Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
3 hours ago, tep3a said:

I to je imenjace moj previse obzirom da vozish KTMa :P

Ime, ja se slažem sa tobom, ali ovi iz SUP-a neće da slušaju :)

Za kratkotrajni turistički motor treba oni da plate meni što pristajem da ga vozim...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: xvs650

od danas informacija:

1* ukoliko je motor predhodno registrovan na godinu dana - moraju se vratiti tablice po isteku 60 dana, a ukoliko je registrovan na manje od godinu dana - po isteku registracione nalepnice tj registracije ne moraju se vracati tablice do godinu dana.

2* ona tabela koju je "banditva" dao za premiju osiguranja je apsolutno tacna

3* ako se registruje na manje od godinu dana prestaje da vazi bonus tj idemo u najskuplji premijski razred - svaki put

4* cena za registracionu nalepnicu, tablicu i saobracajnu dozvolu se ne menja

5* komunalna taksa i porez je malko komplikovan ali jedini pravedan - ide ovako iznos porez se deli na 365 i mnozi sa brojem dana na koji se motor registruje - znaci maj 31, jun 30 itd itd

6* sto se tice odlaska na tehnicki kad ti je neregustrovan motor mora se videti od sup-a do sup-a (kod nas u kovinu nece reagovati ukoliko stvarno ides na tehnicki tj registraciju)

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, dejankiss je napisao:

Ništa još zvanično nigde...

I meni upravo sada tako rečeno u agenciji za registraciju vozila, i njihov zaključak je da još uvek ne može periodično da se registruje motocikl.

 

E sad, buni me što su Nikola 1 i Milos_ uspeli bez problema da registruju motore na kraće od godinu dana, tako da mi jedino preostaje da odem do MUP-a i da probam sam. Koristiću Tambine formule za takse, a osiguranje će ionako osiguravajuća kuća (ili agencija za registraciju) da izračuna za odgovarajući period. Samo ću da ih proverim dal' se to poklapa sa tabelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
22 minutes ago, PremieRacing said:

I meni upravo sada tako rečeno u agenciji za registraciju vozila, i njihov zaključak je da još uvek ne može periodično da se registruje motocikl.

 

E sad, buni me što su Nikola 1 i Milos_ uspeli bez problema da registruju motore na kraće od godinu dana, tako da mi jedino preostaje da odem do MUP-a i da probam sam. Koristiću Tambine formule za takse, a osiguranje će ionako osiguravajuća kuća (ili agencija za registraciju) da izračuna za odgovarajući period. Samo ću da ih proverim dal' se to poklapa sa tabelom.

Ja sam zvao sve agencije po Pančevu, i od svih sam dobio drugačije informacije.

 

Sve što je Tamba napisao je tako, i meni su isto rekli, jedino što ne verujem u ovo pod tačkom 6, ko želi sve po PS-u, moraće da motor odnese na prikolici ili u kombiju na tehnički, a ko želi da rizikuje voziće neregistrovan motor do tehničkog pregleda i to je to.

 

I da, dobio sam neproverenu informaciju da, agencije koje inače izdaju registracione nalepnice, za periodičnu registraciju ne izdaju, već mora da se ode u sup po nalepnicu. E sad, da li je tako samo ovde, ili svuda, ne znam...

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 633 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne znam iz kog razloga vise tema, ali evo ovde linka do druge teme o periodicnim registracijama na kojoj sam opisao moje iskustvo, Koje jos uvek traje i koje ce se verovatno zavrsiti sa losim ishodom.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: negotin
  • Motocikl: honda hornet 600

Registrovao u petak na 6 meseci, razlika je 6000 din manje u odnosu na celu godinu. Smanjena je polisa i komunalna taksa . U pitanju je Borski okrug , Negotin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 633 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Za vikend sam poslao par reci o ovome (zajedno sa fotografijama moje nalepnice, saobracajne, dopisa iz MUP-a) na nekoliko adresa i jutros sam vec imao poziv iz SAT media.

Kroz razgovor sa njima, ja sam razumeo da periodicne registracije nisu ukinute, ali da je tumacenje po opstinama pogresno i da u sustini takse treba da ostanu iste, a samo se polise umanjuju i to za iznose koje je Banditva naveo.

U svakom slucaju, saslusali su sta imam da kazem, pozvace tehn. pregled gde sam uradio registraciju kako bi i od njih dobili informacije, a nakon toga ce pozvati Agenciju za bezbednost, MUP i gde vec treba kako bi proverili o cemu se radi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 633 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Danas me ponovo zvali iz SAT-a da dobiju dodatne informacije. Obavestili me da su vec razgovarali sa vlasnicom tehnickog pregleda, sa PU Valjevo i sa jos jednim kolegom koji je takodje registrovao na 6 meseci, ali na drugom tehnickom pregledu.

Otisao i do MUP-a, zbog dopisa koji sam dobio. Saopstili mi gde je problem sa mojom registracijom. Zvanicno, moja je greska sto nisam takse u celosti uplatio. Nezvanicno, nisu dobili upute iz Bg kako postupati pri skracenoj registraciji, ali su sami zakljucili da bi najlogicnije bilo da se to umanji za onoliko koliko je registracija kraca. I tako su javili tehnickim pregledima. Usput, rekli mi: "A ti si onaj sto je zvao SAT i zastitnika gradjana..." Jeste, rekoh, i od njih je stigao mejl da su primili moju prituzbu, da ce ispitati i odgovoriti mi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel i taksa-porez na upotrebu vozila ista ko za godišnju registraciju, kao i nakna da za puteve. čini mi se da i to ima!? kako da to ostane isto kad npr, za 6 meseci, duplo manje koristiš vozilo i duplo manje trošiš put!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Porez je porez. Plaćaš ga zato što imaš auto, motor, kuću, vikendicu. Nije država luda da ti naplati samo onoliko vremena koliko ćeš da ga voziš. Plkatiš sve. E sad, ako produžavaš šestomesečnu registraciju, da li si onda oslobođen godišnjeg poreza ili ne? JKer., plaćen je pri prvoj registraciji za celu godinu. Mnogo je toga nedorečeno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

MOLBE, ne žalbe, da se dogovore i smiluju treba poslati,
redom:
- Ministarstvu finansija
- Lokalnim samoupravama
- Osiguravajućim kućama

Bili su dobri i doneli Zakon, pa nije red da se žalimo nego da ih lepo zamolimo (jako :-)) par stotina puta, kako bi ovi na tehničkim pregledima znali kako da postupaju.
Do sad su iz osiguravajućih kuća koristili samo postojeća umanjenja za privremeno registrovana vozila.

Pozdrav Ani, uz pesmu "Učini bar jedan pogrešan korak..." :-)


Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 9 sati, misa-pei je napisao:

Porez je porez. Plaćaš ga zato što imaš auto, motor, kuću, vikendicu. Nije država luda da ti naplati samo onoliko vremena koliko ćeš da ga voziš. Plkatiš sve. E sad, ako produžavaš šestomesečnu registraciju, da li si onda oslobođen godišnjeg poreza ili ne? JKer., plaćen je pri prvoj registraciji za celu godinu. Mnogo je toga nedorečeno. 

Druže, glupo je da ti država naplačuje porez na upotrebu motornog vozila i to svake godine. Platio si porez kad si kupio motor, platio si porez kad si uplatio putarinu, plačaš porez svaki put kada sipaš gorivo i sad bi trebao platit porez još svake godine na ličnu ,privatnu stvar.Zašto? Kojom logikom? A največa glupost je plaćanje komunalnih taksi i ostalih dađbina koje su još i različite u zavisnosti od opštine gde registruješ motor. Lopovluk "per exelance". Kakve veze ima motor sa komunalnim taksama? Jer taj motor različito zagađuje okolinu u zavisnosti gde je registrovan pa su zbog toga različite tarife?

Neke stvari u srbistanu mi nisu baš najjasnije odnosno logika kojom se vode ljudi koji određuju te stvari. U zloveniji hvala bogu nema tih budalaština oko poreza svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

BMW tako ti je to u Srbiji, u svim porama drustva i u svim institucijama. Kad smo se raspravljali u temi o vakcinama i zdravstvu u Srbiji , ti si podrzava ovdasnju vlast i njihov odnos prema zdravlju gradjana , a sada uvidjas probleme.

Tako ti je to u Srbiji, a bice jos dugo dugo.

I ovo sa registracijama su namerno zapetljali ,jer su pored ostalog ,ti na vlasti i sadisti, neznalice, licemeri, najgori laktasi, koji ne postuju nikog i nista.. Osim novca, kojeg namicu u svoje dzepove, oci im gladne.

 

Elem treba se zaliti, slati majlove na nadlezne adrese, ovako na forumu necemo nista uraditi..

Evo Grafigo je uspeo nesto da izganja, mozda nece biti nista od toga, ali ce ga bar drukcije gledati kad dodje u Sup.. 

To je legalan i ispravan nacin, kad vec ne mogu protesti..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Druže, glupo je da ti država naplačuje porez na upotrebu motornog vozila i to svake godine. Platio si porez kad si kupio motor, platio si porez kad si uplatio putarinu, plačaš porez svaki put kada sipaš gorivo i sad bi trebao platit porez još svake godine na ličnu ,privatnu stvar.Zašto? Kojom logikom? A največa glupost je plaćanje komunalnih taksi i ostalih dađbina koje su još i različite u zavisnosti od opštine gde registruješ motor. Lopovluk "per exelance". Kakve veze ima motor sa komunalnim taksama? Jer taj motor različito zagađuje okolinu u zavisnosti gde je registrovan pa su zbog toga različite tarife?
Neke stvari u srbistanu mi nisu baš najjasnije odnosno logika kojom se vode ljudi koji određuju te stvari. U zloveniji hvala bogu nema tih budalaština oko poreza svake godine.
I u Nemačkoj se svake godine plaća porez na vozilo. Kao i na nekretnine. Klasika. Ma koliko suludo i besmisleno bilo, tako je. Država uzima porez na sve što poseduješ, pa čak i na platu koju si zaradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 633 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 2 sati, štampar je napisao:

plačaš porez svaki put kada sipaš gorivo

Pa mi imamo akcizu (drzavni namet) na gorivo, a onda se proizvodna cena goriva sabira sa akcizom, pa se zajedno oporezuju. Ne znam kako je u drugim drzavama, ali meni ovo zvuci kao vrhunski idiotizam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Ispravite me sad ako gresim, ali ne daj Boze da u jednoj godini registrujes 6+3 meseca ili 3+3 ili koja god kombinacija da je u pitanju.
2X 3meseca onda coveku izadje 32200din :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 10 sati, slave74 je napisao:

BMW tako ti je to u Srbiji, u svim porama drustva i u svim institucijama. Kad smo se raspravljali u temi o vakcinama i zdravstvu u Srbiji , ti si podrzava ovdasnju vlast i njihov odnos prema zdravlju gradjana , a sada uvidjas probleme.

Tako ti je to u Srbiji, a bice jos dugo dugo.

 

 

Druže, malo si pobrkao lončiče kako to biva kod tebe. Ja nisam podržao vlast u Srbiji, več sam podržao stav o obaveznom vakcinisanju građana , a to su dve različite stvari. Ne podržavam ni ovu vlast ovde a kamoli vlast u Srbiji, međutim smatram da o nekim stvarima ne bi smeli građani uopšte odlučivati (kao naprimer obavezno vakcinisanje)več nezavisna stručna lica, jer inače može ispasti nepopravljiva šteta. Kao recimo sada, kad je više od 5000 ljudi zaraženo malim boginjama, a više od 8 jih je več umrlo ove godine u Srbiji od tih istih malih boginja.I brojka samo raste,i raste,i raste......Žalostno.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, bmw je napisao:

nezavisna stručna lica

Problem u Srbiji je samo jedan,ovakva lica ne postoje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 10 sati, lomitelj je napisao:
Pre 11 sati, bmw je napisao:
Druže, glupo je da ti država naplačuje porez na upotrebu motornog vozila i to svake godine. Platio si porez kad si kupio motor, platio si porez kad si uplatio putarinu, plačaš porez svaki put kada sipaš gorivo i sad bi trebao platit porez još svake godine na ličnu ,privatnu stvar.Zašto? Kojom logikom? A največa glupost je plaćanje komunalnih taksi i ostalih dađbina koje su još i različite u zavisnosti od opštine gde registruješ motor. Lopovluk "per exelance". Kakve veze ima motor sa komunalnim taksama? Jer taj motor različito zagađuje okolinu u zavisnosti gde je registrovan pa su zbog toga različite tarife?
Neke stvari u srbistanu mi nisu baš najjasnije odnosno logika kojom se vode ljudi koji određuju te stvari. U zloveniji hvala bogu nema tih budalaština oko poreza svake godine.

I u Nemačkoj se svake godine plaća porez na vozilo. Kao i na nekretnine. Klasika. Ma koliko suludo i besmisleno bilo, tako je. Država uzima porez na sve što poseduješ, pa čak i na platu koju si zaradio.

Verujem, ali zato u Češkoj,Litvi,Estoniji,Poljskoj,Slovačkoj,Švedskoj i Engleskoj toga nema......u nekim ostalim EU zemljama se taj porez određuje u zavisnosti od ispusta CO2 i snage motora, pa se tako stimuliše kupnja novijih ekološko prihvatljivijih vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

E moj prijatelju @bmw. svacega ces se ovde naslusati.Pre xxx godina je bilo govora o tome ili je bilo uvedeno.ne mogu da se setim(neko verovatno hoce) da se placa taksa za upotrebu radio-aparata u vozilima(radio.kasetofon.cd)☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja