Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Znao sam da cu posle otvaranja ovog pitanja imati mnogo vise od "trileme", ali bio sam spreman. Sta je 2-3 nedelje malo detaljnije potrage u odnosu na 7 godina cekanja. Prvom prilikom idem do Yamaha dilera da pogledam Tracer 900 i 900 GT. Hvala svima koji su se javili i dali savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ajd' da ti malo filozofiram: ti u stvari nisi uštedeo nov motor, uštedeo si pare koje bi inače potrošio putujući.

To je to otprilike, trošak za 7 godina vožnje po 10.000 km godišnje.

I to u slučaju da se vozaš najdalje do Bugarske i Rumunije, za Alpe i slično pomnoži sa dva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, ja bih uzeo neki R kao sto sam i uzeo. Zato jer mi se svidja.

Medjutim od tih sto si ti pomenuo, ja bih odabrao v stroma 1000. Mnogo ubavo sokocalo. Medjutim razmišljam dalje, 1000 vs 650.. ja bih uzeo 1000 ali nekako verujem da ćeš ti sladje da se navozas na 650. Na 650 ima da ga zavrces pun gas i da ga teras, dok ćeš 1000 kao početnik uvek voziti sa dozom rezerve.

 

A kad već nije v strom 1000 već 650 onda bih iskreno razmislio i o BMW f800 ili taj neki novi sto izlazi(nisam upućen).

A neki speed triple? Kad bi imao mogucnosti da sve to probas pa da se lepo odlucis..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Obzirom da nikada nisam kupovao motor  da li neko može da mi da savet za cenjkanje, i koliko je realno očekivati korekciju cene. Naravno za gotovinsko plaćanje na licu mesta. Moguće je da sam naporan, ali, prvom prilikom častim piće ljudima koji su se javili na temi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaš kako, jedan poznanik jednom prilikom izjavi: za svoje pare ja ću da biram koga ću da jeb*m.
Kod tebe su pare u džepu i prošetaš se do dilera i traži neku ponudu. Nemoj sam sebi da postavljen minimum granice. Slobodno traži popust koliko zamislis pa x2. Taj trgovac će svakako da se zabezekne na koliko god da ti ponudiš. Ali prvo sacekaj njegovu ponudu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Po svemu što sam pročitao mislim da treba da gledas, sednes, probaš versys 1000, tracer 900 gt, eventualno v strom. Novo je novo. Ja recimo jurim polovan motor ali sam za auto čekao ceo život i uzeo sam nov pre 3 god. Sreća pregolema i ljubav. Kad ga vidim na parkingu sve me obuzmu neke emocije i posle toliko vremena . Sledeći put ću verovatnije uzeti polovan iz praktičnih razloga, deca itd...

Tracer 900 GT moj glas, lep moderan, smeker pravi. Mada ako udbnost ili nešto drugo odvuče ka kawi ili nečem trećem, nema greške. Ali u tvom slučaju posle 7 godina apstinencije mislim da je emotivni faktor presudan

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 21 sati, Mike Litorris je napisao:

Obzirom da nikada nisam kupovao motor  da li neko može da mi da savet za cenjkanje, i koliko je realno očekivati korekciju cene. Naravno za gotovinsko plaćanje na licu mesta. Moguće je da sam naporan, ali, prvom prilikom častim piće ljudima koji su se javili na temi. 

Tracer 900 i 900GT ce biti dostupni na trzistu od juna meseca 
Sad imaju u salonima model 2017 i cena je oko 10 500, a pred Novu godinu je kupovan za 9500
Moj ti je savet da sacekas jun, pa uzmes model 2018 koji ima nekoliko promena u odnosu na prethodni model.
Ja vozim Tracer 900 2015god, pa ako ti treba neki savet- stojim na raspolaganju... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Tracer 900 GT je prelep, ali stiže tek krajem jula, što bi značilo da bih propustio još pola sezone. I ne može da se poruči bez svih onih torbi i čudesa. Šteta. Poslušao sam savet, tražio profakture za Twin Afrika, Versys 650 i 1000, MT09 Tracer  i Tracer 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Tracer 900 nov stiže krajem ovog meseca, ili početkom maja, tako da sam to uzeo u obzir. Prelepa mašina. Mislim da se ne varam, osim malo razlike u izgledu i bojama ne bi trebao da se previše razlikuje od MT-09 Tracer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18
7 minutes ago, DjoleLO said:

Tracer 900 i 900GT ce biti dostupni na trzistu od juna meseca 
Sad imaju u salonima model 2017 i cena je oko 10 500, a pred Novu godinu je kupovan za 9500
Moj ti je savet da sacekas jun, pa uzmes model 2018 koji ima nekoliko promena u odnosu na prethodni model.
Ja vozim Tracer 900 2015god, pa ako ti treba neki savet- stojim na raspolaganju... ;)

 

Tracer 900 nov stiže krajem ovog meseca, ili početkom maja, tako da sam to uzeo u obzir. Prelepa mašina. Mislim da se ne varam, osim malo razlike u izgledu i bojama ne bi trebao da se previše razlikuje od MT-09 Tracer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, Mike Litorris je napisao:

Tracer 900 nov stiže krajem ovog meseca, ili početkom maja, tako da sam to uzeo u obzir. Prelepa mašina. Mislim da se ne varam, osim malo razlike u izgledu i bojama ne bi trebao da se previše razlikuje od MT-09 Tracer.

Drugaciji je vizir na koji su se mnogi zalili, stitnici rucica i valjda duza zadnja viljuska...
U sustini motor je stvarno dobar i na tom 2018 bi trebalo da su ispravili sve bolesti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja