Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
On 1.12.2021. at 16:42, Stefan Lone Wolf je napisao:

Bravo 
Upravo ono to di ti rekao je trebalo biti objasnjrno kad sam kupio ogibljenje a ne da me drzi u mraku. Mogao je odmah  da kaye kako je setovao motor a ne da prodaje price, tj dam nam je dao odmah owners manual. Bukvalno sam pre par dana citirao sebe u ovom tekstu sto si sad napisao, i tako sam sam i planirao da probam, da zatvaram/otvaram kompresiju....

 

Ja sam podelio ovde svoje iskustvo da ljudi ne bi bacali pare na takozvano namestanje sasije i setovanja motora kad to sve pise, i dobijes uz svoj prozivod kad kupis.

Stefane, ne diraj ništa ako si zadovoljan i znaš da procenis da se motor odlično ponaša u momentima kada ga ti poteras onako kako ti znaš. 

Nije trik u owners manual, to si za tvoj Bitubo moga da imaš mesec dana pre odlaska kod Irca već je trik u tome da moraš da znaš za tvoj motor, kilazu, teret i put gde se najčešće voziš kako ces to sve da podesis napred a onda sve to uzrokuje i ponašanje nazad. Nije trik u krugovima brze/spore kompresije, rebounda nego kako jedan klik ili 5 klika kompresije u jednom smeru utiče na druge funkcije suspenzije i to sve mora da bude u syncu. 

Veruj mi pre 30god kada smo se vozikali naravno samo sa R motorima tada mnogi su šrafili suspenziju onako na dobar dan, pa optuživali klizav asfalt ili loš brend ne znam Avon, Dunlop guma I takve gluposti. Kad sednes na takav motor sa motora koji ima podesenu suspenziju makar i fabricku shvatiš daovaj razdeseni skoro da ne može da se vozi, motor ubica. 

Gde bi meni možda trebao Irac... 

Ne za to da mi usrafi u ram i štapove amortizer i ketridze koje smo kupili kod Carmana, nalije ulje prema spec proizvođača jer to može da uradi više servisa u SRB uspešno i bez problema ali ako Irac ima GP, WSBK iskustva (tako su neki napisali) oko custom podešavanja to treba platiti možda do 50€.

Interval servisa suspenzije verujem da predviđa proizvođač iste, brand/model. 

 

Uglavnom ohrabrujem te da na tvom motoru podešavas namontiranuy suspenziju jer je to tvoj motor ali da bi dobio rezultate to ne piše u manual uzrocno/posledično. 

Pocnes od static I dynamic sag onako kako ti voziš (u full opremi i teretom) pa onda dalje comp, reb itd napred a onda prema svemu tome pozadi. 

I kada kreneš da voziš moraš da znaš da procenis da si nesto dobro uradio. Mnogi ne znaju, kažu isto mi je jer neke male promene nemaju vidljiv uticaj na klasičnu uličnu vožnju u saobraćaju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre 1 sat, GixxerK6 je napisao:

I kada kreneš da voziš moraš da znaš da procenis da si nesto dobro uradio. Mnogi ne znaju, kažu isto mi je jer neke male promene nemaju vidljiv uticaj na klasičnu uličnu vožnju u saobraćaju. 

Velika istina i uzrok mnogih nerazumevanja, pa i oko cena.

 

Ne kažem ništa za ranije navedene cene redovnog servisa suspenzije, uostalom i meni je to skupo u Dobrači i odradim zato sam. Nije to samo ni redovna cena u novcu, već i odlazak i dolazak, obično 2x do tamo/nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, Мали Ћаћа je napisao:

По овој логици онај ко има 100кг или више мора раније да ради сервис, а онај ко имао 60кг може да пређе дупло више и да ради сервис једном на сваких 40,000км.

 

 

Ја са својих 100 и кусур кила, могу поједем 2 пљескавице по оброку, или по једну ал зато чешће, да би утолио глад.:P

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Bio je Irac na RTS-u nešto u fazonu ja volim Srbiju, on mnogo voli Srbiju i sl. Slučajno videh. Deluje da prilaz garaži nije ni betoniran nego preko zemlje i šljunka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Bio je Irac na RTS-u nešto u fazonu ja volim Srbiju, on mnogo voli Srbiju i sl. Slučajno videh. Deluje da prilaz garaži nije ni betoniran nego preko zemlje i šljunka.

Кад неко нешто воли, тај се потруди да научи да прича и пише као прво правило неке културе и из поштовања према тој држави и народу. Замислите да ја мојим странксма издајем рачун или било шта написано на ћирилицу. И да причам како волим Канаду. Дали мислите да би ме хвалили канађани на сва уста? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Кад неко нешто воли, тај се потруди да научи да прича и пише као прво правило неке културе и из поштовања према тој држави и народу. Замислите да ја мојим странксма издајем рачун или било шта написано на ћирилицу. И да причам како волим Канаду. Дали мислите да би ме хвалили канађани на сва уста? 


I za mene je ovo tvoje zapažanje presudno.
On da izere voli srbiju naučio bi jezik.

Doduše to nama koji živimo po svitu odmah upada u oči.

Nikad si ja ne bih dozvolio da ne govorim jezik zemlje u kojoj živim.
To je odraz kulture i poštovanja.


Poslato priko Ténéré
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, el classico je napisao:

 


I za mene je ovo tvoje zapažanje presudno.
On da izere voli srbiju naučio bi jezik.

Doduše to nama koji živimo po svitu odmah upada u oči.

Nikad si ja ne bih dozvolio da ne govorim jezik zemlje u kojoj živim.
To je odraz kulture i poštovanja.


Poslato priko Ténéré

 

:popovanje::aha: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Irac prica srpski, cita srpski, kaze da cita i cirilicu. Nije asfaltirano ispred servisa, ima par metara od ulice do garaze, ali nije blato, nasuto je... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Prilaz servisu je potpuno ok, ne secam se baš da li je asfalt ili nešto drugo poslednjih par metara, ali nije bilo kakav problem. Do tačke da i ne primećuješ da li je asfalt ili ne :) . Sam put do ispred servisa je asfalt. Servis je veoma uredan i mnogo iznad standarda 99% servisa koje sam viđao ovde, recimo pre je uporediv sa Delta BMW/KTM/Radulović servisom nego sa malim garažama kakve se ovde viđaju. Sve je pod konac, puno opreme i alata i sve veoma uredno i čisto. Recimo da nije manji (veći je) i lošiji po izgledu od Burnout servisa (koji je po meni sveukupno najbolji od servisa ovde). Motor je na suvom, čistom, sigurnom.

 

Čovek se veoma trudi da nauči srpski, za to mogu da svedočim. Uostalom, žena mu je sa ovih prostora i oboje su više nego ok i prijatni ljudi. Ovo sve pričam iz prve ruke. Cene i usluga su jedna tema, ali nije fer da se ide u smeru koji ne stoji. Zbog istine.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Шта каже репортер Европски и Светски шампион. Ту сва прича престаје :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Stvarno poštujem ljude koji su pisali na ovoj strani, i nemam nameru nikoga da uvredim, ali moram nešto da primetim:
Vidim već više puta ovde na forumu da neko nešto tvrdi, i desi se da ga neko drugi već u narednom postu demantuje sa 100% tačnosti. I onda se ljudi koji su nešto tvrdili i podržavali to što je pisano - jednostavno prave da ne vide demant.


Konkretno ovde - isprozivaste čoveka - ne zna srpski - to je nepoštovanje , nekultura  itd. Nisam uspeo da vidim odakle ta informacija koju su mnogi uzeli zdravo za gotovo. I evo stiže video gde se vidi da čovek sasvim solidno priča srpski, ili se makar trudi da nauči.
Ok, svako može da pogreši, ali korektno bi bilo i da prizna grešku.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Covek je za 5 godina savladao jedan poprilicno tezak jezik za strance i zaista je bespredmetno za to ga prozivati. Ako cemo iskreno on ni u Irskoj nije pricao Engleski :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nema šta. Ljudi su zaista gostoprimljivi i znaju šta rade. Za to što je urađeno, dobije se fiskalni račun. Sve što se radi radi se profi alatom uz knjigu. 

 

Mnogi izvikani i skupi ovde po Beogradu znate već kako i gde rade. Kod jednog sam oterao ispravan motor i dobio ga pokvarenog. Sad je pitanje ko je tu skup. Ian ili kod ovog što ideš dva tri puta i vijaš ih za termine. Naravno, ima taj finansijski moment ovde, ali opet, nema jeftinog igranja sa premium ogibljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Servis amortizera njemačkoj u Wilbersu 125€, u Holandiji za Ohlins amortizer 155€.
Znam iz prve ruke.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ja samo znam da posle sve ove priče i pisanja nemam nameru da pipnem ogibljenje na motoru...! Neka ga, dobro je kako je fabrika napravila i naštelovala...      :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 8.12.2021. at 18:52, severian je napisao:

Šteta, pročitaj ponovo post @dvlns . Dobro setovano ogibljenje, po kg, stilu vožnje i uslovima upotrebe ume da bude razlika između razočaranja u motor i oduševljenja. 

 

Ma šalio sam se... eno ga smajli koji crkava od smeha u poruci  :P

 

Ja sam ogibljenje svog motora prvi, drugi i treći dan od kupovine naštelovao prema sebi. A onda sam pre početka ove sezone i komplet servisirao. Koštalo je momački ali je dobitak svemirski. Samo je šteta što ove sezone nisam napravio ni par hiljada km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pogledah ovaj klip gore i mogu reći da mi Ian deluje kao skroz dobar lik, e sad što je skup jbg, kome je skupo neka ne ide kod njega i gotovo,

Po istom principu kao što neko neće otići da kupi farmerke u neki preskup butik i platiti ih 10-15.000 din... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Nije ovde prica o ceni ako ste pazljivo ono sto sam ja zapazio i sto se meni desilo
1. Nismo dobili owners manual prilikom kupovina, zadrzao ga je kod sebe da bi te drzao u mraku
2. Tablica i setovanje prepisani iz owners manuala
3. Dobijena je tablica samo za zadnji amortizer, za naored nismo ni dobiki jer i ne poatoji u uputstvu a receno nam je da se set za prednju susp ne dira.

E kad sve to kad sagledas on u sustiniji nije nista apecijalno uradio sto ne bi uradio bilo koji drugi majstor. Zna debrlo da naplati i servis i setovanje i pravnjanje sasije, ne treba mi, imam knjigu pa cu ja da prepisem.

Servis ce me u Sloveniji koštati 200e, i to ukombinujem kada budem išao na Bled.

Bolje uloziti u dobro ogibljenje nego promeniti motor :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja