Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Meni je radio nameštanje ogibljenja (Ohlins) letos. Nisam neki trkač, ali se razlika itekako primeti, naročito kad znaš na šta da obratiš pažnju. Motor je daleko mirniji pri ulasku u krivini i pri izlasku, nekako sam sigurniji a ujedno i brži. Da je skup, jeste, pogotovo za naše uslove. Zaboravio sam da ga pitam za cenu redovnog servisa ogibljenja, ali ako je 2*250, to je baš mnogo. Medjutim, mislim da zna svoj posao, radionica je tip-top, prilaz OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 52 minuta, Stefan Lone Wolf je napisao:

Nije ovde prica o ceni ako ste pazljivo ono sto sam ja zapazio i sto se meni desilo
1. Nismo dobili owners manual prilikom kupovina, zadrzao ga je kod sebe da bi te drzao u mraku
2. Tablica i setovanje prepisani iz owners manuala
3. Dobijena je tablica samo za zadnji amortizer, za naored nismo ni dobiki jer i ne poatoji u uputstvu a receno nam je da se set za prednju susp ne dira.

E kad sve to kad sagledas on u sustiniji nije nista apecijalno uradio sto ne bi uradio bilo koji drugi majstor. Zna debrlo da naplati i servis i setovanje i pravnjanje sasije, ne treba mi, imam knjigu pa cu ja da prepisem.

Servis ce me u Sloveniji koštati 200e, i to ukombinujem kada budem išao na Bled.

Bolje uloziti u dobro ogibljenje nego promeniti motor :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 

Nikada nisam ni prolazio kroz to selo pa ako se može reći neutralan sam oko ove priče jer gledam sa strane, sve što sam čuo je da je SKUP i ništa drugo negativno, da, ne zna srpski pa verovatno podešavanje radi na irskom :)

 

Kako može da te drži u mraku ako je Owner manual javno dostupan za download i dobija se kao hard copy pri kupovini suspenzije?

Možda čovek zaboravi da ti da ili smatra da ti zaista ne trebaš tamo da šrafiš da ne bi razdesio nešto što je podešeno što tebe ne sprečava da iza prve krivine staneš i sve podesiš/razdesiš onako kako ti hoćeš.

Da si ga pitao da li mogu za proizvode koje ste mi nabavili/ugradili da dobijem owner manual a da ti on kaže to ne postoji onda je to druga priča. Još jedan minus pored toga što ne zna srpski.

Imam utisak da kompletna polarizacija nastaje samo zato što je SKUP.

 

Skupa usluga

Nisam pratio koje su to cene ali te u potpunosti podržavam da servise radiš kod Čarmana ili gde već u SLO pogotovo ako je jeftinije.

To je zakon tržišta.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Nije dao mi meni ni kolegi owner manual, nema sta d aga pitam to ide, ali sam to saznao skoro nisam imao pojma i kad sam tražio on je rekao da nrma i da ce poslati iz bitubo fabrike, ja nadjem na YT unboxing i to stoji u kutiji, ja mu saljem klip on mi salje istog momenta.

Ko hoce shvatiće sta sam hteo da kazem u ovoj temi.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Meni je radio nameštanje ogibljenja (Ohlins) letos. Nisam neki trkač, ali se razlika itekako primeti, naročito kad znaš na šta da obratiš pažnju. Motor je daleko mirniji pri ulasku u krivini i pri izlasku, nekako sam sigurniji a ujedno i brži. Da je skup, jeste, pogotovo za naše uslove. Zaboravio sam da ga pitam za cenu redovnog servisa ogibljenja, ali ako je 2*250, to je baš mnogo. Medjutim, mislim da zna svoj posao, radionica je tip-top, prilaz OK.
Pitaj ga slobodno, jel si dobio neku tablicu za podesavanje kada vozis sam, sa koferima, sa saptunikom....

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Meni je nameštanje bilo bez ikakvog opterećenja, sve sam poskidao u radionici. Nisam ga ni pitao šta se dešava u situaciji sa saputnikom i opterećenjem od kofera. Svakako se ne bih upuštao da sam nešto podešavam kad ionako za zadnji amortizer treba specijalan ključ koji ja naravno nemam. A nisam kod njega kupio ogibljenje, nego je to učinio predhodni vlasnik u CH (imam i račun - napred opruge i kit piston, nazad amortizer + ulje+rad = 1519,00 CHF).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Шта каже репортер Европски и Светски шампион. Ту сва прича престаје 

Smijem li pitati objašnjenje, nisam uopće upućen u lik i djelo spomenutog trkača?
Hvala


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 5 sati, el classico je napisao:


Smijem li pitati objašnjenje, nisam uopće upućen u lik i djelo spomenutog trkača?
Hvala


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Kule Perišić je jedan od nasih najboljih motociklista. Karijera duga preko pola veka. Otac mu je takođe bio trkač, šampion Srbije i vicesampion Juge. 

Kule je višestruki prvak drzave, vozio je u raznim klasama. Nosilac zlatne kacige za osvajanje tri uzastopne titule.  Vozio sampionat sveta u superbajku ( odatle verovatno ovaj lapsus novinara). 

Kule je u svojoj kuci i dvorištu napravio muzej sportskog motociklizma, jedinstven na ovim prostorima. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bio sam kod KulA Čvrgana :)...sa jednim svojim jako dobrim drugarom iz Aranđelovca. Ne poznajemo se, niti drugujemo...ali on je svakako jedan jako interesantan lik. Za tih par sati što smo drugovali, svašta sam video i čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Meni je nameštanje bilo bez ikakvog opterećenja, sve sam poskidao u radionici. Nisam ga ni pitao šta se dešava u situaciji sa saputnikom i opterećenjem od kofera. Svakako se ne bih upuštao da sam nešto podešavam kad ionako za zadnji amortizer treba specijalan ključ koji ja naravno nemam. A nisam kod njega kupio ogibljenje, nego je to učinio predhodni vlasnik u CH (imam i račun - napred opruge i kit piston, nazad amortizer + ulje+rad = 1519,00 CHF).
Aha jasno mi je kaksv je zadnji amort, to je druga prica skroz

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja