Jump to content

Moto Zajednica

Cacak 30.03.2018. nastradao motociklista

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

:( kolege iz firme su bile bas ispred u trenutku kada se sve to desilo, po njihovim recima odokativno isao je preko 100. Dal je istina ili ne, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Tu je dugacak otvoreni pravac od semafora, blago uzbrdo ka nadvoznjaku, svi tu cepaju pun gas, posebno na pocetku sezone. Pa jos R1. Pa jos cura na motoru... Sjajan recept za ovakvu tragediju.

Aleksandar Pumpalovic, tatoo majstor, je nastradali. Barem prema dosadasnjim informacijama, koje ne moraju biti pouzdane, mada kazu da je provereno.

 

Laka mu zemlja, sad se nadamo da devojka bude dobro, iako ni njoj nisu sjajne prognoze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jbg, sve sto se sad kaže je kasno za njega. Nadam se da će devojka da preživi traume...


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

"Divne" vesti nadolaze. Jos uvek neproverene, nadam se pogresne, informacije, ali izgleda da je bio sa suprugom na motoru, sa kojom ima malo dete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Za ovakve stvari treba jebati ove iz Eka! Ne jebati, nego lincovati!

Na svakoj ovakvoj pumpi stave znak obavezno desno, ali trotoar uvek naprave zaobljenim da moze i levo bez problema, umesto da ga usmere da moras desno...

Na isti nacin mi je poginuo najbolji drug pre 10 godina, isti slucaj, isto eko pumpa......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Problem je ovde sto se ta puna linija apsolutno ne postuje, jer tu su i Win Win radnja i Eko pumpa, a najbliza zakonski dozvoljena opcija za polukruzno tek kilometar dalje. Realno, ko da se cima tako daleko. Lakse je preskakati od Rode ka Eku, od Eka ka Rodi, od Eka polukruzno ka Uzicu....  A motoristi..? Ma ko ih jebe, nek se paze. :grr:

Imao sam slicnu situaciju tu, srecom sam bio u istoj traci sa vozilom koje lomi preko pune i na daleko sporijem motoru.

 

Msm, kapiram sta se desilo. Kamiondzija izlazio sa pumpe, ovlas pogledao levo, i video frisko otvoren semafor i saobracaj (barem onaj uocljivi) bio 100-150 metara daleko. Nema murije, ja cu na brzaka da namotam preko pune, niko nije video i svekul.

Ko da u sve to ukalkulise da se neki motociklista mozda provukao kao prvi na semaforu i zavrnuo gas, jer je ispred sebe imao cist pravac od 2 kilometra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nacickali su kamere svuda po gradu, nadam se da ce se sad setiti i tu da stave, pa da pljestu kazne za punu. Na zalost, Aleksandru je to sad potpuno nebitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Užas....sezona tek krenula...neka mu je laka crna zemlja..

 

a vi drugovi polako i oprezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nazalost, imao sam prilike da se krecem vozilom koje se zove tenk i da vidim kako sva vozila (pa i tramvaj) koji su slabiji od tenka zavrsavaju ispod tenka.

Treba li da svi vozimo tenkove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Neka pociva u miru i neka mu je laka zemlja, nadam se da ce devojka da se izvuce. Za stoku sofersku nemam reci...svake sezone od kamiona stradaju motoristi! Tuga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, markonitogen je napisao:

Neka pociva u miru i neka mu je laka zemlja, nadam se da ce devojka da se izvuce. Za stoku sofersku nemam reci...svake sezone od kamiona stradaju motoristi! Tuga

Postoji mogucnost da je momak bio u niskom letu, i da ga jednostavno nije video.mozda je pricao telefonom,i to je cesto.Ja sam na istom mestu barem 3 puta usao na pumpu iz suprotne trake...Ti nisi nikad nigde to uradio?pokoj mu mladoj dusi,zivot je bio pred njim,cujem i da je bio otac dvoje dece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
2 hours ago, sashac said:

Postoji mogucnost da je momak bio u niskom letu, i da ga jednostavno nije video.mozda je pricao telefonom,i to je cesto.Ja sam na istom mestu barem 3 puta usao na pumpu iz suprotne trake...Ti nisi nikad nigde to uradio?pokoj mu mladoj dusi,zivot je bio pred njim,cujem i da je bio otac dvoje dece...

Sashac nemoj molim te svake godine u svakoj crnoj hronici istu pricu. Covek je poginuo kako kaze kolega ima malo dete i moguce da mu je zena u teskom stanju a ti pricas o niskom letu i pokusavas da opravdasn neopravdivo

 

Nije mu oduzeo samo prvenstvo oduzeo mu je i zivot oduzeo je i normalno odrastanje detetu ili deci i nema opravdanja. Pa ti i sin ste "prevaspitali" lika koji vas nije ni udario ako se dobro secam. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

dvlns, hronicno smo ovde pristrasni prilikom vaganja krivice i skoro svi iskljucivo satanizuju vozace automobila, a uopste nismo iskreni prema sebi i drugima da priznamo da smo cesto prosto prebrzi, a jako slabo uocljivi. 

Ne kazem, ogroman je prestup ovo sto je uradio kamiondzija. Em presekao put vozilu em jos preko pune linije. Zaista mu ne bih bio u kozi. Ali R1 ima kocnice sa kojima sa 80 staje bezmalo u mestu. Aleksandar ne da nije stao, nego je i glavom platio. Uz sve to, muski razbio kamion.

Ali takodje, R1 ima blizu 200 konja. Pa sta mislite koliko moze da ispuca na ovom pravcu?

 

https://www.google.rs/maps/@43.877195,20.3528649,3a,75y,74.32h,87.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1syL0U6c4B9nOz2gLT1LzHgg!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

 

Cesto se muvam ovim krajem. Skoro svi sa R motorima su bas tu negde kod pumpe, pa dalje ka nadvoznjaku na zadnjem tocku, jer je koliko toliko bezbedan pravac za bas ozbiljan gas.

 

Momka vise nema, tu nema ispravke i zaista je tragedija, ali dokle god se bude negiralo da je cesto muski deo krivice i na vozacu motora, ovakvih naslova ce biti. Ne pomazu tu nikakvi zakoni, vec razvoj samokriticnosti i svesti o rizicima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne samo to nego kad se našao u istoj situaciji da mu ljudi komentarišu snimak gradske vožnje nije bio baš zen

 

Izletanje sa parkinga drumskih kafana i slično treba kažnjavati sa višemesečnim sušenjem, pa nek se bajanališu i dalje.

 

Inače, vozač kamiona, pored toga što je nekog ubio, će da završi koju godinu u zatvoru, jer se za ovakvo ponašanje obavezno kači kvalifikacija i umišljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja