Jump to content

Moto Zajednica

Pomoćni radnik u vulkanizerskom servisu

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, Savan je napisao:

Kad bude ta plata 1000 bice i cena zakrpa za gumu 3x veća.

E vidis,mi bi sve obrnutim redosledom,ne moze plata iz prazne kase pa onda da se puni kasa,to ne ide.Prvo napunis kasu(svi oni koji rade na crno a mnogo ih je,da malo daju)pa onda moze da se deli plata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Hmm nije problem da vulkanzier podigne platu radniku, podićice i cenu usluge, ali od 15 vulkanizerskih radnji ako samo on podigne cene a ostali ne, automatski je pukao, sta ce onda? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Nasa kasa iz koje bi trebalo da se dele plate je kasa bez dna. Hiljade i hiljade stranackih poltrona sede na izmisljenim radnim mestima i uzimaju iz te kase. I takvih radnih mesta je sve vise i vise. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Vidim razvila se diskusija, lepo :jee:

Prvo, nismo zanatska radnja, kamo lepe sreće, ne bi imali ove muke...:tras2:

Drugo, nije problem u platama, napisao sam lepo da je početna plata 36000 za kolege bez ikakvog iskustva. Moja firma bi trebala da za to zadovoljstvo izdvoji oko 64000 bruto, čisto da imate neki uvid.

Obučen majstor ima duplo više redovno, plus prekovremeni od oko 700-800eur po sezoni, ima ih dve godišnje, pa racunajte... :staa3:

Na to dodajte i regres za godisnji, bonus za novu godinu, paketiće za decu i sl.

Godišnje jedan majstor dobije oko 750-800 hiljada dinara neto, plus doprinosi, htz oprema, obuke ...

Eto matematike. 

Jesam li negde pogresio? 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 8 minuta, marko4522 je napisao:

Zaboravio sam da zaposleni dobijaju i mesečni bonus za redovan dolazak na posao...:jee:

Dzabe ti je,prijatelju,ti si robovlasnik,izrabljivac naroda, i dajes mizernu platu zato niko nece da radi kod tebe:).Jbt,moras da platis da se dodje na posao na vreme????!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

A baksis? Ja uvek kod vulkanizera ostavim baksis 50-200 rsd. Pa i to treba uracunati u tu neku zaradu. Verujem da nisam jedini koji ostavlja baksis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

To je obaška, to ne dajem ja... 

Ne vole da pričaju o tome, ali nikada, ali nikada nisu ispod 500din. Kolega je samo od bakšiša koji štekuje kupio računar od 1500e za godinu dana.:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, marko4522 je napisao:

Zaboravio sam da zaposleni dobijaju i mesečni bonus za redovan dolazak na posao...:jee:

 

Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Dzabe ti je,prijatelju,ti si robovlasnik,izrabljivac naroda, i dajes mizernu platu zato niko nece da radi kod tebe:).Jbt,moras da platis da se dodje na posao na vreme????!!!!!!

Da da, to sam prvi put cuo pre neki dan od supruge...... zaposleni u firmi koji ne kasne na posao tokom celog meseca, na kraju meseca dobiju bonus...... cudom sam ce cudio.

Promenio član Satelis
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

to kao kad decu ucis ponasanju. 'e ako danas ceo dan budes bio dobar, sutra ces dobiti...' pa onda sledeci korak je: 'e ako celu sledecu sedmicu budes dobar i budes slusao mamu i tatu...'

 

U firmi bi ocekivao da se takav razgovor obavlja na kraju godine i da se tada oceni, trud, rad, zalaganje, redovnost na poslu itd i na osnovu toga da se koriguje plata, funkcija itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta bih ja dobio za pet godina bez dana bolovanja? :D


Svi ste u pravu, ja da sam bliže dolazio bih da radim pored svog posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
pre 38 minuta, Savan je napisao:

to kao kad decu ucis ponasanju. 'e ako danas ceo dan budes bio dobar, sutra ces dobiti...' pa onda sledeci korak je: 'e ako celu sledecu sedmicu budes dobar i budes slusao mamu i tatu...'

 

U firmi bi ocekivao da se takav razgovor obavlja na kraju godine i da se tada oceni, trud, rad, zalaganje, redovnost na poslu itd i na osnovu toga da se koriguje plata, funkcija itd. 

Omladina razmislja samo kako da na brzinu zaradi novac, čim se skupe pare za patike i telefon od soma evra, ako ostane, kupe kartu do Nemačke i to je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova



Šta bih ja dobio za pet godina bez dana bolovanja?


Уваљивање туђег посла јер "они нису способни", "Ајде, ти то знаш" и тапшање по рамену...
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, Zuba87 je napisao:


 

 


Уваљивање туђег посла јер "они нису способни", "Ајде, ти то знаш" и тапшање по рамену...

 

20 godina bez bolovanjazivot privatnika:)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

 

Da da, to sam prvi put cuo pre neki dan od supruge...... zaposleni u firmi koji ne kasne na posao tokom celog meseca, na kraju meseca dobiju bonus...... cudom sam ce cudio.

Znaci ovako:
-kuc,kuc"Dobar dan,trazite radnike?
-Da,izvolite?
-Kolika je plata?
-Toliko i toliko
-Dobro,a koliko me placate da dolazim na vreme na posao?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
pre 9 minuta, ivica744 je napisao:

Znaci ovako:
-kuc,kuc"Dobar dan,trazite radnike?
-Da,izvolite?
-Kolika je plata?
-Toliko i toliko
-Dobro,a koliko me placate da dolazim na vreme na posao?:)

taj fazon...

Ne znam kako nisam poludeo do sada, al dobro, idemo dalje.  

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, ivica744 je napisao:

Znaci ovako:
-kuc,kuc"Dobar dan,trazite radnike?
-Da,izvolite?
-Kolika je plata?
-Toliko i toliko
-Dobro,a koliko me placate da dolazim na vreme na posao?:)

Mislio sam da me prvo zajebava, a onda sam shvatio da je zaista tako, ceo mesec dolazis i odlazis kad treba....dobijes bonus, 1 dan ako zakasnis.... sve pada u vodu.

 

Covece kod mene u ex firmi je bilo da ako zakasnis vise od 3 puta odbija se od plate 50eur, svako je imao karticu za kucanje kad dodje i ode sa posla.

Morao si nositi bedz sa imenom i prezimenom na reveru i radni nalog uvek na svom nosacu ako mislis da se obratis sefu servisa, razgovor izmedju kolega nije bio moguc, zabranjena upotreba mobilnog telefona kao i pusenje, pauza 30min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Dare, neka pravila ponašanja moraju da postoje u svakom slučaju. Elem, o čemu se radi, veće firme imaju svoje kadrovsko, ili ugovor sa nekom agencijom za zaposljavanje, tako da uvek ima nekoliko kandidata koji su uvek spremni da uskoče u tvoje cipele. U malim firmama i sa specifičnim da ne kažem deficitarnim zanimanjima to nije slučaj. Komšija koji je bravar samo što radnicima ne liže bulju, svako malo mu prete da idu za Rusije ili Nemačke ovo ono...

Mi opet sa druge strane obučavamo ljude, pa nam je sa te strane lakše.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam na šta misliš Mare ali nije takav slučaj bio u mom slučaju, zajeban je tip Baja (Radomir Živanić). 

Želim ti da nađeš pre svega poštenog čoveka, danas je to retkost, pa makar bio početnik.....naučiće posao u to nema sumnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A na nekim poslovima imas karticu i obavezu 40h nedeljno. Dolazis na posao izmedju 07 i 10 h. Odlazis kad ti je volja. Ako nabijes prekovremene, dodaju ti se u slobodne dane. 

Plate pozamasne, nema ugnjetavanja, nema kaznjavanja. 

I da, u Srbiji je... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Gde to ima, osim u skupštini? U njoj je i bolje, mesečno ne skupe tih 40 sati, a dobiju baš lepu platu i povlastice, pravo na krađu, uništavanje zemlje, naroda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Imaju programeri koji su zaposleni u dobrim firmama(a ima tih stranih poprilican broj ovde). Klizno radno vreme, placanje prekovremenog i ostalo. Dvojicu licno znam u dve razlicite firme.

Sto ne znaci da su za sve programere bajni uslovi, niti da da je svaka programerska firma super :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Meni je bilo sasvim pošteno i OK kad sam u servisu bio plaćen po obavljenom (naplaćenom) poslu... 

 

Ustvari, stvar je izgledala ovako ... 

 

Imali smo nekakav fiksni dio plaće ispod kojeg nije išlo .. nije bio baš nešto, ali OK ... Od svakog naplaćenog radnog naloga, 50% od dijela za "ruke" i 30% od dijela zarade na dijelovima se pisalo meni na plaću ... kad bih na taj način zaradio onaj fiksni dio, onda mi je rasla plaća po istom sistemu ... Mislim da nikad nije bilo da nisam zaradio najmanje još jedan taj "fiksni" dio, što je već bila pristojna plaća, a znalo se desiti u sezoni kad je posla da bude i osjetno više, pa i do 3 i više "fiksnih" dijelova.. 

Za slobodne dane (1-2 dana) nikad nije bilo nikakvih problema, čak se više puta znalo desiti da mi se nisu niti pisali da sam ih potrošio (ako je bilo nešto opravdano) ... Što se poslodavca ticalo, nije bilo problema niti oko godišnjeg ( 15-20 dana) samo nas nije moglo otići istovremeno više sa iste vrste posla, pa smo se morali međusobno dogovarati, a za vrijeme godišnjeg smo dobivali prosječnu plaću zadnja tri mjeseca.. 

 

Nije nam bilo zabranjeno dati na veresiju, ali ako nije bilo naplaćeno u mjesec dana, ukupan iznos radnog naloga bi bio na naš račun (odbijeno od plaće).. 

 

Ako si bio zaposlen duže od 6 mjeseci, dobivali su se i kojekakvi paketići za Božić i Uskrs... bonusi i slično za kojekakve praznike... 

 

Iglavnom, nitko nam nije ništa poklanjao na "lijepe oči" ali je sve bilo i više nego fer i pošteno ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja