Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Ufffff, posle pomenutih iskustava, namece se pitanje da li je u medjuvremenu od Iana postao Janko, ili je provobitno od Janka postao Ian?:stabre:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, DjoleLO said:

Ma nije moguce...

To je BOG koji leci komlepkse, jer vole Srbi da misle da su posebni.

(Ovo se ne odnosi na coveka koji ie naveo svoje lose iskustvo)

Ja kad sam napisao svoje iskustvo, hteli su da me razapnu, jer je ispalo da niko u Srbiji ne zna da podesi ogibljenje, sem vrhovnog manitua iz Irske i da zlatne ruke vrede svaki dinar, a svi ostali majstori u Srbiji ne znaju posao i da niko sem njega ne zna da popravi i podesi motor.

Ima mnogo losih iskustava i sa staze, ali nisam hteo da pisem, jer se ta Svetost ne dovodi u pitanje.

 

Nadam se da opet nije pricao pricu kako ima uvid u podesavanje ogibljenja na GP motorima, kako je sa mehanicarima iz GP-a "na vezi"  itd...

Kad bi oni tako odavali tajne podesavanja...

 

Da budem realan, odnosi se i na mene tvoja prva recenica, iz prostog razloga sto sam naivni (da ne kazem glupi) Srbin, koji je u trenutku dopustio da ga prevesla neki random lik, samo zato sto je stranac, i sto ima fensi radionicu, umesto da ide kod svog coveka kod koga ide godinama. 

 

Ma pricao je milion prica (od kojih verujem da su dosta njih tacne, ali su samo neverovatno preterane), ja sam generalno lik koji je u stanju dosta da slusa, a Ian je lik koji dosta prica kad mu das sansu, tako da naslusao sam se svaceg. U toku celog iskustva, bio sam kod njega ukupno nekih 20 sati, najiskrenije. To mu dodje i neki P.S. na ovo moje iskustvo, to da pored svega gore navedenog, on je jedan od onih koji kada se opuste, razvezu jezik i pricaju do preksutra i ne pustaju te da odes kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem kad sam vec tu. Ima jos jedan deo informacija, bice kratko:

––––––

U medjuvremenu dok mi je Tenera bila kod njega, i dok sam jos uvek slepo verovao Ianu, u medjuvremenu kupim XT660X jer nisam vise mogao da cekam da se vozim, jer vreme je prelepo a meni stoji motor na servisu.

 

Odem do Iana na klasika mali servis, cisto da budem siguran da vozim motor sa zdravim uljem i filterima. Svecice, filter za vazduh (nisam siguran), filter za ulje, ulje i jos nesto mozda, ne znam tacno jer ne mogu iskreno da se setim mi je hteo naplatiti 10.000 din., ali nije jer smo trebali da sklopimo neki deal, da mu ja pravim sajt za njegovu radionicu (posto sam jelte programer), a on ce meni da odbije taj mali servis, i posle jos da mi doplati, tih nekih 900 Eura koliko sam mu cenio kompletan sajt (sto je jadno u poredjenju koliko inace naplacujem). E pa, long story short, na kraju smo se i pogodili da ne moram da mu platim ni servis za Teneru do kraja, a za XTX ce jos da mi uradi viljuske i jos nesto free kako bi pokrio cenu sajta. Cik pogodite sta se desilo? Naravno, posle dve nedelje mog rada na njegovom sajtu, Ian je utihnuo, poceo sve manje da se javlja, da bi mi na kraju rekao da ipak nece to sad da radi, i da sam ja njemu ipak i dalje duzan novac za Teneru, dok kao satro ajde ne moram da mu platim taj prvi mali servis za XTX, to kao nek bude kapara za sajt. Tu me je isto uvredio, ali na mom profesionalnom planu, jer mi se covek popisao u lice, jer je moj radni sat od 30e i mojih 80 sati izvrednovao na 10.000 din. Nisam ovo hteo da spominjem, jer bi bilo previse, vec me je sramota sto mi je sjebao motor, uzeo ogromne pare, zbog ovoga bi pomislili da sam najgora naivicina na svetu, ali sad je vec kasno, bolje sve da kazem, da znate tacno o kakvom se coveku radi ovde.

 

P.S. Za sve zainteresovane, sajt koji sam poceo da mu radim je i dalje na: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Au brateeee.....

Pa kaži mu druže Janko to moje sad košta puta dva,puta tri  i jebi se vise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

10 minutes ago, Jovan Ristic said:

@branko_stefanovic lep sajt!

Hvala!

 

1 hour ago, stari roker said:

Au brateeee.....

Pa kaži mu druže Janko to moje sad košta puta dva,puta tri  i jebi se vise....

Ma ne, sajt jednostavno nece da dobije, a ovo sto sam do sad napravio ce da ode nekom moto servisu iz Srbije gratis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Apsolutno ne sumnjam u iskrenost kolege odozgo (vidi se revolt i nemoćni bes iz pisanja), bilo bi dobro čuti i drugu stranu, no moje iskustvo, iz ovog koronarnog vremena je skroz drugačije. Nisam pisao, ali sada zbog istine treba čuti i tu stranu priče.

 

Ja sam negde u aprilu, na novom enduro motoru, kod Jana radio zamenu svih opruga na ogibljenju i podešavanje istog nakog servisa. Napominjem da o ogibljenju i sam znam ponešto, na druga dva motora to sam radim, na KTM me čeka kompletan servis ogibljenja i napred i pozadi (takođe uz promenu opruga), za koji mi je Janova cena bila skupa (zbog vrednosti motora).

 

U mom slučaju k-tech opruge su stigle u okviru dogovorenog vremena, servis je urađen po dogovoru, termin za prepodne mantanja po brdima i dolinama poštovan (štelovanje ogibljenja). Jedino iznenađenje je bilo -50eur na račun, jer je špedicija za delove koštala manje od prve procene, što je pošteno prijavljeno i meni cena umanjena.

 

I još nešto: nije baš da sam tabula raza za ogibljenje (daleko od toga), ali motor nisam mogao da prepoznam nakon cele operacije. Neke stvari su VRLO neortodoksno setovane (riders sag npr), ali u stvarnosti RADE. Itekako rade. Iako knjiški ja nikad tako ne bih namestio. Prilikom setovanja Ian je pokazao veliko strpljenje i ogromno zanimanje za feedback.

 

Ne negiram iskustvo kolege gore, samo je moje bilo potpuno drugačije. Čak je i cena bila više nego ok, nekih 150e viša od cene sirovih delova. Pri tome, ja sam sa majstorima vrlo racionalan, eto sa istim tim Ianom za KTM se nisam dogovorio, jednostavno za motor te vrednosti nije vredelo ulagati cifru koju je on tražio, pa ću sve uraditi sam, iz nužde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

4 minutes ago, severian said:

motor nisam mogao da prepoznam nakon cele operacije. Neke stvari su VRLO neortodoksno setovane (riders sag npr), ali u stvarnosti RADE. Itekako rade. Iako knjiški ja nikad tako ne bih namestio. Prilikom setovanja Ian je pokazao veliko strpljenje i ogromno zanimanje za feedback.

Nemojte da me shvatite pogresno, i ja mislim da on zna sta radi sa ogibljenjem, kao sto rekoh, iz price i iz njegove radionice se da zakljuciti da mu je to passion. Ali mene je kao mehanicar, kompletno izneverio jer je pokrsio neke osnovne principe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemocan je onaj koji se tako oseca, meni bi doticni dao 2400eura, u znak dobre volje...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Motorcyclist said:

Dovoljno da je istina da je rekao da je zamenio ulje, a napred staro a nazad posuda prazna - za mene je taj covek DJUBRE.

To je fora, mi smo se dogovorili za "full bike check up and maintenance", sto u prevodu znaci SVE. Izgleda da ulje u kocnicama u njegovom svetu ne upada u sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Koliko sam shvatio, kolega se žali što kočiona tečnost nije proverena, a ne što je trebalo da bude zamenjena, a nije. 

 

O toj proveri ja naravno imam svoje mišljenje, dovoljno je reći da bi retko koji majstor to proverio tek tako. Ipak, za servis od 1200e trebalo je proveriti SVE, to su ovde ogromne pare i veoma vredan klijent.

 

edit: dok sam pisao kolega Branko (kolega i u profesionalnom smislu :) ) me preteče, vidi se gde je koren nerazumevanja oko te kočione tečnosti. Ali, da ponovim, za klijenta od 1200e mehaničkog servisa u Srbiji trebalo je proveriti sve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I počastit ga svim i svačim samo kako bi se opet vratio.
A ne ovako.



Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ni za tu tecnost niste sigurni da je zamenjena (kociona i u kvacilu), sedim kod "prijatelja" koji motore servisira i to maaasno naplati.
Otvara loncice cilindara, vadi plastike i dijafragme... Spricem staru tecnost povadi i bez ikakve zamene, predamnom samo usu novu!
Musterija kroz "prozorce" vidi novo i sav zadovoljan plati! Cak i oseca boljitak...
Od tada ga (servisera) ne gledam isto... Doziveh svasta, moje motore sem mene niko pipnuti nece!!!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 4 sati, branko_stefanovic je napisao:

da mu ja pravim sajt za njegovu radionicu (posto sam jelte programer), a on ce meni da odbije taj mali servis, i posle jos da mi doplati, tih nekih 900 Eura koliko sam mu cenio kompletan sajt (sto je jadno u poredjenju koliko inace naplacujem).

 

Izvini na offtopic-u ali moram da te pitam (kao kolegu), da li zaista imas musterije kojima mozes da naplatis 900 ili vise evara za wordpress template od 30 dolara? Ako imas, svaka ti cast! I ja cu tako kad porastem :)

Ako ti nije problem pošalji mi tvoj portfolio na PM da vidim te sajtove - zaista me iskreno interesuje - bez zajebancije.

 

Hvala

 

Marko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Ja nisam hteo da komentarišem ovo, ali moram da primetim isto što i kolega.

 

Na dnevnoj bazi radim sa dosta kolega u regionu i mogu da prenesem kako cenu od 30eur/h ima veoma, veoma limitiran broj istih, čak i u Hr (samo veoma specijalizovani senior developeri, koji nemaju veze sa sajtovima, to su neke druge stvari).

 

Jedino ako je kolega frilenser za povremene projekte i toliko ceni svoju satnicu, to je drugo (svako ima slobodu da za svoj rad traži onoliko koliko smatra da može da proda, uključujući moto servisere).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, branko_stefanovic je napisao:

klasika mali servis

Mali predlog,ovo radi sam,prosto i jednostavno a dobro ce ti doci da odmoris oci od monitora.@severian se bavi istim poslom kao i ti a sve ovo radi sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Povlačim sve što sam rekao. Pa ja sam čovek koji se ne nervira. Ni za svoje probleme, a kamo li za tudje.

Pobedio sam koronu,šta ćeš lepše. Idemo dalje. 

Vidimo se na drumu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Ne razumem tvoj gnev, tj i razumem ga (ali nema mu mesta). Ako si mislio na mojih 150e, radi se o ogibljenju za enduro motor, koji tu tvoju ulicu vidi samo ispod prikolice. Mrzi me da ti objasnjavam zašto, ali moj motor dolazi sa ogibljenjem za 80kg vozača, ja sa opremom imam 110. Veruj mi da itekako postoji razlika i da se, ne primeti, nego radikalno razlikuje. 

 

Vidiš npr kako istina ima dva kraja, ja recimo ne razumem ljude koji kupe motor a onda ne investiraju 4% njegove vrednosti (u mom slučaju) u to da ga osposobe zaista za sebe... 

 

Ne treba suditi i ceniti izbore drugih prema svojim potrebama (i mogućnostima). 

 

vlcsnap-2020-07-05-12h38m59s490.thumb.png.4afa3f778f7276528c98c3a1b8dce442.png

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pričam o ulici. Kapiram za stazu. Kapiram za off road. Ja pričam o ulici. O svakodnevnoj upotrebi.

Mislim i to je ok ako neko želi da plati,ali ja ne razumem svrhu. Kako podesiti motor koji voziš svaki dan za sve uslove vožnje. Ali dobro,da se ne ponavljam. Nisam gnevan. Svako radi po svojoj volji i saveti.  I mogućnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Za ulicu je fabrički setap gotovo uvek ok, pogotovo u eri ovih novih motora sa adaptivnim ogibljenjem. Tu je deplasirano pričati.

 

A za nas sa posebnim potrebama :D zaista, veruj na reč, mnogo ima smisla.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nije pravilo pa cak i za ulicu jer opet ima uticaj vise faktora.

Uglavnom ko ne razume da je dobro podeseno oslanjanje kljucno za sigurnu voznju pa cak i za ulicu glupo je polemisati oko toga.

Kljucna stvar je upravljanje i vaznije je od performansi motora koje zbog raznih novih strozijih standarda slabo napreduje ali na upravljanju itekako ima pomaka kod ozbiiljnijih citaj skupljih motocikala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja