Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1312 postova

Suzuki GSXF 750, 2003. godiste. 

Registracija sveukupno sa svim uracunatim 24 400. Tehnicki je bio 3000. Premijumski stepen 4, popusta nema. Plus sam platio vise neke takse I ko zna sta jos jer sam registrovao u drugom gradu, a nalepnicu podigao u BG. 

 

Maglenke su morale da idu sa motora.

 

Kofer, nosac kofera, ivanov vizir zatamljeni, robertov auspuh, led zadnji migavci prednji beli, xenoni, sve proslo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ludilo cene, da registrujes isto vozilo svake godine takodje! Niti je menjalo vlasnika niti registarsku opstinu...

2014te svratim hondom 1000f da pitam za cifru registracije, do tada sam placao oko 25/26000din... Sabra zena i kaze 16000! 

Ja se odusevio, vec naredne godine vratise na staro...

Tada je i tehnicki bio 500din u Kg, ovaj sada bezobrazluk baaas tesko podnosim, 3600din z 30 min gubljenja vremena na "pregledu"... I jos se moram najaviti da zakazem! Uuuuuuuuh...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Qingqi 200GY

Nisam našao adekvatnu temu za ovo što mene zanima. Naime, istekla mi je registracija motora KLE 500 20.6 ove godine. Ne želim više da registrujem motor. Koja je sada procedura oko vraćanja tablica i odjave?
Hvala!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Odjava se ne placa, treba ti ne overen registracioni list, odneses na salter sa tablicom, probuse saobracajnu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Nesto citam da najavljuju maximalnu cenu tehnickog i navodno je rec o cifri od oko 3000din za autombile.

Aj i to da vidimo ... kada poskupljuju skupstina resava u 2 dana , sada se spominje septembar, no ..."nada umire poslednja":grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
On 4.7.2019. at 15:04, floyd je napisao:

Pošto vidim da si iz Zemuna, najbliži ti je Kiler auto u Tošinom bunaru. Tamo je tehnički 2.000 dinara, ako nešto u poslednjih par nedelja nisu promenili.

 

Prvo ih pozvi i pitaj cenu posto su za kola podigli sa 3k na 4.5k, i jos naplacuju 500 din uslugu za nalepnicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ako registrujem vozilo (motor ili auto) mesec dana pre isteka registracije što je dozvoljeno vreme kada moze unapred da se registruje i tom prilikom izvadim i zeleni karton da li taj zeleni karton vazi godinu i mesec dana tj. do isteka nove polise ili vazi samo narednih mesec dana do isteka stare polise? S obzirom da se vezuje za osiguranje tj. za polisu nisam siguran jer meni narednih mesec dana i dalje važi stara polisa a novu polisu dobijam unapred ali datum početka je datum prestanka stare polise.

Da li neko ima iskustva sa ovim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ako registrujem vozilo (motor ili auto) mesec dana pre isteka registracije što je dozvoljeno vreme kada moze unapred da se registruje i tom prilikom izvadim i zeleni karton da li taj zeleni karton vazi godinu i mesec dana tj. do isteka nove polise ili vazi samo narednih mesec dana do isteka stare polise? S obzirom da se vezuje za osiguranje tj. za polisu nisam siguran jer meni narednih mesec dana i dalje važi stara polisa a novu polisu dobijam unapred ali datum početka je datum prestanka stare polise.
Da li neko ima iskustva sa ovim?


Zeleni karton vazi do dana isteka polise obaveznog osiguranja.
U prevodu 12 meseci ili krace.

Ja npr nemam zeleni, rega za auto mi istice u sept. Kupujem zk i vazice mi samo 1 mesec


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
pre 18 minuta, m.milivojevic je napisao:

 


Zeleni karton vazi do dana isteka polise obaveznog osiguranja.
U prevodu 12 meseci ili krace.

Ja npr nemam zeleni, rega za auto mi istice u sept. Kupujem zk i vazice mi samo 1 mesec


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tako sam i mislio ali reko da proverim. Mislio sam da obidjem malo Bosnu na par dana i sad treba da kupujem zeleni karton koji će mi važiti 20 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
31 minutes ago, mladenjanjusevic said:

Da li se konacno zna tacna cena tehnickog pregleda za motore ? :Joska:

Zavisi, nema jedinstvene cene, zovi razne tp pa pitaj. Ima za 2k, 3k, 3.600 RSD itd.

Malopre sam zvao Kiler auto, kod njih je 3k. Ja sam isto toliko platio u agenciji Motto, kod Miloša je 3.600 (GM na Zvezdari). 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Tako sam i mislio ali reko da proverim. Mislio sam da obidjem malo Bosnu na par dana i sad treba da kupujem zeleni karton koji će mi važiti 20 dana.


Tako je...
Da si kupio prosle god uz registraciju, vazila bi ti godinu dana.
:-)

Pisao sam o ovoj temi ranije na forumu.

Sto se tice Makedonije, konacno su se stekli uslovi da se ukone ZK, sto ce i biti, najverovatnije od sledece godine...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Негде сам прочитао да постоје најаве да ће и БИХ укинути ЗК.
Не знам које су им препреке, Северњацима је било непризнавање/блокада од стране Грка.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Негде сам прочитао да постоје најаве да ће и БИХ укинути ЗК.
Не знам које су им препреке, Северњацима је било непризнавање/блокада од стране Грка.


Da da.
U BiH je problem isto politicke prirode. Vise entiteta, vise odgovor ih tela...
Bice i to reseno nekad...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
6 hours ago, MOTOM said:

Zavisi, nema jedinstvene cene, zovi razne tp pa pitaj. Ima za 2k, 3k, 3.600 RSD itd.

Malopre sam zvao Kiler auto, kod njih je 3k. Ja sam isto toliko platio u agenciji Motto, kod Miloša je 3.600 (GM na Zvezdari). 

Hvala :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
On 23.7.2019. at 11:16, tatkonadzeja je napisao:

Ako registrujem vozilo (motor ili auto) mesec dana pre isteka registracije što je dozvoljeno vreme kada moze unapred da se registruje i tom prilikom izvadim i zeleni karton da li taj zeleni karton vazi godinu i mesec dana tj. do isteka nove polise ili vazi samo narednih mesec dana do isteka stare polise? S obzirom da se vezuje za osiguranje tj. za polisu nisam siguran jer meni narednih mesec dana i dalje važi stara polisa a novu polisu dobijam unapred ali datum početka je datum prestanka stare polise.

Da li neko ima iskustva sa ovim?

U slicnoj istoj situaciji sam...

 

Auto istice reg 14.08.2019

Produzio sam reg 15.07.2019 koja naravno vazi do 14.08.2020,uz registraciju sam trazio i zeleni karton jer kad ga ne platim uz registraciju,posle mi sve bude zao da dam 2.000din a nemogu da iskoristim svih 365dana(stvar principa,nebitno).

 

Kad sam podizao,novu polisu,nalepnicu i zeleni karton,drugar koji mi to radi kaze,nemoj da ides preko (BiH) do 14.08 jer tek od tada ti vazi karton...Nisam ni razmisljao o tome,ja hteo vec sutradan da se provozam malo,nisam bio par godina(iz principa opet)... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Sličan slučaj sam imao prethodne godine. Odradio ranije registraciju i uzeo zeleni karton koji je počinjao da važi tek za nekih 15ak dana. Prilikom ulaska u Bosnu sam koristio isti i niko me nije pitao bilo šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ако региструјеш месец раније ни нова полиса не важи него тек кад истекне стара коју треба чувати а не бацати.
А зелени к. везан за нову полису, што је све логично, осим ако није.


100% si u pravu.
ZK je samo garancija osiguranja da u slucaju nezgode pricinjene trecim licima postoji kogucnost da se naplati steta i traje samo dok vazi polisa od autoodgovornosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

U potpunosti se ja slažem sa svima vama. I meni je logično da je tako i zato sam i pitao. Ali ako je zeleni karton samo potvrda tj. garancija da sam ja platio i imam polisu obaveznog auto osiguranja zasto onda taj jedan glupi papir košta 2000-2500 dinara i ne pruža apsolutno nista vise od polise koju imam i koju sam već platio. A pri tom sada plaćam istu sumu za tu "potvrdu" za 15 dana važenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
U potpunosti se ja slažem sa svima vama. I meni je logično da je tako i zato sam i pitao. Ali ako je zeleni karton samo potvrda tj. garancija da sam ja platio i imam polisu obaveznog auto osiguranja zasto onda taj jedan glupi papir košta 2000-2500 dinara i ne pruža apsolutno nista vise od polise koju imam i koju sam već platio. A pri tom sada plaćam istu sumu za tu "potvrdu" za 15 dana važenja.

 

Pisao sam u drugoj temi o tome.

ZK ti je potrebna samo za Makedoniju, jer nisu priznati od UN, tj sada jesu ali dok se zavrse administrativni poslovi, clanstva itd, treba ti ZK, i za BiH, zbog institucija i medjunarodne opservacije.

 

Nasa osiguranja su se izborila preko udruzenja osiguravaca, medjunarodnim clanstvima i angazovanjima, podizanjem kredibiliteta, isplatom steta preko ZK i novcanim garancijama, da ni u jednoj zemlji Evrope ti ne treba ZK, vec da je dovoljno sto imas nasu polisu.

U slucaju nezgode das nasu polisu i priznaju je.

Samo u ove dve republike to nije slucaj, a zbog razloga iznad.

 

Elem,

Ne moras da kupis ZK.

Niko te ne primorava.

Mozes da krenes na put, pa lepo kad dodjes na granicu, tj izadjes iz srbije, stanes kod granicara BiH ili Mak i kupis polisu Granicnog osiguranja.

 

To se obicno kalkulise po danu boravka i otprilike za 3 dana je oko 130€.

 

Ne smes neosiguran da prodjes kroz njihovu zemlju.

Sta da zgazis nekog? Ko ce da pokrije troskove, ako si neosiguran?

 

Za Evropu kao sto rekoh nasi pokrivaju po default-u.

Za stete po ZK isto.

 

A u slucaju granicnog, pokrivaju njihova osiguranja.

Cena je takva jer ne znaju tvoje navike, rizike koje nosis i vozacku istoriju.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
28 minutes ago, m.milivojevic said:

 

Pisao sam u drugoj temi o tome.

ZK ti je potrebna samo za Makedoniju, jer nisu priznati od UN, tj sada jesu ali dok se zavrse administrativni poslovi, clanstva itd, treba ti ZK, i za BiH, zbog institucija i medjunarodne opservacije.

 

Nasa osiguranja su se izborila preko udruzenja osiguravaca, medjunarodnim clanstvima i angazovanjima, podizanjem kredibiliteta, isplatom steta preko ZK i novcanim garancijama, da ni u jednoj zemlji Evrope ti ne treba ZK, vec da je dovoljno sto imas nasu polisu.

U slucaju nezgode das nasu polisu i priznaju je.

Samo u ove dve republike to nije slucaj, a zbog razloga iznad.

 

Elem,

Ne moras da kupis ZK.

Niko te ne primorava.

Mozes da krenes na put, pa lepo kad dodjes na granicu, tj izadjes iz srbije, stanes kod granicara BiH ili Mak i kupis polisu Granicnog osiguranja.

 

To se obicno kalkulise po danu boravka i otprilike za 3 dana je oko 130€.

 

Ne smes neosiguran da prodjes kroz njihovu zemlju.

Sta da zgazis nekog? Ko ce da pokrije troskove, ako si neosiguran?

 

Za Evropu kao sto rekoh nasi pokrivaju po default-u.

Za stete po ZK isto.

 

A u slucaju granicnog, pokrivaju njihova osiguranja.

Cena je takva jer ne znaju tvoje navike, rizike koje nosis i vozacku istoriju.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

druže, nije baš tako......lični primer da ne bude zabune.

ZK ti ne garantuje apsolutno NIŠTA. Meni je motor srušio makedonac u Makedoniji, koji je imao uredno osiguran auto sa zelenim kartonom, ja i kolega smo imali uredno registrovane motore sa zelenim kartonima, došla policija i napravila zapisnik (gde je čovek nedvosmisleno priznao krivdu da nije video parkirane motore), da bi u povratku u matičnu državu imali izuzetno velike probleme oko naplate osiguranja. Usmerili su nas na privatnu tužbu protiv fizičkog lica zbog naplate štete bez obzira što su sva vozila bila uredno osigurana. Toliko o sigurnoj naplati ako imaš ZK.

Dok nisam lično kontaktirao osiguravajuču kuču u Makedoniji i lično razgovarao sa nekim "visokim ljudima" tamo ,te onda kontaktirao i "majku" makedonske osiguravajuče kuče u Austriji i tamo porazgovarao sa nekim "visokim ljudima", nisu hteli ni da čuju o isplati štete.  Posle objašnjenja kako krečem sa FB i LinkedIn  kampanjom te štampanim medijima protiv njih jer je moja građanska dužnost (naravno zar ne?) obavestiti što više ljudi o nepoštenoj poslovnoj praksi potkrepljenoj sa tiskanim dokumentima i policijskim zapisnikom, stvari su se konačno pomakle sa mrtve tačke i krenule neverovatnom brzinom.......

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
druže, nije baš tako......lični primer da ne bude zabune.
ZK ti ne garantuje apsolutno NIŠTA. Meni je motor srušio makedonac u Makedoniji, koji je imao uredno osiguran auto sa zelenim kartonom, ja i kolega smo imali uredno registrovane motore sa zelenim kartonima, došla policija i napravila zapisnik (gde je čovek nedvosmisleno priznao krivdu da nije video parkirane motore), da bi u povratku u matičnu državu imali izuzetno velike probleme oko naplate osiguranja. Usmerili su nas na privatnu tužbu protiv fizičkog lica zbog naplate štete bez obzira što su sva vozila bila uredno osigurana. Toliko o sigurnoj naplati ako imaš ZK.
Dok nisam lično kontaktirao osiguravajuču kuču u Makedoniji i lično razgovarao sa nekim "visokim ljudima" tamo ,te onda kontaktirao i "majku" makedonske osiguravajuče kuče u Austriji i tamo porazgovarao sa nekim "visokim ljudima", nisu hteli ni da čuju o isplati štete.  Posle objašnjenja kako krečem sa FB i LinkedIn  kampanjom te štampanim medijima protiv njih jer je moja građanska dužnost (naravno zar ne?) obavestiti što više ljudi o nepoštenoj poslovnoj praksi potkrepljenoj sa tiskanim dokumentima i policijskim zapisnikom, stvari su se konačno pomakle sa mrtve tačke i krenule neverovatnom brzinom.......


Pazi pazi.
Zk tebi nista me garantuje.
Zk garantuje njima.
Zk je dokaz da si regularno osiguran od autoodgovornosti, tj stete pricinjene trecim licima prouzrokovane upravljanjem vozila.

Da si ti njega oborio, iskoristili bi zk i naplatili bi stetu. Oni.

Da.
U pravu su.
Obzirom da je on tebe oborio, cak i to sto je priznao krivicu, stetu mozes naplatiti samo privatnom tuzbom.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja