprema koja je preskupa + propisane dimenzije linije gde vecini fali i po par cm. 

Rizik ogroman pa ljudi jednostavno "obilaze" motocikle a trpi krajnji korisnik,  koga briga za par desetina hiljada motociklista. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
7 hours ago, X8 Vračar said:

Jel opet ima nekih novih fora na tehničkom u odnosu na prošlu godinu? Tehnički gde sam prošle godine registrovano motor, sada uopšte ne radi motore.

To ti zavisi od tehnickog. Ja sam naisao kod mojih par dana pre tehnickog, parkirao motor i pozvao vlasnika i pitao jel prolazi tehnicki? Rekao samo skini nosace kofera i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kod ovih što sada ne rade uopšte A sam prošle godine završio bez ikakvih problema. Zato odem sada opet na keca ali izgleda da mora ista zabava svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
On 3.5.2020. at 19:06, sixi je napisao:

Ima li ko iz Sombora za info Severtrans tehnicki pr. ,  kontakt tel ? ,centrale su uzas, nesto direktno.

Nacuo sam da su najpovoljniji   sa cenom teh. u okolini   .... 

Inace sam proverio za periodicno osiguranje OP. Uniqa i Dunav

5-mes.  6700din ,  6-mes. 8000din  , takse oko 4000din (placa se sve kao na celu god) + tehnicki. Naravno zavisi od ccm i god. za mene je toliko.

Za ovu godinu sam odlucio od 15 maja kada istice reg. -  do 15 okt , a sl.pocinjem od 1 aprila i  na 8 mes.

E pa ovako stvari stoje drustvo ...

bmw r 850 -  99god. 

Tehnicki 3000din , sem provere broja motora i sasije ama nista.

Polisa, kao sto vidite napisao sam cifre koje sam dobio u ponudi , poslavsi upit Dunav-u i Uniq-a kucama , sve je to lepo na upitu dok nisam otisao da zakljucim polisu, prvo kod jednih pa drugih i na kraju sipak uz izvinjenje.

5-mes od 6700din na upitu se pretvorilu u 10.160din u Dunav-u i 11.682din Uniq-a a na celu god nekih 16.500din plus minus kod obe OS kuce naravno na to jos oko 4000din taksi itd plus 3000 tehnicki.

Navodno periodicna rega vuce sa sobom uvek premijerski stepen 4, kao da je uvek 1va regis. ,sem sto nesto spomenusa nisam 100% valjda komunalna taksa jeftinija ili mozda porez , vec mi je preselo pa nisam ni slusao.

Sto bi se sabralo recimo Dunav:

1-na god oko 23.400din

5-mes. oko  17.200din

da li se isplati .....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja