Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Ninja EX250F

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Zna li mozda neko nesto konkretno o ovom modelu. Koliko vidim veoma su retki, pronasao sam oglas http:// http://www.polovniautomobili.com/motori/12007146/kawasaki-ninja-250 koji mi se manje vise uklapa u budzet za prvi motor.

Svaki savet i preporuka su dobrodosli.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Imam njegovog rodjaka samo starijeg 11 godina ali sa istim oznakama ZZR EX250(H). Nisu bas iste plastike ali je motor u sustini isti. Ne moze da trosi 4l, trosi po gradu oko 5.5l, na otvorenom ispod 4l. Stvarno je jak za kubikazu, registracija mala, vibracije su jake i ne voli kratke krivine - ne vozi se kao bicikl ili skuter. Moze po sirem lokalu ali sve preko 30km je neudobno i postaje muka. Zvuk je odlican. Broj cilindara je stavljeno da ima 4 - to je greska,  motor ima 2 cilindra za tu snagu. Ima ih i sa 4 ali to su jos redji motori ali ludacke masine sa do 20 000 obrtaja u minuti.

Vidim po cajgeru da je za Severnoamericko trziste ili za trziste gde se koriste milje. To moze da zbunjuje u voznji ako nemas brz kalkulator u glavi.

Covek pise u oglasu na pocetku da je hitno, a pri sredini da nije hitno i da ce voziti kada obnovi registraciju - jedna od nelogicnosti. Cena je korektna za to godiste s obzirom da se ZZR-ovi 250 prodaju za slicne pare i deset godina stariji.. e sad, jedno je prodavati, a drugo je trziste. Ima mnogo pacijenata i sa jedne i sa druge strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A sto ne pristedis malo pa probas ovako nesto da pazaris.

Mislim ako je neizdrz, ja to razumem. 

Ali ako mozes da se strpis, pozajmis,nesto.. ovo ti je bolji izbor.

https://www.polovniautomobili.com/motori/11678428/kawasaki-ninja-250

Ne mislim na konkretan primerak,ne poznajem ga, nego na model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Imam njegovog rodjaka samo starijeg 11 godina ali sa istim oznakama ZZR EX250(H). Nisu bas iste plastike ali je motor u sustini isti. Ne moze da trosi 4l, trosi po gradu oko 5.5l, na otvorenom ispod 4l. Stvarno je jak za kubikazu, registracija mala, vibracije su jake i ne voli kratke krivine - ne vozi se kao bicikl ili skuter. Moze po sirem lokalu ali sve preko 30km je neudobno i postaje muka. Zvuk je odlican. Broj cilindara je stavljeno da ima 4 - to je greska,  motor ima 2 cilindra za tu snagu. Ima ih i sa 4 ali to su jos redji motori ali ludacke masine sa do 20 000 obrtaja u minuti.
Vidim po cajgeru da je za Severnoamericko trziste ili za trziste gde se koriste milje. To moze da zbunjuje u voznji ako nemas brz kalkulator u glavi.
Covek pise u oglasu na pocetku da je hitno, a pri sredini da nije hitno i da ce voziti kada obnovi registraciju - jedna od nelogicnosti. Cena je korektna za to godiste s obzirom da se ZZR-ovi 250 prodaju za slicne pare i deset godina stariji.. e sad, jedno je prodavati, a drugo je trziste. Ima mnogo pacijenata i sa jedne i sa druge strane.

I ja sam primetio da mu je hitno, pa mu onda i nije toliko hitno, hoce da se skoluje, nece da se skoluje. Ali dobro. Brine me jedino sto je navodno ulozio u motor a onda ga prodaje posle 2 meseca. U januaru ga je kupio. Dopada mi se estetski i deluje da je u dobrom stanju, svakako bih ga odvezao do majstora da ga bolje pregleda pre nego stobih kupio. Idem do njega za vikend pa cemo videti. Hvala puno u svakom slucaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Imao sam priliku da provozam stariji model, takodje radjen za americko trziste pod oznakom EX250 iste plastike ista masina, za 250cc ide kao nevreme, takodje sam 2 sezone posedovao EL250, cruiser sasija, agregat isti doduse malo redukovan za koji konj i lepo sam se navozao, vole da se vrte na visim obrtajima i zbog prilicno male mase su jako zanimljivi za voznju. Ali ipak mislim da ti je bolji izbor za tu lovu, ER5, Gpz500 ako nadjes noviji model zbog magneta (posle 1995), GS500, mozda i neki CB500 naletis, svi motori su dobri pocetnicki i neces ih prerasti za sezonu dve, prilicno su pitomi na gasu, osim ako nisi ogranicen kategorijom, ako jesi mislim da bolje motorce neces naci u toj kategoriji, jedino cemu bi dao prednost sto se tice izgleda a tu je sa brzinom i osecajem je hyosung gt250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Kova45 je napisao:


I ja sam primetio da mu je hitno, pa mu onda i nije toliko hitno, hoce da se skoluje, nece da se skoluje. Ali dobro. Brine me jedino sto je navodno ulozio u motor a onda ga prodaje posle 2 meseca. U januaru ga je kupio. Dopada mi se estetski i deluje da je u dobrom stanju, svakako bih ga odvezao do majstora da ga bolje pregleda pre nego stobih kupio. Idem do njega za vikend pa cemo videti. Hvala puno u svakom slucaju. emoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesi video koliko kosta pregled i ciscenje (u oglasu) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
A sto ne pristedis malo pa probas ovako nesto da pazaris.
Mislim ako je neizdrz, ja to razumem. 
Ali ako mozes da se strpis, pozajmis,nesto.. ovo ti je bolji izbor.
https://www.polovniautomobili.com/motori/11678428/kawasaki-ninja-250
Ne mislim na konkretan primerak,ne poznajem ga, nego na model.

Ako bih cekao da skupim vise novca polozio bih za celu A kategoriju pa bi mi se i izbor prosirio. Problem je sto mi se ne ceka, a nase trziste ne nudi mnogo motora za A2. Sto se tice gs500, er5 i slicnih cenovno, iskreno svi u ponudi mi deluju izakano nekako. Ako neko ima neki konkretan motor na umu da predlozi svakako bih pogledao i stavio u razmatranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja