Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Lepo je receno da tehnicki pregledi najvise zaradjuju od polisa, a ne od samog pregleda sto se i videlo po posecenosti do sad, a mudraci - vlasnici tehnickih vec kalkulisu...


Šta od 5. jula donose nova pravila na tehničkom pregledu?
Postavljeno 04.07.2018. u 15:19

Imamo obilje raznih informacija, ali ništa nije dovoljno precizirano da bismo znali kako će to konkretno uticati na određena vozila. Dramatični naslovi u nekim medijima i uopštena priča ljudi iz agencija, komiteta i ministarstava takođe nisu od velike pomoći, pošto ni oni ne raspolažu konkretnim i proverenim informacijama.

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/6767/sta-od-5-jula-donose-nova-pravila-na-tehnickom-pregledu

I ono što nas u stvari najviše interesuje - tehnički pregledi tek treba da dobiju od MUP-a detaljne instrukcije po svim ovim pitanjima. Pritom je sasvim izvesno da će se mnogi problemi i nedoumice rešavati „u hodu“.

Dragan Romčević

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Druga stvar, kako mogu svi zvanični servisi da imaju kamere i da gledaš auto dok ga rade i čekaš da završe, a tehničkim pregledima treba godinu dana da uvedu video nadzor? I baš niko nije sam uveo video nadzor na tehnički pregled, a znamo da svaki kiosk ima video nadzor!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Još jedna dodatna informacija iz Crna Gore:

tehnički pregledi godinama unazad imaju kamere

i cena zavisi od kubikaže vozila (tako mi jutros rekao taxista u PG).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 5.7.2018. at 14:52, X8 Vračar je napisao:

Druga stvar, kako mogu svi zvanični servisi da imaju kamere i da gledaš auto dok ga rade i čekaš da završe, a tehničkim pregledima treba godinu dana da uvedu video nadzor? I baš niko nije sam uveo video nadzor na tehnički pregled, a znamo da svaki kiosk ima video nadzor!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Kakvih crnih godinu dana,jos pre pet godina je bila aktuelna ta prica pa su neki uveli a neki eskivirali.Pola od ovoga sto se danas pise je u propisima odavno izmenjeno,euro kuka,zatamljena stakla,itd.Signalizacija,brisaci,trapovi,pa cak i sirena su se pre 20 godina proveravali na tehnickom a danas se pravi fama od svega toga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Nemam pristup da objavljujem komentare u temi

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/123151-nova-pravila-prilikom-vrsenja-tehnickih-pregleda-od-572018/&share_tid=123151&share_fid=12215&share_type=t

 

pa da se upoznamo ovde sa:

------------------------

PRAVILNIK

O TEHNIČKOM PREGLEDU VOZILA

("Sl. glasnik RS", br. 31/2018)

 

U primeni od 5. jula 2018. godine

--------------------------

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-o-tehnickom-pregledu-vozila.html

 

i neki detalji sa kraja teksta...

 

Član 54

 

Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije", a počinje da se primenjuje po isteku 60 dana od dana stupanja na snagu.

Prilog 1 i Obrasce 1-4, koji su sastavni deo ovog pravilnika, možete pogledati OVDE (link je na stranici u samom tekstu pravilnika, na kraju)

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Šta će se pregledati na tehničkim... mada se ovo u glavnom odnosi na 4 i više točkova, a ne na dva.

 

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/030718/030718-vest13.html

 

Za dva točka je predviđeno 15 min, koliko je i dosad okvirno trajalo kad se sve sabere.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Za temu, (prebaciti)

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

(nemam pristup)

...

Piše li ovde nešto za kofere i rolbarove? Ja ne videh valjda zbog starosti. Prema podeli... u osnovi kategorija je L, a posebno motocikli su klasifikovani kao L3.

 

PRAVILNIK

O PODELI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA I TEHNIČKIM USLOVIMA ZA VOZILA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA

("Sl. glasnik RS", br. 40/2012, 102/2012, 19/2013, 41/2013, 102/2014, 41/2015, 78/2015, 111/2015, 14/2016, 108/2016, 7/2017 - ispr., 63/2017 i 45/2018)

 

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_podeli_motornih_i_prikljucnih_vozila_i_tehnickim_uslovima_za_vozila_u_saobracaju_na_putevima.html

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zašto da traje kraće za motore, ako košta isto? Ja ću čekati da prođe moj termin od 60 minuta, pogotovo ako ostane ova nebuloza da se zakazuje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

-  oči mi izbeleše čitajući pravilnik...  

Koliko sam razumeo po novom Pravilniku za mopede i motocikle  treba/ mora poligon za pregled  70 x 3,5m + prilazni put...    :tras2:     :grr:    :zbunjen:  zamuti vodu da riba bude veća

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
Zašto da traje kraće za motore, ako košta isto? Ja ću čekati da prođe moj termin od 60 minuta, pogotovo ako ostane ova nebuloza da se zakazuje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Treba da postoji raspon cena.

Pivo i pečenje je na kraju dotuklo tehničare.
Zakazivanje je KULTURAN PREDLOG, da bi se uvažilo dragoceno vreme i uskladile obaveze mušterije da ne čeka bespotrebno, jer obaveza je - dva tehničara po vozilu na jednom kanalu i ne kraće od 30 min, za automobile. Kod nas se sve izvrne. Mada teško da je i do sada bilo nekih gužvi.
Minimalna PREDLOŽENA cena je 2200 din.

ŠTA SE DO SADA ZNA

https://www.kamatica.com/vest/do-daljeg-tehnicki-pregledi-vozila-po-staroj-ceni/56724

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/detaljan-vodic-za-vozace-ako-od-danas-idete-na-tehnicki-evo-kako-da-ga-sigurno/cqdz9b3

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/rigorozan-pravilnik-ko-bude-vozio-automobil-bez-uradenog-tehnickog-pregleda-od-5-jula/sk9brrz

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da nema veze čije je, a i ne znam koji su državni. Ako misliš na AMSS, to je jedno interesno udruženje specifične strukture, gde je samo profit u privatnim rukama. 2017. godine sam bio u Ruzveltovoj kod njih i bilo je značajno skuplje nego kod privatnih, skoro 2000 više nego 2016. Naplaćuju popunjavanje uplatnica, provizije za uplate i sve ostalo što je moguće naplatiti. Na stranu što su najsporiji, umesto da prednjače u kvalitetu usluge kao velika i ozbiljna organizacija.

Razmišljam ja sada dalje podstaknut ovim pitanjem: Beogradski Parking servis nije radio tehnički za dvotočkaše ranije. Nisam dugo bio kod njih ali ih niko nije sprečavao da prvi uvedu video nadzor i kažu evo vidite sve to može i mi smo uradili, cena ista, činimo sve u interesu građana itd.

Pored svega ovoga, kada su počeli da izdaju nalepnice, to je bila daleko veća promena i investicija nego ovo sada što se trubi bez veze. Zašto tada nije poskupeo tehnički????

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja sam registrovao motor po novom tom pravilu.

Cena tehnickog za motocikle je skocila sa 1500 na 2500 dinara, a za automobile sa 2000 na 3500.

Smatram da je to preskupo, pogotovo sto kazete da tehnicki ima deo i od osiguravajuce kuce.

Registrovao sam direktno kod njih u gotovini, naplatili su mi i proviziju za uplatnice i sve tome slicno.

Suma 21250 za 750ccm. Lokacija Bor.

Slikali su motor sa svih strana, spreda, od pozadi, bocno, razliciti uglovi, itd.

Nakon pregleda koji je isti kao i ranije, motor mora da odlezi tu 15 minuta.

Ista pravila su i za auto ali auto mora da odlezi 30 minuta.

Dok traje taj vremenski period, ne sme da se gleda drugo vozilo, vec cekas svoj red.

I da, jednog decka na skuteru su vratili jer mu je zardjala izduvna grana. Kupio je sprej, ofarbao je, pa su mu tek onda odradili tehnicki.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bilo bi zanimljivo da su mu pokazali taj clan u ZOBS-u gde se spominje zardjala izduvna grana i stanje u kakvom treba da bude. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Bilo bi zanimljivo da su mu pokazali taj clan u ZOBS-u gde se spominje zardjala izduvna grana i stanje u kakvom treba da bude. ;)

Hahaha, kad smo vec kod toga, gledam radnike na tehnickom, malo malo, pa trce unutra i gledaju neke papire i tumace ZOBS, pa opet izlece napolje i gleda...

A za tu zardjalu granu mu rekose, da mora sve da bude sjajno na oko, zbog slikanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ja sam registrovao motor po novom tom pravilu.
Cena tehnickog za motocikle je skocila sa 1500 na 2500 dinara, a za automobile sa 2000 na 3500.


Naravno da je preskupo, besmisleno preskupo. Isti su bili tehnički zahtevi i ranije. Ništa novo nije sada uvedeno. Zašto nije poskupeo tehnički kada su počeli da izdaju nalepnice. To je bio veći obim posla ali ovo sada ne znam šta znači i zbog čega je.



Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Treba platiti migrantima i ovim našim fašistima na vlasti

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...
5 hours ago, Meteorolog said:

Ja sam registrovao motor po novom tom pravilu.

Cena tehnickog za motocikle je skocila sa 1500 na 2500 dinara, a za automobile sa 2000 na 3500.

Smatram da je to preskupo, pogotovo sto kazete da tehnicki ima deo i od osiguravajuce kuce.

Registrovao sam direktno kod njih u gotovini, naplatili su mi i proviziju za uplatnice i sve tome slicno.

Suma 21250 za 750ccm. Lokacija Bor.

Slikali su motor sa svih strana, spreda, od pozadi, bocno, razliciti uglovi, itd.

Nakon pregleda koji je isti kao i ranije, motor mora da odlezi tu 15 minuta.

Ista pravila su i za auto ali auto mora da odlezi 30 minuta.

Dok traje taj vremenski period, ne sme da se gleda drugo vozilo, vec cekas svoj red.

I da, jednog decka na skuteru su vratili jer mu je zardjala izduvna grana. Kupio je sprej, ofarbao je, pa su mu tek onda odradili tehnicki.

Znaci tehnicki izgleda prakticno kao pre, skuplji je, a auto/motor bleji tako jer moraju da ispune vremensku kvotu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Još samo fali Branislav Nušić, "ovi" su opet probudili neko davno prošlo vreme.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja