Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Videcemo kolike ce biti cene i da li ce biti fore sa vracanjem tablica svaki put itd, ali ce velikom broju motociklista biti od koristi. U svakom slucaju BRAVO!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Setili se sada kad ne znas da li ce u Decembru biti 25 stepeni ili u Maju 1 stepen. 

Naravno,

podrzavam svaku promenu na bolje. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

registrujemo na ovih 7-8 meseci kada znas da ce se sigurno vozati, a ako sama varijanta ponovne registracije ne bude komplikovana, super..motor ti neregistrovan a prognoza kaze da ide period lepog  vreme, extra, skocis i registrujesh na josh mesec dana, pa na prolece sve ponovo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

 Bolje da je motor uvek spreman za voznju, ko da ide svaki cas da registruje :) ja biram 12 meseci a siguran sam da nece biti nekih znacajnih usteda. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako se klima promenila, vozim motor cele godine kad god je lepo vreme, a i kad je loše ( lakše mi je da odem motorom i kad je loše vreme do centra da obavim neki posao i vratim se za 15 - 20 minuta, nego da idem kolima i tražim parking pola sata ) . Tako da mi ovo ništa ne znači . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7011 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nece se oni odreci nasih para, garantujem da ce na neki drugi nacin da nam izmuzu te pare koje cemo na privid da ustedimo na ovoj periodicnoj registraciji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odlicna vest. 

Svaka cast gospodi iz asocijacije.

Jedva cekam cenovnik. Nadam se da se nece oduziti izrada istog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ako ne budu dirali cenu, i npr 6 meseci bude kostalo 60% pune, registrujem vmaxa april-septembar za 14000, a cb400 registrujem od mart-oktobar za 7500, i na manjoj sam cifri nego da samo registrujem vmaxa cele godine...a realno sad motor nisam upalio od oktobra....i za manje para imam oba regostrovana kad se vozim...no sacekajmo cenovnik da vidimo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Usteda ce biti neisplativa, jer su osiguranja drcna na pare, pa kad su uspeli da povecaju polise za 45 posto tek tako, niko glas nije digao, osiguranja su privatna kasa politicarima kad im zafali novac, amss je trenutno svorc, ko razume shvatice zbog cega.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

a sta ako nam ostave tablice i tehnicki radimo samo jedom godisnje, a uplacujemo samo osiguranje za mesece kad bi da se djiras i nalepnicu zbog datuma? jeste da pouceni iskustvom imamo razloga da mracimo, ali ajde da sacekamo...nikom nije palo na pamet da dodje do danasnjeg sluzbenog glasnika i vidi sta pise?! ja hteo ali mora da se pretplati...siguran sam da neko zna nekog ko je pretplacen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Dzaba se nadamo.

Kad god su me ubedjivali da rade nesto za moje dobro, ja naj@bo. 

Evo sad ce i tehnicki da mi rade dva puta godisnje, Zbog moje bezbednosti.

Ko da ja bas volim da vozim krsinu od 15+ 

APN registrujes svake godine i treba ti A kategorija.

Tablice menjam zato sto im je istekla garancija.

Ma je@o sve to.

Eto sad me iznerviraste 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nista se ne moze reci dok ne izadje cenovnik. Ako se vraca tablica i mora nova saobracajna nece se isplatiti. Bice dobro da tablica ostane,ali svejedno na tehnicki se ne moze jer ne vazi osiguranje. Meni je sada rega oko 10 hiljada. Koliko treba da mi bude jeftinije da mi se isplati sva ta rabota?

Evo da se ne vracaju tablice-ako prepolovim osiguranje 3600 manje. Ali moram na tehnicki koji je 1000 skuplji ( u Pecincima 1500,u Rumi 500 )-znaci 2600 usteda. 400km goriva ili zeleni karton. Vredi barem razmisliti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2444 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po meni najrealnije bi bilo da tehnički i tablica važe godinu dana a osiguranje plaćaš koliko ti treba.

Ako te nagaze da voziš motor koji nije osiguran neka kazna bude vesela po nas pa ko hoće nek se igra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Sad čekamo ministarstvo finansija da napravi procenu o visini taksi i poreza, tako da država što manje "kalira". U svakom slučaju vest za nepoverovati. 🤞

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, ser je napisao:

Evo i ja ga drndam, al trazi pretplatu... Na mas facebook grupi, neko je pitao za tablice. Kazu, vazice godinu dana

 

 Ma kakva pretplata, ko hoće da nađe - taj nađe ! 

  Član 268 - pa 10 cm ispod :

 

  http://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/viewdoc?uuid=d3a5b928-e203-4387-8636-4bc1ae0eabaf&regactid=425127&doctype=reg

 

 (  Регистрациона налепница се издаје са роком важења од једне године.

Изузетно од одредби става 8. овог члана, на захтев власника или корисника, регистрациона налепница се издаје на краћи временски период који не може бити краћи од једног месеца за:

1) возило од историјског значаја (олдтајмере),

2) моторна или прикључна возила која нису првенствено намењена за учествовање у саобраћају (пчеларска возила и сл.) и

3) мопед, лаки трицикл, мотоцикл, тешки трицикл, лаки четвороцикл и отворени тешки четвороцикл. )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 7 sati, ZEMZEM je napisao:

Po meni najrealnije bi bilo da tehnički i tablica važe godinu dana a osiguranje plaćaš koliko ti treba.

Ako te nagaze da voziš motor koji nije osiguran neka kazna bude vesela po nas pa ko hoće nek se igra.

Po meni, realno bi bilo ovo: registracija je ono sto joj ime kaze i radi se samo jednom. Registruje se postojanje vozila i ime vlasnika na koga se vodi. Dok je kod njega, nema vise registracije, zasto bi ga registrovao svake godine? 

 

Jednom godisnje se placa porez na imovinu i slicne dazbine.

 

Osiguranje na proizvoljan period.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2315 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kako voziti motor na tehnicki pregled ako nalepnica ne vazi? Ako sam regao od aprila do oktobra,znaci tehnicki mi vazi do aprila naredne godine. Ali nemam osiguranje koje mi je isteklo krajem septembra. Kako sad da odvezem motor na tehnicki,a da ne budem u prekrsaju? Jedino kombi ili prikolica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

 

pre 16 minuta, stari roker je napisao:

Kako sad da odvezem motor na tehnicki,a da ne budem u prekrsaju? Jedino kombi ili prikolica...

pa ako bude npr kako Lalojko konta, neces terati motor na tehnicki. jer si ga vec odradio i vazi ti godinu dana. znaci odradis tehnicki i platis sve dazbine drzavi, i platis osiguranje za mesece koje zelis i dobijes nalepnicu....kad ti ostekne to, a zelis ponovo da produzis regu, ako je proslo manje od godinubdana od tehnickog, samo platis osiguranje za nove mesece i dobijes novu nalepnicu...nadam se da ce biti tako nekako

 

inace MAS je na svom FB odgovorio da su zahtevali da tablice isticu tek posle godinu dana. tj na primer ako registrujete motor 1. maja 2018 na mesec dana, tek ako ne registrujete do 1. maja 2019 ponovo - moracete da menjate tablice i saobracajnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja