Jump to content

Moto Zajednica

Izrada kofera of fiberglasa

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Pozdrav,

 

Od skoro sam se ponovio sa kruzerom C90T ali prethodni vlasnik nije imao originalne bisage, te sam odlucio da napravim hard case.

Kalupe sam vec napravio, ali sam u nedoumici oko materijala. 

Da li raditi samo od staklenog rowinga sa epoxy smolom, ili neki hibrid mozda dodati sloj il dva kevlara ili karbon platna?!

E sad ako se radi i sa karbonom mora epoxy smola, ako idem samo stakleno platno moze i poliesterska smola, mada citam ona je dosta losija.

Ako je neko bolje upucen u materijale, tehnologiju, koliko slojeva bi to trebalo za cvrstinu, molim da napise.

Kalupi su radjeni po dimenzijama ovih sa linka ispod za suzuki c90

Razlog zasto se odlucujem za izradu je jer nigde nisam nasao hard case a da nije za enduro ili da lici na nesto sem kutije za alat.

 

https://www.vikingbags.com/suzuki-boulevard-c90-vl1500-viking-lamellar-slanted-leather-covered-motorcycle-hard-saddlebags

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Poliester smola je osjetno jeftinija, ali je krta i teška... Karbon i epoxy opet nema smisla raditi ako se ne koristi vakuumski kalup .. a onda ćep doći do cijene slične kao da kupiš ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Stakleni rowing i epoxid su sasvim dovoljni (a svakako da mu ne bi škodio ni neki sloj aramida-kevlara). Karbon je (uz čvrstinu) i vizuelno lep, ali traži baš fini kalup i iskustvo pri radu.

Poliester bih izbegao. 

Moj predog je dakle epoxid i stakleni rowing.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Broj sojeva zavisi od debjine (težine) rowinga, kao i od toga koliko misliš da treba da ti budu debeli zidovi. Kada sam (nekada davno) radio neke stvari od fibera, prvi sloj rowinga je bio tanji, drugi debeo i treći opet tanji. Mislim da ti debljina zida preko 1,5mm nije potrebna, pa na osnovu toga odredi broj slojeva. Odavno nisam radio i ne znam koje sve debljne (i vrste tkanja( mogu da se nabave kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja