Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Mitlar je napisao:

Дакле...

Пошто бацише коску па је брже повукоше јер смо крезаве бабе предлажем да идемо у жестоке протесте СВИХ који возе мотоцикле.

Овако: Сваки дан у 15:00 часова по пола сата блокада саобраћаја испред Скупштине градова и општина на улици мотором са трубљењем, турирањем, буком што јаче и страшније.

Протести крећу од понедељка 11 јуна и иду СВАКИ ДАН!

Захтеви:

1. Регистрација на 6 и 12 месеци за мотоцикле

2. Таксе и дажбине, путарине и осигурање 50% од садашње цене за рег на 6 месеци.

ТАЧКА!

 

Шаљи даље клубовима, форумима, пријатељима.

I da ne ponistavaju bonus!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 24 minuta, cicko_ru je napisao:

Iz prve ruke. Juce registrovan Kawasaki VN 750 92god. na cetiri meseca 13450din.

Pa koliko ti je na godinu dana kad si za 4 meseca dao 13450 din ??

Po tome ispada registracija za celu godinu 40350 din ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima
pre 1 minut, Dr@g@n je napisao:

Pa koliko ti je na godinu dana kad si za 4 meseca dao 13450 din ??

Po tome ispada registracija za celu godinu 40350 din ??

Drugar registrovo. To je sa novom saob. i tablicom.  Za 12mes. bi ga to isto izaslo 22000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 49 minuta, srbac je napisao:

Ja sam za 750 ccm platio 13,700 din na godinu dana. Opstina Kovin 

Kako si to uspeo majke ti.ja za 650 platio 16500 cetvrta registracija po redu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Kako si to uspeo majke ti.ja za 650 platio 16500 cetvrta registracija po redu

Motocikl je 91 godiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Mitlar kolega jel može jedno pitanje, naravno ništa lično. A kome treba da se obratimo što imamo 4 kategorije za motor i što za svaku ponaosob mora da se polaže sve kao da nemaš ni jednu od te kategorije. Naravno samo uz manji fond časova vožnje...

Ovo pričam za ljude mlađe od 24 godine, koji nemaju pravo da polažu za puno A

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne treba nikom da se obratiš, otvoriš novu temu i pokreneš demonstracije radi ukidanje 4 kategorije i ostvarivanja prava na jednu kategoriju za sva vozila.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

d083f1f6f8f3a46b5e3fa9558e819f2d.jpg

Ništa bez generalnog štrajka.

Usitnili su vas u bezbroj interesnih zajednica, tako nikad nećete ostvariti svoje zahtjeve.
Karaju i ne vade već godinama.
E sad malo vi njih na karu.....
Ali svi, bez dijeljenja na kojekakve skupine....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To sa cetiri kategorije je jedina pametna stvar koju su uradili,donekle,netreba mlad vozac na 1000 ali isto tako netreba da polaze svaku kao da je prvi put, e sad to mozemo povezati sa reg. tj polisom i da se u obzir uzmu kw umesto ccm,pa kada se to primeni na periodicnu onda bi sve imalo nekog smisla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, bdada je napisao:

To sa cetiri kategorije je jedina pametna stvar koju su uradili,donekle,netreba mlad vozac na 1000 ali isto tako netreba da polaze svaku kao da je prvi put, e sad to mozemo povezati sa reg. tj polisom i da se u obzir uzmu kw umesto ccm,pa kada se to primeni na periodicnu onda bi sve imalo nekog smisla.

Samo to treba neko sa iskustvom u tim stvarima da objasni "strucnjacima"koji pisu propise.Joooj sa kakvim se sve budalastinama srecem i oko gradjevine i oko posla i oko vozila,kao da tamo rade debili koji pojma nemaju o poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Dragi moj kolega bdada pitao bih te da si polagao za motor 3x ili 2x puta dal bi to bilo pametno ili ne. Kao da motor A1 kategorije ne može da ide 120(130) koliko je i ograničenje na auto putu pa sa tim ne može da se pogine. Odavno, tj nikad nisam ni verovao da država brine za bezbednost našu, već ovo služi kao harač. Tako da iskreno ako pratimo trendove evropske zašto nismo krenuli do kraja, da policiju izbacimo iz ispitivanja za vozačku dozvolu, da za kategorije se polaže samo razlika a ne cela kategorija?? Mnogo oni nama uši zavrću, mnogo.. Jednom je jedan pametan rekao "šta se smejete majmuni, srpski narod treba jeb..." ima klip na YouTube-u.
Kolega bdada, zamolio bih te da ništa lično ne shvataš, ali prosto mi je krivo zašto mi sad moramo da čekamo 24 godine da bi vozili motor, inače moramo da polažemo 3 puta ako krenemo postepeno???

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nista licno naravno,napisao sam da je pametno u smislu da pocetnik ne vozi litru ali NIJE posteno da se naplacuje svaki put,nama je nekada bilo ograniceno do 125 ccm ali dovoljno je bilo postati punoletan,nista placanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jabi zakonom obaveza svakog početnika da mora vozit litrenjaka...za
Selekciju..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja bih zakonom uveo svi koji su polagali po starom da ponovo polažu za A čisto da vidimo dal nije kupljena dozvola. Pričamo gluposti i mešamo babe i žabe....

Ja izneo problem realan sa kojim se susreću mladi ljudi, niti sam pomenuo odmah 'iljadarku niti bilo šta slično, već da se promeni način dolaženja do pune A kategorije.

Mada to je srpski mentalitet, kada ga ne dotiče njega realno zabole ona stvar....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Cisto poredjenja radi sa Republikom Srpskom,

 

Kum kupio Horneta 600 2008 godina. Prvi mu je motor pa nema bonusa i registrovao ga na 6mjeseci za 300KM sto je tacno 153 Eura.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sama cena polaganja za bilo koju kategoriju je enormna a narocito komentar Okanovicev da ce zbog visoke cene polaganja vise ceniti vozacku dozvolu,na zalost velikoj vecini su roditelji platili polaganje,ko ima tolike pare sa 16-18 god. uglavnom to plate roditelji pa je mladim vozacima tako svejedno dali je polaganje 100 ili 1000€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 6 minuta, bdada je napisao:

Sama cena polaganja za bilo koju kategoriju je enormna a narocito komentar Okanovicev da ce zbog visoke cene polaganja vise ceniti vozacku dozvolu,na zalost velikoj vecini su roditelji platili polaganje,ko ima tolike pare sa 16-18 god. uglavnom to plate roditelji pa je mladim vozacima tako svejedno dali je polaganje 100 ili 1000€.

 

Ma generalno sve propise koji se usaglase u tim agencijama, odborima i ostalim kvazi drzavnim ustanovama u kojima razni uhljebi uzimaju dodatni novac iz sirotinjskog dzepa, donose nestrucni i nesavjesni ljudi.  Procedure, koje samo usloznjavanju i komplikuju svakodnevni zivot gradjanima cesto zavrsavaju u corsokaku samo zbog nestrucnosti ''strucnog'' kadra i na kraju opet budu placeni iz narodnog dzepa. Primjeri opoziva registracija, promjene brojaosovina kod motocikala gdje gradjanin mora da plati za novu saobracajnu jer su oni zaje..li stvar je samo pokazatelj trulosti kompletnog sistema u kojem zivimo. Jedini nacin da se nesto promijeni je gradjanski neposluh koji je skoro nemoguce organizovati u ovom podneblju jer smo postali skloni prodavati se za sitne pare, a njima da bi razbucali ikakav pokusaj bunta ne treba vise od jednog postotka ubacenih igraca da izazovu neslogu. Jebiga kad nam je nesloga utkana u  DNK.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ode tema u   :Bandolero:

 

Hajde ovde, u ovoj temi, da se vratimo na 'periodičnu registraciju motocikala' - ono: primeri, iskustva, šta kaže zakon, gde može i kako može, koga su naknadno kaznili time što mora da doplati a koga nisu...

 

Mene uskoro očekuje produženje registracije, iskreno sam se nadao da će od početka aprila biti dovoljno 3 meseca da se konsoliduju i odrede šta i kako ali ništa. Ja ću svakako da probam na sve moguće načine da registrujem kraće, slabo se vozim i preko leta pa mi je pravi apsurd da plaćam registraciju za zimske mesece kad je Zakon već rekao da ne moram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Pa imas par strana ranije moj konkretan primer, sa celom problematikom koja me pratila.

Ukratko, sve takse ostaju po starom (bez dinara umanjenja), polisa osiguranja je za registraciju od 6 meseci umanjena za 30% pri cemu te vracaju na 4. premijski stepen i od tog iznosa umanjuju 30%. Ako si kojim slucajem vec registrovao par puta motor na svoje ime i imas 1. premijski stepen tebe ce registracija na 6 meseci izaci jeftinije samo 15% i to na cenu polise koju bi platio. U zavisnosti od toga koji motor vozis (snaga i zapremina motora), ustedeces na 6 meseci od 10 do 20e. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Mitlar said:
Шта значе ова два линка у којима се ни једном речју не помиње периодична регистрација?
------------------------------------------------
Ta dva izbrisana linka upućuju na instance ko je prvi sledeći odgovoran u nizu prilikom bližeg regulisanja ovih članova zakona i zašto se stoji sa periodičnim registracijom. Njima treba uputiti dopis (žalbu), kao grupa gradjana ili moto asocijacija... Kod njih je zastoj.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Meni nije velika registracija tako da nisam ni razmisljao o periodicnoj registraciji ali cisto iz radoznalosti pitao komsu da mi sracuna

U SM stanje trenutno ovako za gs 500f 2004

Godinu dana 10400 dinara

6 meseci 9300 dinara

5 meseci 8600 dinara

razlika 1100 dinara za godinu i za 6 meseci:neznam:>:(:tras2:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Sveža informacija (od juče).

Svratio sam na tehnički, mislim da oni valjaju DDOR osiguranje ali nisam siguran (tehn.pregled Sunce na Ledinama - N.Bgd) i računica im je ovakva:

 

Registracija na godinu dana: 28.400,00 rsd (250 evra) - uračunat tehnički pregled i usluga agencije

Registracija na 3 meseca: 18.600,00 rsd (165evra) - uračunat tehnički pregled i usluga agencije

 

U pitanju je 1200 ccm 2002.g.

 

Pošto sam skoro kupio ovaj motor, polisa mi kreće od 4. premijskog razreda tako da ne gubim premiju ako registrujem na manje od godinu dana... a na sledeće proleće ću da vidim ima li računice za registraciju kraće od godinu dana... Za ovu godinu mi pije vodu ovih, skoro 100 evra uštede.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja