Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

PU... JE... ništa od piva... ništa od poštenja. Ekonomaši imaju svoju matematiku.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 4 sati, grafigo je napisao:

Apdejt apdejta moje registracije ili ti, sta se to novo desava. Smejacete se, neko od muke, neko od srca, neko ce "izneverovati" da je to moguce...

 

PU Valjevo nije dobila "uputstva" kako se postupa pri registraciji kracoj od 12 meseci. Dobili su samo obavestenje da se to od sada radi. Slobodnim tumacenjem su dosli do toga da se porez i komunalna taksa umanjuju proporcionalno duzini trajanja registracije (6 meseci je -50%, 9 meseci je -25%). Usmenim putem su obavesteni tehnicki pregledi kako ce se obracunavati takse. A polise ih, naravno, ne zanimaju. To je odluka osiguravajucih drustava. 

I tako... U sledecih 15 dana treba da doplatim takse (u mom slucaju oko 3200 din) kako mi registracija ne bi bila ponistena zabog uplacivanja nepotpunog iznosa taksi.

  

A evo sad za svakoga po 1 smajli, pa neka se pronadje u onom kojim bi mi najlakse opisao situaciju u kojoj sam se nasao.

 

:lol3:  :lud:  :tras2:  :nanana:

Jel može neko ovo da mi pojasni o kakvim komunalnim taksama je reč i o kakvim porezima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ili odes na sajt *registracija info* pa mozes da vidis koje sve uplatnice popunjavamo za registraciju vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Komunalna taksa, je trovanje komšiluka tj.sredine u kojoj živimo, opština na kojoj smo prijavljeni. Sve ono što otpadne i izađe s vozila ili nas... :-) je - komunalna taksa.

E tu je zajeb, treba li uzeti za nešto što je u stanju hibernacije i u kolikom iznosu (rastegljiva situacija).

 

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Koga baš mrzi da gleda, evo primera za motocikl 2005. godište, 599 ccm, 60kw:

 

Komunalna taksa 1.320 dinara

     

Budžet Republike Srbije 4.488 dinara (to je porez)

 

     

Registraciona nalepnica-MUP 204 dinara

 

     

Registraciona nalepnica-Zavod za izradu novčanica, 236 dinara

 

     

Osiguranje 11741.05 dinara

 

     

Ukupno 17.989,05 dinara

 

   
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

A evo i zvaničnog dokumenta MUP-a koji jasno kaže da se porez na upotrebu motornih vozila plaća za jednu godinu. Ceo fajl prikačen, imate lepo tabelu po godištu i snazi, za automobile i motore.

 

Sve ovo proističe iz Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara (u šta spadaju motorna vozila, plovila, vazduPLOHovi i  registrovano oružje) iz 2016. godine. DakleM, nema umanjenja poreza :)

 

Pozdrav svima.

Porez na upotrebu motornih vozila 2018.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo da ilustrujem problem sa osiguranjem, deo teksta iz izveštaja NBS o sektoru osiguranja u 4. kvartalu 2017.

 

http://www.nbs.rs/internet/latinica/60/60_6/izvestaji/izv_IV_2017.pdf

Премија осигурања од аутоодговорности расте за 5,7%, а премија имовинских осигурања за 6,8% у односу на претходну годину. Осигурање моторних возила каско, након прекида тренда пада премије у Т3 2015. године, стално расте, да би у 2017. години оно износило 12,7%, уз повећање учешћа у укупној премији на 8,4%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

..uvažene kolege, koga interesuje evo frsthend info :

- na 4 meseca

1 osiguranje

2 porez na upotrebu

3 registracija vozila

4 saobraćajna dozvola, zavodu za izradu  

5 saobraćajna, mupu

6 nalepnica za spolja

7 nalepnica za unutra

 

- tehnički 1.000,00rsd

 

:maloljut: znači dobijam dve nalepnice :givemebeer: a mora nova saobr. zbog odnosa snage i mase, bila pogrešna ( zadnjih 5g.??) a za masu motora kažu ok 283 , a sledeći put vrv opet nova :stabre:

- što je ukupno 11.748,00 + 332,00 provizija na uplatnicama 

 

danke na pažnji..

a 001.jpg

a 002.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 4 minuta, dangubas je napisao:

..uvažene kolege, koga interesuje evo frsthend info :

- na 4 meseca

- znači ukupno 11.748,00 + 332,00 provizija na uplatnicama 

da li si pitao koliko bi koštalo na 12 meseci, tj. na godinu dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Horor... Ako poskupi tehnički za motore sledeće godine, tačno bi se više isplatila registracija na 12m ove godine...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

dangubas, bravo i hvala  :takoje:, samo značilo bi da napišeš kako i gde si radio...

 

Sam si išao u MUP? (predpostavljam)

Ili si u nekoj agenciji radio...

 

Vidim da si porez i komunalnu taksu platio u celosti, bez umanjenja za period registracije, tako da onda ostaje SAMO umanjenje cene polise osiguranja u zavisnosti od perioda registracije.  :neznam: :maloljut: 

 

Ja ću ovih dana da probam lično u MUP-u i imam pripremljene uplatnice sa umanjenjem ali idem prvo do šaltera da pitam šta će da prihvate. Razlika mi je drastična (procentualno) pošto i ja hoću na 4 meseca da registrujem motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Završio.

Zbog tehničkog pregleda sam požurio. Nazvao malopre agenciju i rekoše mi da će biti znatno skuplji bukvalno od sutra te sam otišao odmah i sve završio za par sati... Naravno sve sam (plaćanje taksi u pošti, polisa kod osiguranja, šalter MUP-a), pošto agencija ne radi 'periodičnu' registraciju motocikala. Nemaju instrukcije, a iskreno su mi rekli da nemaju ni interesa da se zajebavaju sa tim... Mogu i da razumem. Samo glavobolja za objasniti mušterijama šta, kako, zašto, koliko a pri tom stvarno nemaju zvaničan stav i uputstva.

 

Registrovao i ja na 4 meseca. Po isteku tih 4 meseca imam godinu dana da produžim registraciju bez da moram da menjam tablice. 

 

Inače ta 'periodična' registracija i nije i jeste neka ušteda... Sve u suštini zavisi od zapremine motora pošto se za sada stvarno samo polisa osiguranja umanjuje. Tako ispadne da veće zapremine (preko 750ccm) mogu da uštede, a za male motocikle je maltene beznačajna razlika. Nije pošteno i nije fer ta 'periodična' registracija po ovom trenutnom sistemu obračuna.  :maloljut:

 

Meni lično jeste ušteda ako posmatramo trenutno plaćanje registracije za preostali deo ove 'sezone' pošto ja definitivno ne vozim jesen-zima-rano proleće. Jeftinije sam prošao celih 10.000,00 dinara u ovom momentu. Da su mi lopovi dozvolili (kako i treba) da se smanje i komunalna taksa i porez na upotrebu - uštedeo bi dodatnih 4.500,00. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 23 minuta, PremieRacing je napisao:

Zbog tehničkog pregleda sam požurio. Nazvao malopre agenciju i rekoše mi da će biti znatno skuplji

Koliko je sada pregled i dali su ti rekli koliko ce biti od sutra?

Licno uopste ne vidim razlog za poskupljenje teh. pregleda,nije zakonski propisan minimum tako da je to cista obest ili ce sad raditi pa kao mora poskupiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja poslao drugaru poruku da li ima smisla da dodjem danas da odradim tehnicki na kolima, jer mi je rega za 20 dana, odgovara "krcati smo, nema sanse, zovi me 7 dana pre rege da ti zakazem termin, i tehnicki je od sutra 2500"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nisu mi rekli, niti sam pitao za buduću cenu (piše danas po novinama svašta ali piše i da još nisu odredili cene) a ja sam danas iskoristio neki kupon od ranije koji sam dobio poštom i akciju agencije za registraciju i platio tehnički 300,- din.  :sampion: To sve mi je pomogao drugar koji radi tamo na tehničkom pregledu vozila... I još su mi odštampali sve uplatnice blanko, bez iznosa, da ne moram da se drkam sa popunjavanjem i poslali i najavili u centralu osiguranja za polisu na kraći period koju oni u agenciji ne mogu (ili neće) da izdaju. Hvala im!

 

edit: stvarno je ogromna gužva... baš se raspadaju. Izgleda da su se mnogi setili da mogu da odrade registraciju mesec dana pre isteka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 9 sati, bdada je napisao:

Koliko je sada pregled i dali su ti rekli koliko ce biti od sutra?

Licno uopste ne vidim razlog za poskupljenje teh. pregleda,nije zakonski propisan minimum tako da je to cista obest ili ce sad raditi pa kao mora poskupiti.

 

   Nažalost tehnički pregled mora da poskupi znaš to i sam, obzirom na predviđeno trajanje pregleda po vozilu jako mali broj vozila će moći biti pregledan (oko 8 po smeni). Da bi tehnički uopšte opstao mora se podizati cena, i vi ljudi treba od nečega da živite. Proračun i predlog cene koju je i NATEP prihvatio je oko 3000 din. , iskreno mislim da je i to malo koliki su Vam troškovi i koliki će tek biti.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, Protulsr je napisao:

koliki će tek biti.

Po zakonu MORAMO biti umrezeni sa ABS-om ALI ce cenu mesecne naknade odrediti kasnije :lud:

 

Inace kod nas je 2000 za putnicka i motocikle,odavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Nije samo to nepoznat trošak, imaćete i obavezne obuke i seminare zbog produženje lincence koju će biti moguće i trajno izgubiti. 

 

Ali dobra stvar u celoj priči je što ćemo se družiti,  verovatno ćemo mi držati obuke :)  :kafa: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne mora ništa da poskupi, da se odma razumemo.

Ako je pre 2 godine tehnički koštao 1 dinar, koštaće ponovo, samo da se smiri ova galama. Obuka i unapređenje znanja zaposlenih je svakako bila obaveza i do sada da bi moglo da se radi u bilo kojoj oblasti.

Nikada nije bila gužva na koji god tehnički da sam otišao, tako da, u proseku, isti broj vozila će se pregledavati. Koga mrzi da radi, neće ga niko za džabe da finansira.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:

Nikada nije bila gužva na koji god tehnički da sam otišao, tako da, u proseku, isti broj vozila će se pregledavati. 
 

Tako je, ostaje isti broj vozila, čak i manji ako oni koji znaju da ne mogu da prođu pregled odustanu od registracije.

Ili, mislite da su do sada tehnički pregledi uglavnom zvrjali prazni jer vozila nisu ni dolazila u njih?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

       Reših baš danas da odem.  Pozovem "Libertas" - program zahteva poligon za motocikle (???) nisu u mogućnosti...     

Nazovem  "Dunav" : Nema gužve , nema zakazivanja , nema periodične reg,   dođite...

Došao sam za 2 min i čekao 55 min da kada sam došao na "red" : 

 - Jeste zakazali ?   

 - Pa nema nikog a i zvao sam Vas ... 

 - Nova pravila...  zbog slikanja , morate da skinete bisage .  

Razmišljam gde su bisage , tu je kožni Heldin kofer , nosači bisaga , naslon , vizir , možda i retrovizori ...  jbg ,  vratio sam se nazad na posao , prošla pauza .  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja