Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ajde i ja da napisem svoje iskustvo...
Imao sam VFR-a sa fabrickim fen-izduvom, na posao i sa posla, dnevno barem dve - tri rizicne situacije izletanja, oduzimanja prvenstva, sasecanja i izguravanja sam imao. Stavio sam otvoreni Sebring top i njega koristio nekih dva meseca otprilike. Apsolutno nijednu rizicnu situaciju nisam doziveo, a vozio sam i po NS-u i po Bg-u. Po nagovoru drugara i kolega koji su mi sigerisali da, zbog estetskih razloga, vratim fabricki top na motor, ja sam to i uradio. Automatski su se i rizicne situacije pocele opet desavati. Najvise situacija je bilo kada pocnem da preticem dva auta i ovaj koga krenem prvog da preticem me uopste ne konta i on krece u preticanje i bukvalno me izgura sa druma.
Tako da sam dokazao teoriju da glasniji izduv itekako znaci da prezivis saobracaj u Srbiji. 

Znaci, ajde svi da stavljamo sto glasnije auspuhe? Pa onda će biti tolika buka pa će trebati još glasniji?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
19 minutes ago, hard_rock said:

Ja sam odavno uveo u praksu da koristim sirenu kad preticem 2 vozila. Jos pre samog preticanja.

..svirena je zakon i ablend !i!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Meni nije jasno zasto fabrika pravi toliko tihe izduve, pa motori zvuce kao fen za kosu ??

 

Ja da se pitam ja bi to okrenuo kontra. :lol3:

 

Kad vecina voli glasniji zvuk treba da prave motore sa toliko glasnim izduvom koliko to zakon dozvoljava.

 

A oni koji zele tisi izduv neka kupe nekog prigusenog Skorpiona, Mivv-a ili Akrapovica , njih je manje nego nas. :jee::jee: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
8 hours ago, Dr@g@n said:

Meni nije jasno zasto fabrika pravi toliko tihe izduve, pa motori zvuce kao fen za kosu ??

Srbi najčešće ne prave razliku između "zajedničko" (podrum, stepenište, dvorište, uica, naselje) i "svačije" (mogu da radim šta hoću gde hoću). Oni koji prave razliku su napustili zemlju te negde daleko žive i rade u miru, a oni koji ne prave razliku su ostali da otimaju i da se ponašaju kao divljaci. Zato su Slovenci i Hrvati u EU, a Srbi jok, i sve su dalje. Srbima i braći preko Drine moraš da crtaš čemu služi kućni red i zašto je ograničena buka izduva ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 11 minuta, Miloš A je napisao:

Srbi najčešće ne prave razliku između "zajedničko" (podrum, stepenište, dvorište, uica, naselje) i "svačije" (mogu da radim šta hoću gde hoću). Oni koji prave razliku su napustili zemlju te negde daleko žive i rade u miru, a oni koji ne prave razliku su ostali da otimaju i da se ponašaju kao divljaci. Zato su Slovenci i Hrvati u EU, a Srbi jok, i sve su dalje. Srbima i braći preko Drine moraš da crtaš čemu služi kućni red i zašto je ograničena buka izduva.

Aman čoveče... Zašto su sada po tebi ljudi koji vole/imaju glasniji izduv, divljaci? Niko nije rekao da izduv treba da urla na sav glas. Pričamo o kulturnoj izvedbi otvorenog topa koji ima dubok i ne preterano glasan zvuk, dovoljno glasan da nas ostali učesnici u saobraćaju čuju, a opet da ne smeta tim komšijama, koje ti toliko pretenduješ...

Ispada da smo svi sa otvorenim izduvom divljaci sa Balkana, koji ne znau šta je kućni red...

A ti kao da živiš u sterilnoj gluvoj sobi i meriš na fonometar da li dišeš preterano glasno da slučajno ne smeta komšijama i da ne remetiš kućni red i mir...?!

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

OK, hajde ovako... Kada zavrćeš gas na semaforu i uživaš u urlanju svog auspuha, zar ne pomisliš, ali makar na sekund, da u zgradi pored možda pokušava da zaspi vatrogasac koji je radio u trećoj smeni? Ili bolničarka? Ili kuvarica u obdaništu koja mora da ustane u 5 da pravi deci doručak? Ili pisac pokušava da dovrši roman... Možda :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja samo da se javim da podrzavam milosev stav.

meni svaki jebeni dan 2 puta pored kuce protutnji dr800 sa otvorenim izduvom. tresu mi se temelji. a kuci sestrina beba od par meseci...sta reci.

 

sto se tice novih kodova za benzin i boju. saorbacajna se ne menja zbog toga...menja se samo u slicaju da je doslo vreme za zamenu (istekle tablice, promena vlasnika, promena adrese...). ako vam izbiju pare SAMO ZBOG promene nekog od ta dva podatka znajte da su vas zavrnuli ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 18 minuta, markoizkule je napisao:

Sto se tice novih kodova za benzin i boju. saorbacajna se ne menja zbog toga...menja se samo u slicaju da je doslo vreme za zamenu (istekle tablice, promena vlasnika, promena adrese...). ako vam izbiju pare SAMO ZBOG promene nekog od ta dva podatka znajte da su vas zavrnuli ;)

bome, meni drugar isto ovo pricao pre 5-6 dana, bio kod prijatelja na tehnickom za motor, i uhvate se price oko ovih novih propisa, kaze covek muku muci, niko ne zna da im tacno objasni, kaze bio kod inspektora koji ga kontrolise - postavlja mu pitanja sta da radi u odredjenim situacijama - a ovaj sleze ramenima - ne zna ni on...i na kraju razgovora - spomene isto ovo sto se spomenulo i ovde:" samo da znas, dogodine ces opet morati da menjas saobracajnu, ovi od gore opet nesto promenili u oznakama..."
...stro bi rekao nas narod, **be lud zbunjenog :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 41 minuta, Miloš A je napisao:

OK, hajde ovako... Kada zavrćeš gas na semaforu i uživaš u urlanju svog auspuha, zar ne pomisliš, ali makar na sekund, da u zgradi pored možda pokušava da zaspi vatrogasac koji je radio u trećoj smeni? Ili bolničarka? Ili kuvarica u obdaništu koja mora da ustane u 5 da pravi deci doručak? Ili pisac pokušava da dovrši roman... Možda?

Ma potpuno si u pravu...svi prelazimo na elektromotore!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja opet pisem, ali slabo ko cita... Ne podrzavam urlanje izduva, tipa odsecena cevka - progoreo/truo top - izduv... Kao sto je bocca spomenuo, Robertov top sasvim korektno radi posao. 

Sto se tice turiranja na semaforu, zasto bi, zaboga, to radio? To mi je isto sto i turiranje i pucanje po moto skupovima, koje, takodje, ne podrzavam. 

Ovde pricamo/pisemo o cujnosti topa u normalnoj voznji, pri normalnom dodavanju gasa i/ili preticanju, obilazenju i ostalim rizicnim situacijama, gde glasniji izduv moze da bude od koristi da nas ucesnici u saobracaju, koji manje (ili uopste ne) koriste retrovizore, cuju i na vreme odreaguju kako treba...

Niko ne spominje turiranje, zavrtanje u obrtaje i jurnjavu po gradu i u uskim ulicama, kao pozeljnu... Barem ja to ne odobravam i ne propagiram kao ispravno...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samo je dobri moj Borise tesko povuci crtu i napraviti granicu sta je glasno a sta nije,nije ni u EU zabranjen glasniji izduv od fabrickog ali to neko drugi odredjuje i meri,ko se bar jednom susreo sa fonometrom i auspuhom zna o cemu pricam.

Sa jedne strane podrzavam kontrolu buke ali je malo tesko da u Srbiji posle godina anarhije budu vraceni fabricki izduvi,mozda je trebalo krenuti sa homologovanim pa onda fabrickim ali ... mi se ne pitamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Nece niko nikog  terati da se vrate fabricki izduvi, samo ce nam zabraniti one koji nisu homologovani.

Samim tim neces moci da montiras bilo koji pravljeni izduv, vec samo onaj koji ima papir za tvoj motor.

Problem ce najverovatnije biti sa pravljenim izduvima koje smo do sada svi kupovali ovde kod nas ??

Ili ce ti ljudi morati da legalizuju i homologuju svoje izduve pa da mi od njih dobijemo potrebne papire, ili da obustave poizvodnju i prodaju istih ??

 

U austriji na primer mozes da kupis koji god hoces izduv, ali ne smes u saobracaj sa njim ako nemas homologanizaciju, atest,ABE,TÜV. 

Izduvi koji nemaju potrebne papire mogu da se koriste samo na stazama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Grčka beše u EU? Ubiše se sa homologacijom auspuha na onim njihovim skuterima.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, Dr@g@n je napisao:

Nece niko nikog  terati da se vrate fabricki izduvi

 

pre 10 minuta, Dr@g@n je napisao:

Samim tim neces moci da montiras bilo koji pravljeni izduv, vec samo onaj koji ima papir za tvoj motor.

Sta ce biti ako neko na Hondu stavi homologovan auspuh od Suzukija?

pre 14 minuta, Dr@g@n je napisao:

Ili ce ti ljudi morati da legalizuju i homologuju svoje izduve pa da mi od njih dobijemo potrebne papire

Taman da ih homologuju papire ce moci dobiti oni koji kupe izduv posle toga,ovima do sada fali serijski broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

U evropi to ide otprilike ovako:

 

Moderni dodatci za motore sirom evrope dobijaju "E" zigove.

To je kombinacija brojeva i slova koji moraju biti vidljivi na proizvodu i daju informacije o upotrebi, drzavi u kojoj je izvrsena provera i tipu vozila za koji taj predmet ima dozvolu upotrebe.

Zakonodavac je taj "EG-BE" zig priznao kao validan i vlasniku motora nisu potrebni dodatni papiri, znaci upisivanje u saobracajnu i dodatni atesti odpadaju.

Samo pokazivanje ziga je vlasniku dovoljno za saobracajnu kontrolu ili na tehnickom pregledu.

Saobracajci ili tehnicki pregled imaju pravo da na osnovu brojeva i slova sa ziga provere dali taj deo ima upotrebnu dozvolu za taj motor.

 

Problem je sto ce to kod nas tesko zaziveti ??

Svud u svetu se dokazuje da nisi u pravu ili da si napravio prekrsaj, a kod nas te optuze pa ti sam moras sam da dokazes da si u pravu i da nisi napravio prekrsaj.

Druga stvar je ogroman gubitak za preduzeca koja vrse razne ateste ako i nasi priznaju taj "EG-BE" zig, oni vec sad trljaju ruke i smisljaju cene za ateste koji ce nam biti ubuduce potrebni.

 

pre 35 minuta, bdada je napisao:

Taman da ih homologuju papire ce moci dobiti oni koji kupe izduv posle toga,ovima do sada fali serijski broj.

Ako samo to bude problem serijski broj moze i naknadno da se ukuca.

Ipak su ljudi to platili, znaci bilo bi fer da im se da potrebna dokumentacija i ukuca broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Dr@g@n je napisao:

Ipak su ljudi to platili, znaci bilo bi fer da im se da potrebna dokumentacija i ukuca broj.

Tesko da su to platili,mislis da je homologovan auspuh reda Akrap toliko skuplji zato sto je bolji,nije nego zbog homologacije (poredjenje sa Robertovim topovima).

Da me ne shvatite pogresno,prvi imam ovaj problem s'tim sto imam Marving bez homologacije,kosta 250€ sve identicno samo malo e u krugu i par slovno brojnih oznaka ga poskupe na 430€.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 6 minuta, bdada je napisao:

Tesko da su to platili,mislis da je homologovan auspuh reda Akrap toliko skuplji zato sto je bolji,nije nego zbog homologacije (poredjenje sa Robertovim topovima).

Da me ne shvatite pogresno,prvi imam ovaj problem s'tim sto imam Marving bez homologacije,kosta 250€ sve identicno samo malo e u krugu i par slovno brojnih oznaka ga poskupe na 430€.

Znam da nisu platili, ali das ljudima priliku da doplate ??

Platis, oni naknadno ukucaju broj i daju potrebnu dokumentaciju.

 

Najbolja reklama su zadovoljni kupci- a najgora nezadovoljni. ;)

 

Ma da ja licno mislim da ce vecina nas vratiti na fabricke izduve kad budemo videli koliko sve to sto nam je nasa drzava smislila kosta ??

Jeste lepo kad se motor cuje, ali su lepsi 400-500€ u dzepu. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 4 minuta, Dr@g@n je napisao:

 

Ma da ja licno mislim da ce vecina nas vratiti na fabricke izduve

 

a kome cemo da prodamo te silne akrapovice, leo vinceve, arrowe...?!? :lol3:

sasas.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ja jutros bio na tehnickom, Honda mi nema fabricki izduv, prvo su rekli da je to nemoguce da se registruje, da je atest u stvari fiskalni racun i bez racuna na to sta je sve menjano motor nece moci da se registruje. Posle toga dosao gazda tehnickog pregleda i rekao da motor moze da se registruje i da nije nikakav problem, da je ceo zakon formiran oko toga da se krsine i truli automobili/motori izbace iz saobracaja, a ne automobili/motori koji su u dobrom stanju. I tako ja prosao tehnicki jutros, obrisao znoj sa cela onako kao da se lakse dise i to je to. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jedva čekam da vidim merač buke auspuha koji razlikuje buku izduvne grane

od buke samog agregata :D

Konkretno, kod sebe sam, za potrebe malo duže vožnje

po auto putu, vratio fabrički top,

ali krajem godine stavljam Leo vince (koji jeste malo glasniji za moj ukus)

i ostaje do registracije.

 

Inače, rado bih kupio neki horn blaster, kao što amerikanci koriste,

pod uslovom da nije slaba struja na motorciklu za onoliko urlanje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 hours ago, bdada said:

Samo je dobri moj Borise tesko povuci crtu i napraviti granicu sta je glasno a sta nije,nije ni u EU zabranjen glasniji izduv od fabrickog ali to neko drugi odredjuje i meri,ko se bar jednom susreo sa fonometrom i auspuhom zna o cemu pricam.

Sa jedne strane podrzavam kontrolu buke ali je malo tesko da u Srbiji posle godina anarhije budu vraceni fabricki izduvi,mozda je trebalo krenuti sa homologovanim pa onda fabrickim ali ... mi se ne pitamo.

Ma lako se zna granica. Svaki brendirani je prosao testiranje i ima homologaciju. Samo druga stvar sto ljudi iz njih povade db killer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 7 sati, Dr@g@n je napisao:

U evropi to ide otprilike ovako:

 

Moderni dodatci za motore sirom evrope dobijaju "E" zigove.

To je kombinacija brojeva i slova koji moraju biti vidljivi na proizvodu i daju informacije o upotrebi, drzavi u kojoj je izvrsena provera i tipu vozila za koji taj predmet ima dozvolu upotrebe.

Zakonodavac je taj "EG-BE" zig priznao kao validan i vlasniku motora nisu potrebni dodatni papiri, znaci upisivanje u saobracajnu i dodatni atesti odpadaju.

Samo pokazivanje ziga je vlasniku dovoljno za saobracajnu kontrolu ili na tehnickom pregledu.

Saobracajci ili tehnicki pregled imaju pravo da na osnovu brojeva i slova sa ziga provere dali taj deo ima upotrebnu dozvolu za taj motor.

 

Vidiš, ovo podeljano i podvučeno ne pije vodu čak ni kod vas. jer u tom slučaju zašto je potreban atest plina ako ima "E" žig?

Svaka promena na motoru , recimo žmigavci, auspuh,retrovizori,itd.... potrebno je upisati u homologacijski karton. Ako to nije upisano, ko da si stavio nelegalan deo i sledi kazna,šlep, servis,itd....Kada te zaustavi policajac, može ti tražiti taj homologacijski karton (ako se ne varam u nekim zemljama imaju čak i knjižicu), gde moraju biti upisane sve prepravke. Nije njegovo da zna da li je taj auspuh pravljen za taj model motora ili možda neki drugi. To on pročita u homologaciji (sve sa bukom kod toliko i toliko obrtaja,itd....)

Tako da nemojte se zavaravati, nije dovoljno imati samo homologisane delove, treba to negde i upisati......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Drugari ne treba vam homologacija, treba vam samo racun uz svaki deo koji je promenjen na motorciklu. Tako je meni danas receno. Dakle ako menjate bilo sta samo cuvajte racune i nece biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja