Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Ja sam servis Ohlins stabilizatora nedavno uradio kod Andreja sa Dedinja (ducati_dedinje) , Skroz korektno, detaljno objasnjeno, prije i poslije, sve sa slikama.  Cijena 110e sve.  Prezadovoljan sam. Cudo ga ovde niko ne pominje ili nisam vidio ? Ako sam dobro shvatio i on je specijalizovan samo za suspenziju.

Promenio član Brzina_Speed
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Da podelim iskustvo druga sa kojim vozim, a koji je kod njega (Irca) radio ogibljenje.

2 komplet ogibljenja Bitubo za Tracer 900- 480 000 din (240 000 po motoru)

Rekao odrzavanje 150€ na 2 god, ili 20 000km

Sad doslo vreme za servis, ali nije vise 150€, vec 500€

 

Valjda je to cena sto ga je sam Bog poslao u Srbiju da leci rane (i komplekse) napacenog Srbovlja na temu ogibljenja, jer samo On zna da radi sa ogibljenjem i bez Njega nije postojalo ogibljenje u Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Troje drugara, iz CG, radili su u Sloveniji ogibljenje, komplet prednje u zadnje. Znam da je bilo sigurno 500e jeftinije i plus su vratili pdv.
Tracer 900,honda vfr 1200 i vfr 1200 crosstourer.
Firma Karman, tamo je otišao da radi dule serviser, što je imao servis kod autokomande

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Kao sto kaze DjoleLO, juce zvao Mototek pitao za cenu servis prednih vila 250e servis zadnjeg amortizera 250e, iskreno bas me je to iznerviralo .
Toliko me je to iznerviralo da sam odmah zvao da vidim o cemu se radi, da li to stvarno toliko kosta, sta se stvarno menja, da li sam ja lud ili treba da postanem lud :) Pricao sam sa njim 45min. Zvao sam ga u 21h, nije mu bilo tesko da prica samnom iako se znamo samo preko telefona, sutra najverovatnije idem do njega.
Sta je sustina zapravo. Bitubo fabrika predvidja servis na svakih 20.000km , sto ne znaci da mora da se radi u tom intervalu, i kod 30.000km bitubo koji je u top 5 nece propisati nigde iako je to dosta "osetljivije" ogibljenje nego fabricko, moze da se desi da ulje izgubi viskoznost i da za nijasnu omeksa ogibljenje ali to ide toliko sporo da se konstanto navikavas na to, ako me razumete sta hocu da kazem. 

Andrej je dao cenu od 350e(meni 150e nisu za bacanje). Ima sve na stanju da sutra vec moze da uradi prednje vile, za zadnji amortizer porucuje kit da moze da ga servisira.

Cena servisa prednjih vila se razlikuje po to tome da li imas samo oprugu ili ima i ketridz unutra, varira od 70e-150e.
Kod fabrickih motora je potrebno servisirati vesanje, npr na Tracer u fabricki zadnji amortizer ne moze da se servisira, i to nije vecno da se razumemo.

 

Ja sam sa Bitub-om dobio drugi motor,i nisam se pokajao ni jednog trenutka. Servis svakako moram da radim, radicu ga na 30.000km, jer ako imam nesto sto stvarno vredi na motoru mislim da to nije toliko strasno. Mislim da Ian gubi ljude bas zbog cene, a ne zato sto je los majstor ili ti covek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
On 25.11.2021. at 20:31, Krmco je napisao:

Troje drugara, iz CG, radili su u Sloveniji ogibljenje, komplet prednje u zadnje. Znam da je bilo sigurno 500e jeftinije i plus su vratili pdv.
Tracer 900,honda vfr 1200 i vfr 1200 crosstourer.
Firma Karman, tamo je otišao da radi dule serviser, što je imao servis kod autokomande

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

koje ogibljenje je bilo u pitanju? 
Tj sta je islo napred i sta nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Servisirao Wilbersov ovjes na BMW K1200RS, oko 250€ platio.
Servis radio Wilbers u svojoj centrali u Njemačkoj.

Frend servisirao 6x Ohlins sa tri BMW R1150RS, cijena varirala ovisno o stanju.
Najskuplji set koštao oko 320€ jerbo je jedna opruga bila za zamjenu.
Radio Rozge Suspenssion Service iz Nizozemske.

Irac ima svemirske tarife.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
koje ogibljenje je bilo u pitanju? 
Tj sta je islo napred i sta nazad
Pitam pa javljam

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, a jel smem ja da postavim jedno laičko pitanje, jer jbg tek sam negde na 70 000-80 000 km na 2 točka.

 

Ukoliko se ne vozi staza, čemu potreba da se radi ogibljenje na relativno novom motoru?

 

Meni je uvek ograničavajući faktor činjenica da iza krivine može da me sačeka traktor ili iseče neki majstor sa sporednog puta, a ne vešanje, a pritom, vozim kantu od 20 godina i xxxxxx km koja u startu nije imala dobro vešanje, a kamoli sad. Doduše, i ja sam lud na svoj način, ali stvarno ne kapiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Da si vozio fabrickog tracera 2017 godiste sa punim opterecenjem znao bi o cemu pricam. 
Evo prosto, ja sam prosle godine hteo da prodam motor i da kupim npr XR-a , to nisam mogao da uradim bez dodatnih 4000-5000e a ja sam hteo da ga prodam iz razloga jer je to bio jedini problem na motoru. 

Ako kazem da sam dobio drugi motor to je stvarno tako. Inace kod Iana su bili i motori stariji od 2010god, ja nisam trkac, i ne moras da budes trkac da bi mora da stavis tako nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, milomir22 said:

Ljudi, a jel smem ja da postavim jedno laičko pitanje, jer jbg tek sam negde na 70 000-80 000 km na 2 točka.

 

Ukoliko se ne vozi staza, čemu potreba da se radi ogibljenje na relativno novom motoru?

 

Meni je uvek ograničavajući faktor činjenica da iza krivine može da me sačeka traktor ili iseče neki majstor sa sporednog puta, a ne vešanje, a pritom, vozim kantu od 20 godina i xxxxxx km koja u startu nije imala dobro vešanje, a kamoli sad. Doduše, i ja sam lud na svoj način, ali stvarno ne kapiram.

Nema to veze sa brzinom. Verujem da većina nas koji smo ažurirali vešanje nismo to uradili zbog brzine. Niti ima veze sa novim motorom, već jednostavno do konstrukcije vešanja. Pogotovo na jeftinijim motociklima. Zato na primer, ja ne bih zamenio moj motor za nov NC750, Strom 650, itd.

 

U mom slučaju, dobio sam na komforu i udobnosti. Kočenje se znatno poboljšalo. Prelazim po 500 600 km dnevno sa Alekrinom i znatno manje se umaram. Moj TDM je 2003. ali da me pitaš da ga zamenim, veruj mi, u obzir bi došao samo nov primerak Tenere 1200 ili Strom 1050. Sve ostalo nije neka priča. 

 

To je jednostavno drugi nivo u vožnji. Nebo i zemlja. Teško je objasniti, ali verujem da me Stefan u potpunosti razume. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam tri stare kanturine na sve tri ažuriran ovjes.
Na dvije je ovjes bio skuplji od njih, ali isplatio se svaki uloženi cent.
Tko nije sam doživio prije i poslije usporedbu teško može razumiti o čemu govorim.

Frendu koji vozi isti motor sam jedan put davno spomenija cijenu ovjesa za moj “benve”, tada uopće nije pokazao nikakvu reakciju.
Nekoliko godina kasnije mu naleti jeftino Ohlins za njegov motor. Ugradili ga, nakon prve vožnje nije moga doći k sebi.

Danas frend ima 4 be “benvea” na Ohlinsima i ovjes je prva stvar koju uradi na svakom svom motoru.
On mi često spomene ono kad sam mu ja govorija za ažuriranje ovjesa, priznao mi je kako je tada u sebi reka “ ovaj nije sav svoj, tolike pare davat bezveze”.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kod Tracera MT09 pogotovo prve serije (ne znam kako je kod modela 20-21) ko je pre kupovine mogao da proba mogao je da zaključi da to nije putni motor za saputnika i prtljag. NEMA AMORTIZERA! 

I to jeste najveći problem na tom motoru ako se planira takva namena, jednostavno nema dampinga. 

Ja sam naseo kod kupovine običnog MT09 ali na slepo čim je izašao na internetu  kada sam video koncept CP3 i druge karakteristike motora u laganom ramu (to me privuklo) I kada je motor stigao Jan15, sve je bilo Extra oko mojih očekivanja za CP3 pa smo odmah uradili razne tuninge ali sam došao do zaključka da nema šanse da ga vozim istim deonicama kao KTM Supermoto i to zbog vešanja, nema amortizacije sve je na oprugama. 

Sa ketridzima napred i zadnjim amortizerom sa full podešavanjima sve je rešeno. 

Da ne dira ništa možda je mogao da vozi neko ko ima 70kg i svaler vožnja, mada je tuniran MT09 teško voziti u svaler modu

 

Ovo je oko MT09, sa obzirom da je tema vešanje nema dileme da je pravilno podešeno vešanje prema motoru, vozaču i putu gde se kreće bitnije od karakteristika samog motora. MT09 I Tracer je upravo to dokazao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Čuo sam od mnogih vlasnika da mt 09 ima problem sa vešanjem, i nije mi baš najjasnije da fabrika koja toliko dugo pravi kvalitetne motore uspe tako da "omane", ali se očigledno i to ponekad desi.

 

Inače, fabrički podešeno vešanje bi trebalo da bude dovoljno dobro i za nekog sitnog mršavka od 65 kila i za nekog poput mene od preko 100 i još ako povezem suvozača-cu i nešto prtljaga, eto razlike od 2.5 puta. Mora da pegla i na dobrom i na očajnom asfaltu, ponekad i tamo gde ga nema i sl. Preveliki opseg i zato ko god iole podesi motor prema sebi, dobije vidno poboljšanje. 

 

Ali za svakodnevnu vožnju po javnim saobraćajnicama, ne vidim nekog preteranog razloga za ulaganje 350, 500 i više evra, ok podesiti već dobijeno ogibljenje, ali što bih menjao zadnji amortizer npr, možda sam laik, ali za mene je to bacanje para (trejser nije u ovoj priči, evidentno je to veliki problem od starta i tu mi je jasno).  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

ja ne znam kako je voziti drugi motor, ali evo jednog primera klasicnog.
Vozili smo jadransku nas trojica:

Prvi koji vozi (Marko Tracer 2017) ima ohlins zadnju oprugu, napred su mu ohlins opruge, nema ketridze, podesio je vesanje po sebi.

Drugi koji vozi (Rade Tracer 2020 GT) nista nije dirano na motoru sto se tice suspenzije samo je 

Ja vozim treci (Tracer 2017), podeseno vesanje malo tvrdje zbog kvaliteta samog asfalta.

 

Ne jurimo, ne trkamo se, vozimo dosta lepo i tecno ali Rade koji ide ispred mene i obori motor njemu kaci STENDER i bukvalno vidim kako baca varnicu, meni u istom tom obaranju ne kaci ni FUZASTER, ajde mozda nam nisu isti stilovi voznje za toliko, ali kada se vozimo jedno tako 100km stanemo na pauzu guma meni i njemu oborena isto (iste gume vozimo). 

E tu je sustina jer ja imam confort, doso sam do mog renutnog maximuma a da ne prezam da ce se nesto desiti. A kad zakaci stender morate priznati da nije svejedno.

 

Pozdrav za Radeta i Marka.:yamaha:

Promenio član Stefan Lone Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, milomir22 je napisao:

Čuo sam od mnogih vlasnika da mt 09 ima problem sa vešanjem, i nije mi baš najjasnije da fabrika koja toliko dugo pravi kvalitetne motore uspe tako da "omane", ali se očigledno i to ponekad desi.

 

Inače, fabrički podešeno vešanje bi trebalo da bude dovoljno dobro i za nekog sitnog mršavka od 65 kila i za nekog poput mene od preko 100 i još ako povezem suvozača-cu i nešto prtljaga, eto razlike od 2.5 puta. Mora da pegla i na dobrom i na očajnom asfaltu, ponekad i tamo gde ga nema i sl. Preveliki opseg i zato ko god iole podesi motor prema sebi, dobije vidno poboljšanje. 

 

Ali za svakodnevnu vožnju po javnim saobraćajnicama, ne vidim nekog preteranog razloga za ulaganje 350, 500 i više evra, ok podesiti već dobijeno ogibljenje, ali što bih menjao zadnji amortizer npr, možda sam laik, ali za mene je to bacanje para (trejser nije u ovoj priči, evidentno je to veliki problem od starta i tu mi je jasno).  

1.) Nije loše vešanje za neku opušteno vožnju, ali čim počneš malo da forsiraš, stvar je totaln drugačija, bar iz mog iskustva. Sa malo podešavanja su uspešno rešeni neki problemi poput woblinga prednjeg kraja.

 

2.) Fabričko ogibljenje je (u zavisnosti od namene motocikla) uglavnom fabrički podešeno na težinu vozača od oko 85 kg.

 

3.) Ne bi verovao kolika je razlika kad sedneš na neki motocikl na kom je neko kvalitetnije ogibljenje. Primeti se čak i u svakodnevnoj vožnji. Recimo kad se samo usporedi MT09 i MT09 SP, dva sveta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 25.11.2021. at 11:18, DjoleLO je napisao:

Da podelim iskustvo druga sa kojim vozim, a koji je kod njega (Irca) radio ogibljenje.

2 komplet ogibljenja Bitubo za Tracer 900- 480 000 din (240 000 po motoru)

Rekao odrzavanje 150€ na 2 god, ili 20 000km

Sad doslo vreme za servis, ali nije vise 150€, vec 500€

 

Valjda je to cena sto ga je sam Bog poslao u Srbiju da leci rane (i komplekse) napacenog Srbovlja na temu ogibljenja, jer samo On zna da radi sa ogibljenjem i bez Njega nije postojalo ogibljenje u Srbiji...

500€ је цена можда оправдана за неке западне земље. Мада овде у Канади је то много за тај тип сервиса за сервисе који само раде огибљење. Само да кажем овде је радни сат $150 или вам 100€, па та цена може да се оправда. У Србији претпостављам да радни сат није ни 50€. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000
On 28.11.2021. at 10:11, Stefan Lone Wolf je napisao:

ja ne znam kako je voziti drugi motor, ali evo jednog primera klasicnog.
Vozili smo jadransku nas trojica:

Prvi koji vozi (Marko Tracer 2017) ima ohlins zadnju oprugu, napred su mu ohlins opruge, nema ketridze, podesio je vesanje po sebi.

Drugi koji vozi (Rade Tracer 2020 GT) nista nije dirano na motoru sto se tice suspenzije samo je 

Ja vozim treci (Tracer 2017), podeseno vesanje malo tvrdje zbog kvaliteta samog asfalta.

 

Ne jurimo, ne trkamo se, vozimo dosta lepo i tecno ali Rade koji ide ispred mene i obori motor njemu kaci STENDER i bukvalno vidim kako baca varnicu, meni u istom tom obaranju ne kaci ni FUZASTER, ajde mozda nam nisu isti stilovi voznje za toliko, ali kada se vozimo jedno tako 100km stanemo na pauzu guma meni i njemu oborena isto (iste gume vozimo). 

E tu je sustina jer ja imam confort, doso sam do mog renutnog maximuma a da ne prezam da ce se nesto desiti. A kad zakaci stender morate priznati da nije svejedno.

 

Pozdrav za Radeta i Marka.:yamaha:

To što kači štenderom, znači da mu je mekano vešanje. Da je, kojim slučajem, u nagibu naleteo na neravninu, vešanje to ne bi moglo da kompenzuje, on bi pao i ništa mu ne bi bilo jasno. Hod viljuške kad dođe do kraja, svo oterečenje prebacuje na gumu, a guma obično klizne.

Ne bih da ispadnem neki promoter, ali Irac zna posao i to što nudi je sjajno. Ja ne znam da li iko ovde može da ponudi taj nivo usluge. Nije jevtin, ali i mi se bavimo skupim zezanjem. 

Ja sam bio na tom servisu vešanja i motor mi je sada čak i bolji od onoga šta je bio. 

A Marko nije za poređenje. On i da  MZ vozi, bio bi najbrži ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Malo sam studirao i trazio sta sam ja zapravo kupio i dobio.

 

 

Ajde da krenem od samog pocetka, nakon odlaska u Mototek meren nam je bio samo SAG, sva podesavanja vezano za hidrauliku uradjena su pre nego sto smo mi dosli. Obisli par krugova, u sustini to je to ako nesto treba dodjite opet kod mene pa cemo da podesimo. Na moje pitanje da li treba podesavati prednje vesanje u zavisnosti od uslova voznje on je odgovorio NE. Dobili smo tablicu na kojoj su setovanja za zadnji amortizer, solo, solo + saputnik, i full loaded. Dobili racun i tako otisli kuci.

 

 

Uvek sam pravio sebi pitanje zasto se ne dira prednja viljuska kad uslovi voznje nekad nisu istu, sta je on tamo merio kad smo bili...Da bih ja juce saznao neke stvari. Malo me je moj prijatelj uputio u sve sta se apravo desava sa motorom kod setovanja za hidrauliku a sta kod podesavanja opruge (koliko ce motor ''propasti''), sve me je ovo nateralo da potrazim/ispitam jer me je cena za servis (fabrika predvidja na 20.000km, meni je receno da moram da radim na 15.000km jer sam tezi) od 500e isterala iz takta. 

 

Odem ja kod prijatelja, pokazem ja njemu tablicu sto sam dobio, kaze on sta ti znaci ovo STND, ja kazem standard, njegovo pitanje je bilo : Standard od cega, sredine, kraja pocetka? Ja kupio prozivod gledam tablicu i ne znam da mu odgovorim sta je :(

Meni je receno da se prednje vile ne diraju, covek hteo da padne u nesvest kad sam mu rekao... Kako ces da smeksas prednje vile za npr lezeci ako i ne diras.

 

idemo dalje....
Kaze on meni ajde sad posto neznas sta je STND da mi lepo to izbrojimo:
I tako smo bojali klikove prvo za hidrauliku ( fork rebound, fork compression, shock rebound, shock low compression, shock high compression) a nakon toga za oprugu ( fork preload, shock preload).


Zapisemo mi sve to na jedan papir, igrali smo se malo sa tim ali sam saznao gde je STND pa nisam mario :)

Pitao on mene gde ti je owner manual for suspension. Reko nisam dobio, kaze kako nisi dobio, reko nisam stvarno trazicu mu.

 

Krenem ja da trazim, medjutim dobijam odgovor da to nema i da mora da zatrazi od Bitubo firme da to posalju. ( ja poslao poruku u petak) 
Saljem mu poruku danas on kaze da i dalje ceka od njih da posalju ali to ce malo potrajati posto su oni na EICMA sajmu. (reko ovaj me pravi na budalu pa oni nemaju trojicu zaposlenih pa da su zauzeti oko sajma)

Ja odem na YT, otkucam unboxing bitubo suspenison, i vidi cuda izadje za MT 07 sa sve kutijom a unutra owners manual. Posaljem ja to njemu i 5 nakon toga mi stize OWNERS MANUAL U PDF-u. 

 

Krenem ja da trazim OWNERS MANUAL FOR SUSPENSION, gde se to vodi kao PACKAGE INCLUDED.

 

I gle čuda.
SVI BROJEVI KOJI SMO MI ZAPISALI POKLAPAJU SE IZ OWNERS MANUALA, SVI DO JEDNOG, CAK JE I TABLICA PREPISANA

image.thumb.png.f5f6f078a5766468e16d96038e8b161d.png

image.thumb.png.fa14a36cff0f214675a8f6dcd6fee7cd.png

 

Da remiziramo.

Slazem se sve si stavio na factory recomended setup ali nemoj meni/nama da prodajes pricu kako si napravio vau oko toga, nego lepo objasnih sta si kupio, sta i kako da podesavam, sta je STND. Ovo samo vodi ka tome da covek hoce svoje klijente da drzi u saci, oni koji ne zele da razmisljaju oni ce platiti, ja sam morao malo da ukljucim mozak ovog puta i dosao sam do ovog vidljivog i papiroloski dokazivog zakljucka.

 

Vi procenite sami da li sam negde pogresio.

JOS JEDNOM NAPOMINJEM, nisam ja kupio original neki prozivod pa sam sad saznao da je kopija, ne daleko od toga. Ne kajem se ni dinar sto sam ulozio u brend koji je top 5 u svetu. Ovde se samo radi u odnosu su klijentima, po meni mislim da se ovo ne radi tako, pogotovo u Srbiji.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pa mora neko da naplati vrhuvnu mudrost drevnih samana, jer samo On zna da podesi ogibljenje napacenog Srbovlja. Samo je Njega Bog poslao u Nedodjiju da resi visedecenijske probleme ogibljenja koje niko nikada nije znao da resi. 

Ali, sve se to prasta.

Zlatne ruke nemaju cenu, nista nije skupo ako se u to ukljuci i osecaj posebnosti koje samo On moze da pruzi Srbinu koji placa i ne zali, jer nista bez stranca koji je na vezi sa GP mehanicarima.

Kome je bitno ako ti ogibljenje servisira neki Tesa, ali ako ti GP mehanicar servisira- e onda to nema cenu.

Koliko god da trazi, malo je to za osecaj posebnosti koje samo Njegovo bozanstvo moze da pruzi.

 

Promenio član DjoleLO
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

A i to proseravanje da mora na 10 000 km, na 15 000km, pa ko na kolima servisira ogibljenje na 15 000km?

 

Ja to za sezonu predjem, pa moj motor bi, po njihovom, više visio kod majstora nego kod mene. Nego šišaj vunu dok je ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
pre 1 minut, milomir22 je napisao:

A i to proseravanje da mora na 10 000 km, na 15 000km, pa ko na kolima servisira ogibljenje na 15 000km?

 

Ja to za sezonu predjem, pa moj motor bi, po njihovom, više visio kod majstora nego kod mene. Nego šišaj vunu dok je ima.

Ovce ne sisaju zato sto im je vruce :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@Stefan Lone Wolf odmah da kazem da nisam nikakav strucnjak ali sam procitao i pregledao bas dosta stvari o ogibljenju i raspitivao se i svasta nesto i reci cu ti do kojeg sam zakljucka dosao veoma iskreno.

 

Osim kada je fabrika bas drasticno stedela na komponentama manje vise fabricko ogibljenje za prosecnu upotrebu radi posao. U zavisnosti od tezine vozaca u veoma mnogo slucajeva se eventualno stavlja jaca ili slabija opruga dok manje vise fabricka hidraulika moze da se nosi sa zahtevima za civilnu upotrebu.

 

Kod vrhunskih proizvoda kakav i i sam kupio se dobija daleko veci opseg podesavanja i zato se i prave, da bi mogao finesama da prilagodis motocikl svojim potrebama i umecu. Tu je najveci sajeb, ti moras da znas da opises sta osecas, ti moras da probas vise varijanti set up-a i da vidis koja ti najvise odgovara. Klikove mozes i sam da vrtis ne treba ti "strucnjak" za to.

 

E sad glavna fora je sto univerzalni set up ne postoji, ne postoji ni za vozaca a ni sa put po kojem se vozi. Kada se vozis po stazi realno se vozis stalno po istom putu i ukoliko si uporan a znas da osetis sta se desava doci ces do najboljeg stelovanja za sebe. Kada se vosiz po putu jbg mozes da nastelujes za kanjon morace recimo do jaja a da se negde kod visegrada pokaze da nije najbolje. Ali to bi osetio samo u voznji na ivici limita ogibljenja. 

 

Ogibljenje zaista jeste nauka ali na nivou ozbiljnih trkaca gde se radi o stotinkama po krugu i o tome da li ce guma izdrzati 18 ili 20 krugova.

 

Ja sam se jako nalozio na pricu oko ogibljenja i realno bacam lovu ali sta cu kada volim. Svaki serviser ogibljenja ce ti nakon servisa ili ugradnje postaviti parametre na preporucene. Odatle imas milijardu varijabli, da izvuces ili upustis stapove u trouglovima i promenis geometriju prednjeg kraja a samim tim i motora, da povecas ili smanjis ride high i pomeris geometriju zadnjeg kraja, da se igras sa hidraulikom u svim smerovima...

 

Preload inace sluzi samo da dobijes sag i nicemu vise a u stvari on donekle kompenzuje to sto opruga nije bas u potpunosti adekvatna. Sag sluzi da bi omogucio da ogibljenje radi u maksimalnom opsegu za koji je predvidjeno. Hidraulikom regulises kojom brzinom ce stici do maksimalno sabijenog ili maksimalno opruzenog stanja. Za sabijeno kompresija za opruzeno povrat. Samim tim eliminises jojo efekat ili kako kazu englezi "bouncing" sve to radis da bi guma bila maksimalno u kontaktu sa podlogom ali pod minimalno mogucim opterecenjem na geometriju gume. Guma je takodje deo ogibljenja jer i ona apsorbuje deo posla.

 

Servisiranje ogibljenja se preporucuje na odredjenom periodu da bi ono pruzalo sto blize 100% svojih performansi, vremenom ulje gubi svoje karakteristike i samim tim kompromituje rad ventila. Sto je skuplje ogibljenje to cesce i bolje servisiranje zahteva, takodje sto je skuplje nudi vise opcija za stelovanje a to recimo u mom slucaju ispada kompletna zamka jer me mrzi da se igram, jer nisam siguran da umem da prepoznam sta se desava i najvise jer nemam vremena da u toku jednog dana na stazi (a ti mozes i na istom delu puta) da probas vise varijanti. 

 

Jako je bitno da se kod stelovanja nikada ne rade paralelno dve ili vise stvari vec iskljucivo jedna po jedna. Pokusaj da skroz otpustis kompresiju pa da je skroz zatvoris (ali na istom delu puta) pa da vidis koje su zapravo razlike. Onda cackas od te preporucene prednosti u jednu ili drugu stranu dok tvoj osecaj ne bude najbolji. Na kraju sve sto radis bi trebalo i da umes da "procitas" na gumi.

 

Jbg rasipsao sam se ali kao sto rekoh nalozio sam se na tu pricu a nisam bas neki strucnjak

 

P.S. inace oprema za servisiranje ogibljenja uopste nije jeftina moze i stap/kanap do neke mere ali zaista oprema za servis je poprilicno skupa i to je uracunato u svaki servis u nekoj meri

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

@Stefan Lone Wolf odmah da kazem da nisam nikakav strucnjak ali sam procitao i pregledao bas dosta stvari o ogibljenju i raspitivao se i svasta nesto i reci cu ti do kojeg sam zakljucka dosao veoma iskreno.

 

Osim kada je fabrika bas drasticno stedela na komponentama manje vise fabricko ogibljenje za prosecnu upotrebu radi posao. U zavisnosti od tezine vozaca u veoma mnogo slucajeva se eventualno stavlja jaca ili slabija opruga dok manje vise fabricka hidraulika moze da se nosi sa zahtevima za civilnu upotrebu.

 

Kod vrhunskih proizvoda kakav i i sam kupio se dobija daleko veci opseg podesavanja i zato se i prave, da bi mogao finesama da prilagodis motocikl svojim potrebama i umecu. Tu je najveci sajeb, ti moras da znas da opises sta osecas, ti moras da probas vise varijanti set up-a i da vidis koja ti najvise odgovara. Klikove mozes i sam da vrtis ne treba ti "strucnjak" za to.

 

E sad glavna fora je sto univerzalni set up ne postoji, ne postoji ni za vozaca a ni sa put po kojem se vozi. Kada se vozis po stazi realno se vozis stalno po istom putu i ukoliko si uporan a znas da osetis sta se desava doci ces do najboljeg stelovanja za sebe. Kada se vosiz po putu jbg mozes da nastelujes za kanjon morace recimo do jaja a da se negde kod visegrada pokaze da nije najbolje. Ali to bi osetio samo u voznji na ivici limita ogibljenja. 

 

Ogibljenje zaista jeste nauka ali na nivou ozbiljnih trkaca gde se radi o stotinkama po krugu i o tome da li ce guma izdrzati 18 ili 20 krugova.

 

Ja sam se jako nalozio na pricu oko ogibljenja i realno bacam lovu ali sta cu kada volim. Svaki serviser ogibljenja ce ti nakon servisa ili ugradnje postaviti parametre na preporucene. Odatle imas milijardu varijabli, da izvuces ili upustis stapove u trouglovima i promenis geometriju prednjeg kraja a samim tim i motora, da povecas ili smanjis ride high i pomeris geometriju zadnjeg kraja, da se igras sa hidraulikom u svim smerovima...

 

Preload inace sluzi samo da dobijes sag i nicemu vise a u stvari on donekle kompenzuje to sto opruga nije bas u potpunosti adekvatna. Sag sluzi da bi omogucio da ogibljenje radi u maksimalnom opsegu za koji je predvidjeno. Hidraulikom regulises kojom brzinom ce stici do maksimalno sabijenog ili maksimalno opruzenog stanja. Za sabijeno kompresija za opruzeno povrat. Samim tim eliminises jojo efekat ili kako kazu englezi "bouncing" sve to radis da bi guma bila maksimalno u kontaktu sa podlogom ali pod minimalno mogucim opterecenjem na geometriju gume. Guma je takodje deo ogibljenja jer i ona apsorbuje deo posla.

 

Servisiranje ogibljenja se preporucuje na odredjenom periodu da bi ono pruzalo sto blize 100% svojih performansi, vremenom ulje gubi svoje karakteristike i samim tim kompromituje rad ventila. Sto je skuplje ogibljenje to cesce i bolje servisiranje zahteva, takodje sto je skuplje nudi vise opcija za stelovanje a to recimo u mom slucaju ispada kompletna zamka jer me mrzi da se igram, jer nisam siguran da umem da prepoznam sta se desava i najvise jer nemam vremena da u toku jednog dana na stazi (a ti mozes i na istom delu puta) da probas vise varijanti. 

 

Jako je bitno da se kod stelovanja nikada ne rade paralelno dve ili vise stvari vec iskljucivo jedna po jedna. Pokusaj da skroz otpustis kompresiju pa da je skroz zatvoris (ali na istom delu puta) pa da vidis koje su zapravo razlike. Onda cackas od te preporucene prednosti u jednu ili drugu stranu dok tvoj osecaj ne bude najbolji. Na kraju sve sto radis bi trebalo i da umes da "procitas" na gumi.

 

Jbg rasipsao sam se ali kao sto rekoh nalozio sam se na tu pricu a nisam bas neki strucnjak

 

P.S. inace oprema za servisiranje ogibljenja uopste nije jeftina moze i stap/kanap do neke mere ali zaista oprema za servis je poprilicno skupa i to je uracunato u svaki servis u nekoj meri

Bravo 
Upravo ono to di ti rekao je trebalo biti objasnjrno kad sam kupio ogibljenje a ne da me drzi u mraku. Mogao je odmah  da kaye kako je setovao motor a ne da prodaje price, tj dam nam je dao odmah owners manual. Bukvalno sam pre par dana citirao sebe u ovom tekstu sto si sad napisao, i tako sam sam i planirao da probam, da zatvaram/otvaram kompresiju....

 

Ja sam podelio ovde svoje iskustvo da ljudi ne bi bacali pare na takozvano namestanje sasije i setovanja motora kad to sve pise, i dobijes uz svoj prozivod kad kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 29.11.2021. at 10:21, Stefan Lone Wolf je napisao:

 (fabrika predvidja na 20.000km, meni je receno da moram da radim na 15.000km jer sam tezi) 

Читао сам ово више пута и не да ми није јасно, него нема ни логике. Нисам никакав стручњак за огибљење, али знак таман толико да знам да је ово чиста глупост. По овој логици онај ко има 100кг или више мора раније да ради сервис, а онај ко имао 60кг може да пређе дупло више и да ради сервис једном на сваких 40,000км.  

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja