Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator PROBLEM

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500

Pozdrav, imam problem sa menjacem i drugom brzinom. Desava se sledece, kada motor presaltam u drugu i kada postepeno dodajem gas motor vuce normalno, a cim malo jaci gas dodam motor kao da prokliza i prestane da vuce, i to se desava samo u drugoj brzini. Zanima me da li je neko imao slican problem i neka preporuka za resenje problema ? :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Druga najčešće strada zbog točkarenja.. A sad dal možeš da zamenih lamelu samo na drugoj ili moraš komplet, to nisam siguran..

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, BanditVA said:

Druga najčešće strada zbog točkarenja.. A sad dal možeš da zamenih lamelu samo na drugoj ili moraš komplet, to nisam siguran..

Biće da je proklizala samo lamela od druge  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Upravo sada, konstruktor je napisao:

A da prebaci sa neke druge brzine lamelu,mozda sa one koju najmanje koristi?:givemebeer:

 

pre 28 minuta, mradomir je napisao:

Biće da je proklizala samo lamela od druge  :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Pre 4 sati, Milan98 je napisao:

Pozdrav, imam problem sa menjacem i drugom brzinom. Desava se sledece, kada motor presaltam u drugu i kada postepeno dodajem gas motor vuce normalno, a cim malo jaci gas dodam motor kao da prokliza i prestane da vuce, i to se desava samo u drugoj brzini. Zanima me da li je neko imao slican problem i neka preporuka za resenje problema ? :)
 

Da ne bude da niko nije odgovorio na tvoje pitanje,najverovatnije su ti stradali zupcanici druge brzine ili je losa viljuska.U svakom slucaju negine ti rasklapanje masine i potraga za delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Jesam ga lupio i ostao živ? :) i treba kad se javljam, a ne razumem se.. To mi je palo na pamet jer sam jednom prilikom jurio na oglasima lamele za hondu i tako je i oglas pisao "lamele" :stabre: Al dobro, brži jezik (prsti) od pameti.. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Dobar je oglas, jesu lamele, ima ih vise.... Ali su u sve u jednoj funkciji, nema lamela po brzinama vec sve zajedno prenose....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, konstruktor je napisao:
Pre 14 sati, Milan98 je napisao:

Pozdrav, imam problem sa menjacem i drugom brzinom. Desava se sledece, kada motor presaltam u drugu i kada postepeno dodajem gas motor vuce normalno, a cim malo jaci gas dodam motor kao da prokliza i prestane da vuce, i to se desava samo u drugoj brzini. Zanima me da li je neko imao slican problem i neka preporuka za resenje problema ? :)
 

Da ne bude da niko nije odgovorio na tvoje pitanje,najverovatnije su ti stradali zupcanici druge brzine ili je losa viljuska.U svakom slucaju negine ti rasklapanje masine i potraga za delovima.

 

Ako ostane bez vuče i mora se ponovo ubaciti u brzinu, ili dolazi do prihvatanja sa trzajem, sasvim sigurno je problem u menjaču, pored navedenog može da bude burence i vrlo verovatno neki od ležajeva na snopu, ni malo bezazaleno i jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
5 hours ago, Milan98 said:

Da dolazi do tih "prihvatanja sa trzajem", a na sta mislite pod tim burencetom

Selektor brzina u menjacu

 

 

Bilo kako bilo , ako je kvar na menjacu - moras da koljes prase tj. komplet otvaras blok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, Grnca je napisao:
Pre 7 sati, Milan98 je napisao:

Da dolazi do tih "prihvatanja sa trzajem", a na sta mislite pod tim burencetom

Selektor brzina u menjacu

 

 

Bilo kako bilo , ako je kvar na menjacu - moras da koljes prase tj. komplet otvaras blok.

 

Tako nekako, ne poznajem motor al takvo manifestovanje uglavnom potiče od pohabanih prenosnika te brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500

 

On 29.3.2018. at 21:22, Grnca je napisao:

Selektor brzina u menjacu

 

 

Bilo kako bilo , ako je kvar na menjacu - moras da koljes prase tj. komplet otvaras blok.

 

Otvarao sam masinu, zupcanici su dobri(kao novi) nije bilo nikakvih opiljaka, jedino sam primetio da je jedna viljuska pohabana, zamenio sam nju i nadao se resenju problema. Kada sam sklopio isto se ponasa, planiram opet da je rasturam, ali ne znam na sta da obratim paznju i da li je moguce da lamela zeza ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prenos spada u kompleksnu mehaniku i čak i iskusniji ne umeju da detektuju i uoče kvar, odnesi to nekom ko dobro poznaje problematiku i specifičnost tog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Recimo da dobro poznajem mehaniku i njene principe ALI mi nisu poznate tajne koje su precizno utkane od strane inzinjera i proizvodjaca, sta onda ???

 

Imali smo slucaj sa jednim kvadom, znamo da je prethodni vlasnik bio izuzetno grub sa njim i znamo da je bukvalno šutirao menjač iako je bio potpuno ispravan. Rezultat je potpuno sje...n menjač koji iskače iz svake brzine, na oko sve izgleda perfektno a NERADI !!!

 

Tek kad smo dobili nove delove ništa nam nije bilo jasno, sve izgleda isto a nije isto.

 

Zubi koji uzubljuju menjač su izrađeni sa -1stepenom i tako obezbeđuje konstantno uzubljivanje čak i pod opterećenjima. Usled šutiranja i silovanja taj na izgled naivan 1 stepen se izlizao i nestao, doveden je zub u NULU ili ajd da kažemo u paralelu i od opterećenja jedan zubčanik izgura svog para od sebe jer nema šta da ga zadrži i ISKAČE IZ BRZINE. Svemu ovome je verovatno kumovalo i normalno habanje pa je uzubljivanje bilo manje za koju desetu i eto recepta još boljeg.

 

Primetio sam da mnogi mehaničari izbegavaju popravku menjača upravo iz ovih razloga, mnogo je kompleksniji i složeniji sklop od termo grupe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, Grnca je napisao:

na oko sve izgleda perfektno a NERADI !!!

 

Tek kad smo dobili nove delove ništa nam nije bilo jasno, sve izgleda isto a nije isto.

 

Primetio sam da mnogi mehaničari izbegavaju popravku menjača upravo iz ovih razloga, mnogo je kompleksniji i složeniji sklop od termo grupe.

 

Baš tako, zato i savetuju kupovinu drugog polovnog pa kako ispadne. Reparacije su zahtevne, obrade pohabanih delova skupe i komplikovane, novi delovi još skuplji a samo sklapanje i podešavanje enigmatično čak i pri jednostavnoj zameni nekog ležaja, pogotovo na duži rok jer menjač po pravilu traje duže od samog agregata. Jako mali broj ljudi se inače bavio menjačima po mom iskustvu, danas verovatno još manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500

Drugar ima polovnu lamelu, pa cu probati da nju stavim i ako bude dobro uzecu novu, ali ako ne bude moracu da trazim drugi menjac... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

Moze to da se resi.:takoje: Imao sam taj problem. Mozemo da se cujemo tel. sve cu ti objasniti. 063 505414.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Honda Dominator 500
On 29.3.2018. at 8:17, đunta je napisao:

 

Ako ostane bez vuče i mora se ponovo ubaciti u brzinu, ili dolazi do prihvatanja sa trzajem, sasvim sigurno je problem u menjaču, pored navedenog može da bude burence i vrlo verovatno neki od ležajeva na snopu, ni malo bezazaleno i jeftino.

 

On 29.3.2018. at 21:22, Grnca je napisao:

Selektor brzina u menjacu

 

 

Bilo kako bilo , ako je kvar na menjacu - moras da koljes prase tj. komplet otvaras blok.

 

Hvala na savetima, resio sam problem, pojele su se kandze od druge brzine...

Usput sam zamenuo i lanac bregaste (cuo se malo kada je motor hladan), tako da je sada spremna za novih 60000km

Pozdrav :D :D  

 

20170823_165134.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000
On 18.4.2018. at 11:15, Milan98 je napisao:

 

Hvala na savetima, resio sam problem, pojele su se kandze od druge brzine...

Usput sam zamenuo i lanac bregaste (cuo se malo kada je motor hladan), tako da je sada spremna za novih 60000km

Pozdrav :D :D  

 

20170823_165134.jpg

koliko te je kostao lanac bregaste

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ako si promenio samo viljusku NISI RESIO PROBLEM. Viljuska se haba kad se pojedu tih manje od 90' koji ustvari drze zubcanike uzubljene o kojim je Dzunta govorio. Zubcanici su kao novi na zubima ali stranicno kod uzubljenja????Kad se taj ugao pojede zeli da izbaci ali viljuska ga drzi(neko vreme dok se ne istrosi) a kad se istrosi i viljuska, motor pocinje da iskace iz brzine i to na naglo okretanje rucice za gas. Trebao si da rasturis snop i obradis upropastene uglove na zubcanike koje su pravile problem. Po meni mozes ocekivati ponovno javljanje problema u zavisnosti od nacina eksploatacije.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 5 sati, Krokodilo je napisao:

Ako si promenio samo viljusku NISI RESIO PROBLEM. Viljuska se haba kad se pojedu tih manje od 90' koji ustvari drze zubcanike uzubljene o kojim je Dzunta govorio. Zubcanici su kao novi na zubima ali stranicno kod uzubljenja????Kad se taj ugao pojede zeli da izbaci ali viljuska ga drzi(neko vreme dok se ne istrosi) a kad se istrosi i viljuska, motor pocinje da iskace iz brzine i to na naglo okretanje rucice za gas. Trebao si da rasturis snop i obradis upropastene uglove na zubcanike koje su pravile problem. Po meni mozes ocekivati ponovno javljanje problema u zavisnosti od nacina eksploatacije.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

 

Tako nekako, uzubljenje se jede u paru, viljuška ili uzubi ili ne, ređe da ubaci delimično zbog svog oštećenja pa da zbog toga dolazi do ispadanja, kad je ozubljenje dobro, toleriše nepravilnost viljuške, al vremenom dođe do kvara. Ako se radilo jednostrano, podoštre kandže brusom, to se radi kao kratkotrajno rešenje, to verovatno neće dugo da traje a sledeći put teško da ima popravke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 
Tako nekako, uzubljenje se jede u paru, viljuška ili uzubi ili ne, ređe da ubaci delimično zbog svog oštećenja pa da zbog toga dolazi do ispadanja, kad je ozubljenje dobro, toleriše nepravilnost viljuške, al vremenom dođe do kvara. Ako se radilo jednostrano, podoštre kandže brusom, to se radi kao kratkotrajno rešenje, to verovatno neće dugo da traje a sledeći put teško da ima popravke. 
Kod nas ima alatnicara koji to rade profesionalno.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja