Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Zvao sam ja prijatelja koji drzi agenciju i tehnicki pregled. Kaze:zakon jeste donet ali ne nadaj se tome bar jos 6 meseci dok se sve to uredi podzakonskim aktima. I on nece da registruje svoj motor dok se to ne resi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

to i mene zanima. imam ovu cb400, otegao se projekat, i istice mi rega na njoj za 2 nedelje....a ne bi da je brzam i sastavljam ako ne moram da zurim sa njenom registracijom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Drugim recima , evo vam registracija na po mesec dana al' zato cete da placate tablice, cekate nove, vadite saobracajne dok vam se jaj** ne otegnu i odustanete...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dal' je neko uopšte otisao u Mup ili je ovo stalna nagađanja iz fotelje. Malo je dosadno čitati 72 reči u bezbroj kombinacija rasporeda

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sve su novinarska lupetanja,ja pitah juče gde sam produžio reg. da li ste barem čuli-jesmo ali ko zna kad će to...ako budu uslovili nekim glupostima tipa vraćanje tablica i sl. onda zbog par 'iljada dinara bolje čuvati živce i udariš celu godinu...ionako se vozimo za Božić i td.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

zvao ja ovog mog iz agencije, da priupitam...kaze bice bice...samo ko zna kad...ne nadaj se uskoro da ce da usklade sve... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 5 sati, BaneVuk58 je napisao:

Dal' je neko uopšte otisao u Mup ili je ovo stalna nagađanja iz fotelje. Malo je dosadno čitati 72 reči u bezbroj kombinacija rasporeda emoji19.pngemoji19.pngemoji19.pngemoji19.png

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 

Išao ja jutros ovde kod mene u mup. Ovi na salteru znaju da je donet zakon ali kažu da može da prodje i godinu dana dok ne počne njegova primena.

Znači zvanično još nije krenulo i pitanje je kada će.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ako u centru Beograda bude 500 motora bez tablica, za 48 sati ce poceti da se primenjuje.

Iako sam 300 km od BG, rado bih dosao. U suprotnom ce nas i dalje zahebavati

kako im se svidi a mi cemo i dalje to trpeti kao neke domace zivotinje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako sam dobro razumeo sve ovo:

-sve prinadležnosti (porez, održavanje puteva i koješta drugo) moraju da se plate u punom iznosu za godinu dana

-ako prekoračim rok za vraćanje tablica (30 dana), moram da vadim nove tablice i saobraćajnu

-osiguranje plaćam onoliko koliko oni budu odredili za taj period (čisto sumnjam da će mesečno biti cena/12)

-koliko znam tehnički pregled važi samo mesec dana

 

Znači, ako registrujem motor na 6 meseci, uštedeo bih samo polovinu osiguranja (u najboljem slučaju), a morao bih da platim nove tablice, nalepnicu i saobraćajnu ako napravim pauzu veću od mesec dana. Verovatno i tehnički pregled. 

 

Ja iskreno ne vidim nikakvu uštedu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Nije baš tako Mišo. Evo mog primera troškova šestomesečne registracije od prošle godine, s tim što sam Kawu tada registrovao kao oldtajmera, uz potvrdu koju sam dobio od SSIV-a jer je to moglo i po starom zakonu:

 

Napomena: Cene se odnose na motorcikl od 1015 ccm, 69kw,1979. godište.

 

Polisa osiguranja:                                           8.367,00  (pun iznos za godinu dana je bio 15.791,00)
Komunalna taksa:                                             655,00  (pun iznos za godinu dana je bio 1.310,00)
Porez na upotrebu:                                           877,00  (pun iznos za godinu dana je bio 1.754,00)
Tablica: 767,00 + 553,00                            - ukupno  1.320,00 
Nalepnica: 236,00 + 204,00                       - ukupno 440,00
Saobraćajna dozvola: 660,00 + 654,00    - ukupno 1.314,00
Poštanske provizije: 83,67 + 8x45,00       - ukupno 444,00
Tehnički pregled:                                              800,00
Ukupni troškovi šestomesečne registracije:        14.217,00

 

Znači, ušteda je na polisi, komunalnoj i porezu, sve skupa za mene oko 9.000,00. Te 3 stavke se plaćaju proporcionalno periodu registracije.

Ostalo ćemo plaćati po punoj ceni bez obzira na period registracije i nećemo morati da menjamo tablice i saobraćajnu ako ponovo registrujemo motor u roku od godinu dana od dana isteka važenja reg. nalepnice. Tu je prednost u odnosu na stari zakon.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

VARADERO, puna cena 24.200din a na 6 meseci je izaslo 17.500, sa tim da se takvo produzenje nije moglo odraditi do kraja na teh. pregledu vec je morao i do SUP-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Oni će da prihvate svaku uplatnicu na kojoj je viši iznos od potrebnog, ne brini. Komunalna taksa, porez i polisa se plaćaju proporcionalno periodu registracije. Ako platiš ceo iznos, preplatio si.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
VARADERO, puna cena 24.200din a na 6 meseci je izaslo 17.500, sa tim da se takvo produzenje nije moglo odraditi do kraja na teh. pregledu vec je morao i do SUP-a
Јеси ли ти рег. мотор на 6 месеци или је то само математика ??

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Samo da regulišu to da ne moraju da se skidaju tablice za period koji neće biti registrovan i biće prihvatljivo onome kome znači neka ušteda jer ne planira da vozi u toku zime (Novembar-April)

To sa vraćanjem tablica saobraćajne dozvole bi ubilo celu poentu periodičnog registrovanja...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni motor treba minimum 7-8 meseci, po ovoj računici za Varadero - 6 meseci, neće biti neka velika ušteda.

Mene sad muči druga stvar. Meni je registracija u junu. Ja bih po meni trebao da ga registrujem prvo na 5 meseci do kraja godine a onda bi mi trebalo ponovo još recimo 3 meseca do isteka jedne registarske godine.

Malo komplikovano. Po ovoj mojoj varijanti jedino da polako pomeram registraciju, kad sam na godišnjem i ne vozim, pa da stignem da mi registracija u martu ili aprilu.

Ako mi prihvate da secnem na dve rate, kako meni odgovara, i to kad saberem po ovom primeru izađe skoro isto kao i full registracija.

Dok ovo ne zaživi kako valja ne planiram ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
pre 7 minuta, DonToni je napisao:

Samo da regulišu to da ne moraju da se skidaju tablice za period koji neće biti registrovan i biće prihvatljivo onome kome znači neka ušteda jer ne planira da vozi u toku zime (Novembar-April)

To sa vraćanjem tablica saobraćajne dozvole bi ubilo celu poentu periodičnog registrovanja...

Ja sam negde pročitao da se tablice neće vraćati i da tehnički važi godinu dana kao i tablice. E sad to treba proveriti  jer novine svašta pišu.

Meni je ovaj predlog bila logičan i fer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I, kako će to izgledati u praksi?

 

Npr. registrovao sam motor 1.Maja ove godine na 6 meseci. Od 31.10. nemam važeće osiguranje, ali mi tehn.pregled važi do kraja Aprila sledeće godine. Kako ja da odem do tehn.pregleda da uradim novi za novu registraciju kad nemam važeće osiguranje?

Ili će moći da se polisa uplati ranije dok je važeći tehn.pregled pa da se pre registracije uradi novi tehn.pregled?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I mene to zanima, dok ne vidim sve proverene informacije ne planiram ništa.

Na kraju odem motorom na tehnički iako nije registrovan, imam ih u blizini nisu daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

malo sam razocaran MAS objavom na njihovom forumu. izdali su ono saopstenje, i nista vise. par ljudi je ispod objave napisalo postove sa manje vise istim pitanjima koja se i ovde konstantno ponavljaju, i niko od njih da odgovori na to. pobogu, nek napisu makar kakav je usmeni dogovor bio tamo, sta su trazili, i sta su im rekli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja