Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

• U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: yamaha TT600R

ispade da se bolje zivi kod nas uz manje rada :D ono realno ako si dobar majstor u bilo cemu vrlo je verovatno da i jeste tako...fina prica sve u svemu..al mene interesuju cene usluga okvirno,mislim u odnosu na ostale majstore po Srbiji,nije valjda da cepa do kostiju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 84 postova
  • Motocikl: Honda CBR600RR

A sta radi sve ili sta ne radi da npr to znamo?
Mimo regularnih servisiranja, podesavanja ogibljenje i vidim priprema za trke? Meni nista sad specijalno ne treba ni ne pada na pamet no moze biti korisno ako neko hoće da ide,radi, informise se i tako. Tj ja planiram da podesim ogibljenje i vidim kakav mi je zadnji amortizer ali to tek iduce sezone kad ga sredim malo kozmeticki.

• Drug član, 4107 postova
  • Motocikl: TDM

Trenutno sam u pregovorima. Treba da uradim redovne servisne radnje. Izdvojeno razmatram da mi prepakuje prednje i zadnje vešanje. 

Neću ništa da pišem dok ne završim posao. Inače, kako komunikacija teče, kako telefon tako mejlom, mogu vam reći da ovakvog profesionalca kako u moto industriji tako i van nje je retko sresti.

Što se vešanja tiče, samo komponente mogu lako da dobace četiri cifre. Pa ko voli, može, želi...

• Podržavam 1

• Drug član, 2127 postova
On 9/30/2019 at 10:29 PM, Alekre said:

Što se vešanja tiče, samo komponente mogu lako da dobace četiri cifre. Pa ko voli, može, želi...

Šta lako :), ako nije 4 onda kao da nisi ni radio :na_glavi:

Amort je 550 i opruge su oko 120 eura.  To je čist amaterizam u odnosu kakvih amortizera ima, ketridža, ventila... Oko toga ću još da razmislim, možda mi je bolja varijanta da pređem na veći motor. Smisliću se već do proleća.

• Drug član, 2127 postova

Salu na stranu. Verovatno si uzeo amortizer koji nema posudu i koji ce zavrsiti posao na ulici. Nitron ili maxton predpostavljam.

Ako vozis TDM-a kao sto pise nema ni potrebe raditi nesto vise, jer u tom slucaju motor gubi smisao za koji je napravljen. Kako ce ga majstor ustelovati, za jednu osobu, dve... da lezi za krivinarenje ili da ima udobnost :). Igranka bez prestanka. 

U razmatranju je Mupo GT1 u paru sa Mupo linearnim oprugama. Za svaki dan i putovanja, što ti kažeš sasvim dovoljno. Kada ga podesimo biće opasna zverka :)

• Ne silazi, 5809 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Oko toga ću još da razmislim, možda mi je bolja varijanta da pređem na veći motor. Smisliću se već do proleća.

Ajd da vidim i to čudo, mnogo jeseni je prošlo od prve pomisli.

Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Amort je 550 i opruge su oko 120 eura.  To je čist amaterizam u odnosu kakvih amortizera ima, ketridža, ventila.

Realno, to je neka relativno donja granica za poboljšanje vešanja, ali isto tako za turing je sasvim zadovoljavajući rang. Pre svega, bitno je da je vešanje ispravno i podešeno kako treba, dobar znalac nije nimalo skup ma kako se činilo na prvi pogled.

TDM je odlična platforma za nadogradnje takvog tipa. Sledeći "veći" motor može da bude samo R1200GS ili XTZ1200 mada moram priznati da mi srce najviše zaigra kad nađem u oglasima R1150GS Adventure. Baš sad ima jedan fantastičan na 100km od Minhena za 5500. 

Na forumu sam od 2008. došao sam kao dete. Od tada, uvek je nešto bilo preče. Prvo posao, sad kad je posla, onda se treba skućiti i postaviti temelj za porodicu. Vreme ide, sezone prolaze. Treba se već i o juniorima razmišljati. Treba opet uštekati pare pa i taj GS isto treba da se pretrese i sredi. Nešto na njemu ima sigurno. Ovamo - onamo, sezone prođe a ja u Smederevu :( 

Zato sam rekao i sebi, napakovaću TDM-a sa svime što mi srce hoće i palim po Evropi.

• Podržavam 1

• Drug član, 3612 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E Ian-e, Ian-e...

Šta ti je zaljubljen čovek :D

Svaka čast na radnji i hrabrosti.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Јахач змајева!, 1376 postova
  • Motocikl: Spor, ali lijeeeep!

Utjerašte me u ovu temu spletom okolnosti. Pročitah od početka do kraja i divim se hrabrosti da dođe u Srbiju, da otvori servis kakav jeste i da se pozicionira na tržištu kao što jeste. 

Neko se ukenjao po njemu profesionalno, ne vraća mi se da čitam ko, nebitno je u suštini. I taj neko ko nije spreman da plati cifru koju on/ja/bilo ko nudi treba bez mnogo kenjanja po njemu da ide tražiti drugog majstora. 

-Zdravo

-Zdravo

-Pošto je da se uradi ovo, ovo i ovo.

-XXXXX eura

-Skupo mi je to, hvala prijatno.

-Doviđenja i svako dobro.

Sve ostalo je kenjanje po nekome bez razloga jer svako zna tj. sam određuje svoje cijene i u skladu sa time i radi. Ako lik ima punu radionicu a naplaćuje "crno ispod nokta" svaka mu čast. To je prava priča!

P.S. zato i jesmo tu gdje jesmo, jer svako zna bolje ili zna kako je bolje. Klasični balkanizam.

"Majstora" kao kod nas nema nigdje.

Svi znaju sve, zato u stvari niko ne zna ništa.

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

• Ol' dirty bastard, 451 postova
  • Motocikl: 1000f

Procitao prve dve strane, dosao do trece... i ne mogu vise od ovog Djoleta...

Znaci rodjo uporan si da isteras svoje pa to ti je, skupo pa skupo. Do kurca!!!

Kako mi se cini, ovi koji imaju debeeeele novcanike se dele na dve vrste: prvi oce da plate max da budu usluzeni za sve pare i da motor bude odradjen za sve pare, a ovi drugi... njima je uvek nekako skupo, uvek ima negde jeftinije, uvek ih je neko odrao ili hteo da ih odere al su oni to resili sa ortakom u garazi i za kusur kupili gajbu piva! Ipak tu ima samo nekoliko srafa!

Ian moze da opstane i u ovako sjebanoj zemlji(ekonomski) samo ako nastavi sa kvalitetnim radom a verujem da hoce!

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

• Drug član, 3844 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

Ju ja zaboravio na ovu temu. Samo da dodam bez da navlacim na neku stranu, kada kupis nove gume za stazu i das za set 350 EUR i onda zbog lose podesenog ogibljenja odvezes 3 stinta i moras da se pakujes jer si sjebao nove gume matematika izgleda malkice drugacije :)

• Podržavam 2

• Drug član, 3844 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

Ima nekih ovde koji su sa mnom kupili gomilu polovbih guma i kao delimo lovu a uzima gume kome kako treba. Bilans je takav da sa mnom nece zajedno ni vazduh vise da disu :)

• Haha 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja