Jump to content

Moto Zajednica

Periodična registracija vozila

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, stari roker je napisao:

Kako voziti motor na tehnicki pregled ako nalepnica ne vazi? Ako sam regao od aprila do oktobra,znaci tehnicki mi vazi do aprila naredne godine. Ali nemam osiguranje koje mi je isteklo krajem septembra. Kako sad da odvezem motor na tehnicki,a da ne budem u prekrsaju? Jedino kombi ili prikolica...

Piše i o tome - izvadiš proba tablice, ( il kombi il prikolica ko što kažeš il da odguraš motor ) . 

  Ma, ispašće na kraju jeftinijka godišnja registracija ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

E, stvarno, ne mogu da verujem!

Kukali smo, godinama, da se odobri periodična registracija i sada, pre nego što smo saznali sve detalje, čisto na osnovu pretpostavki, pljujemo ono, za šta smo se zalagali i svi mi priželjkivali.

A još ne znamo kakva će finansijska konstrukcija biti!

Hajde da sačekamo prave informacije, svako će registrovati onako, kako mu odgovara. Ne može (nadam se) biti gore nego što je bilo.

Lično, oba motora bih registrovao na 8 meseci, ako ima uštede, što se da pretočiti u rezervoare. :)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nemojte da ste na kraj srca. Pa pricamo o temi,polemisemo... Nista tu nema lose. Kad izadje cenovnik pravicemo racunicu za ozbiljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Po meni najrealnije bi bilo da tehnički i tablica važe godinu dana a osiguranje plaćaš koliko ti treba.
Ako te nagaze da voziš motor koji nije osiguran neka kazna bude vesela po nas pa ko hoće nek se igra.

Ne samo u toku vožnje već i kad je na ulici/javnom parkingu treba biti osiguran. To sto neko odluci da se igra može direktno tebe da košta pa to nije nikako poželjno prepustiti pojedincu na volju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, Savan said:


Ne samo u toku vožnje već i kad je na ulici/javnom parkingu treba biti osiguran. To sto neko odluci da se igra može direktno tebe da košta pa to nije nikako poželjno prepustiti pojedincu na volju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Vama u Nl je najbolje , samo geschorst tot... u saobracajnu- ni apk, ni verzekering, ni wegenbelasting, al prvo u Srbiju dovezes. Nekad je bilo 150 guldena prva godina, a ostale nesto jeftino ako produzavas, mislim 25 guldena.

Zeleni fals i vozi Misko.. Bila su to lepa vremena.

 

Cini mi se da se tamo motocikli tretirao kao sezonsko vozilo, kao kamper, i bilo je moguce sezonski ga osigurati?!

Jel tako jos uvek?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste, sad je slična cifra samo u eurima. I za vozila starija od 15 god je takodje ta snizena tarifa.

Za kampere i motore je moguća ‘zimska pauza’ ali to osiguranje je svakako ne toliko skupo pa onda i ta pauza nije neka znacajna ušteda. Jedino ako si 100% siguran da ga nećeš voziti i ne brineš se za npr požar i kradju onda je ajd da kažeš ‘zanimljiva’ ta zimska pauza i ušteda od par desetina eura na godišnjoj bazi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, Šumadinac je napisao:

E, stvarno, ne mogu da verujem!

Kukali smo, godinama, da se odobri periodična registracija i sada, pre nego što smo saznali sve detalje, čisto na osnovu pretpostavki, pljujemo ono, za šta smo se zalagali i svi mi priželjkivali.

A još ne znamo kakva će finansijska konstrukcija biti!

Hajde da sačekamo prave informacije, svako će registrovati onako, kako mu odgovara. Ne može (nadam se) biti gore nego što je bilo.

Lično, oba motora bih registrovao na 8 meseci, ako ima uštede, što se da pretočiti u rezervoare. :)

Čekajući pozitivne rezultate smo se već umorili i na svim dosadašnjim primerima shvatili da država ništa nije uradila za nas motocikliste, pa smo sada već toliko skeptični da će i ovog puta država naći načina da ona bude (ostane) u plusu, a nama kako bude. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo s periodicnom registracijom je glupost totalna i gubljenje vremena, 

nije toliko skupa registracija koliko smo mi bedni,

to jest, problem je sto nam je standard nizak, plate nikakve, i treba se izboriti da nam prosek (realan prosek a ne ono sto kenjaju) plate bude 100.000 din a ne 30.000 din  pa nam nece biti nikakav problem platiti registraciju ni za litru a kamoli sestotku...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nije problem u tome. U mnogim zemljama sa prosecnim platama i daleko vecim od 100k din moguce je registrovati ne samo motor nego svako vozilo na period koji ti trenutno odgovara, obicno u rasponu od 1 do 12 meseci. To je pitanje vise racionalne organizacije nego finansija. Kada si jednom platio (kupio) tablice one su tvoje vlasnistvo i mozes da ih koristis dokle god mogu da sluze svojoj svrsi, ili ih prodas sa vozilom. Saobracajna dozvola ne postoji. Prodjes tehnicki - dobijes nalepnicu. Platis registraciju drzavi - dobijes drugu nalepnicu. Na osnovu toga svako (policajac, kupac) moze da  utvrdi da je vozilo ispunilo uslove za ucesce u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

periodična rega  uzrokuje potrebu za još  jednim redistrovanim motorom-nešto malo ili manje recimo skuter.Samo onako kako si obučen skoči na 50 ccm i voziš na 10 tepeni.

Ko to nema rizikuje apstinencijalnu  krizu a šta ako ko ove godine bude pred novaka 17 stepeni a ti gledaš motor u garaži psuješ sebe ,državu i ostale koji su mu dali savete da ne registruje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 5 minuta, sasa ns 1 je napisao:

a šta ako ko ove godine bude pred novaka 17 stepen  a ti gledaš motor u garaži psuješ sebe ,državu i ostale koji su mu dali savete da ne registruje

za prvi deo se slazam. jedan veliki i jedan mali motor je idealno :)

 

no,sto se tice drugod dela, citiranog, sto bi pljuvao bilo koga? ako prognoza nagovestava lepo vreme, odes  i registrujes na mesec dana, i prodje te kriza do proleca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

predviđam da će ukupni toškovi npr., šestomesečnog osiguranja biti 75% godišnje registracije.

 

edit. jedina vredna pobeda bi bila smanjenje cene godišnje registracije na 50% sadašnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
odes  i registrujes na mesec dana, i prodje te kriza do proleca

Zar misliš da će registracija biti tako jednostavna i jevtina, samo odeš i registruješ na mesec dana, kao markicu da kupiš? Sumnjam. Kakve nalepnice ćemo imati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 20 minuta, Lug je napisao:

predviđam da će ukupni toškovi npr., šestomesečnog osiguranja biti 75% godišnje registracije.

 

edit. jedina vredna pobeda bi bila smanjenje cene godišnje registracije na 50% sadašnje.

Da.ali tesko da ce biti tako. Nalepnicu ne mozes platiti pola. Kao ni tehnicki. Takse tako-tako.Znaci ostaje nam da se osiguranje smanji srazmerno broju meseci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 1 sat, jboban je napisao:


Zar misliš da će registracija biti tako jednostavna i jevtina, samo odeš i registruješ na mesec dana, kao markicu da kupiš? 

Sta ces, po ovom pitanju sam bas optimista! ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i
9 hours ago, Lug said:

predviđam da će ukupni toškovi npr., šestomesečnog osiguranja biti 75% godišnje registracije.

 

edit. jedina vredna pobeda bi bila smanjenje cene godišnje registracije na 50% sadašnje.

Mene brine mogucnost da registracija cak i poskupi za nas koji bi registrovali na period od svih 12 meseci kao i do sada...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, Stevan90 je napisao:

Mene brine mogucnost da registracija cak i poskupi za nas koji bi registrovali na period od svih 12 meseci kao i do sada...

Vrlo realna mogućnost!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, Biker-Boy je napisao:

Ovo s periodicnom registracijom je glupost totalna i gubljenje vremena, 

nije toliko skupa registracija koliko smo mi bedni,

to jest, problem je sto nam je standard nizak, plate nikakve, i treba se izboriti da nam prosek (realan prosek a ne ono sto kenjaju) plate bude 100.000 din a ne 30.000 din  pa nam nece biti nikakav problem platiti registraciju ni za litru a kamoli sestotku...

 - Najbitniji deo problema registracije - nizak standard .  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sa povecanjem standarda sve cene idu gore, pa tako i registracija. Znaci moze biti samo skuplja i skuplja bez obzira na primanja gradjana.

Kad vec nema sloznosti za proteste, ne moze bolje ni biti..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Mi se ovde non stop vrtimo oko jedne teme a da se ne dotičemo suštine. Kako i koliko će iznositi cena periodične registracije ostaje da sačekamo ali ima tu jedna bitna stvar koja vlasnike motocikala svrstava u građane drugog ili prvog reda u zavisnosti kako se stvari posmatraju, a to je cena registracije odnosno visina poreza. Nenormalno je da registracija, odnosno porez, za motocikl, recimo kao što je moj koji je proizveden 1992. bude viša ili približno identična registraciji automobila 10 godina mlađeg koji us sve to ima i više kubika. To je prva i osnovna stvar za koju mi treba da se izborimo jer ovako smo diskriminisani u odnosu na vlasnike automobila.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja