Jump to content

Moto Zajednica

Pomoćni radnik u vulkanizerskom servisu

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa ako ste dobro pročitali to sam i ja napisao,o visini plate se priča na razgovoru za posao.

 

9 minutes ago, milomir22 said:

Nije normalno da se za platu raspitujem okolo naokolo i saznajem od drugih,

Ne kažem ja da je to normalno ali je to u glavnom tako.I da visina plate jeste poslovna tajna ma koliko se to nekome ne svidjalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Tesko je naci posao u ovakvoj drzavi. A oni to obilato koriste u fazonu ako ti neces ima ko hoce pa i za manje novce. Ima i firmi gde se samo menjaju satro na probnom radu, ubiju se mesec dana dokazujici pa na kraju nisi ti za taj posao ajd sledeci. Kazu kapitalizam, koji kapitalizam, robovlasnicki sistem !

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Konkurisao ja u "Nelt" i zovu pre neki dan da dodjem na testiranje... Ja odmah kazem toj devojci, posto nigde nisu stajali ni uslovi, ni okvirna plata, reko kazite kolko da ocekujem, necu dzabe da gubim vreme jer ce sigurno biti jos 300 ljudi tu. Kao "to cete saznati ako prodjete u drugi krug"... Na insistiranje mi je rekla "oko 35.000"... Reko, hvala lepo, necu da dolazim... Ti uslovi mi ne odgovaraju i gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

35 hiljada u Neltu moze da ima recimo pomocni radnik u magacinu, sto nije ni u nekoj drugoj firmi bolje placeno. I to je verovatno pocetna plata.

 

A u ovom oglasu u prvom postu je napisano da placa po satu preko omladinske. Tu tesko da mozes i 35...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
14 minutes ago, Interceptor BP said:

I da visina plate jeste poslovna tajna ma koliko se to nekome ne svidjalo.

Jeste poslovna tajna u smislu da Mika ne zna kolika je Lazina plata, a ne da ni Laza ne zna za sta radi dok ne primi prvu platu. Poslovna tajna izmedju poslodavca i zaposlenog ok, a ne tajna za zaposlenog, to nema nigde sem u Srbiji, garantujem, i svi su u fazonu ne treba da se pita za platu, ma jok pitacu za cvarke i kavurmu, ne kapiram, pa za sta smo drugo tu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Normalno je da konkurišeš na neki konkurs na osnovu funkcije koja se traži i kratkog opisa. Na samom razgovoru zelis da vidiš da li je to radno mesto sto zaista zelis i da li ti firma i posladavac odgovaraju. Za to se spremas unapred, nor pitaš google u vezi firme itd.
Isto to želi i poslodavac, da upozna ko će da ga zastupa i ko će mu raditi u firmi. Poslodavac je za to iskoristio tvoj CV kao pripremu za razgovor.

Posle završenog prvog kruga i ako postoji obostrano interesovanje za drugi krug, tu dolazi do ponude od strane poslodavca na osnovu već stečenog utiska iz prvog razgovora. Na kandidatu je da prihvati tu ponudu ili da potrazi više ili...

Ne može nijedna firma da kaže platu unapred jer nijedan kandidat nije isti. Može samo okvirno neku minimalnu platu da pomene mada ni to nema smisla, jer postoje firme gde ne bih radio da je ne znam kakva plata. Zato prvo razgovor pa tek onda dalje..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imao sam srecu da Marka i njegovu suprugu upoznam na jednoj lepoj voznji. Marko je dobar covek, bio sam kod njega u firmi, radnici su se bas tada vratili sa terena kombijem. Izasli su,krenula je opsta zajebancija,salili su se medjusobno i nisam stekao utisak da su od strane Marka ni u kom smislu maltretirani. Odnos koji sam video je bio drugarski i lepo je videti da takve firme postoje. 

Oni vredno rade,znaju svoj posao i sire obim posla. 

Tako i treba,zelim im svu srecu. 

Dobri vredni ljudi i zdravo okruzenje, radnik ce biti srecan ako se prema njemu ophodis kao prema coveku a ne kao prema robu kog posedujes. 

Marko je jako fin i smiren covek, pre svega kulturan. Rame uz rame radi sa svojim zaposlenima,dele koru hleba, ako je njemu dobro,nemam razloga da verujem da i njegovim radincima nece biti isto.

 

U ostalom, svako moze da se prijavi i ode na razgovor sa Maretom i vidi moze li raditi ili ne taj posao. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto poslodavac je dobio lepu preporuku i nema razloga da bilo ko zainteresovan ne pozove i raspita se detaljnije o uslovima.

 

Istovremeno covek treba da bude svestan da za taj posao nije potrebno posebno znanje i da ce biti adekvatno tome placen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@-Viper- za gospodina!

Pa dobro,hvala.

Samo sam hteo da kazem da malo pricate napamet i da ste skrenuli sa teme predpostavljajuci scenarija.

Nista drugo.

i sam radim kod privatnika,s tim sto moj poslodavac nema prijateljski odnos prema zaposlenima,cak naprotiv. Misli da smo svi obicni neradnici i da svi radimo protiv njega, to cak nama u lice i kaze, paradoks je to sto mu mi "neradnici" zaradjujemo ogromnu kintu,pa nas eto on dobrica ipak "drzi"u firmi. Daje nam solidne plate tako da i mi njemu gledamo malo kroz prste. Inace se ponasa kao da je Bogom dan,jedan jedini poslodavac u zemlji i da smo mi njegovo vlasnistvo koje nema pravo na svoje slobodno vreme,radno vreme mi je klizno,kliza uvek na moju stetu,prekovremeno naravno je na dobrovoljnoj bazi i podrazumeva se da nije placeno.

 

Zato sam i napisao ovo za Mareta,on je prilicno kul lik,verujem da je njegov odnos prema zaposlenima mnogo bolji nego u firmi u kojoj ja radim, a to normalnom coveku puno znaci. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nakon nekih obavljenih poslova na kojima smo se kolege i ja satrli od posla,znali smo da cemo preko plate dobiti k**ac, ali bi bar neko "Bravo momci!" ili "Odlicno ste ovo odradili" bilo jako lepo sa strane poslodavca, pruzilo bi elan timu,novu snagu za novu borbu. nije sve ni u parama,nekad ih ima,nekad ne... Dobri medjuljudski odnosi su mnogo vrednija stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
[mention=19816]-Viper-[/mention] za gospodina! Pa dobro,hvala.

Samo sam hteo da kazem da malo pricate napamet i da ste skrenuli sa teme predpostavljajuci scenarija.

Nista drugo.

i sam radim kod privatnika,s tim sto moj poslodavac nema prijateljski odnos prema zaposlenima,cak naprotiv. Misli da smo svi obicni neradnici i da svi radimo protiv njega, to cak nama u lice i kaze, paradoks je to sto mu mi "neradnici" zaradjujemo ogromnu kintu,pa nas eto on dobrica ipak "drzi"u firmi. Daje nam solidne plate tako da i mi njemu gledamo malo kroz prste. Inace se ponasa kao da je Bogom dan,jedan jedini poslodavac u zemlji i da smo mi njegovo vlasnistvo koje nema pravo na svoje slobodno vreme,radno vreme mi je klizno,kliza uvek na moju stetu,prekovremeno naravno je na dobrovoljnoj bazi i podrazumeva se da nije placeno.

 

Zato sam i napisao ovo za Mareta,on je prilicno kul lik,verujem da je njegov odnos prema zaposlenima mnogo bolji nego u firmi u kojoj ja radim, a to normalnom coveku puno znaci. 

 

 

Ma zar ne vidiš smajli, kad smo kod poslodavca i ja radim kod sličnog koji tvrdi da mu je svaki radnik zamenjiv, ne kapira da nije problem u tome, nego u iskustvu radnika koji radi preko 20 godina i zna poslove.

Uostalom slobodno neka me zameni, nemam ništa protiv.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Drugari,

 

Prvo, namera nam je bila da zaposlimo neke nove kolege sa foruma, jer smo ipak ljudi sličnih interesovanja. Elem, ima nas više u firmi bajkera, pa u dokolici može i da se priča o mašinama i vožnjama ali i kada je teško, znamo da nećemo jedni druge da ostavimo na cedilu.

Nismo izrabljivači, strani plaćenici, domaći izdajnici, ovo ono. Svi mi živimo i izdržavamo svoje porodice od ovog posla. Atmosfera je drugarska, da ne kazem zajebantska, ali svoje poslove svi radimo maksimalno profesionalno.

Kao što sam rekao u postu gde tražimo nove kolege, naveo sam da nam trebaju i obučeni i ljudi bez iskustva kojima nudimo šansu da kroz rad nauče da profesionalno rade svoj posao. Od vašeg iskustva zavisi i visina početne plata. Najniža početna plata je 36000 dinara, i odnosi se na apsolutni početak bez ikakvog iskustva u ovom poslu. Prekovremeni rad plaćamo takodje dobro, nismo dosada imali nezadovoljne ljude visinom primanja. Majstorske plate su daleko veće ali je i odgovornost naravno veća. Socijalno, zdravstveno se podrazumeva od prvog dana. 

Za sve informacije stojimo na raspolaganju, pre svega smo ljudi

 

 

 

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Drugari,
 
Prvo, namera nam je bila da zaposlimo neke nove kolege sa foruma, jer smo ipak ljudi sličnih interesovanja. Elem, ima nas više u firmi bajkera, pa u dokolici može i da se priča o mašinama i vožnjama ali i kada je teško, znamo da nećemo jedni druge da ostavimo na cedilu.
Nismo izrabljivači, strani plaćenici, domaći izdajnici, ovo ono. Svi mi živimo i izdržavamo svoje porodice od ovog posla. Atmosfera je drugarska, da ne kazem zajebantska, ali svoje poslove svi radimo maksimalno profesionalno.
Kao što sam rekao u postu gde tražimo nove kolege, naveo sam da nam trebaju i obučeni i ljudi bez iskustva kojima nudimo šansu da kroz rad nauče da profesionalno rade svoj posao. Od vašeg iskustva zavisi i visina početne plata. Najniža početna plata je 36000 dinara, i odnosi se na apsolutni početak bez ikakvog iskustva u ovom poslu. Prekovremeni rad plaćamo takodje dobro, nismo dosada imali nezadovoljne ljude visinom primanja. Majstorske plate su daleko veće ali je i odgovornost naravno veća. Socijalno, zdravstveno se podrazumeva od prvog dana. 
Za sve informacije stojimo na raspolaganju, pre svega smo ljudi
 
 
 
Vidiš da nije bilo teško, plus od mene.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 3 sati, Interceptor BP je napisao:

Pa ako ste dobro pročitali to sam i ja napisao,o visini plate se priča na razgovoru za posao.

 

Ne kažem ja da je to normalno ali je to u glavnom tako.I da visina plate jeste poslovna tajna ma koliko se to nekome ne svidjalo.

A sto bi neko uopste gubio svoje i tvoje vreme ako mu plata ne odgovara?  Ako je plata poslovna tajna,  onda radnik nema od koga ni da pokupi tu informaciju,  a napisao si da se uglavnom raspitaju unapred.  

Kako poslodavca interesuju znanja,  vestine i obaveze radnika, tako i radnika interesuje radno vreme,  plata, uslovi rada i godisnji odmor. 

 

Ja sam se raspravljao sa jednim poslodavcem koji nije hteo da mi definise koliko imam pravo odmora, kad mogu da ga koristim i da li mogu da uzmem slobodan dan kad mi je potrebno. Ustao sam sa stolice pre nego sto smo stigli do plate.  

 

Smatram da imam veliku srecu sto poslednjih 10 godina ne radim kod nasih privatnika, verujem da bi zivce pogubio do sad 100x. Na srecu radim za stranu kompaniju gde se tacno unapred zna sta se ocekuje i sta vam sleduje,  da ne ulazim u detalje,  ali garantujem da takve uslove ne daju 99,99% privatnika kod nas.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 hours ago, BanditVA said:

I ne samo to.. znam mnogo slučajeva koji tek počnu da rade i ne smeju ni da pitaju kolika je plata da poslodavac ne bi rekao u fazonu "nisi ni počeo, a odmah pitaš za plata".. Pa ja ne bih ni počinjao dok taj deo ne dogovorim i dinar!

Sramota! Hoces da radis i jos platu trazis :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 hours ago, mickeyZ said:

Tesko je naci posao u ovakvoj drzavi. A oni to obilato koriste u fazonu ako ti neces ima ko hoce pa i za manje novce. Ima i firmi gde se samo menjaju satro na probnom radu, ubiju se mesec dana dokazujici pa na kraju nisi ti za taj posao ajd sledeci. Kazu kapitalizam, koji kapitalizam, robovlasnicki sistem !

Hoce kujac jos dugo tako... Odose ljudi preko grane pa makar na par meseci... Al ce da bude kmecanja za jedno 15 god kad ne bude bilo penzija kme kme...

Najjace procitam neki dan nema ko da radi, uvozicemo Pakistance :jee5:  Ahaaaaam kujac ce vam Pakistanac raditi za 300 evra plate. I svi ti migranti. Pa oni nece lencuge da rade u Nemackoj za 1500e nego vise na socijali a ne u Srbiji da ce da rade za 300 evra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Poslovna tajna jeste sa kojom su upoznati poslodavac i zaposleni i naravno zaposleni treba da zna sva svoja prava.Napisao sam da se uglavnom informišu i uglavnom tu poslovnu tajnu malo ko od zaposlenih poštuje.I da opet svi naši privatnici su "izrabljivači bez duše" sa jedinim ciljem uništiti i poniziti radnika...jel sam dobro shvatio?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

ovo je oglas za posao ali grupica negativnih je opet odlucila da ne moze a da ne unese svoje nezadovoljstvo i negodovanje neceg sasvim treceg u ovu pozitivnu temu gde se nekome nudi buducnost.

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja