Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć u izboru motora

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 hours ago, Alekre said:

Astral, 900ka ide bez problema autoputem. Par puta sam potegao do 200, bez problema. Čisto iz radoznalosti kada sam ga kupio.

 

Inače, za te brzine na autoputu je potreban zamenski veliki vizir i on rešava te stvar...

Taj osećaj gasa isključeno/uključeno što pominje Danijel se rešava isključivanjem klapne na usisu. 

 

 

Ma moze,naravno. Moze i 4tx ali mu se ne svidja. Ni meni se ne svidja,to je maltretiranje,nije to njegovo prirodno okruzenje, jednostavno nije namenjen tome. 

Recimo ovaj Fazer 800 bi mnogo lakse podneo voznju tim brzinama, jednostavno je aerodinamicniji , agregatu ne smetaju obrtaji, u krvi mu je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, Astral je napisao:

Ma moze,naravno. Moze i 4tx ali mu se ne svidja. Ni meni se ne svidja,to je maltretiranje,nije to njegovo prirodno okruzenje, jednostavno nije namenjen tome. 

Recimo ovaj Fazer 800 bi mnogo lakse podneo voznju tim brzinama, jednostavno je aerodinamicniji , agregatu ne smetaju obrtaji, u krvi mu je..

Prijatelju, kolega koji je postavio temu ni jednog momenta nije napisao da mu je bitna velika brzina na auto putu, nego je naglasio da mu treba udoban motor za putovanja, tako da ne vidim razlog da se toliko potencira na maximalnoj brzini. Jednostavno mislim da će tema da se pretvori u nadmudrivanje koji je motor najbrži, a da čovek neće da dobije informaije koje bi mu možda pomogle oko izbora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moj auto ne može brze od 170 i da budem pošten nigde ni jednog momenta mi nije nedostajalo da može brze od toga.

Fazer ne moze biti mali, vozio Sam ga sa svojih 193cm i nije mi smetalo


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, zika56 said:

Prijatelju, kolega koji je postavio temu ni jednog momenta nije napisao da mu je posebno bitna velika brzina na auto putu, nego je naglasio da mu treba udoban motor za putovanja, tako da ne vidim razlog da se toliko potencira na maximalnoj brzini. Jednostavno mislim da će tema da se pretvori u nadmudrivanje koji je motor najbrži, a da čovek neće da dobije informaije koje bi mu možda pomogle oko izbora.

Izvinjavam se prisutnima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ćao druže. Da se i ja uključim obzirom da sam vozio 2/3 motora koji te interesuju, a imam iskustva i sa XJ 600 (što je koncepcijski slično onome što si ti vozio) . :)

 

Sva tri motora imaju dugu istoriju, ram, agregat, elektronika su godinama unapređivani, tako da, ni jedan nije "loš". 

- U opsegu koji gledaš, dobićeš najmlađi Bandit, moguće i sa manjom kilometražom (ako ti to nešto znači). Plus, u tom godištu već ima injection umesto karbova, tako da ni tehnički ne zaostaje za drugima.

- Kod Fazera, godište ti je vrlo štakljivo, jer je na granici između S1 i S2. Ako uzimaš, neka to obavezno bude S2, jer je ispeglano dosta stvari koje na S1 nisu bile kako treba.

- TDM 900 nema ni jedan nedostatak sem pomenutog "trzanja" u niskim obrtajima u 2oj brzini po gradu, što je kolega Alkere objasnio kako se reguliše.

 

- Autonomija: Bitno za duge ture. Što rasterećeniji agregat, to bolje. Svaki će te izvesti 300+ km bez sipanja goriva, ukoliko ne zavrćeš. Ukoliko zavrćeš, uspeo sam na Fazeru da pojedem 11 l /100 km. Svakako, TDMu bih tu dao prednost. 

 

- Gabariti i udobnost: TDM je za klasu iznad, pre svega kada se gleda kako to izgleda sa vozačem i suvozačem. A i mimo toga, sediš uspravnije i rasterećenije, pogotovo na tvoju visinu. Bike Ergo

 

- Fun factor: Činjenica, na TDMu će ti nedostajati "zabave" odnosno, nema onog naleta ubrzanja kakvo mogu da ti pruže i Bandit i Fazer.

Nekako, koliko zavrneš gas, toliko ide, i uglavnom linearno. Tu povlačim paralelu sa XJ motorima, koji su imali slične karakteristike.

 

- Manevrisanje. 600/650 ccm, nisko težište, 17 prednja guma, širi korman. Sve to se mnogo lepo obara i krivini, a lako je za manevrisanje u gradu. Sa druge strane, TDM sa višim težištem i većom masom, malo teže prolazi kroz gradsku gužvu ili manevriše u mestu, ali zato se podjednako dobro obara na otvorenom putu. 

 

Overall verdict. :)

Bio sam na "tvom" mestu (samo gledao FZ1 i Bandit 1200), pa sam se ipak odlučio za TDM, kao neki dobar kompromis i po pitanju gabarita, prostora za vozača/suvozača, položaja sedenja, autonomije, putne brzine, pouzdanosti. A sve sa idejom da u narednim godinama malo više putujem na duže ture (1000+ km).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Izdvojio bih do 3500 evra, ne vise. Trenutno je najveca dilema Fazer 600 ili TDM, nesto sto bih mogao i po gradu i na put. TDM mi se vise svidja, samo se plasim da nije tezak za gradsku voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, zika56 said:

Prijatelju, kolega koji je postavio temu ni jednog momenta nije napisao da mu je posebno bitna velika brzina na auto putu, nego je naglasio da mu treba udoban motor za putovanja, tako da ne vidim razlog da se toliko potencira na maximalnoj brzini. Jednostavno mislim da će tema da se pretvori u nadmudrivanje koji je motor najbrži, a da čovek neće da dobije informaije koje bi mu možda pomogle oko izbora.

Upravo tako. Ja trazim motor koji ce da lepo lezi medju nogama, da mogu bez stajanja da napravim par stotina KM ali da nije tezak za grad. Za sad se premisljam izmedju fazer 600 2006 godiste i TDM 900 2003 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Nisam kompatibilan previse da pricam, jer sam vozio samo maksi skuter jednu godinu, pa sad TDM 900. Ne znam ni Bandit ni Fazer kako idu, ali ja sam blago receno odusevljen sa TDM-om. Imam 193cm i sasvim mi odgovara i polozaj sedenja i sve. 90% vremena na putu sam sa suvozacicom, i primecujem da i ona ima dovoljno mesta, cak je manje osecam iza mene nego na Atlanticu 500, koji je bas imao veliko sediste...
Za kocnice mogu da kazem da su brutalno dobre, makar moj utisak...


Zbog moje visine dodao sam produzetak vizira TDM-u, i ne smeta mi vetar do 130-140kmh, nisam brze vozio od toga. Za sada mu nisam nalazio neke mane iskreno. 

Ali opet, ja nista sem TDM-a nisam ni trazio. Pre 2 godine sam video uzivo TDM od @Dudic90 i tada sam znao da cu ga jednog dana voziti...:ljubav:

Mali off, izvinjavam se unapred.
Pitanje za @Alekre :
"Taj osećaj gasa isključeno/uključeno što pominje Danijel se rešava isključivanjem klapne na usisu. "

Mozes li u pp samo da mi kazes proceduru, tj postupak iskljucivanja? Ne razumem se previse...

Pretpostavljam da su to ti simptomi na niskim trzajima kada mora nekad da se dozira sa kvacilom jer ume da trzne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Inače ja sam odmah iskljucio klapnu,malo bolje ništa spektakularno.al navikne se se covek brzo.ali kad sam sa tdm 900 presao na gsf 650 07g kultura rada i doziranje gasa je savršeno.

Послато са Redmi 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

Ovo sve što pišem je samo MOJE mišljenje i ne znači da je to tačno.

Bio u sličnoj dilemi kao i ti. Moj izbor je bio da motor bude što noviji, maximalno 4-5 godina i u dobrom stanju, cena nije bila bitna ako mi se svidi. Normalno u granicama realnog a ne fantastike.

Na prvom mestu mi je bio FAZER, prednost pouzdanost,  izgled i mogućnosti motora, volim bržu i agresivniju vožnju. Međutim za mene i suprugu mali motor za duže ture. Moje veliko razočarenje. >:(

Ajd da probam i Stroma malog, otpao posle prve probe, nije za mene i  moj stil vožnje. Slabije koči od ostalih, moje mišljenje.

TDM bio sledeća opcija za kupovinu ali jak sa cenom, po meni nerealnom u tom momentu. Za iste pare sam kupio 6 godina mlađeg GSXF-a. A i nije mi nekako legao na prvu vizuelno.

Sledeći izbor koji sam potajno i priželjkivao posle fazera je bio Honda CBR600F ili Suzuki GSX650F.

Honde nije bilo u oglasu koja bi bila po mojoj meri.

GSX650F - seo probao i za par minuta shvatio da je to ono što me čini srećnim kad sednem na dva točka. Krenuo da ga tražim po oglasima i kupio.

Volim motore sa oklopom, lepši na oko, manje se prlja agregat. Redna četiri, vozim ga lako i bez mnogo šaltanja. Na turing vožnji ga ubacim u šestu i ne razmišljam mnogo. Povlači i sa 40 a i sa 100 kad zatreba. Koči jako dobro i leži u krivini.

Dodao puigov vizir i vetar nije problem.

Jeste malo teži ali se to oseti samo u mestu kad ga pomeram. Kad krene ta se težina ne oseti ni malo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, ZEMZEM said:

 

Ovo sve što pišem je samo MOJE mišljenje i ne znači da je to tačno.

Bio u sličnoj dilemi kao i ti. Moj izbor je bio da motor bude što noviji, maximalno 4-5 godina i u dobrom stanju, cena nije bila bitna ako mi se svidi. Normalno u granicama realnog a ne fantastike.

Na prvom mestu mi je bio FAZER, prednost pouzdanost,  izgled i mogućnosti motora, volim bržu i agresivniju vožnju. Međutim za mene i suprugu mali motor za duže ture. Moje veliko razočarenje. >:(

Ajd da probam i Stroma malog, otpao posle prve probe, nije za mene i  moj stil vožnje. Slabije koči od ostalih, moje mišljenje.

TDM bio sledeća opcija za kupovinu ali jak sa cenom, po meni nerealnom u tom momentu. Za iste pare sam kupio 6 godina mlađeg GSXF-a. A i nije mi nekako legao na prvu vizuelno.

Sledeći izbor koji sam potajno i priželjkivao posle fazera je bio Honda CBR600F ili Suzuki GSX650F.

Honde nije bilo u oglasu koja bi bila po mojoj meri.

GSX650F - seo probao i za par minuta shvatio da je to ono što me čini srećnim kad sednem na dva točka. Krenuo da ga tražim po oglasima i kupio.

Volim motore sa oklopom, lepši na oko, manje se prlja agregat. Redna četiri, vozim ga lako i bez mnogo šaltanja. Na turing vožnji ga ubacim u šestu i ne razmišljam mnogo. Povlači i sa 40 a i sa 100 kad zatreba. Koči jako dobro i leži u krivini.

Dodao puigov vizir i vetar nije problem.

Jeste malo teži ali se to oseti samo u mestu kad ga pomeram. Kad krene ta se težina ne oseti ni malo.

 

Hvala na podeljenim iskustvima.

 

Meni se TDM najvise svidja vizuelno, radim na tome da ga probam, pa cu da uporedim sa Fazerom 600 da vidim sta mi je bolje.

 

Mislim da je po velicini Fazer 600 2006 god dobar za mene i devojku (191cm/92 kg i 165cm/50kg), jer bih ga vozio dosta i po gradu, a imam neki osecaj da je TDM zbog visine sedenja tezi za manevar u gradu.

 

Tako da cu da probam oba, i ako nadjem probacu i GSF650 pa da odlucim, svakako bih i ja gledao sto mladji motor, a TDM u ovoj ceni je najstariji od pomenutih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Predložio bih ti da u izbor u uvrstiš i Hondu Vfr 800, udoban i jak,mali potrošač,kad siđeš sa njega i sedneš na Bandita ili Fazera ka na biciklicu da si seo, za Tdm-a nebih znao,nisam vozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 1000

Nece Markone da se pohvali... uzeo je Fazera. Bili danas i pazarili :-) neka je srecna svaka voznja i puno kilometara brate nas.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 hours ago, Shoei said:

Nece Markone da se pohvali... uzeo je Fazera. Bili danas i pazarili :-) neka je srecna svaka voznja i puno kilometara brate nas.
 

Hvala tebra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E pa ljudi,

 

Pomogli ste mi u izboru. Odlucio sam se za Yamahy Fazer 2006 god (98 ks) iz dva razloga.

 

Prvi razlog jer sam dobio lepu ponudu, kupio sam dobar motor veoma povoljno, uz neku kompenzaciju, od prijatelja.

 

Drugi razlog je sto sam malo ispao iz fazona, pa cu da krenem sa 600cc. Mislim da je motor udoban za malo duze voznje, a i dovoljno lak za grad. Ide dobro, u svakoj brzini vuce kao lud, ali opet, udobnost je bas doobra i zato sam se odlucio za njega.

 

Kacim ovde slike uskoro.

 

Hvala svima jos jednom, pa se vidimo na drumu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E pa ljudi, masina je stigla. Radim na regiatraciji i kupovini opreme. Kacigu sam vec uzeo od naseg kolege @Shoei :)

 

Motor je lep, i povozan, ali sam ja malo ispao iz fazona, tako da za pocetak cu malo da se uvozam na nekim kratkim van-gradskim turama.

 

Evo i slika (bez kofera)

20180331_113007.jpg

20180331_113101.jpg

20180331_113129.jpg

20180331_113144.jpg

20180331_113156.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Nece ti biti mali , ja sam visok 190 i tezak 100kg i vozim Fazera vec 5 godina sa i bez suvozacice i nikad nisam ima problema . Ono sto mu fali je manjak snage na nizim obrtajima pa ces morati malo vise da saltas. Problem sa S1 modelom je TPS senzor koji u ovlascenom servisu menjaju o njihovom trosku ako nije menjano nikad , proverava se po broju sasije. Ja drugih problema nisam imao. Dobre gume , dobre kocnice i ne beri brigu. Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja