Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Nisam znao gde da stavim ovu temu pa evo je ovde.Danas sam uradio prvu registraciju uvezenog motora Honda ST 1100 Pan European iznelo je oko 23000 bez tehnickog.Predao na salter i u pola posla sluzbenica me pita sto ne koristim parcijalnu skracenu registraciju.Odgovorio da nisam znao a ustvari primmena je od danas 3.april. Tehnicki pregledi osiguranja ne znaju ali SUP je dobio nalog da primenjuje .Primena je na sledeci nacin : godisnja podeljena na 12 meseci puta onoliko meseci koliko hoces.Za moj motor registracija bi ispala dosta jeftinija za oko 10000 din.ako bih iskljucio voznju od novembra do kraja marta.Ovo pisem da se ne biste zurili sa registracijom bez neke nuzde .Ovo je korektno uradjeno i sve cestitke Moto Asocijaciji Srbije za ulozen trud i postignut rezultat.Da i tablica se ne vraca pre nego sto prodje godinu dana od isteka registracije. 

    Da smo malo slozniji i agilniji mozda bi smo mogli jos jednu nepravdu prema nama vozacima motora da ispravimo.Radi se o ceni polise osiguranja  za stetu nanetu trecim licima.Da li motor moze da nanese vecu stetu trecem licu prilikom nezgode pa da nasa polisa bude toliko skupa cak skuplja od polise za mnoge automobile.Eto meni je za ovu moju hondu polisa kostala oko 17 000 dinara sto je pojedinacno i najskuplji iznos prilikom registracije. Osiguravajuce kompanije sednu i dogovore se za cene i nikom od njih nije u interesu da nesto tu kvari po pitanju cene.Moramo da znamo da smo izlozeni nezasitim i preko svake mere pohlepnim vlasnicima kapitala .Ako cekamo da nam drzava nesto pomogne jalovo je iscekivanje jer nazalost poslednje veliko poskupljenje osiguranja kazu da je bilo na zahtev nase drzave,zasto to oni znaju a i ja imam neke pretpostavke.Moglo bi tu jos svasta da se doda....

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Da li sam ja sada lepo razumeo. Daću najjednostavniji primer sada.

Godisnja registracija je 12 hiljada dinara.
Ako ja hoću da registrujem motor na 6 meseci placam 6 hiljada dinara?
Ukupna godisnja cena registracije podeljena tacno na broj meseci na koji vlasnik zeli da registruje?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Da li je to samo na 6 meseci ili mi možemo da biramo period na koji želimo da registrujemo?

Ja bih išao sa 9 ili 10 meseci...  ili možda 11.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam upravo danas bio i reg  motor kod našeg drugara Lošmi Capo vl. GM Moto. i on nije još dobio istrukcije vezano za parcijalnu registraciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ово ако је истина онда смо на коњу. Само ме занима колико дуго ће бити тако док не схвате колико пара губе годишње и не побуне се. Мислим на осигуравајућа друштва

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Znaci deda mraza ove godine vozi 90% NEregistrovani ???
 
Taman mup pratnja da popiše kad su već tu

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, zlig0r je napisao:

jel to znaci da mozemo na 12 rata regu?

izvolte 2000din, i vidimo se za mesec dana opet! :)

Ne preteruj!

Izvolte 1000 din i vidimo se za mesec dana opet...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 2 sati, BaneVuk58 je napisao:

Ja sam upravo danas bio i reg  motor kod našeg drugara Lošmi Capo vl. GM Moto. i on nije još dobio istrukcije vezano za parcijalnu registraciju. 

Izgleda da je samo SUP dobio,osiguranja  jos ne znaju odnosno ne primenjuju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Upravo sada, Sveta 5. je napisao:

Izgleda da je samo SUP dobio,osiguranja  jos ne znaju odnosno ne primenjuju

Njima se ne isplati da znaju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U pa to nije lose uopste.

Jedino da budemo sigurni, da se ta podela na 12 ne odnosi samo na registraciju vec i na osiguranje???

I onda jos nesto da se utanaci, ako se npr registruje na 8 meseci, da li tehnicki pregled vazi godinu dana, ili samo za period registracije, tj. u ovom slucaju 8 meseci???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
8 minutes ago, Meteorolog said:

Jedino da budemo sigurni, da se ta podela na 12 ne odnosi samo na registraciju vec i na osiguranje???

Ovo je suština i voleo bih proverenu informaciju da imam.

 

9 minutes ago, Meteorolog said:

I onda jos nesto da se utanaci, ako se npr registruje na 8 meseci, da li tehnicki pregled vazi godinu dana, ili samo za period

Nema logike da ne traje godinu dana, ukoliko košta isto pri registraciji za 6 i za 12 meseci. S obzirom da je tehnički to što jeste, važenje mu je 12 meseci i nije periodično deljiv.

Uz ovako lepu vest, ukoliko se potvrdi i za osiguranje, truba bi bilo da se brukamo na tehničkom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Nesto ne razumem u ovim objavama registrujes npr. prvog aprila do kraja oktobra sto bih ja licno uradio i sad sta u vezi tehnickog vazi do prvog aprila naredne godine i sta bi mi sada da ti taj period koji ne vozis tih 5 meseci prenesu i da ga opet radis  prvog septembra  za ta dva meseca .....stvarno ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sve je to OK ali sta je sa cinjenicom da ukoliko prodje vise od 30 dana od isteka registracije tablicu moras da vratis i odjavis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Nesto ne razumem u ovim objavama registrujes npr. prvog aprila do kraja oktobra sto bih ja licno uradio i sad sta u vezi tehnickog vazi do prvog aprila naredne godine i sta bi mi sada da ti taj period koji ne vozis tih 5 meseci prenesu i da ga opet radis  prvog septembra  za ta dva meseca .....stvarno ....
Stim sto ako ti je motor preko 15 god moras i sestomesecni da radis.
Usteda ce da bude na polisi i porezu, ostale takse su nepromenjive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Koliko neproverenih informacija...

Tehnički pregled vozila uredjuje Pravilnik o tehničkom pregledu, i to je podzakonski akt. Zakon o bezb saobraćaja je stupio na snagu 3. aprila i on nema nikakve veze sa samim načinom obavljanja tehničkih pregleda. Stari Pravilnik je još uvek na snazi, tako da je nemoguće trenutno parcijalno registrovati motor, kako rekoste ovde.

Priča se puno o promeni Pravilnika, kada se to bude desilo, znaćemo da li će ovo omogućiti ili ne.


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Super si prosao sa cenom reg,ja danas registrovao sv-a 650 23600 prva registracijya i niko mi nije spomenuo da moze na manje od 1 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Cek... Ako je to usvojeno u skupstini, a danas stupilo na snagu, a nadlezno ministarstvo (finansija) treba TEK da odredi cene, jel ima ono neki rok ili moze to da uradi i 2025te?

I da li mi (posto je stupilo na snagu) imamo pravo da prilikom registrovanja trazimo da to bude na par meseci i platimo koliko ispadne kad se to podeli, dok oni ne odrede cenovnik?

 

Jel moze neki pravnik da pojasni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja