Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva River 600 (upomoć!)

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija

Pozdrav svima!

Imam problem sa Cagiva River 600, anlaser je preslab da bi pokrenuo mašinu, a kao što znate nema dekompresor ili kurblu. Da li neko zna:

1. Gde mogu da nabavim anlaser?

2. Da li odgovara anlaser od nekog drugog motora?

3. Koji je postupak ugradnje dekompresora, šta mi treba za to, ko može da mi odradi to itd?

4. Koji je postupak ugradnje kurble, šta mi sve treba za to, ko može da mi odradi to idt? 

Hvala svima unapred na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Daj malo više detalja - kako je anlaser preslab? Da li si ga skinuo i pre svega proverio četkice? Možda su samo četkice potrošene. Inače, anlaser ne odgovara ni od jednog drugog motora (osim od Cagiva modela koji nose taj agregat bez obzira na kubikažu - znači isti anlaser je na T4 350E i T4 500E, W12, W16 600, River 500 i 600 i Canyon 500 i 600).

 

Kurbla može da se montira i odgovara sa bilo kog od gore pomenutih modela koji su fabrički imali ugrađenu kurblu (pre svega T4 modeli). Blokovi moraju da se rastave za ugradnju kurble (povratna opruga ide sa unutrašnje strane). Na Riveru ćeš još morati i da razbušiš desnu deklu za osovinu kurble.

 

Slično je i sa dekompresorom. Na izduvnoj klackalici ima štift na koji dekompresor treba da pritisne , a sam mehanizam dekompresora možeš da napraviš sam ili opet da kupiš sa nekog od T4 modela i da preradiš poklopac ventila (u tom slučaju je najbolje kupiti sve komplet sa poklopcem ventila od nekog T4 modela).

 

Ja bih na tvom mestu prvo proverio sve što se tiče anlasera, frajlaufa, akumulatora itd., pa tek onda išao na opciju prerade agregata i to samo ako ti je baš super-mega stalo da zadržiš taj motocikl...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija

Hvala ti na odgovoru.

Anlaser sam rasturio, nove četkice ima, ali sam ga odneo kod majstora koji je ćaletu radio namotaj za Shadow 1100, on ga je pregledao i našao mnogo 'oštećenja' i kaže da je jako jako teško srediti ga, skoro nemoguće. Nakačili smo ga čak preko kablova  na auto, toliko struje vuče da i na autu oslabi struja, i opet nije dovoljno da pokrene motor. Baš se muči. Video sam po forumima da im je to velika falinka, i da samo nov anlaser može da reši to, ne uzimajući u obzir ugradnju kurble ili dekompresora. Probaću da nađem anlaser od nekog drugog modela od ovih koje si naveo. Hvala još jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ok, jasno je da je onda anlaser u kvaru, samo je pitanje šta su "oštećenja". Na tom anlaseru mogu da pregore namotaji statora i namotaji rotora i može da se potroši kolektor. Namotaje kršten vinkler može odradi, ali je kolektor za većinu problem.

 

Elem, ima u Čurugu jedan automehaničar Stevica koji je posedovao W16 600 i koji je imao nekog "svog" vinklera koji je fantastično sređivao ovaj anlaser. Ja sam pre nekih 4-5 godina kod njega odradio anlaser koji mi je i danas na motoru (doduše ja poslednjih 5 godina motor palim na 24V, ali to je neka druga tema :):) ). Nije bila jeftina ta reparacija, ali je bila nemerljivo jeftinija od nabavke novog anlasera (polovni anlaser ne znam koliko ima smisla kupovati, jer je pitanje u kakvom je stanju - ja sam pre 5 godina kupio polvan na E-bayu i taj sam vrlo brzo posle kupovine reparirao kod Stevice). S druge strane, reparacija je stvarno bila KOMPLETNO odrađena: novi namotaji i statora i rotora, nov kolektor, nove četkice i oba nova ležaja. Klikni ispod za pretragu na Google (u pitanju je auto servis PLUS AUTO, Stevica Dozić, Čurug...), pozovi čoveka pa vidi da li još uvek ima kombinaciju da ti odradi taj anlaser.

 

https://www.google.rs/search?q=PLUS+AUTO+Čurug&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&dcr=0&ei=kFjDWuisFaTegAbhza1Y

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija

Šaljem ti slike koje mi je vinkler poslao. Hvala ti u svakom slučaju na savetima, nešto će mi sigurno pomoći. Od hvala nemaš ništa, tako da ako te put ikada dovede blizu Bora, javi se.

IMG-da406756b32a32825fb8d000621b15f7-V.jpg

IMG-62303c6e53358d2b4feacca0ee77f4c5-V.jpg

IMG-efa82f0668778360fc00a6aa008c6c93-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

U ovakvom stanju je logično da ne radi... Odlemili su se namotaji rotora sa kolektora i parčići žice napravili kuršlus... Kolektor je na tom anlaseru dobar koliko mogu da vidim, mada se ne vidi lepo da li je na ovoj lameli gde je bakar potamneo prisutno dubinsko oštećenje... U svakom slučaju, trebalo bi ponovo premotati i rotor i stator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija

Motor sam uzeo pre par dana, nisam znao u šta se upuštam, ali dobro, biće mi još slađe da ga vozim jednom kada ga sredim. Koju amperažu akumulatora mi preporučuješ da koristim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija
pre 15 minuta, makambiko je napisao:

Pogledj ovde, tip prodaje delove za Cagivu provri da li ima.

 

https://www.kupujemprodajem.com/Cagiva-River-600-1996-God--44495802-oglas.htm?filter_id=192463673

Zvao, proverio, ima jedan koji bi odgovarao, traži 180€ za njega, bez ikakve garancije da će raditi, i ne prima povraćaj. Ne pada mi na pamet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Meni je anlaser u mnogo gorem stanju (propao kolektor, namotaji rotora...) sredio vikler u ulici Tošin bunar u Zemunu. Nisam tamo išao već duže, ali ako imaš nekog u Bg/Zemunu da proveri. Radnja se nalazi s desne strane kada se ide od Studentskog grada, mala je, piše na izlogu "Vilovanje el. motora, zamena kolektora..." Nažalost nemam tel, tačnu adresu, ali ako može da pomogne, bilo bi mi drago.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 4 sati, makambiko je napisao:

180 evra?, da se taj nije malo zaneo.

Taj se cesto zanosi, konstantno je na nekim opijatima:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

200e neces naci, to je najskuplji deo koji moze da ti treba. Za te pare, mozes naci celu masinu,to mu je mana, ali alanser neces. Sta god da uradis, nece da radi lepo, svi imaju problem sa tim. Ja sam stavio od neke Honde, ali nije to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija
pre 14 minuta, misa-pei je napisao:

Meni je anlaser u mnogo gorem stanju (propao kolektor, namotaji rotora...) sredio vikler u ulici Tošin bunar u Zemunu. Nisam tamo išao već duže, ali ako imaš nekog u Bg/Zemunu da proveri. Radnja se nalazi s desne strane kada se ide od Studentskog grada, mala je, piše na izlogu "Vilovanje el. motora, zamena kolektora..." Nažalost nemam tel, tačnu adresu, ali ako može da pomogne, bilo bi mi drago.

Hvala ti na odgovoru, ali nemam nikoga tamo, jedino da nađem vremena i da odem tamo i nađem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Joj, ne znam... Relativno davno je to bilo, ne sećam se komšiluka. Mada je moguće. Imao sam njihovu vizit kartu, ali sam ne neuredan, nego sam etalon za neurednost po tom pitanju, a imam milijardu vizit karata. Računam da je nemam :D:D:D 

 

Ako, ali ako budem išao za BG i ko zna kada (kod mene je moguće da odem sutra ali i da odem za mesec dana), potražiću ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

065 8321016
Ovo je broj od ljudi koji se bave popravkom i prodajom anlasera za sve živo,možda mogu pomoći

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija

 

pre 5 minuta, biza je napisao:

065 8321016
Ovo je broj od ljudi koji se bave popravkom i prodajom anlasera za sve živo,možda mogu pomoći

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 

Hvala ti, pozvaću sutra, nadam se da ima nade. Hvala ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja