Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, miketa je napisao:

mozda ce kad prodje mesec dva malo da iskuliraju ali za sad stvari stoje tako

Racunaj da ce jos malo pa iskljucivati iz saobracaja kada vide ksenone,uvek tako ide,prvo puste da se resi na teh. onda pocnu i provere u saobracaju.

Vec vidjeno vise puta,verujte mi.

Nadam se samo da ce se stvari poceti resavati i po Beogradu,ako ne onda cela prica zaista nema smisla.

Tako je bilo sa atestima za plin,zatamljenim staklima ... ali je uvek u Bg tolerisano dosta toga,cist dokaz je otvoriti oglase 80% Bg vozila nema atestiran plin (i jedan u Kg :lol3:) i ima tamna stakla koja i ako atestiraju mogu iza B stuba a posle picnu i napred dok kod nas ljudi ostaju bez tablica cas posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Dr@g@n je napisao:

"ABE" je papir koji se dobija na atestu ili tehnickom i mora da se nosi sa sobom, na njemu pise da je ta stvar dozvoljena za taj motor i kad policajac zatrazi duzan si da mu pokazes.

Ti i @bmw pricate o istoj stvari samo je drugacije nazivate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 34 minuta, bdada je napisao:

Ti i @bmw pricate o istoj stvari samo je drugacije nazivate.

Tačno to...

"ABE" = "homologacijski karton" = "COC", koji moraš imati kod sebe i na zahtev policajaca predložiti na uvid 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Braćo, na mojoj Kawi EN500 je neki custom izduv, fabrički je propao i bačen odavno, tako mi je rekao prethodni vlasnik, grane su sečene svega par cm jer su istrulile, a ovim komentarima ovde ste me lepo zabrinuli jer će me nov oriđiđi izduvni sistem koštati preko 800e...Inače mene zanima da li oni na tehničkom zagledaju auspuh? Pao sam na jednu finu idejicu da odradim topove izgledom identične fabričkim, naravno neće biti utisnuti serijski brojevi na njima, ne znam prolazi li ovo :) Ne bacaju mi se 800e na motor koji vredi jedva 2000e, polovne auspuhe ću jedva da nađem...

Malo mi je nelogičan ovaj zakon ako će za svaku sitnicu da razmatraju da li se prolazi tehnički ili ne...Imam gomilu gluposti na motoru (naslon, vizir, pomoćna svetla, crash barove, one đavole za bisage da ne upadaju u točak, resice na kormanu itd...) Ništa od ovoga po meni ne bi trebalo da utiče na bezbednost u saobraćaju, čak naprotiv...A što se tiče auspuha, umesto da traže original zašto jednostavno ne bi testirali buku i emisiju štetnih gasova? Dobar deo motora nema fabričke izduve jer ih je teško naći i umeju biti jako skupi kao u mom slučaju...skroz bezveze

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam turio od Honde vf750 na mog Bimera. Jebem ga ko na tenickom nadje da im nesto fali,a plus na sebi imaju citavu azbuku u abecedu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 15 sati, ZEMZEM je napisao:

Sad gledao moj auspuh kupljen u Luisu.

Ima utisnuto u dva reda ovako, e3 je uokviren kvadratom.

 

e3 1004

e3 1027

 

Zadovoljava EURO 3 standard za emisiju izduvnih gasova. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, duledjo je napisao:

mislim da to e4 znaci zemlju porekla

 

Nisam znao da je Suzuki iz Holandije. Ja mislio iz japana. :stabre: Salu na stranu E4 je oznaka za Evropsku zemlju u kojoj je uradjena homologacija za Evropsko trziste, a ujedno je vezano za Evropske norme o emisiji izduvnig gasova,  posto sav uvoz Japanskih motora u Evropu ide preko Holandije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 19.7.2018. at 22:08, ZEMZEM je napisao:

Sad gledao moj auspuh kupljen u Luisu.

Ima utisnuto u dva reda ovako, e3 je uokviren kvadratom.

 

e3 1004

e3 1027

 

@ZEMZEM

Jel ti izduv e3 1004 Hurric? Ako jeste onda je E3 zemlja porijekla Italija. Ali je sama oznaka vezana za dozvoljenu EURO normu izduvnih gasova, posto su mi to trazili skoro za jednu homologaciju prilikom uvoza motora, a u Bosni vozila prilikom uvoza moraju ispunjavati  EURO4 normu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Da se ne otegne, ali teško...

 

Razni Kokanovići, Rokanovići, Zebići, Jebići... Ćefanovići i među njima pravnik Mučić ni da žmirne u ovom pravcu, šta im je činiti. Stvorio je okvir u kome većina izgleda može samo da se slika...

 

Evo da pridodaju spisku BEZ PEČATA I POTPISA koji mora da postoji od strane državnih institucija: Nosač navigacije, nove ručice, utičnica 12V, USB, beli migavci, nalepnice, merač pritiska u gumama (ovaj i onaj), prekidač za startovanje...

 

Na koji član će se pozvati inspektori i šta će da stoji u zapisniku kao neispravnost?

 

Uleteli ko guske u maglu

-------------------------

Recimo ovo u nastavku za razmatranje...

 

AFTERMARKET

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aftermarket_(automotive)

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aftermarket_exhaust_parts

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Smisli čovek u jednom trenutku da veže bure od 50l, da potrpa stvari u njega i da ga tako vozika na motoru. Onda reče neko - hajde da napravimo kofer, da ga testiramo, to je bolje, sigurnije i neće da te udavi kad pretegne.

Potom dođe tehnički i kažu - kofer ne može trpaj sve u džepove.

Čovek ponovo vrati bure i nastavi dalje. Za to mogu da mu pljunu pod prozor.

 

Kako je krenulo po ubrzanoj metodi, biće više vozila napuštenih pored puta kao da nas je stigla apokalipsa.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 1 sat, Utjerivac je napisao:

 

@ZEMZEM

Jel ti izduv e3 1004 Hurric? Ako jeste onda je E3 zemlja porijekla Italija. Ali je sama oznaka vezana za dozvoljenu EURO normu izduvnih gasova, posto su mi to trazili skoro za jednu homologaciju prilikom uvoza motora, a u Bosni vozila prilikom uvoza moraju ispunjavati  EURO4 normu. ;)

Piše na njemu street fighter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 41 minuta, ZEMZEM je napisao:

Imam ja u šteku fabrički, kao nov, čuči u podrumu ako bude nekih problema oko ovog.

Da ti ne spomenu stek i podrum ja se ne bih ni setio.

I meni je ostao fabricki od Suzukija SV 650n (2007god). 

Kad dobijem vremena postavicu oglas, mozda nekom i zatreba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

ZOBS - 2018 (utvrđivanje cene REDOVNOG TP)13fb43d43cf445a176ab75fb88e3f51d.jpg

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
On 20.7.2018. at 1:38, MARKO9966 je napisao:

Braćo, na mojoj Kawi EN500 je neki custom izduv, fabrički je propao i bačen odavno, tako mi je rekao prethodni vlasnik, grane su sečene svega par cm jer su istrulile, a ovim komentarima ovde ste me lepo zabrinuli jer će me nov oriđiđi izduvni sistem koštati preko 800e...Inače mene zanima da li oni na tehničkom zagledaju auspuh? Pao sam na jednu finu idejicu da odradim topove izgledom identične fabričkim, naravno neće biti utisnuti serijski brojevi na njima, ne znam prolazi li ovo :) Ne bacaju mi se 800e na motor koji vredi jedva 2000e, polovne auspuhe ću jedva da nađem...

Malo mi je nelogičan ovaj zakon ako će za svaku sitnicu da razmatraju da li se prolazi tehnički ili ne...Imam gomilu gluposti na motoru (naslon, vizir, pomoćna svetla, crash barove, one đavole za bisage da ne upadaju u točak, resice na kormanu itd...) Ništa od ovoga po meni ne bi trebalo da utiče na bezbednost u saobraćaju, čak naprotiv...A što se tiče auspuha, umesto da traže original zašto jednostavno ne bi testirali buku i emisiju štetnih gasova? Dobar deo motora nema fabričke izduve jer ih je teško naći i umeju biti jako skupi kao u mom slučaju...skroz bezveze

Moj ti je savet da odes do nekog tehničkog pregleda i odvezes motor i pitas da li moze da se registruje tako ili moras da zamenis? Mada po onome sto su pričali da će naredne 3 godine samo opominjati da ukoliko nemaš delove koji su homologovani nećeš biti vraćen sa registracije već ćes uredno registrovati ali sa napomenom da pojedini deo moras da zameniš za 3 godine kada počinje da se sve gleda po P.S.(inače u Državi je sve sredjeno samo su problem automobili i motori koji nemaju homologovane auspuhe i ostale delove karoserije). Baš me živo zanima gde se radi tehnički za GSP autobuse. Ako je neko gledao juče SAT emisiju bilo je o pravilima na tehničkom šta može a šta ne i šta može da se radi u nekom slučaju, odnosno kako se može prevazići problem. Mada po onome što cujem od kolega i drugara stvarno su za neke stvari preterali(bočne lajsne na staklima, LED dnevna svetla sa Bubanj potoka ili Aliexpresa, ksenoni, krovni nosači, felne drugih dimenzija, itd... za sve mora atest) i ne vidim poentu svega toga osim da se otme novac narodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Čekao u redu i zaboravio uplatnicu u osiguravajućem društvu. Nije baš neka muka, ali pisac tih redova zna da nakarikira.

Na ovom forumu sam pročitao brdo "kompleksnijih situacija" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I svi sada primetili da tablice vaze sedam godina,ja sam istog momenta mitingovao i za tablice i Y Đ sranja a ljudi nista,gledali belo i verovatno mislili da ke....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Tehnički po novom, isto kao i što je bio, broj motora,šasije,skini kofer da slikamo,2000 din i teraj,a rega sveukupno 28700,Vfr 800 fi 2000. god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Je li...ako se moraju skidati crash barovi,nosači i ostale džidža bidže za regu...e sad ti ih posle vratiš i ne daj Bože bude neki udes,onda te mogu zezati za obeštećenje,zar ne?Prepravka motociklla!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja