Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 19 sati, Jašim je napisao:

Cena tehničkog po "novom" , motocikl -1000 d  , automobil - 2 000d / Dunav . 

To u Sapcu?

Ovi u Boru nas bas razvaljuju onda... goveda.:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Juce registrovao. Tehnicki za motocikl u BG-u takodje 2500. Vremenski interval za automobile 30 min, motocikle 15.

Nisam primetio neku narocitu razliku u tehnickom u odnosu na proslu godinu osim foto seshna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

A zasto netrazite da se sve pregleda? Platili ste,to vreme je "vase",kako mislite da se kontrolori uozbilje bez obzira na zbrku novonastalu,tako i auta kada odvezete.

Vecina zna napisati kako zavrsi sve za par min. da nije bilo tako nebi doslo do ovog sranja sad.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 2 sati, Meteorolog je napisao:

To u Sapcu?

Ovi u Boru nas bas razvaljuju onda... goveda.:grr:

 jbg , pa Dunav osiguranje i  tehnički bi trebao da ima jedinstveni cenovnik .  

Vidi na njihovom sajtu gde ti je najbliže.  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, bdada je napisao:

A zasto netrazite da se sve pregleda? Platili ste,to vreme je "vase",kako mislite da se kontrolori uozbilje bez obzira na zbrku novonastalu,tako i auta kada odvezete.

Vecina zna napisati kako zavrsi sve za par min. da nije bilo tako nebi doslo do ovog sranja sad.

U nekim proslim vremenima moj pokojni otac je nekoliko dana pre tehnickog isao kod svog mehanicara da pripremi auto.Sta ces na tehnickom sa neispravnim autom?Ako doteras auto koji popravio.sredio.namestio sve sto treba tu nema mnogo posla za ljude na tehnickom i gubljenja vremena.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 55 minuta, ivica744 je napisao:

Ako doteras auto koji popravio.sredio.namestio sve sto treba tu nema mnogo posla za ljude na tehnickom i gubljenja vremena.

Isto vremena ode i na ispravan i na neispravan auto,kao tebi kada balansiras,krajnji ishod ne znas 10-50 ili ni grama sve isto radis,ali da,nekada se znao red i takav covek poput tvog pok. oca nebi doziveo "izvini,nisam te video" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Juce pošto imam MP3 i vodi se kao teški tricikl odem do Lika sistema na Zrenjaninskom putu u AMSS gde je labaratorija za ispitivanje cito da bi se upoznao malo oko toga sta se gleda a sta ne. Fin gospodin jako prijatan koji je tu verovatno da daje takve informacije, naravno započinjemo ragovor.

Prvo moje pitanje je bilo vezano za kofere i nosače kofera da li se to smatra prepravkom vozila.

Pitao me da li je to nesto vareno za motorcikl, ja kazem ne. Postoje tipski nosači kofera koje se montiraju a takodje mogu da se demontiraju pošto bukvalno ide pod sraf na koje dolazi poloča za nošenje kofera i sam kofer. Za sada oni to gledaju kako dodatnu opremu koja ne utiče na homologaciju samog motorcikla.

Drugo moje pitanje je bilo vezano za auspuh. Objasnim da ima Akrapovič naravno samo lonac koji ima db kilere sta se dešava sa tim.

Auspuh odnosno izduvni sistem spada u grupo delova koja je homologovana fabrički i to smatraju prepravkom. Kako bi se prevazišao takav problem?

Jedan od nacina je da od predstavnika trazim uverenje da montažom to auspuha tip taj i taj se ne menja homologacija motorcikla odnosno da je taj auspuh namenjen za zaj motor i moze se koristiti. Naravno pitanje je sta ako mi oni takav papir ne daju sta ja mogu dalje da radim da li mogu da tražim saglasnost za prepravku pa da sa njom dodjem na ispitivanje? Generalno ako dobijem saglasnost mogu da dobijem i uverenje. Naravno zahvalim se coveku na uzetom vremenu i odem.

Kreće drugo poluvereme. Okrećem Piaggio javlja se mladji covek i počinjemo polemiku.

Ispricam da sam bio vec sve ovo i da imam drugi auspuh i da mi treba uverenje od njih da je to tako i tako.

Odgovara mi da oni takav papir ne mogu da mi daju pošto bi morao Akrapovič direktono da mi pošalje specifikačiju da za taj model auspuha taj i taj broj su takve i takve karakteristike i zamenom fabričkog auspuha se ne menja homologacija motorcikla. Naravno generalno za moj auspuh menja se posto po podacima dostupnim na netu je ovako

https://www.akrapovic.com/en/moto/products/13418?brandId=36&modelId=229&yearId=1144

znaci da bi morao da vratim fabrički auspuh ako bi hteo da registrujem. Posto se to slika sada i naravno sve promene su vidljive.

Za sada ostaje tako mada verujem sto su mi potvrdili i ovi iz Piaggio da ce to biti haos oko auspuha i da ce moriati nesto da se promeni.

Videćemo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 13.7.2018. at 12:58, ivica744 je napisao:

U nekim proslim vremenima moj pokojni otac je nekoliko dana pre tehnickog isao kod svog mehanicara da pripremi auto.Sta ces na tehnickom sa neispravnim autom?Ako doteras auto koji popravio.sredio.namestio sve sto treba tu nema mnogo posla za ljude na tehnickom i gubljenja vremena.

Kako sam se nasmejao i setio svog pokojnog oca.   To su bili vozači , auto utegnut, ispravan, opran ali ipak  preventivni pregled : Da Mija pogleda dal  nešto treba ...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

After market auspuh je budalaština, služi samo za qrčenje i maltretiranje već dovoljno izmaltretiranih sugrađana, i treba da se poskidaju, +1 za Agenciju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
On 13.7.2018. at 14:07, Marko Mk4 je napisao:znaci da bi morao da vratim fabrički auspuh ako bi hteo da registrujem. Posto se to slika sada i naravno sve promene su vidljive.

 

Za sada ostaje tako mada verujem sto su mi potvrdili i ovi iz Piaggio da ce to biti haos oko auspuha i da ce moriati nesto da se promeni.

Videćemo

Tesko da ce tu nesto da se menja ??

Ko moze da ispuni trazene uslove prolazi, ko ne neka motor parkira u garazu ili proda u delove.

Mislis da ce neko da se brine sto ti, ja ili mi ne ispunjavamo trazene uslove ??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...
1 hour ago, Miloš A said:

After market auspuh je budalaština, služi samo za qrčenje i maltretiranje već dovoljno izmaltretiranih sugrađana, i treba da se poskidaju, +1 za Agenciju.

Nije ti palo na pamet mozda da neko (vecina) te auspuhe montira i iz bezbednosnih razloga, ja prvi mogu da nabrojim bar 50 situacija gde me je AM auspuh pomogao u nezgodnim situacijama. Ja za razliku od zakona kad me udari auto ne kazem ko ga sisa on je kriv on ce to da plati, vec kukam od bolova i zahvaljujem bogu sto sam ziv. I sad oni oce da ja skinem taj auspuh i dodatna svetla (napred i pozadi) da bi mogao proci tehnicki pregled (da bi to bio tehnicki ispravno i BEZBEDNO vozilo) e drzavo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 2 sati, lazarbgd je napisao:

Nije ti palo na pamet mozda da neko (vecina) te auspuhe montira i iz bezbednosnih razloga, ja prvi mogu da nabrojim bar 50 situacija gde me je AM auspuh pomogao u nezgodnim situacijama. Ja za razliku od zakona kad me udari auto ne kazem ko ga sisa on je kriv on ce to da plati, vec kukam od bolova i zahvaljujem bogu sto sam ziv. I sad oni oce da ja skinem taj auspuh i dodatna svetla (napred i pozadi) da bi mogao proci tehnicki pregled (da bi to bio tehnicki ispravno i BEZBEDNO vozilo) e drzavo....

Ja sam 700m udaljen od magistrale i kod mene je mir i tisina po ceo dan slusam cvrkut ptica, ovce kako bleju i po neki lavez kucnog ljubimca iz komsiluka.

Ovde na dan prodje maximalno 2 auta i kad je sezona radova na polju 3 traktora.

Ali:

Zamisli da zivis pored samog puta gde ti neki klinac sa otvorenim izduvom prodje danas 500 puta tamo/vamo ??

Ili blizu raskrsnice sa koje taj isti klinac sa otvorenim izduvom danas 500 puta krene i razvlaci motor iz prve do pete ??

Nema zakona o zabrani otvorenih izduva i ti mozes samo da mu pljunes pod prozor ??

Kako bi tebi bilo ??

 

Volim i ja da mi grmi izduv, ali treba razumeti i ljude koje ne zanimaju motori i kojima to smeta.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 1 sat, bocca_bastard je napisao:

Evo ja zivim na raskrsnici i imam klinca u kraju koji prolazi sa nekim ktm-om usranim 500 puta dnevno i zavrce gas.

 

Jedno je kada si mala budala a drugo je kada sa namerom imas glasan izduv i ne glupiras se.

 

Bolje da su glasni nego da nisu. Izdrzacu klinca. Juce bas ispred moje zgrade prosao neki tirkizni fjr1300, ne cuje se uopste. Samo stenje ko prevarena klinka. Jezivo. Saobracajka koja ceka da se desi

To sto se mi svi pravdamo da sa glasnijim izduvom povecavamo i sigurnost to ne pije vodu.

U celoj evropi i sire postoji zakon koji to brani, mislite da tamo ne postoje ljudi koji bi rado vozili sa glasnijim izduvima ??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Info od juce iz SUP-a.

Isao da registrujem kola,pakao na tehnickom,mora nova saobracajna jer je nekako upisana MANJA nosivost a dobili su novu paletu boja i ne jebu fabricku plocicu sa oznakom boje nego mora po njihovoj paleti gde naravno nema ni priblizno te nijanse.Ok,progutam knedlu,oni progutaju isteklu prvu pomoc i odem u SUP.

Da dodam da sam saobracajnu dobio pre par meseci kada sam kupio polovan auto,otisao u SUP sa ugovorom,placenim porezom i dobio dozvolu na moje ime!

Predam ja to i reko daj da pitam za motor koji sam registrovao u Maju i dobio cuveni papir o produzenju vazenja saobracajne za dve godine.

Pitam jel mogu sa ovim papirom u HR i RS,odgovor NE MOZE !Svi se vec smeju u redu.

OK,platim 1500 za novu dozvolu,sacekam opet,predam kod iste i dok je unosila podatke kaze jel znate da cete na sledecoj registraciji morati opet da menjate saobracajnu.

Ja reko e sad me vec zeza...kaze ona pa promenjena je sifra goriva i paleta boja tako da.....nije do nas to ovi odozgo.

Neverica jedno minut i onda se odvalim od smeha,ljudi iza mene vriste,valjaju se.

Alo ,promenili SIFRU GORIVA i mi da placamo i da se jebavamo ?!

A za boju tek nemam reci,pa jel treba da odem kod farbara da ofarbam krilo na kolima i da to uradim po njihovoj paleti ? Imaju 2 nijanse crvene,svetlu i tamnu,izmedju ne postoji.

Ovo vise nije horor,nije Alan Ford,ovo je twilight zone.

A mi samo nek cutimo i trpimo,ma ko nas bre jebe !

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Znači i one tamo godine opet treća saobraćajna

kada budu nove tablice ...

 

Prošle godine smo se smejali za broj osovina i sada računaju da je ok svake

godine po neka glupost da  se naplati jer smo, očigledno, govna.

 

Žuti bar nisu menjali paletu boja :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa onda neka oni "odozgo" i placaju zamenu saobracajne vec kad im dunulo da menjaju sifru goriva i paletu boja...sta napaceni narod ima sa tim?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
On 7/15/2018 at 6:28 PM, bocca_bastard said:

Meni je spasilo bulju nebrojeno puta. Ta vajna Evropa ima zakone koji zavrnu samar stoki koja divlja i nepostuje, a ovde se branimo sami.

Hajde neki primer kako ti je after-market auspuh spasio bulju? Sa posebnim osvrtom na komšije kojima ne daš da spavaju?

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Taj tvoj ‘glasan’ a ustvari preglasan auspuh više stvara pometnju nego sto može bilo šta da spasi. Ako dođje do toga da moraš da se branis galamom, odsvirao si.

Mada nije mi jasno, nisam jednom vozio kroz Beograd i nikad nisam primetio neku toliku opasnost. Ok, opšta nekultura i javasluk u saobraćaju, ali tu ti auspusi samo pripomažu da bude još veći haos a ne spasavaju ništa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па не би возио мотор који се не чује као мотор без обзира дал утиче ил' не утиче на безбедност и дал' одмаже ил' припомаже...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ajde i ja da napisem svoje iskustvo...

Imao sam VFR-a sa fabrickim fen-izduvom, na posao i sa posla, dnevno barem dve - tri rizicne situacije izletanja, oduzimanja prvenstva, sasecanja i izguravanja sam imao. Stavio sam otvoreni Sebring top i njega koristio nekih dva meseca otprilike. Apsolutno nijednu rizicnu situaciju nisam doziveo, a vozio sam i po NS-u i po Bg-u. Po nagovoru drugara i kolega koji su mi sigerisali da, zbog estetskih razloga, vratim fabricki top na motor, ja sam to i uradio. Automatski su se i rizicne situacije pocele opet desavati. Najvise situacija je bilo kada pocnem da preticem dva auta i ovaj koga krenem prvog da preticem me uopste ne konta i on krece u preticanje i bukvalno me izgura sa druma.

Tako da sam dokazao teoriju da glasniji izduv itekako znaci da prezivis saobracaj u Srbiji. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja