Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator PROBLEM

Recommended Posts

  • Drug član, 4383 postova
Ово значи да је ЏУНТА спојка или полуосовина???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Онда може да се убуџи, скратиш полуосовину од Фиче, додаш део од 101дина и уместо Џунте зглоб :)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
:popovanje:
Не младићу,прирубница се спајала са ''гумигелером'' помоћу 4 шрафа М6 ...''гумигелер'' је држала навртка коју је одвртао кључ 32...значи-на полуосовину наилази прирубница за коју је спрегнут ''гумигелер'' који се везује за осовину точка...:jee:
 
Кад оћеш да скинеш ''гумигелер'' мораш прво прирубницу да одврнеш,испод ње је навртка која осигурава ''гумигелер''...уз ''фићу'' обавезно носиш кључ 10-11 и кључ 32,резервну прирубницу и ''гумигелер'',пожељно и дрвене клоцне које ћеш да потуриш под  подигнутог ''фићу'' док мењаш прирубницу која често цркава...пречесто...
 
Е сад...мораш да пазиш на комбинацију -''ситни нутови'' или ''нормални нутови''2:
 
''Ђунта'' са ситним нутовима не може на ''нормалне нутове''3:
Гусана спојка

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta je Đunta, valjda jasno!:P Gusani deo sa gumenim ublažavačem trzaja, slično kako većina motora ima na zadnjem točku one gumene umetke, i to je propadalo, takvi spojevi se zovu gumigeling, ne gumigeler. Da, crkavali su prečesto, jednako kao i prirubnica, ne zato što su bile loše, CZ su bile jako dobre, već zato što retko ko da je znao da podesi osu poluosivina a da ne dođe do napijnjanja đunte, tu je spadalo i podešavanje zadnjeg trapa, ne retko fabrički nisu bila dobro složena ramena vešanja, tu ima kolko se sećam 6 šajbnica preko kojih se bazno postavljao špur, plus klizne šape za tačno postavljanje geometrije na aparaturi za štelovanje trapa, retko ko je znao da se zadnje vešanje podešava i to oba točka nezavisno.

 

Izraz budženje je pojam za još goru postavku od onog, "drž vodu dok majstori odu", a naziv budžator za one koji su ispod svake crte. S druge strane imao je značenje kao superlativ, kad se dobije drastično dobar, ili bolji rezultat od očekivanog.

 

(Ja sam krišom ispod desnog sedišta uvek imao vezane rezervne šrafove i dva zgloba, đunte, iako ih nikad nisam otkinuo niti pa često menjao preventivno, u nekom trenu jedan prijatelj ih napipa i izvadi pred svima i viknu "vidi đunta", ostali horski "Đunta" i tako ostade nadimak. Prvi me je oslovio tad tek poznanik, a kasnije kum, "Đunta, jel mogu da ti budem suvozač", slepo sam mu verovao i bio je zaista odličan, ali nas je vrtlog života razdvojio trajno. Vremenom se izgradio i stav da se budženje izbegava po svaku cenu a superlativ kad i koloko je moguće, zato i volim da pogledam klip Bore Todorovića uvek i nasmejem iz sveg srca, ali se javi i žal za mladost i jedne lepe epohe uopšte.)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500
On 30.4.2018. at 15:36, Krokodilo je napisao:

Ako si promenio samo viljusku NISI RESIO PROBLEM. Viljuska se haba kad se pojedu tih manje od 90' koji ustvari drze zubcanike uzubljene o kojim je Dzunta govorio. Zubcanici su kao novi na zubima ali stranicno kod uzubljenja????Kad se taj ugao pojede zeli da izbaci ali viljuska ga drzi(neko vreme dok se ne istrosi) a kad se istrosi i viljuska, motor pocinje da iskace iz brzine i to na naglo okretanje rucice za gas. Trebao si da rasturis snop i obradis upropastene uglove na zubcanike koje su pravile problem. Po meni mozes ocekivati ponovno javljanje problema u zavisnosti od nacina eksploatacije.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Hvala na savetu, ali sam ubacio i drugu viljusku i par koji uzubljuje, tako da mislim da sam resio problem dugotrajno.. Nece vise biti tockarenja i resen problem. Pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500
On 30.4.2018. at 9:26, kumche je napisao:

koliko te je kostao lanac bregaste

 

Mislim da sam platio 5500 sa postarinom, DID-ov je lanac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja