Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Izvini ali kako može da ti pije vodu popust od 10200 dinara uštede, a na 3 meseca registruješ? Hoćeš da kažeš onda da ti je skupo 10200 dinara da registruješ na 9 meseci? jedino ako planiraš da voziš sada jul avg i septembar, a onda sledeće godine da registruješ u julu? Ako misliš sledeće godine registruješ u martu, onda si u velikom gubitku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@BanditVA

Donekle si u pravu, ali ako ću ga i sledeće godine registrovati max na 6 meseci... :stabre:

Ne znam, napravili su nam "medveđu uslugu" da ni sami ne znamo kako je gore. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I ja da vozim 1000+ccm, zamislio bih se.. ovako registrujem na godinu dana sve dok na 6 meseci ne bude 50% jeftinije.. Leti radim 6 dana u nedelji i retko stižem da pravim veće ture, al zato u oktobru kada naleti lep dan, lepo se navozam, tako i u decembru može da se desi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f
Pre sat vremena, DonToni je napisao:

@BanditVA

Donekle si u pravu, ali ako ću ga i sledeće godine registrovati max na 6 meseci... :stabre:

Ne znam, napravili su nam "medveđu uslugu" da ni sami ne znamo kako je gore. :ups:

Dali je u tu cenu uracunata i nova saobracajna i tablica ili jos nesto sto se neplaca kada si vec imao registrovan motor i samo obnavljas registraciju.

Pitam iz razloga sto je moj drugar isto govorio da se ne isplati a u cenu registracije je sracunao i porez na prenos a mislim cak i taksu kod notara.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 15 sati, NIKI je napisao:

Dali je u tu cenu uracunata i nova saobracajna i tablica ili jos nesto sto se neplaca kada si vec imao registrovan motor i samo obnavljas registraciju.

Pitam iz razloga sto je moj drugar isto govorio da se ne isplati a u cenu registracije je sracunao i porez na prenos a mislim cak i taksu kod notara.:stabre:

Prenos, nova saobraćajna i nove reg.tablice urađene prilikom kupovine motora i to je kostalo 9.860,00 rsd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ovo će da postane porodična, a ne periodična registracija - kako se ko snađe i kome se kako pomogne da stigne do cilja.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Momci, imam pitanjce delimicno vezano za ovu temu. Istekla mi je reg, nisam produzavao jer prodajem motor i nemam kad da vozim.

Procitah negde da od isteka periodicne registracije, tablica svakako vazi do sledece. 

Da li to vazi i za moj slucaj ili imam samo taj zakonski rok od mesec dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ee, ovako stvari stoje kod mene.

Posto mi uskoro istice tehnicki a i drugi mesec bez registracije se blizi, morao sam da se odlucim.

Da ne vracam tablice, registrovao sam  po starom na godinu dana.

To zadovoljstvo me je izaslo 26300 din + 1500 din za tehnicki, u cenu je uracunata i zamena saobracajne.

 

Posto sam skoro postao otac jedne predivne devojcice tesko da cu ove godine preci i 1000 km sa motorom ??

Tako da su to cisto bacene pare, ali sta da se radi ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja nešto čekam da se prolepša vreme pa da registrujem... Za par dana mi ističe mesec dana od isteka...

Komšija nije registrovao (jedan od auta) 3-4 meseca i pre neki dan ode da ga registruje i niko ga nije pitao ništa za tablice koje nije vratio u međuvremenu nakon mesec dana od isteka registracije. Znam za još nekoliko sličnih situacija pa čak je prolazilo i po godinu dana i niko im nije pravio problem zbog "nevraćene" tablice.

Da li je slična praksa i kod motocikala ili je tu nešto strožije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Nema tu prakse, kao što može da se primeti skoro u svakoj opštini je po svemu drugačija situacija, većina službenika ne zna šta i kako treba da radi, nema kontrole, sankcionisanja. Totalno rasulo, tako da kako ti se zalomi tako i prođeš.. nažalost

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I ja znam za jedan slučaj kada je došla jedna žena kod drugara na tehnički da registruje auto (svake godine tu registruje) i došla uredno 3 dana pred istek, samo što je taj "istek" istekao prošle godine.. Ladno nije uopšte provalila, imala je ludu sreću da je niko nije zaustavio godinu dana jer je svakodnevno vozila.. i registrovala samo produžetak, bez vraćanja tablica i uzimanja novih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 5 sati, BanditVA je napisao:

I ja znam za jedan slučaj kada je došla jedna žena kod drugara na tehnički da registruje auto (svake godine tu registruje) i došla uredno 3 dana pred istek, samo što je taj "istek" istekao prošle godine.. Ladno nije uopšte provalila, imala je ludu sreću da je niko nije zaustavio godinu dana jer je svakodnevno vozila.. i registrovala samo produžetak, bez vraćanja tablica i uzimanja novih..

Možda je registrovala kod privatnika:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
9 hours ago, AndjeoPakla said:

Nema tu prakse, kao što može da se primeti skoro u svakoj opštini je po svemu drugačija situacija, većina službenika ne zna šta i kako treba da radi, nema kontrole, sankcionisanja. Totalno rasulo, tako da kako ti se zalomi tako i prođeš.. nažalost

 

 

..da, mog prijatelja zaustavi nadležni rutinski pre dve godine, istekla mu ima 4 mesea..ok, dve črvene i pouka da ide odma da to sredi, ode on sutradan ~ svi zadovoljni :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 9 sati, DonToni je napisao:

Za par dana mi ističe mesec dana od isteka...

Po novom produzeno na 60 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

U petak dok sam cekao u redu da registrujem novi avto, pitam dvoje iz agencije koja je praksa. Kazu, 60 dana po novom.

A, ti to za motor pitas? Za motor godinu dana, jer su uveli periodicnu registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Za motor je do godinu dana rok za odjavu i vraćanje tablica samo ako je prethodno registrovan na kraći period od godinu dana. 

Kad se redovno registruje na punu godinu, isto je kao kod auta dva meseca (60 dana) rok za produženje registracije bez zamene tablica. 

 

 

Ja upravo registrovao na 4 meseca.

Po isteku tih 4 meseca imam godinu dana da produžim registraciju bez da moram da menjam tablice.

 

 

Inače ta 'periodična' registracija i nije i jeste neka ušteda... Sve u suštini zavisi od zapremine motora pošto se samo polisa osiguranja umanjuje. Tako ispadne da veće zapremine (preko 750ccm) mogu da uštede, a za male motocikle je maltene beznačajna razlika. Nije pošteno i nije fer ta 'periodična' registracija po ovom trenutnom sistemu obračuna.  :maloljut:

 

Meni lično jeste ušteda i te kako ako posmatramo trenutno sada koliko sam platio registraciju za preostali deo ove 'sezone' pošto ja definitivno ne vozim jesen-zima-rano proleće. Jeftinije sam prošao celih 10.000,00 dinara u ovom momentu. Da su lopovi dozvolili (kako i treba) da se smanje i komunalna taksa i porez na upotrebu - uštedeo bi dodatnih 4.500,00. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a jel se smanjila iznuda zvana "porez na upotrebu vozila", mislim proporcionalno periodu za koji je registrovan?, taj bi reket trebalo da bude umanjen, ceo iznos/ 12 meseci, pa puta broj meseci kolko voziš.ako nije onda je ova država pederska, mislim u karakternom smislu! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

uh! i nova cena tehničkog od danas, plus slikanje! el će i motori da moradu da se slikaju!? 

 

Edit: ipak nam država doakala, umesto šestomesečnog tehničkog, i dalje jedan godišnji samo duplo skuplji. Sad je očigledno da je akcenat buo na punjenje budžeta od pdva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

To sa ozbiljnijim tehničkim pregledom nije novina, to se već duuuuugo kuva i krčka i neminovno je. Samo je pitanje kada i kako će nam to uvesti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kolika je cena tehnickog za motore po novom,zna li neko? Ja sam pre radio u Rumi gde je tehnicki bio 500 din ,a sada su ga podigli na 2000. Pitam se koliko je u Pecincima gde je pre bio 2000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I onda se ljudi obradovali kada su objavili da stariji od 15 god. nece 2x na teh. a ovi smisle da i mladje od 15 oderu 2x.

Sunce ti jebem pa ova ekipa je genijalna,kada bi smislili i neku formulu da podignu zivotni standard,neka onda pisu " u EU je ..." prvi red na sa'ani im .....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
I onda se ljudi obradovali kada su objavili da stariji od 15 god. nece 2x na teh. a ovi smisle da i mladje od 15 oderu 2x.
Sunce ti jebem pa ova ekipa je genijalna,kada bi smislili i neku formulu da podignu zivotni standard,neka onda pisu " u EU je ..." prvi red na sa'ani im .....
Problem je sto ni u eu ovaj zakon nije usvojen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

pre 19 minuta, brdy je napisao:
pre 28 minuta, bdada je napisao:
I onda se ljudi obradovali kada su objavili da stariji od 15 god. nece 2x na teh. a ovi smisle da i mladje od 15 oderu 2x.
Sunce ti jebem pa ova ekipa je genijalna,kada bi smislili i neku formulu da podignu zivotni standard,neka onda pisu " u EU je ..." prvi red na sa'ani im .....

Problem je sto ni u eu ovaj zakon nije usvojen.

Ako kazu na pinku i u informeru onda jeste :neznam: :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja