Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Ne. Hoću konkretno da je neko prevario osiguranje u svoju korist.
Posle štete prodao vozilo i platio osiguranje za drugo ili novo vozilo u 4. stepenu tj. bez malus.
Samo u ovom slučaju bi ti bio u pravu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Svako malo uradimo takve polise,covek nacini stetu i dobije malus 60% prevede na zenu (za supruznika se ne placa porez) i ona ga registruje iz 4 premijskog stepena,on kupi drugo vozilo i takodje krece od 4.

Kazem ti j.m.b.g. + VIN , cim to dvoje razdvojis (na polisi) ona kreces od 4.

Glupo malo da bas imena navodim :) info inbox :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To će biti tako još neko vreme dok se drustva ne umreže. Mada, prodavati auto posle štete i kupovati drugi samo da bi izbegao Malus i nije bas tako jeftina opcija


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Beš ti zakon kad stalno nešto moraš da tumačiš. Zakonodavac da batali Google, kao da prepisuje odrednice zakona od strendžera pa ga dvosmerno razvlači po Gugelu.

 

Isto sa LJUTIM PARADAJZ SOSOM - Tomato juice angry :-D

 

Daklemmm... VRACANJE TABLICA?

- Verzija 1

Ako je biciklo na dva ili dvaes dva tocka, nema veze, registrovano "normalno" kao do sad, jedino na godinu dana, sto se vidi po datumu na nalepnici,

=========================

rok za ponovno registrovanje sa starim tablicama je 60 dana, od datuma kada registraciona nalepnica prestane da važi.

=========================

61. 62. 63... dan moras da predas stare tablice i trazis nove, pa saobracajna, pa osiguranje...

 

- Verzija 2

Po novom zakonu, kome uspe da registruje na manje od godinu dana,

============================

od prestanka važenja registracione nalepnice počinje da odbrojava godinu dana.

============================

Za tih (u tih) godinu dana moze ponovo da se registruje sa starim tablicama na zeljeni period manji od godinu dana, pa tako u krug. Ko prekoraci tih godinu dana posle isteka registracione nalepnice, mora da vrati stare tablice.

(U teoriji moze 12 puta da se registruje za godinu dana kome je to jedina zanimacija.)

 

Suma - sumarum

Ko prekoraci ove rokove od 60 dana i godinu, bas ga briga kad ce ponovo da registruje, nove tablice mu ne ginu (kad skupi kintu).

 

(Ko razume dobro je, ja sam se uvrzo skroz :-)

Ja ovo laicki. Da sam profi ja bi' to u .pdf bacio.

___________________________________

Hoce li vise ta periodicna registracija da zazivi? U Americi ima 52 drzave, a u Srbiji 500 Banovina. Svako kroji kako mu se hoce.

 

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, Savan je napisao:

To će biti tako još neko vreme dok se drustva ne umreže. Mada, prodavati auto posle štete i kupovati drugi samo da bi izbegao Malus i nije bas tako jeftina opcija


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Osiguravajuca drustva su umrezena i u koje god da odes pokazace malus ako si ga napravio,prodavati auto jeste glupo ali se zato prevede na zenu,dete,roditelja dok se ne sete pa malus vezu za j.m.b.g. e to bi vec bio korak napred u bezbednosti saobracaja,pa divljaj ako smes jer te na svakoj registraciji ceka malus,rizican si vozio moped,auto,traktor ... sve to ucestvuje u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Svako malo uradimo takve polise,covek nacini stetu i dobije malus 60% prevede na zenu (za supruznika se ne placa porez) i ona ga registruje iz 4 premijskog stepena,on kupi drugo vozilo i takodje krece od 4.
Kazem ti j.m.b.g. + VIN , cim to dvoje razdvojis (na polisi) ona kreces od 4.
Glupo malo da bas imena navodim  info inbox 3:
Znači ja ne mogu da ostvarim bonus zbog nesposobnosti osiguranja da naplate malus. Što govori ili da je sistem besmislen ili se ovako više opljačka jer je više onih koji nemaju štete pa plaćaju ilegalno uvećanu premiju.

Ponavljam, svakog dana ispred jednog osiguranja treba organizovati proteste.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Znači ja ne mogu da ostvarim bonus zbog nesposobnosti osiguranja da naplate malus. Što govori ili da je sistem besmislen ili se ovako više opljačka jer je više onih koji nemaju štete pa plaćaju ilegalno uvećanu premiju.

Ponavljam, svakog dana ispred jednog osiguranja treba organizovati proteste.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Novi auto-nova tura.nova avantura.kreces od nule iliti ispocetka:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
On 11.5.2018. at 23:45, dejankiss je napisao:

Hoce li vise ta periodicna registracija da zazivi? U Americi ima 52 drzave, a u Srbiji 500 Banovina. Svako kroji kako mu se hoce.

 

 

 

 

 

Mislim da nece skoro, barem ne onako kako bi mi voleli.

Update moje registracije na 6 meseci...

Sad me zvala drugarica sa tehnickog gde sam registrovao. Zvali je iz SUP-a da joj kazu da obavesti klijente koji su reg. na krace od 6 meseci da moraju doplatiti do pune registracije jer taj nacin registracije jos uvek nije moguc. A meni reg tece od 27. aprila...

Dobicu dopis od SUP-a/MUP-a da doplatim, a ako to ne uradim bice mi ponistena registracija.

Bas se pitam na ciji li ce teret pasti to sto moram vise da platim zbog duplih uplatnica. Mora neko platiti i za novu registracionu nalepnicu. Mozda i za saobracajnu. Pitam se ko li ce to platiti... 
>:(

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Mislim da nece skoro, barem ne onako kako bi mi voleli.

Update moje registracije na 6 meseci...

Sad me zvala drugarica sa tehnickog gde sam registrovao. Zvali je iz SUP-a da joj kazu da obavesti klijente koji su reg. na krace od 6 meseci da moraju doplatiti do pune registracije jer taj nacin registracije jos uvek nije moguc. A meni reg tece od 27. aprila...

Dobicu dopis od SUP-a/MUP-a da doplatim, a ako to ne uradim bice mi ponistena registracija.

Bas se pitam na ciji li ce teret pasti to sto moram vise da platim zbog duplih uplatnica. Mora neko platiti i za novu registracionu nalepnicu. Mozda i za saobracajnu. Pitam se ko li ce to platiti... 
Čekaj, 6 meseci ne može ili ne može kraće od 6?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Izvini, tek sad vidim da to kako sam napisao zvuci pogresno.

 

Ja sam registrovao na 6 meseci, od 27. aprila do 27. oktobra. Danas su mi sa tehnickog javili da su obavesteni od strane MUP-a da se obustavljaju registracije krace od standardnih 12 meseci i da ce klijenti koji su tako registrovali morati da doplate razliku do pune registracije.

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kad god pomislim da nema dalje

Oni iznesu nove detalje

Kad god mislim da nema gore

Oni izbace nove fore

>:(

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
Pre 1 sat, Dexterr je napisao:

Kad god pomislim da nema dalje

Oni iznesu nove detalje

Kad god mislim da nema gore

Oni izbace nove fore

>:(

 

Morao sam da proverim sta pise u tvom profilu koje si godiste....bajke u Srbiji su uvek aktuelne.jedna od njih je i da se vlast u Srbiji bori za dobrobit naroda i da su oni tu zbog nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 9 sati, grafigo je napisao:

Izvini, tek sad vidim da to kako sam napisao zvuci pogresno.

 

Ja sam registrovao na 6 meseci, od 27. aprila do 27. oktobra. Danas su mi sa tehnickog javili da su obavesteni od strane MUP-a da se obustavljaju registracije krace od standardnih 12 meseci i da ce klijenti koji su tako registrovali morati da doplate razliku do pune registracije.

:tras2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
12 hours ago, grafigo said:

Izvini, tek sad vidim da to kako sam napisao zvuci pogresno.

 

Ja sam registrovao na 6 meseci, od 27. aprila do 27. oktobra. Danas su mi sa tehnickog javili da su obavesteni od strane MUP-a da se obustavljaju registracije krace od standardnih 12 meseci i da ce klijenti koji su tako registrovali morati da doplate razliku do pune registracije.

 

Čekaj bre, šta ako si ti tad hteo da registruješ pod tim uslovima jer si recimo toliko bio u mogućnosti, možda ne bi ni registrovao da je moralo na svih 12 meseci? Ako su odlučili da obustavljaju periodičnu registraciju nek ti ponište registraciju i nek ti vrate novac, a ne fazonu dao si dinar da uđeš u kolo sad ćemo da te ka*amo na suvo.. je l ovo uopšte ustavno? ma šta i ja pitam, koji ustav i koje države.. totalni idiotizam

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Izvini, tek sad vidim da to kako sam napisao zvuci pogresno.

 

Ja sam registrovao na 6 meseci, od 27. aprila do 27. oktobra. Danas su mi sa tehnickog javili da su obavesteni od strane MUP-a da se obustavljaju registracije krace od standardnih 12 meseci i da ce klijenti koji su tako registrovali morati da doplate razliku do pune registracije.

OK, jasno.

Možda bi donekle mogao da razumem da ne može kraće tipa svakog drugog meseca da se registruje na 1 mesec i sl. Međutim, tvoja varijanta je najlegitimnija i termin najlogičniji. Od aprila do novembra odgovara barem 1/3 korisnika motora, ako ne i većini.

 

Sa druge strane, ako su omogućili da software štampa nalepnicu kako su ti izdali, ko se to sada predomislio i nametnuo ti dodatne troškove (barem za nalepnicu koju moraš novu platiti)???

 

Slažem se i sa ovim što kolege kažu, potpuni skandal nad skandalima u ovoj privatnoj državi !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
5 minutes ago, X8 Vračar said:

Slažem se i sa ovim što kolege kažu, potpuni skandal nad skandalima u ovoj privatnoj državi !!!

Slažem se da je privatna, a ne slažem se da je država :P 

Dobar advokat puta svi koji su periodisali, pa masovna tužba, pa polako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Zakon, ziv i zdrav, donesen u aprilu i na snazi, izgleda ne vredi ni pisljiva boba...svaki serif radi kako mu volja! Verovatno su shvatili da ce biti muljanja pa je neko stavio veto na ovu pricu. Odustajem od daljeg pisanja i nerviranja.

 

Ja sam prvi hteo iz inata da registrujem na samo mesec dana pa da vidim ko ce da mi proverava nalepnicu i polisu (citaj - ako me zaustave). Kad izlazis iz zemlje to ionako niko ne gleda. Proveravaju samo da li imas saobracajnu, a ona vazi 7 godina.

Pozdrav drugari i vidimo se na drumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Nisam clan MAS-a niti, iskreno, pratim njihov rad.

Moze li neko da mi kaze da li sa njihove strane postoji bilo kakva reakcija povodom ovog moze/ne moze periodicna registracija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Stigao dopis od MUP-a.

25. maja da se javim u svojstvu stranke "radi dobijanja obavestenja u predmetu registracije vozila VA 03..."

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 21 sati, grafigo je napisao:

Stigao dopis od MUP-a.
25. maja da se javim u svojstvu stranke "radi dobijanja obavestenja u predmetu registracije vozila VA 03..."

- Reci da si tada na sletu,  predaješ štafetu.  :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Apdejt apdejta moje registracije ili ti, sta se to novo desava. Smejacete se, neko od muke, neko od srca, neko ce "izneverovati" da je to moguce...

 

PU Valjevo nije dobila "uputstva" kako se postupa pri registraciji kracoj od 12 meseci. Dobili su samo obavestenje da se to od sada radi. Slobodnim tumacenjem su dosli do toga da se porez i komunalna taksa umanjuju proporcionalno duzini trajanja registracije (6 meseci je -50%, 9 meseci je -25%). Usmenim putem su obavesteni tehnicki pregledi kako ce se obracunavati takse. A polise ih, naravno, ne zanimaju. To je odluka osiguravajucih drustava. 

I tako... U sledecih 15 dana treba da doplatim takse (u mom slucaju oko 3200 din) kako mi registracija ne bi bila ponistena zabog uplacivanja nepotpunog iznosa taksi.

 

A evo sad za svakoga po 1 smajli, pa neka se pronadje u onom kojim bi mi najlakse opisao situaciju u kojoj sam se nasao.

 

:lol3:  :lud:  :tras2:  :nanana:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja