Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo tada kupovali u Hr ceo paketic (prva pomoc,fluo prsluk,rez. sijalice,trokut) za cenu Galenikine prve pomoci, na mitingovanje policajca pokazem mu spisak na p.p. i spisak po zobsu i ponudim da "pise" pa da sudija odluci ko je u pravu, dobijem mrmljanje u bradu i dokumenta nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
15 hours ago, Zuba87 said:

И оно у шта нисам сигуран, тј. било је приче када су их увели, а да ли су приче тачне, не знам, кажу да не сме бити отворено паковање. А како онда да будем сигуран да унутра није пиљевина, ако не смем да отворим?

Može biti otvarano ali ne sme ništa da fali.Naravno ako si nešto izvadio moraš dodati sa identičnim kakvo je bilo a tu su se proizvodjači dosetili da delovi koji idu u komplet PP budu specifičnog pakovanja I da ih ne puste u slobodnu prodaju a ti nemaš parvo da dopunjavaš sa sličnim.Tako da ako načneš (ne daj bože) onda praktično dolazi do toga da moraš kupiti novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако дође до тога да сам принуђен да начнем, најмањи је проблем купити нову.
Већи је проблем бити сигуран шта је унутра, ако се не сме отворити.
Надам се да сте у праву, да сме, и логично би било да је тако.

Највећи проблем је сетити се обуке из Црвеног крста и правилно је применити да бих могао заиста помоћи некоме.

А о свом трошку сам, из сопственог задовољства, са великом вољом и огромном жељом да научим, слушао предавања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa nisam baš hteo novu raspravu da počinjem, ali otvaranje narušava sterilnost sadržaja koji bi inače stavili na otvorenu ranu. Testirali stručnjaci i kažu stvarno nije sterilno posle određenog vremena. Međutim, meni nije jasno kakve veze ima sterilnost za nekoga ko se već valjao po putu u leži na zemlji i krvari...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Registrovah se poslednjeg dana registracije kod Miloša na Zvezdari, sve fino, popih i kafu. Jedino što skuplje nego prethodnih godina.


Sent from my SM-J320F using Tapatalk


Gde se nalazi ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pa sad neznam nedaj boze u stvarnoj situaciji .ako je neko teze povtredjen u kojoj meri smemo da pruzamo pomoc a da ga ne povredimo.Da zovemo hitnu,neko krvarenje da zaustavimo ako moze,a sta ako je povredjen vrat kicma?Eventualno prevoz do bolnice,ali postoji rizik od povreda koje nevidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 54 minuta, X8 Vračar je napisao:

Koncept je potpuno debilan: posle može taj što si mu pružio prvu pomoć i da te tuži.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Tacno tako,proletos na predavanju crvenog krsta bas su o tome govorili,davanje krvi iz vene u venu(kao sto je bilo sa pokojnim Mirkom Martinovicem na Tari)je davna proslost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У принципу, све је регулисано, не можеш кривично одговарати зато што си пружио прву помоћ, приватном тужбом би он испушио, треба да је захвалан што си му се нашао.

А што се тиче повреда кичме, не мрдаш га, само пипаш кичму да ти каже да ли га негде боли, или ако је у несвести пипаш и гледаш да ли прави гримасе-ако има повреде, болеће га и имаће тикове...

Наравно, најбоље је позвати хитну и да те они воде кроз то саветима, ипак су маааалкице стручнији од, нпр. мене, поштара, електротехничара, дипл. свирача к...у... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ko je do sada sprečavao da tehnički bude samo tehnički ?

Konkurencija na tržištu.

Može sada da se uvede monopol,

da tehnički pregledi postanu kao notari i privatni izvršitelji,

ali to je neprirodno stanje tržišta i otvara se pitanje

zašto tako ne bi uradili u bilo kom sektoru privrede.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Dobro vece svima, imam ADAMS -a (slican je Sprint Princu) sklonio sam mu zadnje sediste jer zelim da napravim Bobbera od njega.Zanima me hocu li imati problema oko registracije i tehničkog  pregleda???

Pozdrav svim članovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, ivica744 said:

Hoces,ne mogu se registrovati preradjeni motori,odustani dok je vreme

U Kraljevu se registruju, naravno uz zadovoljavanje odredjenih standarda...tipa homologirano svetlo, migavci i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

mislio sam otkud oni na tehnickom znaju kako izgleda svaki model izvorno a onda mi odgovorise ne mora da bude poznavaoc nego otkuca na guglu i izadje mu originalan izgled,kaze mi drugar iz Bele crkve da zezaju i za preradjeno sediste 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Malo pre uradio tehnicki za auto... Lepo je poskupeo... Al nije to ideja pisanja, nego sam tamo nacuo da ce da uvedu tehnicke preglede za bicikle jednom godisnje:sampion:Sve se nadam neko se sprda, mada:stabre:

Tako da sta ste vozali bajseve bez tehnickog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
1 hour ago, duledjo said:

mislio sam otkud oni na tehnickom znaju kako izgleda svaki model izvorno a onda mi odgovorise ne mora da bude poznavaoc nego otkuca na guglu i izadje mu originalan izgled,kaze mi drugar iz Bele crkve da zezaju i za preradjeno sediste 

Ti iz Bele crkve pametnjakovici nek jedu govna za to preradjeno sediste.

A sad admin udri cenzuru... jedno pip na proste reci, hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

cak je i Okanovic na tv priznao da se nasi organi bave trivijalnostima na tehn.pregledima tipa da li neko ima kuku ili nema i da li su stakla tamnija od dozvoljenog a niko se ne bavi pruznim prelazima pa onda najlakse okrive vozaca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Gsx750f

Gospodo draga da li je neko regigstrovao motor a da je pre toga isti registrovao na 6 meseci, sada sam pozvao agenciju i receno mi je da moram da vratim saobracajnu i tablice, molim Vas da li je neko imao slican problem o registraciji a da je prethodno reigstrovao na 6 meseci ? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Da li se plaća porez na vozilo koje je uvezeno u Srbiju, znaci nije registrovano do sada kod nas i ovo mu je prva registracija, na tehnickom me ubeđuju da mora kupoprodajni ugovor i porez da se plati, ok kupoprodajni sam uradio, a kada sam bio u poreskoj rekli su mi da ne treba nista da se placa, nazad na tehnicki oni kažu nemamo pojma, mi smo mislili da treba... Ko tu koga sad, ja ne znam, da me ne zezaju u SUPu za to?  
Covek je uvezao motor iz Ch na sebe, vodi se u svim papirima na njega, ali nije registrovao, ja sada hocu da registrujem na mene, kupoprodajni u redu jer ne ide na ime kupca, ali ovo sa porezom je ludnica. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre sat vremena, lakistrike95 je napisao:

Da li se plaća porez na vozilo koje je uvezeno u Srbiju, znaci nije registrovano do sada kod nas i ovo mu je prva registracija, na tehnickom me ubeđuju da mora kupoprodajni ugovor i porez da se plati, ok kupoprodajni sam uradio, a kada sam bio u poreskoj rekli su mi da ne treba nista da se placa, nazad na tehnicki oni kažu nemamo pojma, mi smo mislili da treba... Ko tu koga sad, ja ne znam, da me ne zezaju u SUPu za to?  
Covek je uvezao motor iz Ch na sebe, vodi se u svim papirima na njega, ali nije registrovao, ja sada hocu da registrujem na mene, kupoprodajni u redu jer ne ide na ime kupca, ali ovo sa porezom je ludnica. 

 

ima samo 2 varijante

1.vozilo uvezeno na pravno lice(uvoznicku firmu,preduzece)

takvo vozilo ide na ime kupca,tj nema nikakvog placanja poreza na prenos apsolutnih prava u poreskoj upravi.

2.vozilo uvezeno na fizicko lice(sto je u tvom slucaju koliko sam razumeo)

 

E sad,iako vozilo nikad nije registrovano,a uvezeno je na fizicko lice,pravi se kupoprodajni ugovor izmedju kupca(tebe) i prodavca(lica koje je na svoje ime izvrsilo uvoz vozila) i takav ugovor se overava kod notara(ili sudu,opstini,zavisi odakle ste).

Sledeci korak je da se u opstini prodavca u poreskoj upravi plati porez na prenos apsolutnih prava u iznosu od 2.5% kataloske vrednosti vozila.

 

Onda sa placenim porezom i overenim kupoprodajnim,ides na tehnicki i registrujes.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

@miksamgm Drugi slucaj je kod mene, e tako smo mi i odradili, napravili kopoprodajni i onda su nam u poreskoj rekli da nam ne treba nista vise, tj. nema potrebe za placanjem poreza jer motor nije registrovan kod nas. Jos mi zena na salteru rece imali smo slucaj prosle nedelje isti, ne brinite nista. 
Posto su meni tako rekli i rekli su mi da odmah ide u SUP, ja vise sa tim nemam nista, cekam da mi daju papire sa tehnickog i pravac SUP za tablice, je li tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Kažu ove godine neće da gledaju izduv, al od iduće hoće. Kao mora original izduv.

Po ovome znači da 80% vozila neće moći da se registruje? I nova kada prođe oko pet godina i istruli lonac?

Ajde brate kupi original iz fabrike. :stabre: Gde ima? Jel se to oni zezaju sa nama il su stvarno odlepili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 41 minuta, lakistrike95 je napisao:

@miksamgm Drugi slucaj je kod mene, e tako smo mi i odradili, napravili kopoprodajni i onda su nam u poreskoj rekli da nam ne treba nista vise, tj. nema potrebe za placanjem poreza jer motor nije registrovan kod nas. Jos mi zena na salteru rece imali smo slucaj prosle nedelje isti, ne brinite nista. 
Posto su meni tako rekli i rekli su mi da odmah ide u SUP, ja vise sa tim nemam nista, cekam da mi daju papire sa tehnickog i pravac SUP za tablice, je li tako?

Mislim da nece moci tako,al ajd nek je sa srecom,ne smem cvrsto da tvrdim.

 

Prodavac mora prenosom vlasnistva na trece lice u maticnoj poreskoj upravi da "rasknjizi" placanjem poreza to vozilo sa sebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja