Jump to content

Moto Zajednica

Cacak 30.03.2018. nastradao motociklista

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

Sashac nemoj molim te svake godine u svakoj crnoj hronici istu pricu. Covek je poginuo kako kaze kolega ima malo dete i moguce da mu je zena u teskom stanju a ti pricas o niskom letu i pokusavas da opravdasn neopravdivo

 

Nije mu oduzeo samo prvenstvo oduzeo mu je i zivot oduzeo je i normalno odrastanje detetu ili deci i nema opravdanja. Pa ti i sin ste "prevaspitali" lika koji vas nije ni udario ako se dobro secam. 

Komentar ti nije na mestu.Ne bih dalje.Kasno je sad za bil sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Vidis ja razumem tvoju nameru da hoces da kazes da smo svi gresni i da cesto kroz licni primer objasnjavas da svakome moze da se desi propust i to podrzavam samo ne podrzavam u ovim temama zbog pijeteta prema stradalim i mozda citanja njhovih bliznjih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
26 minutes ago, kosooki said:

dvlns, hronicno smo ovde pristrasni prilikom vaganja krivice i skoro svi iskljucivo satanizuju vozace automobila, a uopste nismo iskreni prema sebi i drugima da priznamo da smo cesto prosto prebrzi, a jako slabo uocljivi. 

Ne kazem, ogroman je prestup ovo sto je uradio kamiondzija. Em presekao put vozilu em jos preko pune linije. Zaista mu ne bih bio u kozi. Ali R1 ima kocnice sa kojima sa 80 staje bezmalo u mestu. Aleksandar ne da nije stao, nego je i glavom platio. Uz sve to, muski razbio kamion.

Ali takodje, R1 ima blizu 200 konja. Pa sta mislite koliko moze da ispuca na ovom pravcu?

 

https://www.google.rs/maps/@43.877195,20.3528649,3a,75y,74.32h,87.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1syL0U6c4B9nOz2gLT1LzHgg!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

 

Cesto se muvam ovim krajem. Skoro svi sa R motorima su bas tu negde kod pumpe, pa dalje ka nadvoznjaku na zadnjem tocku, jer je koliko toliko bezbedan pravac za bas ozbiljan gas.

 

Momka vise nema, tu nema ispravke i zaista je tragedija, ali dokle god se bude negiralo da je cesto muski deo krivice i na vozacu motora, ovakvih naslova ce biti. Ne pomazu tu nikakvi zakoni, vec razvoj samokriticnosti i svesti o rizicima.

Prijatelju vozac kamiona je profesionalac i samim tim nulta tolerancija na ovakve greske. Naravno da nije imao nameru da ovo uradi, naravno da ce ga muciti savest, moguce i da je decko brzo vozio ali preko pune sleperom na ovom mestu od strane profesionalnog vozaca je previse.

 

Nije mi namera da rasplamsavam raspravu rado bih je preselio na drugo mesto na forumu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Pokoj mu duši. Samo ću prokomentarisati, da svaki vozač motora treba prvo da nauči kontra motanje, jer je to najvažnija tehnika i mnogima bi spasila živote i povrede, kao što je i mene spasila. Znam bajkere koji godinama voze, a ne znaju za kontru...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Kada se u Britaniji ili Holandiji ili Novom Zelandu ili .... na određenoj tački saobraćajnice u kratkom vremenskom roku dogode dve slične nesreće (nezgode sa smrtnim ishodom), neko nadležan stavlja prst na čelo. Ako se dogode tri, pristupa se korigovanju režima saobraćaja ili topologije saobraćajnice.

U Srbiji se, eventualno, stavi znak upozorenja "Crna Tačka" ili se brzina bitno ograniči i češće se na tom mestu viđa radarska zaseda. Pa se onda sve svodi na ljudski faktor, kao nekada u SSSR-u. Da li je potonula podmornica, pao avion ili je kvar na nuklearki - krivac je uvek - ljudski faktor !

 

Ibarska "magistrala" puna je koncentrovanih tačaka pogibije. Nadležna gospođa, koja se u sve meša kao začin C, sem u svoj posao, niti o tome nešto zna niti joj za to prdi čavka. Kao ni njenim prethodnicima, decenijama u nazad.

 

To je naša realnost i zato pamet u glavu a hrabrost u unutrašnji džep jakne.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovo je tema na forumu.Saucesca i razgovori o mogucim greskama.Momak je poginuo,nema mesta vise za bilo kakve popravke.Molim vas sve,obracajte paznju na svoje greske,nemojte na tudje.Obracajte paznju samo i samo na sopstvene greske,ne na tudje.Svako neka gleda sebe i svoje postupke,ne tudje.Nekad je sudbina,i to je to.Ali mnogo puta i nije.U ovom slucaju,da je stradali kolega vozio 40 koliko je dozvoljeno,ili malo preko,verovatnoca da primeti kamion koji krsi propis bila bi veca.Verovatno bi ga iznapusavao i cao.Bio bi ziv.Ovde gledam sebe kao da sam on.Ja ne mogu uticati na nekoga da ne gresi,uvek cu predpostaviti da ce neko to da ucini,u suprotnom  ja cu biti mrtav,i necu se moci zaliti.Sudbina je da se desi da stojis na semaforu,i neko te ubije sa ledja.Tu ne mozemo nista,i svi smo toga svesni.Ali budimo svesni da nije saobracajnica nase licno vlasnistvo,i da mogu da vozim 200, da niko ne sme da iskoci,jer jebiga put je moj,sad ja cepam...Ljudi pamet u glavu,svake godine pogine izmedju 50 i 80 ljudi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
15 minutes ago, sashac said:

nije saobracajnica nase licno vlasnistvo,i da mogu da vozim 200, da niko ne sme da iskoci,jer jebiga put je moj,sad ja cepam...

... a vi ostali gledajte i pridrzavajte se propisa, jer je to vasa obaveza.

 

I opet ponavljam caletovu recenicu : "ovde lezi onaj sa prvenstvom prolaza". Vec 20 godina legalnog upravaljanja vozilom mi odzvanja u glavi na svakoj raskrsnici koju prolazim. A brz sam vozac, skoro uvek i svuda, ne ni preterano pedantan oko postovanja propisa, ali, da ne ureknem, ziv, nepovredjen i skoro bez ikakve limarijske mrlje.

Dok ne naucimo da smo veoma ranjivi i strana koja uvek izvlaci deblji kraj i preventivno delujemo, crna hronika ce se puniti nesrecnim Aleksandrima. Neka je vozac kamiona jos 5 puta kriv, nek lezi i dozivotno u zatvoru... sta to ovom momku znaci? Da li ce ostali izvuci lekciju? Naravno da nece. Sami se moramo za sebe brinuti, jer je nasa glava stavljena na kocku

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kada se u Britaniji ili Holandiji ili Novom Zelandu ili .... na određenoj tački saobraćajnice u kratkom vremenskom roku dogode dve slične nesreće (nezgode sa smrtnim ishodom), neko nadležan stavlja prst na čelo. Ako se dogode tri, pristupa se korigovanju režima saobraćaja ili topologije saobraćajnice.

U Srbiji se, eventualno, stavi znak upozorenja "Crna Tačka" ili se brzina bitno ograniči i češće se na tom mestu viđa radarska zaseda.

 

Gledajući to kroz prizmu mog posla, najskuplje je korektivno održavanje. Dok preventivno samo deluje skupo jer ne vidiš tog momenta šta si sve ustedeo.

 

Kad se negde pojave situacije da se divlja motorima ili autima, ljudi se sami žale i traže rešenje od države. Bilo to u vidu kružnih tokova, fizičkog razdvajanja koloseka, ležećih pandura...šta god.. Kad se već desi neka nezgoda sa tragičnim posledicama onda je kasno i govori se o nemarnosti. A pogotovu kad se desi više nesreća, onda je neko tvrdoglavo nemaran.

 

Ako sam ja(država/opstina), njemu (učesniku saobracaja/korisniku drzavnih opštinskih puteva) dopustio da pogreši, znajući da će on to i učiniti, ko je onda kriv?

 

Ako sam ja(motorista) svestan rizika koji nosi velika brzina a pri tom sam svestan i nekulturi velikog dela ostalih ucesnika u tom istom saobraćaju, ko je onda kriv?

 

Ako ćemo svu krivicu iskljucivo da prebacimo na tog kamiondziju, (kojeg će bez daljnjeg i sud osuditi za prekršaj sa tragičnim posledicama) onda se tu olako peru ruke od odgovornosti. Sto je odličan recept da se ponovo isto to u skorije vreme.

 

Kao sto rekoh na početku, bivšem kolegi je to sad svejedno, on je platio danak i pokrili su ga belim čaršafom.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 962 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Neka mu je laka crna zemlja... 

Pocetak je sezone,danas pala mala kisica,znaci u trista metara dvije saobracajke,sa autima,srecom nema povrijedjenih.  Vozaci auta,kamiona nas ne vide,nemaju kulturu voznje gdje se obraca paznja na motocikliste,to su krive auto skole,i sveopsti mentalitet vozaca u nas.., moramo se pazit,kad drugi nece. I otpustiti malo gas,barem u naseljenim mjestima... Svacije krivice ima,ali to je nebitno kad se zivot izgubi.  Vozac kamiona ce odgovarati sigurno..,da li neko misli da ce se neko opasuljiti zato sto je on zaglavio robiju,nece.. !!  Cuvajte se,samo cu vam to reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Neka mu je laka crna zemlja .

 

Zbog ovakvih stvari odavno ne koristim mobilni u kolima već ako je hitno stanem pa se javim.

Odavno ne slušam muziku dok vozim motor, razgovor sa ženom, kao suvozač, sveo na minimum.

Navigaciju izbegavam kad god je moguće i obično se oslanjam na glasovno navođenje.

Znam da brzina ubija ali da se toga pridržavam ne bih ni vozio onda motor, čemu onda vožnja do 70-80km/h.

Zbog raznoraznih budala na 4 točka gledam da sam maksimalno skoncentrisan na put ispred mene i oko mene.

Ali ako je nekom zapisano od sudbine se ne može pobeći.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
1 hour ago, Savan said:


Ako sam ja(država/opstina) njemu (učesniku saobracaja/korisniku drzavnih opštinskih puteva) dopustio da pogreši, znajući da će on to i učiniti, ko je onda kriv?
Ako ćemo svu krivicu iskljucivo da prebacimo na tog kamiondziju, (kojeg će bez daljnjeg i sud osuditi za prekršaj sa tragičnim posledicama) onda se tu olako peru ruke od odgovornosti. Sto je odličan recept da se ponovo isto to u skorije vreme.
 

 

U gradu gde zivim (gradske ulice, ne obilaznica) je asfaltna smesa toliko porozna da se nove ulice posle par godina pretvaraju u toliko glatku povrsinu da postaju klizaliste. Ni po mokrom ni po suvom prasnjavom putu ne postoji kocenje. Neki grip imamo samo kada padne kisa, spere prasinu, pa se osusi asfalt. Motorom kocim iskljucivo zadnjom, i prednju jako oprezno dodajem, jer me je par puta malo jaci pritisak na prednju kostao ledine. O punoj kocnici mogu da sanjam. Na autu se konstantno pali ABS.

I nadlezne ustanove savrseno boli ona stvar da ista resavaju po tom pitanju, vec se kriju iza clana, koji su inace oni napisali, da brzina nije prilagodjena uslovima puta. A to sto motociklisti padaju, sto automobili lupaju druge automobile, pesake, decu... jer je zaustavnu put u proseku duplo duzi nego sto je normalno... ko ce se jos time umarati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 3/31/2018 at 12:10, sashac je napisao:

Ja sam na istom mestu barem 3 puta usao na pumpu iz suprotne trake...Ti nisi nikad nigde to uradio?

 

Ne nisam to nikada uradio za svojih 20 godina voznje (imam sve kategorije osim autobusa). Ulazi i izlazi sa pumpi su jedni od najkriticnijih u saobracaju i zato to nikada ne radim. Sa druge strane, ZNAM da su u saobracaju najzajebaniji i najbezobzirniji vozaci teretnih vozila i autobusa. Ko da ih je jedna ista majka radjala. Isto ponasanje, stil i bahatost. Nastradali nije morao da vozi u "niskom letu", nesreca je mogla da se desi i pri mnogo manjoj brzini, pogotovu ako je kamiondziji bio i telefon u ruci kao sto pretpostavljas. Toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
On 3/31/2018 at 6:30 PM, sashac said:

Ovo je tema na forumu.Saucesca i razgovori o mogucim greskama.Momak je poginuo,nema mesta vise za bilo kakve popravke.Molim vas sve,obracajte paznju na svoje greske,nemojte na tudje.Obracajte paznju samo i samo na sopstvene greske,ne na tudje.Svako neka gleda sebe i svoje postupke,ne tudje.Nekad je sudbina,i to je to.Ali mnogo puta i nije.U ovom slucaju,da je stradali kolega vozio 40 koliko je dozvoljeno,ili malo preko,verovatnoca da primeti kamion koji krsi propis bila bi veca.Verovatno bi ga iznapusavao i cao.Bio bi ziv.Ovde gledam sebe kao da sam on.Ja ne mogu uticati na nekoga da ne gresi,uvek cu predpostaviti da ce neko to da ucini,u suprotnom  ja cu biti mrtav,i necu se moci zaliti.Sudbina je da se desi da stojis na semaforu,i neko te ubije sa ledja.Tu ne mozemo nista,i svi smo toga svesni.Ali budimo svesni da nije saobracajnica nase licno vlasnistvo,i da mogu da vozim 200, da niko ne sme da iskoci,jer jebiga put je moj,sad ja cepam...Ljudi pamet u glavu,svake godine pogine izmedju 50 i 80 ljudi.

Nije mi bas jasno sta te tera da pises na taj nacin. Ovo je tema Fatalnih nesreca, tema u kojoj obavestavamo jedni druge da je neko od nasih prijatelja bikera poginuo, tema koju citaju bliski prijatelji, rodbina ili najblizi poginulih. Ako neko zeli da iskritikuje voznju poginulog ili da da genijalni savet " pamet u glavu, ranjivi smo" i slicno moze da otvori temu i da elaborira na istu.

Po tvom vidjenju da je vozio do 50 sve bi bilo OK.

Ja npr znam 2 slucaja gde su bikeri udareni sa strane (bocno) pri brzini od 30mph (oba slucaja snimila kamera) od kojih je jedan poginuo a drugi je ostao bez noge. Znaci savet bi bio trebali su voziti 10mph ili mozda 60mph posto bi u tom slucaju vec prosli raskrsnicu na koju su izletila vozila?

A i taj sto stoji na semaforu (tvoj opis) sto nije stajao sa strane ili mozda na plocniku?

A i deca kod skole, sta ima da prelaze ulicu kad mogu da predpostave da vozaci grese? Bicikliste da ne spominjem?

Vidim da kupujes motor, lep si izabrao ali mislim da je prejak i prebrz za stav koji zastupas na forumu. Tomos je prava mera.

@drs Ne sekiraj se, to sto navodis u Britaniji se sigurno ne desava, vozaci automobila, vanova i kamiona su svugde isti. U britaniji su i biciklisti opasnost za bikere. Samo je asfalt bolji

@kosooki  Nek smo se mi (mada ne znam ko je mi) izborili za periodicnu registraciju, a asfalt, beli lakirani prelazi i linije, voznja u bus traci neka ceka bolje dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, Bokichica je napisao:

Nije mi bas jasno sta te tera da pises na taj nacin. Ovo je tema Fatalnih nesreca, tema u kojoj obavestavamo jedni druge da je neko od nasih prijatelja bikera poginuo, tema koju citaju bliski prijatelji, rodbina ili najblizi poginulih. Ako neko zeli da iskritikuje voznju poginulog ili da da genijalni savet " pamet u glavu, ranjivi smo" i slicno moze da otvori temu i da elaborira na istu.

Po tvom vidjenju da je vozio do 50 sve bi bilo OK.

Ja npr znam 2 slucaja gde su bikeri udareni sa strane (bocno) pri brzini od 30mph (oba slucaja snimila kamera) od kojih je jedan poginuo a drugi je ostao bez noge. Znaci savet bi bio trebali su voziti 10mph ili mozda 60mph posto bi u tom slucaju vec prosli raskrsnicu na koju su izletila vozila?

A i taj sto stoji na semaforu (tvoj opis) sto nije stajao sa strane ili mozda na plocniku?

A i deca kod skole, sta ima da prelaze ulicu kad mogu da predpostave da vozaci grese? Bicikliste da ne spominjem?

Vidim da kupujes motor, lep si izabrao ali mislim da je prejak i prebrz za stav koji zastupas na forumu. Tomos je prava mera.

@drs Ne sekiraj se, to sto navodis u Britaniji se sigurno ne desava, vozaci automobila, vanova i kamiona su svugde isti. U britaniji su i biciklisti opasnost za bikere. Samo je asfalt bolji

@kosooki  Nek smo se mi (mada ne znam ko je mi) izborili za periodicnu registraciju, a asfalt, beli lakirani prelazi i linije, voznja u bus traci neka ceka bolje dane.

Zato sto je Pumpa bio fenomenalan momak,divan otac dvoje dece,brizan suprug,izuzetan umetnik.A sad to nije vise. Inace zaista nikad nije divljao.Kad je prosao pored kolone na semaforu strecnuo je vozace automobila.To su oni momenti naseg zezanja,kad ne razmisljamo puno.Desi se nepredvidjeno,i mi stradamo.Eto Boikcice,zato pisem.Pisem od muke.Ni kamiondzija nije neki zlikovac.otac je troje dece,i sad ce i ta porodica stradati.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
4 hours ago, Bokichica said:

 

@drs Ne sekiraj se, to sto navodis u Britaniji se sigurno ne desava, vozaci automobila, vanova i kamiona su svugde isti. U britaniji su i biciklisti opasnost za bikere. Samo je asfalt bolji

 

 

Ti živiš (i) u Londonu, a ja sam po Britaniji vozio skromnih mesec dana; a i to nije bilo skoro; a i vozio sam kola a ne motor. Siguran sam da tamošnje lokalne uslove poznaješ mnogo bolje. Uostalom, "SMIDSY", "White Van Man" i slični izrazi dolaze baš iz Britanije. A da je jedina razlika u kvalitetu asfalta - neće da mogne.

 

Britanija ima oko 1.248.000 motocikala i 319 poginulih na motociklu u 2016 (~2,5 na 10.000). Srbija ima oko 45.000 motocikala, pa da nam je odnos isti godišnje bi ginulo 10 ili 11 ljudi. Toliko je prošle godine poginulo samo u dva uzastopna vikenda.

 

I da, lakše je bilo (i potpuno bezopasno!) provaliti kuda treba ići (bez navigacije) i na "spaghetti junction" oko Birmingham-a, nego shvatiti gde je drum kada te uhvati kiša i noć na nekim delovima Ibarske magistrale.

A daleko od toga da je Ibarska ili asfalt u Čačku najgore što možeš da doživiš u saobraćaju u Srbiji.

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@sashac napisah 7 redova i onda se prisetih da ovo nije ni mesto a ni vreme. Salio sam za Tomos, kupi onaj koji ti se dopada

@drs Naravno da nije samo asfalt i signalizacija i zaustavni dio ispred semafora i sl Ali rupe su iste i vozaci ostalih vozila su isti. U UK ima strasno puno povredjenih

Registracija skupa, placa se parkiranje, pljuste kazne sa kamera, kradu motore iz oka i sl. Ja bih rekao nije sjajno

Ni za ovo nije ovde mesto, kome milo nek otvori temu pa da diskutujemo

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

iskocilo mi ovo malo pre...ima li bajkera iz okoline voljnih da se organizuju, da ovo prodje samo sa jednim ugasenim zivotom? :(

http://samo-domace.blogspot.rs/2018/04/spasite-danas-jedan-zivot-potrebno-je_1.html?m=1

edit: sad vidim da je stavljen danasnji datum, tako da ne znam da li je josh uvek aktuelno. nadam se da je omladinka dobro :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

jbt '94. godiste  >:(

@Bokichica ovo nije slucaj gde je 'biker' udaren sa strane, ovo je slucaj gde je covek vozio brze od toga da moze da se zaustavi u slucaju da mu izleti kamion preko pune a jos je stavio nekog iza sebe na motor

razmisljam da li bi se sve isto desilo u potpuno istoj  situaciji samo sto bi se na putu nalazila isprekidana umesto pune, mislim da bi, ovo kucam na glas da bi razmisljali i vi. ako vozite brze od toga da mozete da se zaustavite u nepredvidjenoj situaciji i ako ne vozite opreznije kad imate nekog na motoru/u kolima onda nista

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo je tuga velikih razmera........

 

On topic

Njega vise nema, djavo ga terao da zavrce, djavola je i dobio, tuzno ali istinito, nema nazad, pokoj mu dusi, steta bio je mlad covek.

Zence tj majka daj Boze da se izvuce jer je i te kako potrebna svojoj deci, ni kriva ni duzna upade u vatru.....izdrzi, mlada si, bori se lavovski, prezivi molim te!

 

Vozac kamiona placa svoju svesno napravljenu gresku, zivece cinjenicom da je zbog svog nemara oduzeo coveku zivot. 

Gde ces gore kazne (uvek ima gore, al necemo dalje), trpece i njegova porodica, nista tu vise nece biti isto, nikad, gorki dani su pred njima.

 

Bajker cini prekrsaj u nizu, kamiondzija takodje isto, spojilo se ne spojivo, zna se ko izvlaci deblji kraj......steta, velika steta a nije moralo tako biti.

 

Off topic

Da se ne lazemo, svi mi pravimo greske u saobracaju i toga ce uvek biti, niko nije cvecka. 

Danas recimo da neko vozi kroz grad ili bilo gde, snima voznju...... sta bi se sve tu moglo videti za samo jedan dan na jednoj relaciji, koliko i kakavih prekrsaja bi zabelezila kamera?

 

Ovo sto napisah citate Vi, moze slobodno citati rodbina nastradalog il rodbina kamiondzije ili neka peta rodbina, moja rodbina i treba da cita jer ko god je trazio djavola na ovaj ili onaj nacin, djavola je dobio.

 

Dal ce se nesto promeniti, pa nece sigurno, okrece se kolo srece, danas te ima - sutra te nema, dzaba sva pametovanja ovoga Sveta, svi smo mi redni brojevi, gore se igra eci-peci p-e-c.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
On 4/3/2018 at 1:48 AM, Satelis said:

Ovo je tuga velikih razmera........

 

On topic

Njega vise nema, djavo ga terao da zavrce, djavola je i dobio, tuzno ali istinito, nema nazad, pokoj mu dusi, steta bio je mlad covek.

Zence tj majka daj Boze da se izvuce jer je i te kako potrebna svojoj deci, ni kriva ni duzna upade u vatru.....izdrzi, mlada si, bori se lavovski, prezivi molim te!

 

Vozac kamiona placa svoju svesno napravljenu gresku, zivece cinjenicom da je zbog svog nemara oduzeo coveku zivot. 

Gde ces gore kazne (uvek ima gore, al necemo dalje), trpece i njegova porodica, nista tu vise nece biti isto, nikad, gorki dani su pred njima.

 

Bajker cini prekrsaj u nizu, kamiondzija takodje isto, spojilo se ne spojivo, zna se ko izvlaci deblji kraj......steta, velika steta a nije moralo tako biti.

 

Off topic

Da se ne lazemo, svi mi pravimo greske u saobracaju i toga ce uvek biti, niko nije cvecka. 

Danas recimo da neko vozi kroz grad ili bilo gde, snima voznju...... sta bi se sve tu moglo videti za samo jedan dan na jednoj relaciji, koliko i kakavih prekrsaja bi zabelezila kamera?

 

Ovo sto napisah citate Vi, moze slobodno citati rodbina nastradalog il rodbina kamiondzije ili neka peta rodbina, moja rodbina i treba da cita jer ko god je trazio djavola na ovaj ili onaj nacin, djavola je dobio.

 

Dal ce se nesto promeniti, pa nece sigurno, okrece se kolo srece, danas te ima - sutra te nema, dzaba sva pametovanja ovoga Sveta, svi smo mi redni brojevi, gore se igra eci-peci p-e-c.

 

 

Eee moj bjb viteze    :grr:  

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ljudi ginu rafalno.
U Hr dva života za dva vikenda, a sezona tek počima.
U Splitu otac, vatrogasac imao intervenciju na terenu, na mjestu nesreće pripozna svog 18g sina, mrtvog. Jad.


Oprez i samo oprez, nema pomoći od traženja krivca.
Ni jednog pokojnika to nije vratilo u život.
Prve proljetne vožnje su jako opasne, na kolniku još ima puno pijeska i prljavštine, kolnik je još hladan a često i mokar uz to i upitne kvalitete...

Mi motoristi izlazimo iz zimskog sna, sunčan dan, želja, pomanjkanje rutine i etoti belaja...

Sretno svima.
Obitelji pokojnika iskrena sućut, njegovoj duši spokoj
a tko je bez grijeha neka prvi baci kamen...



Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Bokichica je napisao:

Eee moj bjb viteze    :grr:  

Šta imaš to reci, nemoj ostati nedorečen.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izbegavam da učestvujem u ovakvim temama iz razloga što se uvek javi podela na one koji bez ikakve rezerve ili sumnje stanu na stranu motocikliste i na one koji imaju i neko drugačije mišljenje. To se uostalom dogodilo i u ovom slučaju.

Ja ću sada da iznesem samo par situacija iz ličnog iskustva, pa neka to shvati i komentariše kako ko hoće.

Svakodnevno mi se dešava da mi automobilisti "oduzimaju prednost" i ukapirao sam davno da sa tim moram da se pomirim i da sam ja taj koji mora da se prilagodi takvoj situaciji. I uglavnom uspevam u tome.

Svestan sam da, ukoliko mi neko "oduzme prednost" na udaljenosti od tridesetak metara (što se uglavnom i događa), ukoliko se krećem brzinom od oko 50km/h, imam oko 2 sekunde do prepreke. Svestan sam i da mi za reakciju treba oko jedna sekunda (za koje vreme prođem oko 14 metara) i da mi za samo kočenje treba još oko 15 metara. Znači 29 metara ukupno, što znači da ću verovatno da se zaustavim pre prepreke (ili ću na drugi način da je izbegnem).

A svestan sam i da ću, ukoliko idem sa 100km/h, tih tridesetak metara koje imam do prepreke da utošim na vreme reakcije i da verovatno neću da stignem ni da pipnem kočnicu i da ću sa stotkom da se "zakucam" u prepreku. A u tom se slučaju teško ostaje živ!

Imao sam i dve situacije gde mi je "oduzeta prednost" na svega desetak metara udaljenosti i gde nisam gotovo ni stigao da reagujem (iako sam išao sa svega 50-60k/h), pa sam u oba slučaja završio preletanjem preko auta, ali sam u oba ova slučaja nakon udesa ipak uspeo da se tim istim motorom vratim kući (doduše sa povredama i sa oštećenim motorom), ali živ i prilično upotrebljiv. A da sam u tim istim situacijama išao bitno brže, sumnjam da bi se sada ovde dopisivao sa kolegama.

Znači "oduzimanje prednosti" i u jednom i u drugom sučaju, ali se u prvom slučaju vratim kući, a u drugom slučaju završim na groblju. Za mene razlika sasvim dovoljna da prihvatim neke realne činjenice.

Eto, toliko od mene. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja