Jump to content

Moto Zajednica

Pomoćni radnik u vulkanizerskom servisu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Imali smo konkurs na infostudu, šta da kažem. žalosno...
Za mesec dana dve prijave, zaposlili smo jednog kolegu, uklopio se čovek, super.
Imamo previše posla, bilo bi lakše kada bi nas bilo više da preraspodelimo obaveze, ovako, zaposleni nam rade u radno vreme a burazer i ja padamo u nesvest...
Suma sumarum, nije problem plata, već ljudi imaju utisak da je posao previše težak i prljav, pa se zato i ne interesuju. Mladi ljudi bi da pritiskaju dugmice, niko ne bi da zasuče rukave, na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Ma šta je bre čudno....neće niko da prlja ruke, svi bi da pritiskaju dugmiće.

Hoce,hoce...i te kako se prljaju ruke,ali nazalost negde preko.Radi se po Sloveniji,Slovackoj itd. teska fizikalija za njihove minimalce od 600-700e.Ljudima je dosta obecanja,laganja i cekanja,odlaze i robuju preko za male pare vise iz nekog inata.Iz procitanih postova zakljucih da je Marko ok poslodavac,rekao je sta nudi,ali nazalost u Srbiji gotovo da nema vise radne snage za neka prosta zanimanja i tek je nece biti jer ljudi masovno odlaze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ne moze puno toga u Beogradu sa 50.000, realno...

 

Pre jedno, ima sigurno 5-6 godina, sticajem okolnosti udjem u servis u Jurija Gagarina (tamo gde su oni u nizu, preko puta Kineza), i kroz razgovor sa mehanicarom saznam da je iz Jagodine, Paracina, Lebana, tako nesto... Kaze gazda mu daje platu 30-ak hiljada i neki procenat po automobilu. Izadje oko 100 hiljada mesecno, i to mu se vise isplati nego da ima svoj servis u Jagodini, Paracinu, gde vec... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Pre 16 sati, Jupiter je napisao:

Pa ne moze puno toga u Beogradu sa 50.000, realno...

 

Pre jedno, ima sigurno 5-6 godina, sticajem okolnosti udjem u servis u Jurija Gagarina (tamo gde su oni u nizu, preko puta Kineza), i kroz razgovor sa mehanicarom saznam da je iz Jagodine, Paracina, Lebana, tako nesto... Kaze gazda mu daje platu 30-ak hiljada i neki procenat po automobilu. Izadje oko 100 hiljada mesecno, i to mu se vise isplati nego da ima svoj servis u Jagodini, Paracinu, gde vec... 

Mislim da procenat nije fer, posto u sezoni taj vulkanizer mozda i moze da zaradi toliko, ali samo kada radi prekovremeno, dok van sezone ima samo tih 30hiljada.  Realno, taj čovek treba da živi, plaća stan, školuje decu... Moja neka logika je da čovek treba da računa na svoju zaradu i da raspodeli prema svojim potrebama, a ne da gleda u pasulj. 


 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije mi bila namera da sugerisem to da neko drugi treba na taj nacin da obracunava zaradu zaposlenima, samo sam se setio situacije. A tada mi je tih 100-tinak hiljada zazvucalo prilicno, te sam stoga i zapamtio. A ponovicu i da covek sa 50 hiljada ne moze da izdrzava porodicu, da ne nabrajam troskove i sta koliko kosta. I onda dolazimo do toga da postoji odredjeni broj ljudi koji ne bezi od posla, vec trazi posao sa vecom zaradom. Toga poslodavci moraju da budu svesni. Delatnosti koju obavljaju, i profila zaposlenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Da izdržavaš porodicu centrirajući točkove??? Teško i u Norveškoj. Ne ložite se nego se školujte za neki ljudski posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Da izdržavaš porodicu centrirajući točkove??? Teško i u Norveškoj. Ne ložite se nego se školujte za neki ljudski posao
Ne razumem, koji to onda ljudi rade ove poslove u Norveškoj ili bilo gde, nije mi jasno.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, bocca_bastard said:

meni i dalje 100k zvuci veoma prilicno :jee:

 

 

:grr:

100 hiljada mehanicar da uzme mnogo ti, a IT strucnjak moze 300?! :Mina:

 

:lol3:

 

9 minutes ago, Miloš A said:

Da izdržavaš porodicu centrirajući točkove??? Teško i u Norveškoj. Ne ložite se nego se školujte za neki ljudski posao

:Mina:

 

Evo Milos na primer, mesecno od macaka uzme 400 do 1000 evra, plus sto u struci kao freelancer uzme jos 500 do 1500... Kako kad. Nije mnogo, ali kao sto je poznato, i on je skromnih prohteva.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
8 minutes ago, Zuba87 said:

Не могу сви да буду факултетски образовани, мора неко и да ради!

To bese Tito rekao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Nije mi bila namera da sugerisem to da neko drugi treba na taj nacin da obracunava zaradu zaposlenima, samo sam se setio situacije. A tada mi je tih 100-tinak hiljada zazvucalo prilicno, te sam stoga i zapamtio. A ponovicu i da covek sa 50 hiljada ne moze da izdrzava porodicu, da ne nabrajam troskove i sta koliko kosta. I onda dolazimo do toga da postoji odredjeni broj ljudi koji ne bezi od posla, vec trazi posao sa vecom zaradom. Toga poslodavci moraju da budu svesni. Delatnosti koju obavljaju, i profila zaposlenih.

Sa 0 dinara jos teze

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Miloš A je napisao:

Da izdržavaš porodicu centrirajući točkove??? Teško i u Norveškoj. Ne ložite se nego se školujte za neki ljudski posao

Ja izdrzavam porodicu od tog posla.Kako zivim?skromno.A ako ovo nije ljudski posao reci sta je onda

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ja garantujem da ja kao auto mehaničar više zaradim nego neko ko je završio fax. A ova plata uopšte nije mala, nego nas narod je navikao da ne radi ništa i da kuka kako nema posla.. Jbg, Lakše je sedeti u kafiću... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, štampar je napisao:

 

Дакле Ивице,то није људски посао ,ниси ваљда марсовац??:D

Eeeee,nemoj da se hvalis po Banji da si sedeo sa marsovcem:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Od tih podela i predrasuda o poslovima mi se povraca. 

Radicu bilo koji posao dok je posten i donosi hleb na sto. 

Inace poznajem bas puno zanatlija koje zaradjuju vise nego pristojnu platu. Dosta visu od pojedinih akademskih gradjana sa predrasudama.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma naravno da je castan posao, i naravno da je bolje 50.000 od nista.

 

Nego @ivica744 ides li ti po kafanama, druzis li se? Koliko kosta espreso u Valjevu, 100-120 dinara? U Beogradu je od 170 do 250. Nas zajednicki drugar @alexvicent se skotrlja sa brda i na leru stigne u Novo naselje na posao. Ja sa jednog na drugi kraj grada kroz centar putujem 45 minuta. Prva, druga. Treca. Druga, pun gas.

 

Samo primer navodim, i nije dovoljan za celu sliku, ali definitivno zivot u manjem gradu je jeftiniji.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Nego @ivica744 ides li ti po kafanama, druzis li se? Koliko kosta espreso u Valjevu, 100-120 dinara? U Beogradu je od 170 do 250. 

Treba da bude 500, zna se sta se pije u kafani! ;)

Sala naravno, nego 

Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Samo primer navodim, i nije dovoljan za celu sliku, ali definitivno zivot u manjem gradu je jeftiniji.

za ovo si u pravu, pitam se sta onda tera skoro celu naciju da hrli u Bg. :stabre:

Evo cak i posao obezbedjen a nece, cudan smo mi narod. :neznam: 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Recicu ti ja... Mit da je ovo centar zemlje. Ta laz toliko dugo traje da se raja sama skuplja kao opcinjena... A ispade da van BG-a i ovih par vecih gradova ne samo da ima posla, nego zamisli, ima i zivota. Samo nikako ljudi da ostanu.

Provalio sam te ja, ti to samo kažeš kako bi smanjio priliv stranaca u bg. Kakav život ima van BG - to ne postoji :D

Izvinjavam se marku na off topicu nadam se da će bar ovako oglas biti malo više na vrhu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja