Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

iskustva drugih koje citam danas na fb:

" Kod mene u Beloj Crkvi se vec primenjuje,sve se deli na 12,cak I komunalna taksa"

" Ja sam registrovao pre 3 dana u Nišu i rekli su mi da ce tek za sledecu godinu da zaživi to da se registruje na par meseca za sada nista. "

 

" Danas provereno u MUP Prokuplje, i kod nas se još uvek ne može registrovati na manje od 1god, ali očekuju da uskoro bude omogućeno "

 

" sad možeš da ostvariš samo na polisu osiguranja srazmerno broju meseci , a ostale takse i porez plaćaš za celu godinu "

 

ocigledno je da kao sto sam i napisao gore - sobrirom da nema tacnog uputstva, od mesta to mesta rade kako misle da treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

shodno tome, nosim se mislju da i ako ne prodam bandita i ako ga prodam i uzmem vmaxa, posto oboma u 5-om mesecu istice rega - da popunim SVE uplatnice tako sto cu pune iznose da podelim sa 12, i da pomnozim sa 5, da imam regu do oktobra, te da tako probam da predam na shalteru, makar se i svadjao...ko kaze da ja nisam u pravu ako ne postoji napismeno koja je procedura, zar ne?!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
pre 3 minuta, zlig0r je napisao:

shodno tome, nosim se mislju da i ako ne prodam bandita i ako ga prodam i uzmem vmaxa, posto oboma u 5-om mesecu istice rega - da popunim SVE uplatnice tako sto cu pune iznose da podelim sa 12, i da pomnozim sa 5, da imam regu do oktobra, te da tako probam da predam na shalteru, makar se i svadjao...ko kaze da ja nisam u pravu ako ne postoji napismeno koja je procedura, zar ne?!

Tako i ja razmisljam... I to bi trebalo da prodje, jer tako zakon kaze... Al osim one takse od 200 din za izradu nalepnice (nju ti prave, pa prave, ne dobijas 5 parceta :))

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači od sad tablice ne moraju da se vrate kad ti istekne registracija?

 

Meni je istekla u Septembru i opasno mi je cimanje sad opet da idem u Ljermontovu da vadim nove tablice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

meni je ovo rekla sluzbenica sa saltera iz ljermontove da nece biti nikakvog umanjenja nicega sem perioda na koji ti vazi registracija,pa se i ona pita ko ce na to da pristane a i ja isto mislim da ce tako i ostati osim ako ne bude nekakvog protesta

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5
On 4/13/2018 at 6:33 PM, floyd said:

Nije baš tako Mišo. Evo mog primera troškova šestomesečne registracije od prošle godine, s tim što sam Kawu tada registrovao kao oldtajmera, uz potvrdu koju sam dobio od SSIV-a jer je to moglo i po starom zakonu:

 

 

Sta je SSIV? Koja je procedura za registraciju oldtajmera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Koja je starosna granica za registraciju motora kao oldtajmera? I od koga da trazim potvrdu? Mozda mi se vise isplati da unitraka registrujem kao oldtajmera nego ovako?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Sto reče@ser "...nalepnica ne može na parče..." a ostalo će morati ovako ili onako nekako da se deli sa brojem meseci shodno učestvovanju u saobraćaju koliko trošimo zajednički vazduh i asfalt... koliko god "ne derite nam kožu" želele drugačije...

Ostaje pitanje ako neko poželi da registruje određeni broj meseci koji nisu u kontinuitetu... recimo par-nepar, neće svaki drugi mesec da ga tera na tehnički? Bilo bi malo van pameti.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je sranje sto mi je rega pocetak avgusta... Registrovacu na mesec dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Primer

1. Stavke koje treba da podležu umanjenju (Premija osiguranja, Komunalna taksa, Budžet Republike Srbije (misteriozni))
2. Stavke koje ne treba da podležu umanjenju (Registraciona nalepnica - MUP RS i ZIN)

Moguće varijacije na temu su kako ko koga savata a9d36f0f44d760dbf29f28b1538229ac.jpg0952eb4a45673379f6f51d0b975b5b3b.jpg

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
11 hours ago, stari roker said:

Meni je sranje sto mi je rega pocetak avgusta... Registrovacu na mesec dana...

Da li ti se isplati svaki mesec da placas tehnicki pregled?:stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Drzava takse nece umanjivati sigurno. Ono sto ima smisla da se umanjuje su dve najjace stavke: osiguranje i porez.

 

Ja zvao par ovih agencija sto rade u NS i niko jos nista ne zna niti su dobili zvanicno obavestenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, GCB je napisao:

Da li ti se isplati svaki mesec da placas tehnicki pregled?:stabre:

 

Nisam to mislio. Mislio sam da registrujem u avgustu do kraja septembra,recimo,a onda ponovo u aprilu dogodine.na sest meseci. Ja cu svejedno morati na sestomesecni tehnicki pregled jer je motor iz 73. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
On 4/16/2018 at 7:24 PM, spredrag said:

 

Sta je SSIV? Koja je procedura za registraciju oldtajmera?

 

On 4/16/2018 at 7:43 PM, koresovac said:

Koja je starosna granica za registraciju motora kao oldtajmera? I od koga da trazim potvrdu? Mozda mi se vise isplati da unitraka registrujem kao oldtajmera nego ovako?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

SSIV je skraćenica od Srpski Savez za Istorijska Vozila. Lociran je u Beogradu u ul.Majke Jevrosime, u Muzeju automobila Brace Petkovića. Kontaktirate ljude iz Saveza na čelu sa Daliborom Ružićem, dogovorite pregled vozila koje, da bi moglo da dobije potvrdu da je vozilo od istorijskog značaja, mora da je starije od 30 godina i da ni u čemu bitnom ne odstupa od fabričkog izgleda, što znači da mora da bude u potpuno originalnom stanju. Znači, krupnije prepravke na ramu odnosno šasiji, kastomiziranje i sl. ga diskvalifikuju. Na osnovu pregleda vozila izdaje se potvrda koja košta 1000 dinara. Sa tom potvrdom, tehničkim pregledom, plaćenom polisom osiguranja (proporcionalno periodu registracije) i taksama (komunalna taksa i porez proporcionalno periodu registracije a ostale takse - za table, saobraćajnu i nalepnicu u celom iznosu) pravac MUP u Ljermontovoj i to je to.

 

Evo kako ta potvrda izgleda:

 

SSIV potvrda.pdf

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Jedno početničko pitanje...  Meni se bliži istek registracije (28. april), kada bih ja mogao da završim novu registraciju?

Mogu li to sada, i da li će ona trajati do 28. 04. 2019. ili npr. ako završim sutra, do 19. 04.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

regu mozes produziti mesec dana pre isteka ako se ne varam, a naravno da se nastavlja od dana isteka stare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
SSIV je skraćenica od Srpski Savez za Istorijska Vozila. Lociran je u Beogradu u ul.Majke Jevrosime, u Muzeju automobila Brace Petkovića. Kontaktirate ljude iz Saveza na čelu sa Daliborom Ružićem, dogovorite pregled vozila koje, da bi moglo da dobije potvrdu da je vozilo od istorijskog značaja, mora da je starije od 30 godina i da ni u čemu bitnom ne odstupa od fabričkog izgleda, što znači da mora da bude u potpuno originalnom stanju. Znači, krupnije prepravke na ramu odnosno šasiji, kastomiziranje i sl. ga diskvalifikuju. Na osnovu pregleda vozila izdaje se potvrda koja košta 1000 dinara. Sa tom potvrdom, tehničkim pregledom, plaćenom polisom osiguranja (proporcionalno periodu registracije) i taksama (komunalna taksa i porez proporcionalno periodu registracije a ostale takse - za table, saobraćajnu i nalepnicu u celom iznosu) pravac MUP u Ljermontovoj i to je to.
 
Evo kako ta potvrda izgleda:
 
SSIV potvrda.pdf
@floyd Jel ta potvrda trajnog karaktera ili svake godine mora da se vadi nova (iskljucio sam logiku :-)

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Meni do sada nije trebala nova. Cenim da je potvrda trajna osim u slučaju bitnih prepravki vozila koji menjaju njegov izgled i nakon kojih vozilo vidno odstupa od originalnog stanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
obavestenje iz ljermontove...
5ad8724a43b3b_viberimage.thumb.jpg.8f7062615bf06a8e0c9b87995d69d74c.jpg
Lepo sve pise, konacno i kod nas da se nesto razumno resi. Registrujes koliko meseci hoces, tablice ne vracas po isteku registracije i posle dva meseca isteka ne oduzimaju se sto je bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

kul. sigurno znamo da nam tablice sad vaze godinu dana...ali i dalje nema zvanicno sta se placa koliko....

ovaj moj sto kod njega radim registracije me zvao danas, kaze raspitao sam se, u NS su mu rekli sledece: "za sada (dok ne dobiju da je drugacije) sve se placa pun izvos, samo se osiguranje deli na 12, pa puta broj meseci"
sto implicira da za manje motore nema smisla raditi na manje, i da ovo trenutno stanje donekle radi posao samo ljudima sa vise jacih motora u posedu...

sve u svemu chabar...jedino se nadam da se ovo boldovano "za sada" iz njihove recenice da promeni nesto u skorije vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja