Jump to content

Moto Zajednica

Pomoćni radnik u vulkanizerskom servisu

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, Interceptor BP je napisao:

Poslovna tajna jeste sa kojom su upoznati poslodavac i zaposleni i naravno zaposleni treba da zna sva svoja prava.Napisao sam da se uglavnom informišu i uglavnom tu poslovnu tajnu malo ko od zaposlenih poštuje.I da opet svi naši privatnici su "izrabljivači bez duše" sa jedinim ciljem uništiti i poniziti radnika...jel sam dobro shvatio?

Nisi.  Njihov cilj je sto vise zaraditi,  sto manje plate radnika vise ostaje njima. Zato je njima u interesu da sto manje plate radnika,  a da radnik radi sto vise i duze da bi im vise zaradio.  E sad razlika je sto neki postuju radnika i hoce da nagrade njegovo zalaganje i prekovremeni rad,  a nekog boli k...  i razmislja ako neces ti ima ko hoce. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koliko sam pročitao i razumeo, poslodavac je,u ovom slučaju, dao jasne informacije o plati , radnom vremenu, plaćanju prekovremenog rada... Ne vidim čemu dalja rasprava o ostalim poslodavcima i njihovim uslovima, obzirom da ovo nije opšta tema o generalnim uslovima na poslu, nego oglas gde neko nudi posao. Nije lepo čoveku trolovati oglas...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ko kaže, poslodavcima baš dobro ide, pogotovo ovom mom.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jel neko stvarno misli da je za vulkanizerski posao 300eura mala plata?plus doprinosi?Marko tebi svaka cast,jer znam koliko se ne radi u avgustu,septembru,februaru.A nisu samo poslodavci krivi za ovu situaciju.Poslednjih godina se desava da seljak pobegne od motike i sam se nudi da radi po mnogo nizoj plati,bas ga briga tata i mama ce sa sela da dopunjuju budzet a on ce da boravi u gradu i njemu lepo,visina plate ga ne zanima dok se preko veza(para,stranke)ne ubaci u drzavnu firmu,a za to vreme i poslodavci koriste jeftinu radnu snagu.Kako se to zove uzrocno-posledicna veza jel?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Putnički program manje više, za dvotočkaše treba da si jako pedantan. Nikako da se pipne rukom bilo šta lakirano, ručice, držači suvozača, strogo oprez pri fiksiranju motocikla, strogo oprez pri rukovanju felnom. Obavezna montaža kilo ključem, provera osigurača, itd. Da ja radim ubacio bih par stvari extra samo za motoraše :) Naravno poznavanje pneumatika, tip, namena, dimenzije, proizvođači, lepo je kada sa nekim možeš da podeliš iskustva na "Mišelinu", "Dunlopu", itd. 

 

Ko radi teretni program, busevi, kamioni, neka mu je Bog u pomoći i da ne radi to ako ne mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 31 minuta, Alekre je napisao:

Putnički program manje više, za dvotočkaše treba da si jako pedantan. Nikako da se pipne rukom bilo šta lakirano, ručice, držači suvozača, strogo oprez pri fiksiranju motocikla, strogo oprez pri rukovanju felnom. Obavezna montaža kilo ključem, provera osigurača, itd. Da ja radim ubacio bih par stvari extra samo za motoraše :) Naravno poznavanje pneumatika, tip, namena, dimenzije, proizvođači, lepo je kada sa nekim možeš da podeliš iskustva na "Mišelinu", "Dunlopu", itd. 

 

Ko radi teretni program, busevi, kamioni, neka mu je Bog u pomoći i da ne radi to ako ne mora.

Ne znam na sta mislis pod tih par stvari,i za koju cenu ta pedanterija i da ti neko visi nad glavom i kontrolise svaki pokret.A i putnicki program nije bas manje vise,auti od 100k eura pa se igraj sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odgovornost i standard izvođenja radova je isti naravno ali svakako je lakše da demontiraš točak sa automobila nego sa motocikla.

 

Cena i pedentarija... Nekada nije cena problem već kvalitet usluge. Ja sam duže vreme razmišljao da imam specijalizovanu radnju za motocikle ali tako da kod mene možeš da izabereš brend koji hoćeš i da ti mogu ponuditi set od 170 do 250, sačekaš 30 minuta u klimatizovanoj izdvojenoj prostoriji i odeš kući srećan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Pre 11 sati, Alekre je napisao:

Odgovornost i standard izvođenja radova je isti naravno ali svakako je lakše da demontiraš točak sa automobila nego sa motocikla.

 

Cena i pedentarija... Nekada nije cena problem već kvalitet usluge. Ja sam duže vreme razmišljao da imam specijalizovanu radnju za motocikle ali tako da kod mene možeš da izabereš brend koji hoćeš i da ti mogu ponuditi set od 170 do 250, sačekaš 30 minuta u klimatizovanoj izdvojenoj prostoriji i odeš kući srećan.

Lepo je imati standard, ali nije realno da takav servis otplatis ikada u zivotu, ili realno naplatiš svoje umeće jer će uvek biti neko ko švercuje gume, naplaćuje usluge bez računa, i sl. tako da ako hoćeš da radiš po ps-u to ne pije vodu. Drugo nerealno je da će bilo koji kolega bajker da čeka u klimatizovanoj čekaonici a da mu neko drugi popravlja motor. Ljudi vole da se druže, tako da 30 minuta ne moze da bude skoro nikada. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Besparica ti je ista kao nejebica, kad nemas sta da hebes ti bi i tarabu dohvatio...kad nemas para da zivis radio bi i najgore poslove (da ne definisem lose poslove mozda nekoga uvredim).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
On 21.8.2018. at 17:37, Interceptor BP je napisao:

Kao prvo visina plate se ne objavljuje unapred,to samo kod nas radnici bi da postavljaju uslove.O visini plate se raspravlja,u stvari o startnoj plati se raspravlja na razgovoru za posao a ne preko javnih glasila ili foruma.I da plata se mora zaraditi a ne da se dobije tako da i visina plate zavisi od toga ko kako radi.Više od 15 godina sam poslodavac i iz iskustva mogu reći da radnici koji unapred zahtevaju definisanje ličnog dohodka i nisu baš došli zbog posla već zbog para.Ne kažem da ne treba ugovoriti visinu plate ali nikad ni jednom radniku nisam obećao unapred ništa već mesec dana probe pa ćemo videti.Da se ne lažemo ko dodje za posao već unapred zna kakva je tamo plata (informišu se ljudi) tako da nema šta baš mnogo da se pregovara a kako ko radi tako se i plata obrazuje.

Ti zvucis kao klasican robovlasnik-poslodavac.

Da imas ozbiljnu firmu, planirao bi odredjenu sumu novca / platu za poziciju koju nudis. A onda, ako je radnik dobar, nagradis ga na neki prigodan nacin. I budi siguran da se niko nece javiti na oglas zato sto je gladan rada i lomljenja kicme, vec zato sto je gladan hleba i naravno da mu je novac prioritet.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@Interceptor BP da ti odgovorim, a da se ne naljutis... Plata se ne pregovara tako kako ti mislis. Svaka vrsta posla povlaci odredjenu sumu. Da li ti mozes mene zamisliti kao IT strucnjaka koji pregovara za platu od samo 500e ili slicno? Moj posao vredi mnogo vise da bi ja uopste ulazio u razgovor sa poslodavcem koji misli da ja treba da pregovaram sa njim za tu sumu. Razumes o cemu ti pricam? Ja znam koji posao treba da obavljam i koliko taj posao treba da bude placen. Ti ako kao poslodavac mislis da ja treba da se cenjkam sa tobom oko plate koja za moj posao po defaultu treba da vredi mnogo vise od onoga koliko ti nudis, tesko da ces me zaposliti kod sebe, ja cu naci firmu koja zna koliko vredi moj posao.

 

Sve firme pisu hvalospeve tipa "konkurentna plata, odlicni uslovi" itd itd, a u principu hoce da ti daju minimalac neki i da radis za njih posao koji treba da ti plate duplo vise nego sto ti je plata. Nagledao sam se takvih kroz karijeru. IT je specificna grana po tom pitanju, raspon plata je veliki tako da mozda nije dobar primer, ali opet princip je jednostavan. Zna se koliku platu neki posao moze da dobije. Ja kao sertifikovani IT-jevac ne mogu da imam istu platu kao Djole iz ulice, iako je mozda to moja prva plata u tvojoj firmi. Radnici koji znaju koliko vredi njihov rad, unapred ce bez ustezanja reci koliku platu ocekuju. Ti kao poslodavac mozes reci "OK, tolika ce ti plata biti, posle 10 dana ces biti ocenjen. Ako zasluzujes platu koju si trazio, ostajes. Ako ne ispunjavas zadatke, letis". Poslodavac koji misli da je ok da daje recimo 500e za posao koji inace kosta 1000e jer je to ono sto on misli da je "normalno", za mene je neko s'kim ja nemam sta da pricam u startu.

 

Naravno, ne dolazim ja na posao zato sto volim poslodavca, vec zato sto mi to placa racune i stavlja hleb na sto. Takodje, raditi za nekoga ko bi da te drzi na manjoj plati od one koju ti ocekujes je po meni ludost. Taj poslodavac te ne ceni kao radnika vec pokusava da "izmuze" tvoje znanje i usluge dok god moze.

 

To sto muka natera ljude da rade za dosta manje novce jer nemaju druge opcije, to je vec posebna prica koja bi ovu raspravu razvukla na 100 strana.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

U zemlji u kojoj ljudi gladuju.gde je tona nezaposlenih.gde se pobise za posao.pa cak ni oni koji rade za 15-20000 dinara nece da predju na malo placeniji posao.Cudno malo☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja