Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Dolazi do prekida u osiguranju pri kracoj registraciji, a to te iz nekog razloga dovodi do 4. stepena. Da li je tako formulisano u zakonu ili je to neko njihovo slobodno tumacenje, to vec ne znam. To je objasnjenje koje su mi rekli na tehnickom pregledu, a njima rekli u osiguranju.

 

Glupost je i sto sam na polisi za auto 1. premijski stepen, ali kada registrujem motor ili drugi auto, ja krecem od 4. stepena bez obzira sto polisa glasi na ime, a ne na vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Isti slučaj. Ranije sam za stari motor uvek imao prekid do 30 dana i uredno su mi smanjivali premijski stepen.
Sada mi je polisa za stari na 1., a za novi na 4., bez obzira što su obe polise na moje ime. Zato sam poludeo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Isti slučaj. Ranije sam za stari motor uvek imao prekid do 30 dana i uredno su mi smanjivali premijski stepen.
Sada mi je polisa za stari na 1., a za novi na 4., bez obzira što su obe polise na moje ime. Zato sam poludeo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

i šta je tu čudno? Pa polisom osiguravaš vozilo, a ne sebe. Logično je da sa novim vozilom startuješ od početka.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

Pa ti vozis majku mu, ti pravis udese, nema veze vozilo sa time. Ne funkcionisemo mi kao britanci da imamo rizicna vozila i zone osiguranja

Pa vozi i prijatelj kad mu posudiš, zar ne? Vođen tom analogijom, što ti onda trebaju dva motora......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Polisu obaveznog osiguranja sam zaključio ja, a ne vozilo, i time se osigurava šteta trećem licu. Polisa ostaje na ime prethodnog vlasnika i kada se vozilo proda jer nije vezana za vozilo.

Ako sam ostvario određeni bonus, treba za svako vozilo da imam isti bonus jer nisam imao štete. To ko će voziti nije relevantno jer se pretpostavlja da vozi vlasnik, osim u slučaju rent a car agencija.

 

Nebitno koliko vozila, u kombinaciji motora i automobila neko ima. Nelogično je da budu različiti premijski stepeni.

 

Ko je ostvario malus tj. imao štetu, imaće viši stepen na svim polisa jer se to vezuje za jmbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 8 sati, bocca_bastard je napisao:

Jeste, i imalo bi smisla da se njemu skine premijski stepen a ne tebi. AKo je bilo ovlascenja naravno.

 

A ne kapiram za dva motora. Jedan mi treba za asfalt a drugi za offroad. Je l' to?

A šta ako ima samo vozačku a ne i motor? Šta češ mu onda skinuti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Polisu obaveznog osiguranja sam zaključio ja, a ne vozilo, i time se osigurava šteta trećem licu. Polisa ostaje na ime prethodnog vlasnika i kada se vozilo proda jer nije vezana za vozilo.

Ako sam ostvario određeni bonus, treba za svako vozilo da imam isti bonus jer nisam imao štete. To ko će voziti nije relevantno jer se pretpostavlja da vozi vlasnik, osim u slučaju rent a car agencija.

 

Nebitno koliko vozila, u kombinaciji motora i automobila neko ima. Nelogično je da budu različiti premijski stepeni.

 

Ko je ostvario malus tj. imao štetu, imaće viši stepen na svim polisa jer se to vezuje za jmbg.

Određeni bonus dobijaš jer u nekom vremenskom periodu nisi imao nikakve naplate štete sa određene polise koja je vezana na određeno vozilo.  Ako je neko ostvario malus , imat če viši stepen samo na polisi na kajoj je taj malus ostvaren a ne na ostalim polisama kojima su osigurana ostala vozila istog vlasnika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Verovatno se razlikuju nacini osiguravanja vozila u Srb i u Slo. Kod nas je polisa naslovljena na vlasnika, a ne na vozilo, tako da mi zvuci razumno da stepen "rizika" bude isti na svim vozilima koje posedujem/vozim. Ako posudim nekome vozilo i on napravi stetu trecem licu onda mi je ok da ja dobijem malus zbog moje pogresne procene tog vozaca i poverenja koje sam mu ukazao.

 

Ako se ne varam, Svajcarska ima metod jednog osiguranja koje vazi za vise vozila, pa si cak i u mogucnosti da imas samo jednu tablicu koju prebacujes sa vozilo na vozilo u zavisnosti koje vozis. Jedno osiguranje (polisa) jer ti si taj koji je "rizican", a ne vozilo.

Englezi imaju rizicne grupe, tipa muskarac od 20 godina, koji bi da vozi Porsea. On ce platiti osiguranje 5000 funti godisnje, dok bi covek od 50 god sa istim vozilom platio npr 500 funti jer je manje rizican. Ima tu jos varijabila koje uticu na cenu, ali to je otprilike sistem.

Nadjoh sad na brzinu tekst od pre neku godinu kako rade bonusi/malusi. Ima par zanimljivih stavki, a posebno mi se svidela poslednja recenica, tj. njen drugi deo. Tu se vidi da se bonusi ne prenose, ali za malus nije problem da se prenese. ;) 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/sve-sto-morate-da-znate-o-poskupljenju-auto-osiguranja-i-malusu.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Nije tačno.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Bas naprotiv,tacno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Bice jednog dana tako i kod nas, kad nas ljubazno nateraju da budemo normalniji. Dotle drp sistem

Malo su ovi nasi alavci nedotucani, ali ce da ih dotucaju mic po mic

 

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Bas naprotiv,tacno je.
Znači ti si uspeo da ne plaćaš veće osiguranje sledeće godine, nakon udesa?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)
On 5/9/2018 at 5:36 PM, markonitogen said:

@doktor Citao sam malopre, dozvoljeno je...

 

Član 274
Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, vlasnik, odnosno korisnik vozila za koje je registraciona nalepnica izdata u skladu sa odredbama člana 268. stav 10. ovog zakona, dužan je da vrati registarske tablice u roku od godinu dana od dana isteka važenja registracione nalepnice.
 

268. stav 10.

Izuzetno od odredbi stava 8. ovog člana, na zahtev vlasnika ili korisnika, registraciona nalepnica se izdaje na kraći vremenski period koji ne može biti kraći od jednog meseca za:

3) moped, laki tricikl, motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i otvoreni teški četvorocikl.

Meni je istekla registracija 9.04.2018 da li to znaci da i ako ne registrujem motor do 9.04.2019 necu morati da menjam tablice i saobracajnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja danas registrovao skuter. Pitao za veliki motor jos nista nisu dobili da moze na manje od 12 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 8 minuta, Goxy Dorchol je napisao:

Meni je istekla registracija 9.04.2018 da li to znaci da i ako ne registrujem motor do 9.04.2019 necu morati da menjam tablice i saobracajnu?

Videćeš u slici ispod da je ta odredba stupila na snagu 03.04.2018.g.

Prema tome smatram da ne moraš da vraćaš tablice!?!


viber image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Znači ti si uspeo da ne plaćaš veće osiguranje sledeće godine, nakon udesa?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Platio bi ali samo na to vozilo,na ostala vozila gde polisa nosi isti j.m.b.g. nebi,vezani su j.m.b.g. + VIN i samo tako zajedno moze.

Jest da je nelogicno jer je fakticki vozac rizican za ostale ucesnike u saobracaju (tj osiguranje) pa bi bilo logicno da na svim polisama bude ali Srbija brale,zaboravi logiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije to samo u Srbiji.

Osiguranja su svugde ista i to sto ti daju popust nije pod moranje nego njihova dobra volja. Čista komercijala. Čak, npr za 4 godine vožnje bez udesa jedno osiguranje može da ti dodeli 50% popusta, drugo 45, a trece osiguranje može da pokuša da te privuče sa 55% popusta.

Takodje imaju osiguranja gde drugo vozilo iako je niži bonus/Malus stepenik od prvog vozila, dodele ti isti % popusta. A neke opet bole ćošak za to i naplate full cenu. Ovo govorim za NL ali koliko vidim svi idu prema istom modelu sa malim razlikama.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)
1 hour ago, DonToni said:

Videćeš u slici ispod da je ta odredba stupila na snagu 03.04.2018.g.

Prema tome smatram da ne moraš da vraćaš tablice!?!


viber image.jpg

Pa tako bi trebalo da bude...

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ja razumeh drugacije ovo tvoje pitanje, tj. odgovor na njega.

 

Ovako pise u tekstu.

....ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice...

 

To bi bilo 2 meseca od kada ti je istekla, a istekla ti je 9. 04. 2018. god. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 5/9/2018 at 4:36 PM, markonitogen said:

@doktor Citao sam malopre, dozvoljeno je...

 

Član 274
Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, vlasnik, odnosno korisnik vozila za koje je registraciona nalepnica izdata u skladu sa odredbama člana 268. stav 10. ovog zakona, dužan je da vrati registarske tablice u roku od godinu dana od dana isteka važenja registracione nalepnice.
 

268. stav 10.

Izuzetno od odredbi stava 8. ovog člana, na zahtev vlasnika ili korisnika, registraciona nalepnica se izdaje na kraći vremenski period koji ne može biti kraći od jednog meseca za:

3) moped, laki tricikl, motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i otvoreni teški četvorocikl.

Opet sam malo istrazivao na ovu temu i ovo nigde ne nadjoh. Molim te ako imas izvor ove imformacije, citiraj. Ja pokusah da nadjem , ali ne ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Platio bi ali samo na to vozilo,na ostala vozila gde polisa nosi isti j.m.b.g. nebi,vezani su j.m.b.g. + VIN i samo tako zajedno moze.
Jest da je nelogicno jer je fakticki vozac rizican za ostale ucesnike u saobracaju (tj osiguranje) pa bi bilo logicno da na svim polisama bude ali Srbija brale,zaboravi logiku.
Ne. Hoću konkretno da je neko prevario osiguranje u svoju korist.
Posle štete prodao vozilo i platio osiguranje za drugo ili novo vozilo u 4. stepenu tj. bez malus.
Samo u ovom slučaju bi ti bio u pravu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ne. Hoću konkretno da je neko prevario osiguranje u svoju korist.
Posle štete prodao vozilo i platio osiguranje za drugo ili novo vozilo u 4. stepenu tj. bez malus.
Samo u ovom slučaju bi ti bio u pravu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Drugar imao udes sa jugom,bio kriv,posle prodao juga pre isteka registracije istog i kupio astru H,registrovao normalno bez ikakvih penala...ako je ovo odgovor na tvoje pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja