Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 33 minuta, Arso je napisao:

Mi se ovde non stop vrtimo oko jedne teme a da se ne dotičemo suštine. Kako i koliko će iznositi cena periodične registracije ostaje da sačekamo ali ima tu jedna bitna stvar koja vlasnike motocikala svrstava u građane drugog ili prvog reda u zavisnosti kako se stvari posmatraju, a to je cena registracije odnosno visina poreza. Nenormalno je da registracija, odnosno porez, za motocikl, recimo kao što je moj koji je proizveden 1992. bude viša ili približno identična registraciji automobila 10 godina mlađeg koji us sve to ima i više kubika. To je prva i osnovna stvar za koju mi treba da se izborimo jer ovako smo diskriminisani u odnosu na vlasnike automobila.

Osiguranje je najveća stavka u "registraciji" i ono znosi skoro dvostruko više za motocik u odnosu na automobi približne kubiaže i snage? A pri tome ne postoji ni jedan argument za takvu situaciju (naprotiv, ima više argumenata da bi trebao da bude pravo suprotno).

A ipak niko neće ozbijno da potegne tu okonost, nego se usmeravamo na neke neuporedivo manje bitne stavke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Mogu samo da zamislim koje ce policijske kontrole i hajke biti prema motociklistima znajuci da ce sigurno biti i onih koji ce motor registrovati "periodicno" a voziti ga cele godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Mene brine mogucnost da registracija cak i poskupi za nas koji bi registrovali na period od svih 12 meseci kao i do sada...


Pretpostavljam da će osiguranje za pola godine iznositi nekih 70-80% od godišnje premije. U roku od 3-4 gosine visina premije za pola godine će iznositi koliko sad za celu godinu.
Ovo je oprobani recept. Pre nekih 10 15 god tad sam još pusio, paklica cigareta bila 4€ okruglo. Sete se ekeonomisti da odavde jednu cigaretu i umanje cenu pošteno za 0,20 na 3,80€. Posle par meseci skočila cena paklice cigara (19kom) na 4€.

Drugi primer, došlo pocetkom 2000tih do reorganizacije u zdravstvenom osiguranju. Od tad možeš da biraš osiguranje kao i vrstu polise. Novčani udeo koji je plaćao poslodavac sad ti je vraćen na platu a zauzvrat placas malo veću premiju, otprilike jednako ispadne. Jedino oni sa puno novaca su morali par eura kao više mesečno da plate. Sete se i da ubace motivaciju da ne bi išao kod doktora. Ko ne napravi troška osiguranju dobije 200€ nazad sledeće gosine.
Početno stanje, pre reformi, premija mesečna 25€. Posle reformi odmah je otišlo gore par desetina koje su u startu kompenzovali na platu. Sad trenutno plaćam 160€ mesečno, po punoletnoj osobi. Onaj bonus sto je bio ako ne koristiš osiguranje, 2 godine su isplatili i onda su se setili da je bolje da okrenu igru. Sad imaš svoj udeo koji je u medjuvremenu stigao do 385€ godišnje po osobi. Znaci ne samo da ne dobiješ ništa, već i prvih 385 platiš iz svog džepa.

Itd itd

Država nije deda mraz niti treba da bude ali bilo bi lepo da zaštiti svoje gradjanje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne znam šta da kažem. Nadam se da će biti ozbiljnijih ušteda i da će onima kojima to treba zaista značiti sve ovo.

S druge strane mogu samo da zamislim koliko pajsera će terati svoje konje i van perioda registracije, pa samim tim biti veliki problem za druge učesnike u saobraćaju.

Osećam se podvojeno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ne vredi praviti racun bez krcmara...no ako podignu cenu cele godine, uvek moze da se izadje na ulice, ili blokira neki put...mada, zaboravih, to vise ne radimo, ali opusteno, kukacemo na forumu da je skupo... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Vrlo je moguce... Kako resiti problem motociklista u saobracaju? Pa lepo, skloniti ih sa ulica... 

Nema sanse da polisa na mesecnom nivou kosta isto u decembru, januaru ili u aprilu ili junu, julu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

nema mnogo veze sa ovom temom ali i ima:

ove godine je uvedena registracija na čamce na 3 godine što je mnoge obradovalo,ali rezultat je samo da je skuplje 3 puta nego do sad,moraš platiti odjednom za 3god.bojim se da će i ova priča ličiti na tako nešto:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovi koji su teli periodičnu registraciju, i biće im jeftinije., ovi koji su očekivali cenu proporcionalnu, npr samo 6 kalendarskih meseci, i da to bude 50%, od 12 meseci, e od toga naravno neće biti ništa

 

edit: ako se pitate zašto je tako, e pa prosto ko pasulj, zakonodavca boli patka, jer njegov stalež to ne pogađa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kakvo je vreme unazad par godina ja se nikako ne uklapam u 6 meseci. Realno vozikam se bar 8.

Tako da ako budu to zakomplikovali, skuter možda uklopim u 6 meseci a motor će ostati po starom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 11 sati, slave74 je napisao:

Sa povecanjem standarda sve cene idu gore, pa tako i registracija. Znaci moze biti samo skuplja i skuplja bez obzira na primanja gradjana.

Kad vec nema sloznosti za proteste, ne moze bolje ni biti..

to je tačno ali nemora da bude.Versys 650 2007 6300 evra,benzin,hrana komunalije,SIGURNO duplo manje nego danas.Plate su maltene iste kao 2007 ali ima ih mnogo više koji su bez platea mnogi mali pivatnici ne zaradjuju ni 50 % nego pre 10 godina.

Ja imam 4 registracije godišnje i pre par godina mi je palo na pamet ZAŠTO MI UOPŠTE REGISTRUJEMO VOZLILA-ČEMU TO UOPŠTE SLUŽI OSIM PUNJENJU BUDŽETA.

Da bi imali tablice radi bezbednosti ,kao udariš nekog i pobegneš pa da te tako nadju.Pa mogu ja isto da udarim nekog na ulici i pobegnem.Ali imam ličnu kartu što je sasvim dovoljno i za vozilo-dokaz o poreklu i  vlasništvu bez ikakvih taksi a kamoli osiguranja.

Danas sam bio sa jednim od direktora ddor-a koji kaže,nesmem ni da kažem kako gledaju na raju što bi rekli turci i ko se enormno bogati na nama i ko mu je to omogućio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ne zaboravite da ovo mozda citaju i oni koji donose odluke o visini nameta. Mozda im inspiracija dobro dodje ako su jos neodlucni. Da tandrcemo vise o nasim zeljama i mogucnostima... tako je i usvojen ovaj deo o periodicnom registrovanju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Nema veze sa periodicnom registracijom,ali ima sa registracijom,jesenas uvezem motor i naravno ne registrujem ga preko zime,nego sacekam prolece,prognoza sa sutra 20 stepeni, ja jedva docekao,odem danas da ga registrujem,platim drzavi 31000 dinara i pravac MUP,predam dokumentaciju,koju je sluzbenica detaljno pregledala,i naravno sve je u redu i na broju, ali,j...m im ali,dobili su registracione nalepnice ali sada prvi put tako da nisu dobili neku sifru pod kojom treba da  ih zavedu da bi mogli da ih koriste i zbog toga ne moze da pokrene ceo postupak i da mi izda tablicu i nalepnicu,zove nadleznu seficu,ona zove nadleznu osobu koja je napravila propust,ali doticna danas ne radi a naravno nema ko je menja,a ne zna se kada ce se pojaviti ponovo na cenjenom radnom mestu,mozda u ponedeljak,a mozda i ne znam kada,tako da ja sad moram to da sacekam, registracija koju sam posteno platio mi ide ,a ne mogu da vozim motor,pitam da mi daju umesto spoljne nalepnice unutrasnju kao za auto,kaze ne moze jer je uplacena spoljna i na tehnickom treba staviti naznaku da se trazi unutrasnja,sutra lepo vreme a ja nemam tablicu i mogu samo da psujem jebenu banana drzavu i njene mnogo cenjene ustanove i da gledam i slusam kako se drugi voze.Ko zna po koji put ovakvo i slicna mu iskustva i uvek opet i ponovo.U ponedeljak ako ne dobijem sve ima da se vozim ceo dan bez tablice ispred svake moguce patrole pa neka me zaustave.Ima da im stanem 50 m dalje pa nek malo pesace,pa kad dodje na rukohvat ja opet 50m pa dok im ne dosadi,ako sam udavio izvinite jednostavno morao sam da nekom ispricam,sretnu i bezbednu voznju zelim  svima sutra i u buduce

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

@gixxer, platio si osiguranje, što nebi vozio, u momentu kad si platio sve dažbine državi, i kad su te vratili sa šaltera zbog državne greške, ti si brate ispravan.država je namirena.

 

edit: teo sam da kžem da si ovoj trgovini sa državom, ti svoje obaveze ireguliso, platio si robu, a to što iporučilac nije u stanju da ti je dostavi, ne znači da nije tvoja.

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

znam za slučaj kad je drugarica vozila neregistrovan auto,(istekla registracija više od mesec dana), bila kod sudije, i platila kaznu samo 500 dinara zato što nije imala ispravnu nalepnicu 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Imala je srece jer nije imala vazece osiguranje,pre par godina kupim registrovan motor u Bg,i naravno sve po PS-u,prevod,porez, odjava i naravno Ljermontova da izvadim probnu tablicu da bih mogao da odvezem motor kuci,dodjem na red ,kazem salterusi sta mi treba,kad ona gleda u mene kao u marsovca.Kaze to kod nas ne postoji,pa kako bre ne postoji,pravac kod sefice u kancelariju telefoniranje,i sta,u Srbiji ne postoji probna tablica za motocikl.Ok i sta sad?Kaze sefica glavnog saobracajnog SUP-a u drzavi,morate sa prikolicom namenjenom za prevoz takvog vozila da ga prevezete,reko jel je imate u garazi pa da mi pozajmite? Na kraju krenem bez tablice i na naplatnoj rampi trci marsovac i napada,kako smes da vozis neregistrovan motor,vi motorasi sve huligani i slicno.Skinem polako kacigu ,i bacim mu u lice svu mogucu dokumentaciju i fino mu kazem o cemu se radi,Njega to ne interesuje,moram da platim kaznu(verovatno 1 crvenu ).Lepo mu ja uzmem dokumetaciju ,stavim kacigu na glavu ,upalim motor i gas pored rampe ni putarinu nisam platio toliko su mi zivci popustili,pa nek bude sta ce biti,i na tom se i zavrsilo,znaci dzaba sve to ,minimum 1 crvena i onda mozes dalje,iako nije tvoja krivica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Povecanje pune registracije jeste moguce, ali da ce da je nesto primetno poskupe ne verujem. To se nece ni primetiti u budzetu, a mislim da vec i ovako nismo neka stavka koliko nas ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja