Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne nisi me shvatio, nisu oni nista racunali cak nisu ni vidjeli to, vec ja kazem da tocak ukoci ranije i da valjci i dalje okrecu neko vrijeme. Znaci ja smatram da su mi kocnice dobre jer vidim i osjetim u voznji, a sto oni to ne uspjevaju izmjeriti je vec nesto drugo

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 2/26/2020 at 1:36 PM, PremieRacing said:

Vrlo prosto, ako je motor redovno registrovan svake godine na punih 12 meseci, onda tablica po isteku registracije važi još 60 dana tj. imamo 60 dana da produžimo registraciju bez promene tablica. 

A ako registruješ motor na kraći period od redovnih 12 meseci, onda tablica važi još 12 punih meseci po isteku registracije. 

Blago se vama. Kod nas u Bosni imaš 30 dana da odjaviš ili produžiš, a kad registruješ na pola godine isto (nema 12 mjeseci važenja tablice).

Lično registrujem na godinu dana jer vozim cijele godine ali obično "ukradem" taj jedan mjesec između produženja (ako ne idem van Bosne). Ne bi bilo loše kad bih mogao da "ukradem" dva (da namirim ona dva kad je zimi na ulicama snijeg i led, pa da mi ne bude žao para). :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas bio do tehničkog u vezi registracije. Burgman 400, 2008 god bez tablica i sabraćajne 16.550. smatram da je to dosta. Sama registracija i takse nisu, cirka 12.000, ali cena tehničkog od 4.200 mislim da je pljačka! Za skuter, a nemaju ni valjke. Šta će kontrolišu, kad nemaju osnovno? A znaju da naplate.

 

Samo, drug me ubeđuje da čekam da prođe situacija, jer ga ne vozim zbog toga...  Kao, nevozim što ne vozim, a duže će trajati... Msm imam 60 dana pre nego što vratim tablice...  Šta ste ili ćete vi uraditi, kojima ističe reg ovih dana???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni ističe 20.04.2020 Imam vremena... Ali sam hteo da iskoristim lep dan, nema gužve i oodradim tehniči i registraciju.

 

Tehnički ima valjke, ali za automobile. Kako će izmeriti kako  koči skuter od cirka 200kg?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp PD10
pre 1 minut, PetkovicBecej je napisao:

Ima li ko in formaciju kako funkcioniše sada prepis. A pogotovo plaćanje poreza na prenos. Jel notari i poreska sada rade "normalno"? 

nista do daljnjega , i ja sam u slicnoj situaciji , u ponedeljak overio kod notara ugovor , proglase vandredno stanje i zatvore saltere , ne mogu da platim porez , uzmem novu saobracajnu i tablice , nista , a motor registrovan i istice registracija ... cekacemo do daljenjga sve su prilike . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Imam fore do početka juna i našao sam za mup da im se šalje sve što je potrebno u koverti pa te obaveste šta da radiš dalje. Što se njih tiče organizovali su se. Brine me samo poreska i notari... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp PD10

u Beogradu u Ustanickoj ja nisam mogao da platim porez , ne rade do daljnjega , da li su sta menjali nisam ni gledao , mozda se sta promenilo , nzm , pitacu u ponedeljak ponovo ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 46 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ništa od registracije barem 30 dana.
Kakav je to tehnički bez valjka? Prvi put čujem...

Ima spravica koja se fiksira na vozilo i ocita silu usporenja, teh. mora ispuniti neke uslove tipa 70m asfalta/piste bez saobracaja ... tako se i traktori rade npr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moje iskustvo od pre par dana (taman 2 dana od uvođenja vanrednog stanja)... Uradio sam tehnički pregled, bolje rečeno - dao sam im pare ni za šta, jer su na motoru pogledali brojeve šasije i motora, upalili ga, ugasili, pa onda opet upalili i isterali sa linije, sačekali pola sata i gotovo. Znači ništa valjci, ništa izduvni gasovi, buka, svetla i ostalo...

Pošto šalter MUP-a ne radi, registraciju su mi završili u agenciji. Dobio sam nalepnicu i polisu, platio sve i to je to.. Cela procedura je trajala nekih 5 dana (od tehničkog do izdavanja nalepnice)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, ThePainkiller je napisao:

Moje iskustvo od pre par dana (taman 2 dana od uvođenja vanrednog stanja)... Uradio sam tehnički pregled, bolje rečeno - dao sam im pare ni za šta, jer su na motoru pogledali brojeve šasije i motora, upalili ga, ugasili, pa onda opet upalili i isterali sa linije, sačekali pola sata i gotovo. Znači ništa valjci, ništa izduvni gasovi, buka, svetla i ostalo...

Pošto šalter MUP-a ne radi, registraciju su mi završili u agenciji. Dobio sam nalepnicu i polisu, platio sve i to je to.. Cela procedura je trajala nekih 5 dana (od tehničkog do izdavanja nalepnice)...

Auuu, pa kod tebe se baš i namučili.

Ja pre mesec dana oterao motor na tehnički, skinuo top kejs i torbu sa rezervoara i onda se oba radnika sa tehničkog slikala pored motora (prvo jedan sa prednje strane motora, a posle drugi sa zadnje strane). Sačekali da prođe vreme i gotov tehnički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
On 7/17/2019 at 2:06 PM, Thaedass said:

Suzuki RF 600 R po saobracajnoj 1996. godiste ; 76kw ; odnos snaga/masa .39 ; premijski stepen II

Odradjen tehnicki bez problema, nova tablica i saobracajna i placene usluge agencije sve ukupno 20.018,00 rsd.

 

Na tehnickom me pitali gde su brojevi motora i sasije, da li su gume makar priblizno dimenzijama iz kataloga (jesu), zmigavci, retrovizori i auspuh da li imaju Suzukijevu oznaku (top je sa Bandita 1200) i to je to - nikakvih problema, sve gotovo za 20 minuta. Cena tehnickog (koju sam vec racunao u ukupnoj cifri) je 2.000 dinara u Zrenjaninu i obicno se radi odmah ili se zakaze za sutra. 

Mislim da se nista nije menjalo do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Pratim...I meni istice registracija za nedelju dana, treba i prenos da radim, i tablice...cekam, sta drugo?:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 36 minuta, BokyBoy je napisao:

Pratim...I meni istice registracija za nedelju dana, treba i prenos da radim, i tablice...cekam, sta drugo?:grr:

Bolje se odmah prijavi za tablice na onaj mejl u MUP-u registracijavozila@mup.gov.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, ThePainkiller said:

Bolje se odmah prijavi za tablice na onaj mejl u MUP-u registracijavozila@mup.gov.rs

Taj mejl ne jebe niko, nemoj ni slati, bolje zovi sup pa se raspitaj. Pisao sam u drugoj temi da sam poslao 10 mejlova i zvao milion ljudi dok nisam dosao do tablica. A mejl mrka kapa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo imali dve stranke na taj nacin, iz MUP-a je receno da uz sve original papire posalju (postom obavezno) i odstampan mail, kako ce drugacije znati da je predmet odobren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da nije moguće. Moja tetka je živela u centru Beograda, a kola držala u Čačku ( kad je otišla u penziju ), jer joj auto više nije trebao za Bg, a i bilo je problematično naći parking. Sedne u bus i dođe u Čačak, pa se tu vozika. Kad je trebalo produžiti registraciju, uradila bi tehnički preglerd u Čačku, pa onda ode u Bg i tamo u sup-u produži registraciju.  I ja sam jednom prilikom kupio u Čačku neregistrovan auto, sredio ga, uradio tehnički, pa došao u NS da ga registrujem ( posle se vratio u ČA, okačio tablice i vratio se kolima u NS. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja