Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 26 minuta, Surb je napisao:

jel proradilaa registracija na koliko hocemo

Odavno, samo sto su je napakovali da nam se ne isplati registrovati na manje od godinu dana.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
jel proradilaa registracija na koliko hocemo
Određenije rečeno - i jeste i nije :-)))))
Priča slična kao sa tehničkim.
Zakon i pravilnik su stupili na snagu, ali Ministarstva se prave blesava i gluva i ćorava u oba slučaja.
Svoj deo posla nisu odradili kako je tamo napisano.

Kod nas je ono - mož' da bidne, al' ne mora da znači.

Pa ti ajd' sad...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Upravo završio registrovanje motora, pa da podelim s vama iskustvo, lokacija Pančevo :)

Kupio motor ove godine i prošle nedelje uradio novu saobraćajnu.

Juče zakažem tehnički u agenciji recimo "Z" (jer mi reg ističe sledeće nedelje a tada ću biti u Brnu) 

Odem u "Z" - otkače me - imaš greške u saobraćajnoj (broj osovina i odnos snaga nije tačan) mora nova saob, najbolje da završiš to u Pančevu.

Odem jutros u agenciju "X" gde je rađen prošle godine tehnički - "Ne ne, nismo mi pogrešno izračunali odnos snaga, ko zna ko je to prvi upisao pogrešno. Osovine su od prošle godine, to mora novo" I ne rade više motocikle, ne mogu kod njih.

Odem u agenciju "Y" koji rade motocikle, kreće žurka: 

- Maglenke kažu nisu fabričke (stavljene u Platneru) - moramo da ih skinemo - skinuo

- Crash barovi (stavljeni u Platneru) "bodu oči" - moramo da skinemo jer ako upadne kontrola pitaće zašto je to na motoru (to nije bila opcija s moje strane, ostavio sam im broj mobilnog telefona da me pozovu ako im upadne kontrola)

- Akrapovič kupljen u Platneru - nije fabrički - moramo da skinemo (ni to nije bila opcija s moje strane, ostavio sam im broj mobilnog telefona da me pozovu ako im upadne kontrola)

 

Pitao sam ih kako će sa Adventure motocikala vlasnici skidati svu adventure touring opremu koju imaju uredno napakovanu na ljubimcima - nisu imali pametno ništa da odgovore.

Završim to nekako, odem u SUP - 20i u redu , stignem na red - pogrešno popunjen datum na polisi - mora ispravka. Nazad u agenciju, isprave, nazad u SUP. 

Priložena molba da mi završe saobraćajnu što ranije jer putujem u Češku u utorak. Kažu, nadamo se u ponedeljak.

 

Crash bar - Seba, Ivan Viziri, Race ADA Auspuh - sve što sam imao na prethodnom motoru najverovatnije ne bi prošlo tehnički pregled.

Ostaje samo pitanje da li izbegavati ovakve agencije (ja sam naleteo na 3 sa istim zamerkama) ili sačekati da se stiša situacija jer su svi preplašeni, ostaje pitanje.

 

Yamaha Super Tenere 2011 - 34550,00 dinara produžena registracija (nije menjana tablica) s novom saobraćajnom.

 

Debelo razočaran u administraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo kako je to kod mene ispalo za moju Kawu:

 

Registrovao sam ga na 4 meseca, od sredine jula do sredine novembra.

Specifikacije: 68kw, 1015ccm, 1979. godište, premijski stepen 4. Tehnički sam obavio početkom jula, po staroj ceni, neposredno pre stupanja novog Pravilnika na snagu. 

Sve troškove sam platio online, preko homebankinga, izuzev polise koju sam platio direktno u poslovnici osiguranja. Ništa agencija.

 

Polisa osiguranja za 4 meseca: 5624 din.

Tehnički pregled: 1000 din.

Porez: 1830 din.

Komunalna taksa: 1320 din.

Nalepnica: 236+204=440 din.

Saobraćajna dozvola: 660+654=1314 din.

Tablica: 767+553=1320 din.

Provizija: 8x10 din=80 din.

Sve ukupno: 12930 dinara.

 

Ranije sam, uz potvrdu da mi je motor oldtajmer, ne samo polisu nego i porez i komunalnu taksu plaćao proporcionalno periodu registracije. Sad su nas tu uskratili, navodno jer Ministarstvo finansija još uvek nije poslalo odgovarajuća uputstva MUP-u. Osim toga, iako nemam nikakvu štetu, u osiguranju su mi rekli da kad god uzimam 'skraćenu polisu', tarifira se prema premijskom stepenu 4.

 

Meni i ovo znači jer bi me puna rega koštala 11000 skuplje a od polovine novembra do kasnog proleća svejedno neću voziti Kawu. Za tu razliku taman registrujem Beverlija na celu godinu i odem na solidan ručak. 

 

Sledeće godine neću morati da vadim novu saobraćajnu i tablicu ako ga ponovo registrujem pre sredine novembra. Zakonski rok je godinu dana po isteku registracije, nakon tog roka mora nova tabla i saobraćajna. Tu ću da uštedim otprilike tačno onoliko koliko ću više da dam na tehnički. Jednom rukom ti kobajagi nešto daju a drugom ti uzmu više nego što su ti dali. 

 

Zaključak:

Ušteda je samo na polisi, od ove godine sve ostale troškove moramo da plaćamo u punom iznosu, kao da registrujemo motor na celu godinu. 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Kako stvari stoje neće moći ni DUGA COLOR boja nego samo ona uvezena striktno iz Japana za njihove motore. Nušiću ustaj!!!

Izgleda da je i inspektorima priprećeno da lako mogu samo jabuke na Kvantašu da prodaju ako ne budu ispunjavali nečije želje.
Tehnički koji budu prekoračili tumačenje takođe će na Kvantaš, ali ne zbog nečije želje nego će ih narod zaobilaziti u širokom luku. Promet 0.
Srbija će ponovo početi da liči na zemlju iz vremena 7 sekretara SKOJ-a kada su putevima mogle da se vide samo državne crne limuzine i po koji direktor.
Onaj Gulin mi izgleda među prvim zagovornicima ovakvog scenarija, a mi ćemo ko Paja i Jare kroz kukuruz jer tu ne treba tehnički.
Ko posle može da kaže da tu niko ne misli na ekologiju.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Navedi slobodno imena firmi gde si pokusao da izvrsis tehnicki da svi znamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^^ Nigde ne piše da automobil mora biti u fabričkoj boji, ali svakako mu u saobraćajnoj mora biti upisana aktuelna boja. Uvek je to bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

A ovi sa raznim zmajovima, mrtvacima, flejmovima (što neko reče), po haubama i rezervoarima... da prebrišu sa vodenjarom marke 600, 800... pa šta ostane?

 

Pa - pa - paranoja...

 

Postavlja se pitanje - da li je prvo Zakonodavac trebao da prođe LEKARSKI PREGLED, pre nego što je krenuo da piše izmene i dopune pravilnika o tehničkom pregledu?

 

Davno beše ona pesma od Dugmeta "Polubauk polukružni Poluevropom"...

Jel ima neko ovaj Polo da zajebavamo narod na tehničkom?

 

Fabrički

 

http://petrolblog.com/2010/05/yesterdays-specials-vw-polo-harlequin-2/

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ti inspektori što prepadaju kao nemačke trojke iz WWII po tehničkim pregledima, oni su sigurno stručnjaci iz oblasti bezbednosti saobraćaja ili ih je ipak pokupio Mile s kombajnom negde u kukuruzu usput?
Čik sad da neko ode u salon po nov motor i da naruči nešto iz kataloga dodatne opreme kad se ni proizvodjači ne trude da sve žigošu. Niko na svetu ne proizvodi sve sam, nego ima kooperante.
E moji, moji... sve moji... stručno prepisali, stručno izglasali i sproveli paragrafe.
Jadni proizvodjači, oni ne znaju da mi nismo rest of the World da nam uvaljuju što i drugima... mi smo SRBIJA

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Juce vozio skuter na tehnicki, rekli su mi da ne mora da se radi jer je kupljen nov prosle godine (kad se uradi prvi tehnicki naredne godine ne mora). Hah, totalni haos :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kymco xciting 250

da li su ovi normalni.tehnicki pregled za skuter od 250 ccm kosta 2500dinara?

ako zna neko gde u Nis-u ima za manje para neka javi. ovo postalo skidanje koze na zivo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Pa kako stvari stoje (stigo klinac, poostren tehnicki, registracija kao da vozim buldozer i da usput skidam asfalt sa puta) moj Unitrak ce ili na prodaju ili nek skapava dok mi ne dokurci i ne oteram ga na otpad

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mlatimo ovde danima praznu slamu oko tehnickog i registracije ??

Kao da nekog bole ***** sto ti, ja, mi, neko od nas nece moci da registruje svoj motor ili auto ??

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja