Jump to content

Moto Zajednica

Cacak 30.03.2018. nastradao motociklista

Recommended Posts

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Šta imaš to reci, nemoj ostati nedorečen.

Meni se cini da je sve rekao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Velika, velika tragedija, nadam se svim srcem da neće postati i veća!

 

Verujte da pola Čačka priča o ovome, uvek ovakve teme dođu do rodbine i prijatelja u nekom trenutku i onda ih bole.

 

Zato lično smatram da ulaženje u neke polemike i teranje maka na konac, kako je cela Crna hronika plemenito inicjalno zamišljena, pravi više bola ožalošćenima, nego što čini koristi u prevenciji.

 

Ja lično ću, inače, uvek stati nekritički na stranu motocikliste. Ako nekada i pogrešimo, nismo zaslužili zbog toga smrtnu kaznu. A bahatost koja okreće preko pune kamion, pa nek ima i vozač sto puta porodicu, je upravo to: bahatost, taj vozač je izvršio smrtnu egzekuciju! Zato što nije želeo 3min da produži do kružnog toka i tu okrene, eto kakve posledice.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
pre 6 minuta, severian je napisao:

Ja lično ću, inače, uvek stati nekritički na stranu motocikliste. 

 

Mislim da ovakav kategorički stav ne može biti objektivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ljudi smo i grešni samim tim. Neko je to mogao da spreči a nije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 2 minuta, Čeh je napisao:

 

Mislim da ovakav kategorički stav ne može biti objektivan.

Naravno, u pravu si.

 

Prosto, u ovakvim situacijama, stajem na stranu slabijeg (stradalog), za mene tu nema mesta objektivnosti. Priznajem.

 

Analize i objektivnost su za neke druge trenutke.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mnogo se nesreća desilo na našim putevima baš kod benzinskih pumpi i baš iz istog razloga u svim kategorijama motornih vozila ( motorcikli, automobili, kamioni, radne mašine , traktori . . . . ) .   Mislim da bi trebalo napisati neku peticiju i tražiti od države da se zakonski usvoji da se kod svih benzinskih pumpi napravi razdelno ostrvo između saobraćajnih traka ( da se fizički odvoje ) da bi se sprečili vozači da prave prekršaj i ugrožavaju bezbednost ! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, drumskalisica je napisao:

Mnogo se nesreća desilo na našim putevima baš kod benzinskih pumpi i baš iz istog razloga u svim kategorijama motornih vozila ( motorcikli, automobili, kamioni, radne mašine , traktori . . . . ) .   Mislim da bi trebalo napisati neku peticiju i tražiti od države da se zakonski usvoji da se kod svih benzinskih pumpi napravi razdelno ostrvo između saobraćajnih traka ( da se fizički odvoje ) da bi se sprečili vozači da prave prekršaj i ugrožavaju bezbednost ! 

Odličan predlog!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 29 minuta, drumskalisica je napisao:

Mnogo se nesreća desilo na našim putevima baš kod benzinskih pumpi i baš iz istog razloga u svim kategorijama motornih vozila ( motorcikli, automobili, kamioni, radne mašine , traktori . . . . ) .   Mislim da bi trebalo napisati neku peticiju i tražiti od države da se zakonski usvoji da se kod svih benzinskih pumpi napravi razdelno ostrvo između saobraćajnih traka ( da se fizički odvoje ) da bi se sprečili vozači da prave prekršaj i ugrožavaju bezbednost ! 

onda će da rade polukružno kod završetka ostrva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 3 sati, severian je napisao:

. Ako nekada i pogrešimo, nismo zaslužili zbog toga smrtnu kaznu. 

 

 

A ko nas pa pita?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
On 2.4.2018. at 13:31, Bokichica je napisao:

Nije mi bas jasno sta te tera da pises na taj nacin. Ovo je tema Fatalnih nesreca, tema u kojoj obavestavamo jedni druge da je neko od nasih prijatelja bikera poginuo, tema koju citaju bliski prijatelji, rodbina ili najblizi poginulih. Ako neko zeli da iskritikuje voznju poginulog ili da da genijalni savet " pamet u glavu, ranjivi smo" i slicno moze da otvori temu i da elaborira na istu.

 

ovo je crna hronika uz analizu uzroka nesreca..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mozda da se napravi podforum za analizu jer je itekako korisna stvar i svakako koliko god bio kriv nas kolega moze se sa respektom pricati o greskama i izvuci zakljucke od kojih ce neko nesto nauciti. A drugi podforum kao registar za izjavu saucesca ili drugi vid oprostaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ovo JESTE podforum za analizu.

 

Svaka izjava saučešća u ovim temama je apsurdna i isključivo služi onima koji izjavljuju. Za one koji se ne slažu sa ovom rečenicom, pitanje: kome izjavljujete saučešće pisanjem po forumu? Šta je izjava saučešća, do izlizana fraza koja onome kome je namenjena apsolutno ništa ne znači u tom trenutku.

Prilično sam uveren da se na prste jedne ruke mogu nabrojati slučajevi u prethodnih 12 godina kada je neko kome je izjava saučešća bila upućena, zaista i bio u prilici da je vidi.

 

Druga stvar su pomeni, 'in memoriam' i slične teme. U par slučajeva kada je neko od članova izgubio život, inicijalna tema u kojoj se RIPovalo i eventualno analiziralo, je prerasla u 'spomenik', i to obično na godišnjicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Sad ce nas zastitnik iz asocijacije za bezbednost da izvrsi uvidjaj i utvrdi da je do nesrece doslo jer se decko kretao velikom brzinom i vozac kamiona ce uskoro ponovo da izlazi sa pumpe na isti nacin!! Samo ce verovatno da prati malo vise ko mu nailazi...

Sam je rekao u nekoj emisiji da je on vestak koji izlazi na teren kada su u pitanju udesi motorista sa smrtnim ishodom, a rekao je tonom koji pokazuje da treba da utvrdi da je zbog udesa doslo zbog neprilagodjene brzine motora, a ne oduzimanja prednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

@Čeh

 

Upravu si, crna hronika je zamišljena kao analiza, ali mi se čini da gotovo nikada to nije postala. Besmislena saučešća (potpuno se tu slažem sa tobom), pametovanja, osude i procene bez bilo kakvih činjenica i poznavanja detalja (motociklista ili drugih, nebitno), često i morbidna znatizelja, egzibicionizam, uh... postala je uglavnom to. 

 

Ja sam svedok nekoliko situacija kada su porodice citale teme ovde, iako naravno ljudi nisu pisali, pa da se to zna. Bilo je i par situacija kada su pisali, sećam se. Mala smo sredina, dodje to do ljudi posle nekog vremena, i od analize ostane samo nova bol povredjenima... Uglavnom.

 

Rana na ranu. A niko to nije želeo kada je pisao.

 

Nekada sam mislio 100% kao ti po pitanju Crne hronike. Sada mislim drugačije. Mislim da od pametovanja na forumu vajde nema, ili je ima vrlo malo i to vrlo, vrlo retko. Mislim i da je, kada neko pogine, potrebna samo solidarnost. Ništa više. Solidarnost i podrška, bez obzira na okolnosti. 

 

Analize samo uživo, kada znaš kome i šta pričaš. 

 

A eto, dok ovo pričamo, nova smrt, ode kolega na avalskom putu... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@ kumche ako ti zoves analizom ono kako pise @sashac i ostali kojima se analiza sastoji od smesnih saveta i njihovih nazovi iskustava onda je ovo zadnji put da sam je otvorio.

@ ceh ljudi izjavljuju saucesce ili po automatizmu preneseno kao uslovna reakcija sa facea i slicno ili zato sto znaju ko cita. U krajnjem slucaju oni koji su znali povredjenog/preminulog nema potrebe da citaju nadmudrivanja posto oni nikad nece gledati taj dogadjaj istim ocima kao ti.
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Bokichica je napisao:

@ kumche ako ti zoves analizom ono kako pise @sashac i ostali kojima se analiza sastoji od smesnih saveta i njihovih nazovi iskustava onda je ovo zadnji put da sam je otvorio.

@ ceh ljudi izjavljuju saucesce ili po automatizmu preneseno kao uslovna reakcija sa facea i slicno ili zato sto znaju ko cita. U krajnjem slucaju oni koji su znali povredjenog/preminulog nema potrebe da citaju nadmudrivanja posto oni nikad nece gledati taj dogadjaj istim ocima kao ti.
 

Ako se ovo boldovano odnosilo na moj komentar sa prethodne strane, voleo bih da znam šta je tu netačno (ili ružno) izneseno. A  da sam u svom komentaru bio u pravu potvrđujem time da sam još uvek živ i da i dalje svakodnevno vozim motor (što nažalost neki  više nisu u mogućnosti).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Bokichica je napisao:

@ kumche ako ti zoves analizom ono kako pise @sashac i ostali kojima se analiza sastoji od smesnih saveta i njihovih nazovi iskustava onda je ovo zadnji put da sam je otvorio.

@ ceh ljudi izjavljuju saucesce ili po automatizmu preneseno kao uslovna reakcija sa facea i slicno ili zato sto znaju ko cita. U krajnjem slucaju oni koji su znali povredjenog/preminulog nema potrebe da citaju nadmudrivanja posto oni nikad nece gledati taj dogadjaj istim ocima kao ti.
 

Bravo,upravo si se popisao na ljude na forumu

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Motociklisti,bajkeri kako god da se zovu,su jedna zajednica..,i puno su vezaniji od svih drugih učesnika u saobraćaju.,i tako kad se i izjavi saučešće,pokazuje se saosjećanje sa porodicom..,kome se ne sviđa nek ne čita i isključi se sa teme. Mi smo poprilično ugrožena kategorija u saobraćaju,i to je činjenica, zato nas i pogađaju smrti ljudi koje nikad u životu nismo sreli,ali doživljavamo ih  kao kolege,braću motocikliste. Ako već ljudima ovo smeta..,zabranite teme sa crnom hronikom.  Da su prepucavanja ko je kriv ili ne,i na kraju maltene svađe zbog oprečnih mišljenja glupe jesu. Ljudi bi trebali znati da prepucavanjima nije mjesto u ovim temama,ali razmjenjivanja iskustava u prevenciji mogućih nesreća,su svakako dobro došla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@zika56 nije se odnosilo na tebe bilo je kao generalna opaska isto kao sto spomenuh @sashac-a misleci na nacin pisanja a ne na coveka.

@ivica744 to ti tako vidis. Ako sa paznjom procitas dobar dio komentara je na nivou ...... (ajd da ga ne definisem). Saveti o voznji 50km/h su prosto smesni. Ali da ne duzim @mali zmaj je potpuno u pravu. Pozdrav svima
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 4.4.2018. at 19:17, Bokichica je napisao:

@ kumche ako ti zoves analizom ono kako pise @sashac i ostali kojima se analiza sastoji od smesnih saveta i njihovih nazovi iskustava onda je ovo zadnji put da sam je otvorio.

@ ceh ljudi izjavljuju saucesce ili po automatizmu preneseno kao uslovna reakcija sa facea i slicno ili zato sto znaju ko cita. U krajnjem slucaju oni koji su znali povredjenog/preminulog nema potrebe da citaju nadmudrivanja posto oni nikad nece gledati taj dogadjaj istim ocima kao ti.
 

Ja kapiram dobro sta hoces da kazes.Ti si u pravu,i ja sam u pravu... Kapiram i tvoju ljutnju,a u ljutnji ipak nekad ne napisemo ono sto zaista mislimo,ili bar ne na adekvatan i kulturan nacin.Neko ima iskustvo na stazi,neko u vratolomijama,neko u voznji u saobracaju.Sve to nisu "nazovi" iskustva,vec iskustva.Pa moj sin vec vozi 9 godina,ja sam onda metuzalem.Tebi je savet smesan,nekome koristan,ali to nije savet da vozimo uvek po ogranicenju,vec da pazimo gde odvrcemo,i u kakvim uslovima,jer ne pomaze ni znanje ni iskustvo kad je saobracaj u pitanju sa svim rizicnim mestima i situacijama koja nosi,sto najbolje vidimo u slucaju Pumpine i Saletove pogibije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni smeta to kada neko kaze da je najgora kazna za nekoga ,ko izazove udes, sto ce nositi nekoga koga je ubio na savesti.

Kazna mora biti pravicna, a u ovom slucaju kamiondzija je mogao eventualno biti zdravstveno ugrozen da je pravio polukruzno pred kamionom ili vozom. Zato on treba snositi veliku odgovornost i dobiti veliku kaznu.

To raditi  na tom mestu, na prometnom putu,u krkljancu kao sto je Cacak,  kao profesionalni vozac... 

 

S druge strane neki pominju prekrsaje u prekoracenju brzine motocikliste. Tacno je i to da motociklisti cesto prekorace brzinu, ali prevelika je kazna smrt za to. I verujem da u ovom slucaju nije bilo isprecenja na putu, motociklista i saputnik bi bili zivi i zdravi. Sto znaci da pri prekoracenju  brzine, ne bi napravio gresku ,koja bi ga kostala izletanja sa puta i eventualno povrede i gubitka zivota.

 

Ta ne krse samo motociklisti ogranicenje brzine, to rade vozaci svih kategorija vozila.

Tek oni bahati mogu unesreciti sebe i druge izazivanjem udesa.

 

Uostalom retko ko uzima prednost motociklom, uglavnom "jaci" uzimaju prednost "slabijim", to je ta bahatost, koju ne mozemo pravdati ni pridruzenim prekrsajima motociklista.

 

Osim toga smatram da su motociklisti bolji i svestraniji vozaci u drugim kategorijama vozila, jer poznaju saobracajne prekrsaje ,koji ih ugrozavaju dok voze motocikli, i vise obracaju paznju na "slabije" ucesnike u saobracaju.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 4/4/2018 at 9:51 AM, el classico said:

U Splitu otac, vatrogasac imao intervenciju na terenu, na mjestu nesreće pripozna svog 18g sina, mrtvog. Jad.

Ovo je verovatno nešto najgore što sam pročitao u ovakvim temama ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 7 sati, slave74 je napisao:

Meni smeta to kada neko kaze da je najgora kazna za nekoga ,ko izazove udes, sto ce nositi nekoga koga je ubio na savesti.

Kazna mora biti pravicna, a u ovom slucaju kamiondzija je mogao eventualno biti zdravstveno ugrozen da je pravio polukruzno pred kamionom ili vozom. Zato on treba snositi veliku odgovornost i dobiti veliku kaznu.

To raditi  na tom mestu, na prometnom putu,u krkljancu kao sto je Cacak,  kao profesionalni vozac... 

 

S druge strane neki pominju prekrsaje u prekoracenju brzine motocikliste. Tacno je i to da motociklisti cesto prekorace brzinu, ali prevelika je kazna smrt za to. I verujem da u ovom slucaju nije bilo isprecenja na putu, motociklista i saputnik bi bili zivi i zdravi. Sto znaci da pri prekoracenju  brzine, ne bi napravio gresku ,koja bi ga kostala izletanja sa puta i eventualno povrede i gubitka zivota.

 

Ta ne krse samo motociklisti ogranicenje brzine, to rade vozaci svih kategorija vozila.

Tek oni bahati mogu unesreciti sebe i druge izazivanjem udesa.

 

Uostalom retko ko uzima prednost motociklom, uglavnom "jaci" uzimaju prednost "slabijim", to je ta bahatost, koju ne mozemo pravdati ni pridruzenim prekrsajima motociklista.

 

Osim toga smatram da su motociklisti bolji i svestraniji vozaci u drugim kategorijama vozila, jer poznaju saobracajne prekrsaje ,koji ih ugrozavaju dok voze motocikli, i vise obracaju paznju na "slabije" ucesnike u saobracaju.

 

Izvini kolega, ali sve što si napisao (osim ovog što sam "boldovao") je potpuno proizvoljno i uglavnom netačno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 11 minuta, zika56 je napisao:

Izvini kolega, ali sve što si napisao (osim ovog što sam "boldovao") je potpuno proizvoljno i uglavnom netačno.

Slazem se,i isto pomislih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja