Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz iz Kanade

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Tamo negdje, gdje je razvijeniji svijet ispunjava, a kod nas ne ispunjava, svakako smo nakaradni... Šta ima na motoru toliko različito da ne ispunjava ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 15 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Koliko znam sve može da se uveze, ali registracija i potvrda AMSS je problem ako ne ispunjava normu

 

I provera i potvrda kod agencije za bezbednost saobracaja (ABS), koju ce tesko da prodje jer vozilo nije homologovano za evropsko trziste (po novom zakonu u Srbiji od 2014-te)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisu radjeni za EU trziste a posto smo mi istureno odeljenje ondaK nista :)

Dobro sala,MOZDA ako bi nasao model koji je radjen za evropsko trziste a zavrsio tamo,imao bi sanse.

Kw se moraju poklapati sa fabrickim i svetlosna grupa mora imati E homologaciju.

Mislim da bi @Protulsr mogao dati precizniji odgovor,dali je moguce ovako nesto "provuci".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
14 minutes ago, Mostarac said:

Šteta, kakvi su to mozgovi, pa šta se toliko razlikuje na motorima, pobogu ?

Pozicija, visina signalizacije npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Skoro kod svakog auta mi skinu bar jednu godinu proizvodnje,posle duge i zucne rasprave sa njima opet po njihovom,zadnji slucaj,prva registracija auta u Austriji 26.12.2005,oni stave 2004,ja se zalim,kazu deseti karakter u broju sasije odredjuje godinu proizvodnje a ne datum prve registracije,ja kazem ok deseti karakter je broj 5,znaci 2005,hm tamo ,hm ovamo, u medjuvremenu ja spominjem i majku i oca na kraju kaze lik od svih stakala na autu na jednom su nasli 4-ku na svim ostalim je 5-ca i zbog toga su ga krstili na 2004,mogu kako hoce imaju monopol a ti se zali,nista ne vredi,na kraju sam prestao da se nerviram u vezi toga a liku sam rekao da mi popusi i on i njegova agencija 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To sa godinom proizvodnje,na identifikacionoj nalepnici postoji neki datum izrazen u broju nedelja u godini (na foru dot-a na gumama) pa prema tome odredjuju godinu proizvodnje,i da progutas nekako da ti dan ranije nije obracunata carinska stopa za godinu mladji auto :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@Mostarac može da se desi da je motor homologovan i za EU tržište iako je u Kanadi ali svakako je najbolje kad nađeš šta želiš da mi pošalješ podatke da ti proverim pre nego što ga kupiš. Pustiće te svaki da uvezeš ali nećeš moći da ga registruješ ako nema EU homologaciju. 

Trenutno se radi na pokušaju rešavanja tog problema u Srbiji ali kada će se(i da li će) rešiti, to niko ne zna.

 

@gixxer ne znam kod koga radiš COC sertifikate ali informacije koje su ti dali su blago rečeno netačne. Deseti karakter u broju šasije ne mora da znači godinu proizvodnje vozila, može značiti i godinu modela a i mnogo toga drugog, to samo zavisi od označavanja određenog proizvođača vozila i nije nikakvo pravilo. Takođe broj na staklima je čista glupost i niko ko izdaje sertifikate ga i ne gleda (niti vidi vozilo uopšte ). Moj ti je drugarski savet da promeniš firmu od koje uzimaš COC, nema ih mnogo, a dve su Nemačke i verujem da ni sa jednom od njih nećeš imati takvih problema. Cene su ti koliko mi je poznato iste ( valjda 2800 din.) i smešne u odnosu na to koliko košta potvrda direktno od proizvođača. 

 

Nadam se da sam bar malo pomogao. Drugari slobodno me kontaktirajte kad nešto mogu da pomognem bolje da sprečimo nego da uvezete motore pa posle da bude kuknjava.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Hteo sam da uvezem Harlija iz Nemacke,pa sam bio u AMS gde rade homologaciju i odgovor je da nema sanse.Iako je vec homologovan za Nemacku.Lik mi rekao da tri komada cekaju vec par godina.Carinu su ljudi platili i mogu samo da ih gledaju ili da idu u delovima.Drzava uzme lovu za carinu a za dalje ih boli dupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako je motor homologovan i za EU nema razloga da ne moze da se uveze.

Ima tu neke logike,to sto radi ABS,ali ima i dosta gluposti. Npr,po meni je glupost zabraniti registraciju  vozila iz USA,ali i pustiti da se registruju vozila sa volanom na desnoj strani.Ipak,najmanje su krivi ti momci koji rade preglede jer nisu oni pisali pravilnike. Njihovo je da pregledaju,islikaju i proslede dalje.

  Najjednostavnije ti je da sve podatke o vozilu dostavis kolegi dva posta iznad i da ti on konkretno za to vozilo kaze da li moze ili ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre sat vremena, laca je napisao:

Hteo sam da uvezem Harlija iz Nemacke,pa sam bio u AMS gde rade homologaciju i odgovor je da nema sanse.Iako je vec homologovan za Nemacku.Lik mi rekao da tri komada cekaju vec par godina.Carinu su ljudi platili i mogu samo da ih gledaju ili da idu u delovima.Drzava uzme lovu za carinu a za dalje ih boli dupe.

 

Možeš da uvezeš Harleya iz Nemačke (ili bilo koje druge zemlje) ako je homologovan za EU, i ja baš trenutno za sebe jednog pikiram, ali ne možeš ako je samo upodobljen za nemačko tržište (uvezen iz Amerike i prepravljen da zadovolji Nemačke zakone). 

Nažalost nisu samo tri komada koja čekaju godinama, ima ih mnogo više :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Ne moze.Rekli su mi u AMS.Moze da mu bude broj sa 5HD-------sto znaci da nije za Ameriku i ipak ne moze.Moj harly je 1HD------ ali je uvezen po starom zakonu.Ta tri komada su u N.Sadu.Tipovi koji rade u AMS su mi tada kad sam pitao savetovali da nijednog Harlyja ne pokusavam da uvezem jer i oni nista o tome ne znaju.Tako da sam pre dva meseca kupio motor koji je ranije uvezen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 3 minuta, laca je napisao:

Ne moze.Rekli su mi u AMS.Moze da mu bude broj sa 5HD-------sto znaci da nije za Ameriku i ipak ne moze.Moj harly je 1HD------ ali je uvezen po starom zakonu.Ta tri komada su u N.Sadu.Tipovi koji rade u AMS su mi tada kad sam pitao savetovali da nijednog Harlyja ne pokusavam da uvezem jer i oni nista o tome ne znaju.Tako da sam pre dva meseca kupio motor koji je ranije uvezen.

Lepo si napisao- "jer oni nista o tome ne znaju".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

To što si ti naleteo na neznalice koje nose AMSS majice ne znači da je to tako. Svakako treba izbegavati da se iznose pogrešne informacije jer  bolje je ne dati čoveku nikakvu informaciju nego mu dati pogrešnu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen
On 29.3.2018. at 22:05, Protulsr je napisao:

@Mostarac može da se desi da je motor homologovan i za EU tržište iako je u Kanadi ali svakako je najbolje kad nađeš šta želiš da mi pošalješ podatke da ti proverim pre nego što ga kupiš. Pustiće te svaki da uvezeš ali nećeš moći da ga registruješ ako nema EU homologaciju. 

Trenutno se radi na pokušaju rešavanja tog problema u Srbiji ali kada će se(i da li će) rešiti, to niko ne zna.

 

 

 

Važi, hvala ti... Mislio sam na Kawu KLR 650... Ali tebi sigurno treba neka druga informacija, poput broja šasije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Kolega Mostarac, postoje razlike i to vrlo brojne izmedju motocikala za razlicita trzista. Nemoj se upustati u uvoz iz SAD ili Kanade, od nedavno su nasi morali da primene pravila o tehnickoj saobraznosti koje (su opet morali) prepisati od EU. Jedna od vidljivih razlika je sto na primer motocikli za Ameriku kada upale svetla sijaju im stalno i zmigavci a kada ukljuce levi zmigavac on trepce dok desni zmigavac i dalje sija sa svetlima. Ima toga jos.... Ako neka fabrika na primer Honda proizvodi model Gold Wing, razlikuju se oni za Nemacku, SAD-Kanadu ili Kolumbiju. Fabrika proizvodi za svako trziste po propisu za to trziste. Nekada se glatko uvozilo iz Amerike, imam par drugara koji su to radili. Sada vise ne, bez obzira sto su preko Bare polovnjaci jeftiniji. Ko se zatekao kod nas sa nasom tablicom, taj je OK, i napravljen je prekid. Ko je stigao sa motociklom posle usvajanja saobraznosti sa EU, taj jos cupa kosu i pije Bensedine dok mu je predivni Harli u carinskom kavezu. Okreni se EU i poslusaj kolegu Protulsr.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
Jedna od vidljivih razlika je sto na primer motocikli za Ameriku kada upale svetla sijaju im stalno i zmigavci a kada ukljuce levi zmigavac on trepce dok desni zmigavac i dalje sija sa svetlima.


Cekaj, cekaj...
Ja sam kupio u BG Crossrunnera 2017 u Hondinom salonu i taj model poseduje upravo ovo sto si naveo.

(pocinje na 7. minutu snimka)


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

E ništa onda na žalost, ali ta signalizacija se može prepraviti, nije to problem... Motori su dosta jeftiniji, šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 22 sati, Mostarac je napisao:

Važi, hvala ti... Mislio sam na Kawu KLR 650... Ali tebi sigurno treba neka druga informacija, poput broja šasije ?

 

Treba mi slika saobraćajne i ID pločice, a poželjno je i slika same oznake agregata, onda možemo biti 100% sigurni može li ili ne.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja