Jump to content

Moto Zajednica

Podsetnik za 2018

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako nova moto sezona moto opčinje, prethodna se gubi u magli. Pod euforijom se zaboravlja koliko je opasan hobi kojim se bavimo i kakve smo situacije doživeli.

 

Pre nego što pogazite prve kilometre, dobro je da vas podsetim:

 

1. Sednite na motocikl sami sa sobom u garaži, preispitajte sebe, budite samokritični. Da li sam dovoljno čistih misli, da li sam uradio nešto loše prošle sezone, čime se to bavim i kakve to odgovornosti imam prema sebi, svojoj porodici i saobraćaju?

 

2. Odvojite jedan dan, posvetite se motociklu. Ispitajte stanje pneumatika, dopumpajte, podesite i očistite, lanac, podmažite sajle, ispitajte signalizaciju, akumulator, itd.

 

3. Detaljno operite motocikl, voskirajte lak, plastike zaštite odgovarajućim sredstvom.

 

4. Revidirajte, sredite ili se ponovite novom moto opremom, pogotovo ako vam nešto nedostaje.

 

4.  Motocikl je najteže i najzahtevnije prevozno sredstvo. Ne postoji dovoljno dobar vozač, niti zadovoljavajuć nivo veštine. Motocikl zahteva uvozanost, konstantan trening radi održavanja nivoa uvozanosti. Nađite prazan prostor i vežbajte, bar 45 min. Tu je švaba da pomogne.
 

 

6. Brzina

Manite se brzine u javnom saobraćaju, razlika između 50km-h i 70km-h je ogromna, držite se ograničenja.

 

7.  Niko te ne vidi, ne čuje, niti brine o tebi
Takav si na motociklu, ranjiv, nevidljiv, od okoline etiketiran i nikoga nije briga o tebi na drumu. Nisu svi ljudi zli ali svet motociklizma ne poznaju pa u skladu time, vodi računa o sebi i u Boga se uzdaj.

 

8. Sedi na motor, provozaj se do dragih ljudi, rodbine i prijatelja koje nisi dugo video

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja