Jump to content

Moto Zajednica

Pomoćni radnik u vulkanizerskom servisu

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E u ovim situacijama je radnik zadovoljan i radi posteno i ima benefite da ne krivinari. 

Tip drzi hamburgeriju: fiksna plata neki minimalac, pljeska 150 din, ali on od nje sebi uzme 140 a 10 ide radnici. Da vidite kako se pljeske prodaju kao nigde drugo u gradu, a spremljene fantasticno. Motiv, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
A na nekim poslovima imas karticu i obavezu 40h nedeljno. Dolazis na posao izmedju 07 i 10 h. Odlazis kad ti je volja. Ako nabijes prekovremene, dodaju ti se u slobodne dane. 
Plate pozamasne, nema ugnjetavanja, nema kaznjavanja. 
I da, u Srbiji je... 
 
Pa naravno da može, ali kada ti je delatnost takva. Ne verujem da bi ti se to svidelo kod, naprimer, apotekarke. Dođeš da kupiš lek i čekaš dok se neko smiluje da dođe na posao ... jbg, klizno radno vreme.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, kole24 je napisao:
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:
A na nekim poslovima imas karticu i obavezu 40h nedeljno. Dolazis na posao izmedju 07 i 10 h. Odlazis kad ti je volja. Ako nabijes prekovremene, dodaju ti se u slobodne dane. 
Plate pozamasne, nema ugnjetavanja, nema kaznjavanja. 
I da, u Srbiji je... 
 

Pa naravno da može, ali kada ti je delatnost takva. Ne verujem da bi ti se to svidelo kod, naprimer, apotekarke. Dođeš da kupiš lek i čekaš dok se neko smiluje da dođe na posao ... jbg, klizno radno vreme.

Pitanje je za sta smo se skolovali. Ako je neko Policajac, lekar, vatrogasc, onda se menja perspektiva. Ako si ing i radis na unapredjenju upravljanja za Lamborghini, drugacije je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Nema se

Moje vidjenje,radio sam na raznim poslovima,menjao desetine firmi do sada uvek kao magacioner ili u trgovini i nisam bio zadovoljan iskreno,hteo sam nesto vise makar kao vozac zato sto imam polozenu i C kategoriju ali niko nije hteo da me primi zbog neiskustva,a smatrao sam bolje da prvo nadjem posao sa C pa tek onda da polozim za E kategoriju i ADR,pokajao sam se sto nisam i ranije otisao da radim na brod kao sto sam otisao pre godinu dana,bar da sam sa 21-22 godine,jer sve sam mislio bice neki bolji posao u Srbiji,naci cu nesto bolje,a shvatio sam da ovde te bolje poslove mogu da imaju ili oni sa diplomom i nekim iskustvom ili neko preko veze ili stranacke pripadnosti,takodje i onaj poslovi infostud tu sam se hiljadu puta prijavljivao,i mahom su me zvali za magacionera,a ja magacioner nisam hteo vise da budem,niti me taj posao interesuje a plus u Srbiji je zarada 30-40 000 sto smatram da je malo za nekog ko je ambiciozniji i zeli vise da stvori. Zato svima preporucujem ko je u takvoj situaciji a nije neki tatin sin ili nema neku zaledjinu i veze je da se mane tih nasih privatnika a bogami i ovih stranih kompanija jer ni kod njih u stranim fabrikama nije nesto veca plata...zato najbolej inostranstvo ili neki svoj biznis zapoceti ili vozac kamiona,makar te niko ne maltretira ili drka,jer i to maltretiranje dopizdi coveku kao sto je i meni i onda mu se samo stvori ideja da ode na brod,inostranstvo i slicno,mislim i tamo ces krvnicki da radis i vise nego u Srbiji ali bar ces nesto da zaradis ko covek i sebi da kupis auto,motor nebitno,zapamtite u interesu privatnika u Srbiji nije da radniku da dobru platu,jer kako bi onda taj isti privatnik kupio sebi dobar motor,auto,nekretnine,sirio firmu..isao na mondenska letovanja,sad ce neko reci sta tebe briga,pa dobro i ne treba mozda da me bude briga to je njegov novac,on je stvorio ali zato ni ja ne zelim da budem te ideje da robujem za male pare a neko drugi da uziva i da ti kaze budi skroman,nista ne preostaje nego onda covek da uzme stvar u svoje ruke jer i iz toga kad vidis kako on zivi a ti ces se ceo zivot muciti kod njega za crkavicu ti se stvori revolt u glavi i onda ti samo preostaje da trazis dalje,da busis,kopas,vrzmas neke ideje u glavi da najzad budes sam svoj covek. Ovo sve sto sam napisao ne vazi za ljude koji su se u Srbiji snasli sa diplomom rade u jakim kompanijama i sa dobrim platama,ovo prvenstveno pisem za obicnog coveka sa srednjom,osnovnom skolom koji ne zeli da ostane na tome da mu privatnik u Srbiji udeljuje sicu...

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Sta sam sve ja mogao u zivotu... Ali kada bi baba imala .urac bila bi deda.
Nije ovaj oglas ovde da bi se iskazivala lična nezadovoljstva, vec da bi mogli da kolegama ponudili posao.
Ima dosta ljudi koji su bez posla, ili traze neki prelazni posao, prvenstveno je tema takva.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Nema se

Mislim da nasi ljudi i ne biraju poslove ko sto neki kazu,ja nisam birao poslove radio sam u pekari za 35 000 a ustajao u cetri ujutru i putovao do Beograda da bi stigao u 6 na posao i dolazio kuci u 4 popodne,znaci jasna racunica provodio sam 12 sati dnevno van kuce i onda dodjem kuci i nisam ni zasta,sada na brodu zaradjujem 200 000 din,pa naravno da mi se isplati da radim negde gde sam 6 puta vise placen,ovo ne racunam ljude koji ovde dobro zaradjuju a ima takvih na primer znam advokate koji u advokatskim kancelarijama imaju preko 2 000 evra,ali oni su manjina,zato mnogi ljudi odlaze i u Slovacku da rade pa i za 600 evra...jedan moj rodjak je imao firmu i propala,zapao u dugove i sta ce sa EU pasosem je otisao i on i zena i sin da rade u Nemacku i snasli se tamo,on radi u nekoj fabrici,glava mu vise nije u pitanju da ga neko juri zbog dugova ili da se nervira,evo kod mene u mom kraju posto zivim blizu Beograda,vec privatnici neki kukaju kako im fale radnici,nema idu ljudi i u tu Cesku,Slovacku,pa koliko tek je ljudi iz Hrvatske otislo,Slavonija se masovno ispraznila...a oni jos imaju i EU pasos...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Za 35 000 rsd ne moze covek da prezivi sam u BG. Pogotovo sto je ovaj posao solidno tezak I ne moze da se stigne da se rade 2 posla kao sto neki rade. Moze kao neki student, da zivi sa roditeljima, partnerom il nekim ko mu pomaze pa je lakse, al ovako, mala je to para za ovaj posao. 

 

Inace da neko placa stan, racune, hranu plus ostalo. Tesko da moze za ovu platu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Majstor vulkanizer kod nas izadje u proseku 70000, pocetna plata je povecana na 42000. Jednostavno, veca plata veca odgovornost. 

Plus na platu imamo dodatak od 3000 za redovno dolazenje na posao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 12 sati, Pingvin37 je napisao:

Za 35 000 rsd ne moze covek da prezivi sam u BG. Pogotovo sto je ovaj posao solidno tezak I ne moze da se stigne da se rade 2 posla kao sto neki rade. Moze kao neki student, da zivi sa roditeljima, partnerom il nekim ko mu pomaze pa je lakse, al ovako, mala je to para za ovaj posao. 

 

Inace da neko placa stan, racune, hranu plus ostalo. Tesko da moze za ovu platu. 

 

Apsolutno si u pravu,ali ljudi moraju da shvate(ne mislim konkretno na tebe)da jednostavno postoje poslodavci koji ne mogu (citaj nemaju)da daju vecu platu.
Neretko se desava da u pojedinim delatnostima u nekim periodima (i @marko4522 ce ti potvrditi)radnici nose kuci vecu platu nego poslodavci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja