Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Da sam na tvom mestu ne bih ga kupovao dok ga sadasnji vlasnik ne prebaci na zute table. Makar i o tvom trosku. Da ne bude posle samo za delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Bezi od toga ako mene pitas. Vidis da zivimo u ludoj zemlji. Uskore ce ti i za cipele trebati saobracajna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

ja sam još pre 4 godine odustao od kupovine polovnog skutera jer na žute table maltene ni nema ili se odma proda.Onda sam otišo u radnju i kupio nov i registrovo.Ja sam tražio samo žute jer na bele već 10 godina ne važi ,pa je uredba stavljena privremeno van snage.To je eto trajalo 9 godina i kad pogledaš kolko su uštedeli oni na bele može da se kupi polovna kineska pedesetica.A ja eto sa starijim skuterom budala pa još 2010 prebacio sa bele na žute u roku tih par meseci dok je uredba važila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 7 sati, Imeiprezime je napisao:

Zna li neko,posto su uveli trajne tablice i saobracajne,sta se desava ako prodje dva meseca od isteka registracije,da li se tada ipak menjaju tablice i saobracajna ili ostaju?

kada prodje dva meseca od isteka registracije moras da menjas tablicu i saobracajnu i to ti je dodatni trosak ako vozis sa isteklom registracijom i zaustavi te saobracajna policija platices kaznu od 5000 dinara i bices predat sudiji za prekrsaj zato sto nisi vratio tablice posle isteka kazna koju ce ti sudija izreci najmanja je 10 000 .pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 6 sati, JankelA je napisao:

Jedno pitanje, planiram da kupim skuter ( Gilera Runner ), ali motor jos uvek ima trajnu registraciju, da li bih mogao (i sta mi je potrebno) da ga registrujem na zutu tablicu?

I da li bih morao to da uradim ili moze jos uvek sa starom trajnom da se vozi?

mozes da ga registrujes  nema vise trajnih tablica sve mora biti registrovano i to svake godine .zute tablice nose mopedi tj.najslabija klasa motora koja  neprelazi 45kmh i to ces morati potvrdom da dokazes da bi imao zutu tablicu. ako vozis sa starom trajnom tablicom policija ce ti prilikom kontrole skinuti tablice i platices kaznu.moras da uradis i prenos vlasnistva .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 6 sati, JankelA je napisao:

Problem je sto se ne vodi na prodavca

pronadjes onog na koga se vodi i uradis prenos vlasnistva najbolje je kupiti od prodavca .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
Pre 11 sati, JankelA je napisao:

Jedno pitanje, planiram da kupim skuter ( Gilera Runner ), ali motor jos uvek ima trajnu registraciju, da li bih mogao (i sta mi je potrebno) da ga registrujem na zutu tablicu?

I da li bih morao to da uradim ili moze jos uvek sa starom trajnom da se vozi?

Cale moj ima kineski skuter i imamo sve papire, cak i potvrdu iz fabrike da ne prelazi 45km/h, pa je imao prosle godine muke da ga registruje..
Tako da moj savet ti je da bezis od toga i da nadjes nesto sto je vec prebaceno na zute table, tj legalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

E da ako nema potvrdu da ne prelazi 45km/h onda ides na testiranje na tehnickom pregledu, a tamo su mi rekli da skoro nijedan skuter nema blokadu, odnosno da prelazi 45km/h, cak i ovi kineski, a da ne pricam o Gileri Runner..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
6 hours ago, nidza vespa said:

kada prodje dva meseca od isteka registracije moras da menjas tablicu i saobracajnu i to ti je dodatni trosak ako vozis sa isteklom registracijom i zaustavi te saobracajna policija platices kaznu od 5000 dinara i bices predat sudiji za prekrsaj zato sto nisi vratio tablice posle isteka kazna koju ce ti sudija izreci najmanja je 10 000 .pozdrav.

Znaci i dalje vazi zamena tablica ako prodje dva meseca od isteka. A to ako odma ne vratis tablice nema kazne,vozilo se automatski odjavljuje iz sistema,tablice mozes da vratis kad hoces,to je provereno jer mi se desavalo da drugi auto ne registrujem odmah nego tek posle 6 ili vise meseci. Samo sam stare tablice vratio i dobio nove,kazne nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@nemanjadj91 nemoj molim te zbunjivati ljude sa netacnim informacijama u vec ludom sistemu.

Moped jos ove godine moze da se registruje bez potvrde o max. brzini, osim Tomos programa gde odavno postoji spisak o istim.

Tek od sledece godine ce se max. brzina odredjivati na valjcima a svakako to se moze "korigovati" jednom platnicom ukoliko je veca od 45km/h, naravno pre tehnickog.

Sto ce reci @JankelA ukoliko mozes stupiti u kontakt sa vlasnikom mopeda (iz saob.) kupi i prevedi.

@Imeiprezime bas kako ti je objasnjeno, vracaju se 60 dana posle isteka, kao sto je i bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da, ovo sto nidza vespa rece, postoji razlika ako te zaustave (ne znam tacno) 5 ili 10 dana posle isteka kazna je duplo manja.

Logicno :lud:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
pre 48 minuta, bdada je napisao:

@nemanjadj91 nemoj molim te zbunjivati ljude sa netacnim informacijama u vec ludom sistemu.

Moped jos ove godine moze da se registruje bez potvrde o max. brzini, osim Tomos programa gde odavno postoji spisak o istim.

Tek od sledece godine ce se max. brzina odredjivati na valjcima a svakako to se moze "korigovati" jednom platnicom ukoliko je veca od 45km/h, naravno pre tehnickog.

Sto ce reci @JankelA ukoliko mozes stupiti u kontakt sa vlasnikom mopeda (iz saob.) kupi i prevedi.

@Imeiprezime bas kako ti je objasnjeno, vracaju se 60 dana posle isteka, kao sto je i bilo.

Taj skuter se vodi na mene tako da sam ga ja registrovao i znam koja je procedura bila, barem u Beogradu..
I informacija nije netacna, prosle godine meni su trazili da donesem potvrdu da moped ne prelazi 45km/h sat, tako da sam morao da pisem zahtev da mi izvade tu potvrdu iz dosijea u Ljermontovoj i da uradim overenu kopiju.. A na tehnickom su mi pre toga rekli da mogu i oni da testiraju moped na valjcima, ali da su sigurni da nema blokadu i da prelazi 45km/h.. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

@bdadaMoja greska nisam video da se zakon promenio, ali sam sada nasao da je to odlaganje doneseno u maju prosle godine, ja sam registrovao u martu kada su to trazili..

 

Tako da se izvinjavam.. :)

 

trajna_registracija.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Uprava saobraćajne policije poslala je uputstvo tehničkim pregledima u kojem je navedeno da mopedi mogu da prođu...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 11 sati, Imeiprezime je napisao:

Znaci i dalje vazi zamena tablica ako prodje dva meseca od isteka. A to ako odma ne vratis tablice nema kazne,vozilo se automatski odjavljuje iz sistema,tablice mozes da vratis kad hoces,to je provereno jer mi se desavalo da drugi auto ne registrujem odmah nego tek posle 6 ili vise meseci. Samo sam stare tablice vratio i dobio nove,kazne nema.

pozdrav niste procitali dobro sta sam  napisao kada prodje tj.istekne registracija dva ili vise meseci i ti vozis tako i zaustavi te saobracajna policija sta se desava policija ti skida tablice pise ti da u roku od 7 dana uplatis 5000 kaznu sluzbeno lice koje te je zaustavilo i utvrdilo da vi niste registrovali vozile podnece prekrsajnom sudu prijavu i placate najmanje 10 000 kaznu . ti mozes da vozis neregistrovan i nemoras da vracas tablice ali kada te policija zaustavi onda sledi ono sto sam ti napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 11 sati, bdada je napisao:

Da, ovo sto nidza vespa rece, postoji razlika ako te zaustave (ne znam tacno) 5 ili 10 dana posle isteka kazna je duplo manja.

Logicno :lud:

vidim da ste me razumeli jos jednom da pojasnim kada vam istekne registracija zakon je takav stupio na snagu svake godine moras da produzavas saobracajnu tj da uradis tehnicki i ostalo. ako vozis sa isteklom registacijom jedan dva ,tri ,pet meseci i zaustavi te SAOBRACAJNA POLICIJA ONA TI SKIDA TABLICE I PISE TI KAZNU DA U ROKU OD 7 DANA UPLATIS KAZNU OD 5000 DINARA. STA DALJE SLEDI SLUZBENO LICE KOJE TE JE ZATEKLO DA UPRAVLJAS VOZILOM NEREGISTROVAN PODNOSI OSNOVNOM PREKRSAJNOM SUDU ZA SAOBRACAJNE PRKRSAJE PRIJAVU I SUDIJA TI ODREDJUJE MINIMALNU KAZNU OD 10 000 A MOZE I VISE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
33 minutes ago, nidza vespa said:

pozdrav niste procitali dobro sta sam  napisao kada prodje tj.istekne registracija dva ili vise meseci i ti vozis tako i zaustavi te saobracajna policija sta se desava policija ti skida tablice pise ti da u roku od 7 dana uplatis 5000 kaznu sluzbeno lice koje te je zaustavilo i utvrdilo da vi niste registrovali vozile podnece prekrsajnom sudu prijavu i placate najmanje 10 000 kaznu . ti mozes da vozis neregistrovan i nemoras da vracas tablice ali kada te policija zaustavi onda sledi ono sto sam ti napisao.

Nisam mislio na voznju neregistrovanog vozila. To nikad ne bih uradio. Nego sam pitao da li se menjaju tablice i saobracajna ako prodje dva meseca od isteka registracije,ali dobio sam odgovor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

Svima zelim ugodnu voznju i srecne kilometre najlepse je kada ste u saobracaju regularni i kada vas zaustave organi saobracajne policije a vi sa osmehom uz vas skuter motocikl imate dozvolu zatim saobracajnu prvu pomoc i flurosentni prsluk i na kraju kazete policiji dovidjenja gospodine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
pre 3 minuta, Imeiprezime je napisao:

Nisam mislio na voznju neregistrovanog vozila. To nikad ne bih uradio. Nego sam pitao da li se menjaju tablice i saobracajna ako prodje dva meseca od isteka registracije,ali dobio sam odgovor.

pozdrav  srecni i ugodni kilometri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 18 sati, Imeiprezime je napisao:

Nisam mislio na voznju neregistrovanog vozila. To nikad ne bih uradio. Nego sam pitao da li se menjaju tablice i saobracajna ako prodje dva meseca od isteka registracije,ali dobio sam odgovor.

Dobio si odgovor, ali delimično tačan.

 

Nisi mislio na vožnju nereg. motora i ja sam te odmah razumeo ali nisam stigao na vreme da odgovorim...

 

Od kako je dozvoljena 'periodična registracija', važenje tablica (a samim tim i saobraćajne dozvole) se produžava na 12 meseci po isteku od trenutka prve periodične registracije motora.

 

Vrlo prosto, ako je motor redovno registrovan svake godine na punih 12 meseci, onda tablica po isteku registracije važi još 60 dana tj. imamo 60 dana da produžimo registraciju bez promene tablica. 

A ako registruješ motor na kraći period od redovnih 12 meseci, onda tablica važi još 12 punih meseci po isteku registracije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sad bio registrovao motor i zivce mi pokidase. Sad stavljaju nekakav aparat na poluge kocnica i kako sam shvatio mjere silu pritiska kocnice i silu kocenja na valjcima, te se to dvoje mora upariti.
Meni su sto puta kocili dok nekako ne ubodose, napati se ja dok sam gledao, a mogu misliti kako je njima bilo.
Dodje i kaze mi da su mi diskovi ovalni ali da sumnjaju i u aparat jer do sad ni jedan motor nije prosao kako treba, sve isti problem. Vracali aparat na bazdarenje i oni im potvrdili da je sve u redu, a problem ostao isti. Sada cekaju da im dodje neko sa novim diskovima, pa da vide sta ce biti. Sto se kocenja tice ja gledam da tocak ukoci i skace po valjcima dok se oni jos okrecu, sto je po meni ok jer motor nema tezinu da ih odma zaustavi.
Doslo mi je ili da ga prodajem ili carinim u Bosni ali ne znam jel i kod njih igranka kao ovde, i jos mi kaze od iduce godine video nadzor tako da ce sve zivo gledati. Ko prezivi pricat ce

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, Bigor je napisao:

Sto se kocenja tice ja gledam da tocak ukoci i skace po valjcima dok se oni jos okrecu, sto je po meni ok jer motor nema tezinu da ih odma zaustavi.

Kakva je sad to glupost kad je dosad racunata tezina vozaca 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja